نظر منتشر شده
۲۰۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237551
توکلی در نطق میان دستور مطرح کرد:
امتیاز خاصی برای فرد خاص باعث سود 400 میلیارد تومانی وی شده/ این روزها رئیس جمهور بسیار عصبانی می‌شود
بخش داخلی الف، 21 مرداد 93
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
نماینده تهران در مجلس خطاب به روحانی با بیان "در برابر منتقدان در مذاکرات هسته‌ای صحبت از بزدلی و "به جهنم" می‌زنید" گفت: نه هرکس که منتقد روند مذاکرات هسته‌ای باشد، بزدل سیاسی است و نه هرکس که شیفته آن بود، شیردل انقلابی است.

به گزارش تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در سخنانی، گفت: هفته گذشته آقای رئیس‌جمهور در مورد ماجرای معروف به رانت ۶۵۰ میلیون یورویی خبری بیان کرد و طی آن نسبت‌های ناروایی را متوجه بنده، نهادهای نظارتی و رسانه‌ها گفتند.

وی افزود: پس از آنکه دادستان دیوان محاسبات اعطای رانت و امتیاز ویژه غیرقانونی را به تاجر خاص رسماً تأیید کرد و به‌دلیل این تخلف به سیف و نعمت‌زاده تذکر داده پرونده را برای یک سال تعلیق کرد، متأسفانه ۳ عضو کابینه در برابر مقام نظارتی فصل‌الخطاب، مواضعی نسنجیده گرفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه تأکید کرد: بنده به آقای روحانی نامه نوشتم و از وی خواستم که به همکارانش تذکر دهد که در برابر قانون خاضع باشند. بنده بنا نداشتم این بحث ادامه یابد اما ظاهراً آقای رئیس‌جمهور خودش نیز محتاج تذکر است.

توکلی در مورد بیان جزئیاتی از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی که از سوی وزارت صنعت به یک تاجر خاص داده شده گفت: در رانت‌بخشی دوم که مهم‌تر است، بانک مرکزی و وزارت صنعت، امتیاز ویژه به تاجر خاص داده شده است. در این رانت‌بخشی بانک مرکزی و وزارت صنعت با تاجر خاص تفاهم‌نامه‌ ویژه‌ای امضا کردند برای اینکه بتواند به‌خلاف مقررات جاری بار کشتی‌هایش را ترخیص کند و در بازار بفروشد و بعد از ۴ تا ۶ ماه ۶۵۰ میلیون یورو را از بانک مرکزی خریده به فروشنده خارجی بدهد.

وی تصریح کرد: این امتیاز ویژه حتی به شرکت دولتی متقاضی نیز داده نشده است. این کار ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان رانت نصیب تاجر خاص کرده است. مهم‌تر از مقدار این منافع نامشروع، تقویت یک تاجر در بازار خطیر کالاهای اساسی است که با قوت مردم سروکار دارد و جنبه امنیتی پیدا می‌کند.

توکلی خطاب به روحانی گفت: آقای رئیس‌جمهور، شما در شهرکرد گفتید که کالای اساسی به‌دلیل مشکلات ارزی و ده‌ها مشکل دیگر روی آب مانده بود و مشکلات دوبرابر شده بود اما در روزهای اعطای وام و در گزارش ۱۰۰روزه خودتان گفتید که به‌لطف خدا در همه کالاهای اساسی انبارهای ما به‌اندازه کافی پر است و مشکل نداریم و برای آینده خرید نیز انجام گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس این سؤال را طرح کرد: آقای رئیس‌جمهور، آیا شما اطلاع دارید که گمرک ۱۷ روز پیش از اعطای رانت رسماً به وزیر نوشته بود که بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن انواع کالای اساسی متعلق به ۳۰ شرکت را در گمرک وصول کرده و باید هرچه سریع‌تر ترخیص شود؟

وی ادامه داد: جناب آقای روحانی، کدام موضوع درست است، گزارش ۱۰۰روزه، گزارش گمرک و یا حرف‌تان در شهرکرد؟ آقای رئیس‌جمهور، اولاً با تصریح خودتان این فرصت و امتیاز تنها به یک فرد داده شده است و معنایش این است که اذعان دارید که رانت بوده است. ثانیاً اگر فقط همان یک تاجر در خارج از کشور اعتبار داشت، بنده به جنابعالی کتباً امتیازات ویژه و رانتی را خبر داده بودم، چرا از بانک مرکزی نپرسیدید که چرا به تاجر دیگری اجازه نداده‌اند که با اعتبار خودشان کالای اساسی وارد کنند و در بازار بفروشند؟

توکلی تصریح کرد: قانون می‌گوید اگر امکانی را به فردی بدهید و به فرد دیگری ندهید، ممنوع است. شما اسم قانون‌شکنی را شهامت می‌گذارید؟! آقای رئیس‌جمهور، شما مطمئن هستید که تاجر خاص با اعتبار خودش جنس را وارد کرده است؟

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: دادستان کل تاکنون دو بار اعلام کرده که این تاجر هزار میلیارد تومان بدهی معوق دارد، فکر نمی‌کنید او با پول مردم این کار را می‌کند؟ چرا چنین فردی این‌همه مورد عنایت دولت است؟ در شهرکرد گفتید که عده‌ای هیاهو و شایعه کردند و گفتند که رانت‌خواری شده است، آن‌کس که این رانت را پیگیری و مطرح کرد بنده بودم و دیوان محاسبات نیز آن را تأیید کرد.

وی در ادامه افزود: آقای روحانی، اگر می‌خواستم هیاهو کنم، ۲ ماه و نیم وقتم را صرف بیش از ۱۰ مکاتبه و مذاکره از جمله نامه به شما نمی‌کردم. بنده این کار را کردم تا بدون سروصدا و هیاهوی رسانه‌ای مانع قانون‌شکنی و ویژه‌خواری شوم. سرانجام بنده به‌عنوان ناظر قانونی مجلس و در اجرای ماده ۲۱۸ آیین‌نامه داخلی مجلس در ۱۵ دی ۹۲ گزارش آن را به مجلس ارائه دادم.

توکلی در ادامه تأکید کرد: آقای روحانی، آیا اعمال نظارت قانونی بنده و یا انجام وظیفه دیوان محاسبات و یا آگاهی بخشی رسانه‌ها را هیاهو می‌دانید؟ شما که به‌درستی عدم نظارت بر قدرت را اسباب استبداد می‌دانستید، چرا باید عصبانی باشید؟ البته این روزها زیاد عصبانی می‌شوید.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنانش خطاب به رئیس‌جمهور با بیان "شما در برابر منتقدان در مذاکرات هسته‌ای صحبت از بزدلی و به جهنم می‌زنید" گفت: نه هرکس که منتقد روند مذاکرات هسته‌ای باشد، بزدل سیاسی است و نه هرکس که شیفته آن بود، شیردل انقلابی است.

وی سیاست خارجی را میدان توفیق نسبی دولت دانست و تصریح کرد: بنده معتقدم که این‌گونه سخن گفتن در شأن رئیس‌جمهور نیست. در شهرکرد رسانه‌ها را ملامت کردید که چرا وقتی یک نفر از یک گوشه‌ای به هر دلیلی حرفی می‌زند، همه آن را نقد می‌کنند که لازم است در اینجا به شما بگویم جناب آقای روحانی، اگر رسانه‌ها گزارش نماینده ملت و ناظر منتخب مجلس در شورای پول و اعتبار و نیز حکم مرجع قانونی درباره امر مهمی که با امنیت غذایی ملت گره خورده است، منعکس نکنند، شما می‌توانید بازهم از گردش آزاد اطلاعات در دولت خود سخن بگویید؟ آیا دانستن حق مردم نیست؟

توکلی ادامه داد: شما در شهرکرد گفتید که فساد غرق‌شده سال‌های قبل را نمی‌شود با این سروصداها شست که لازم است بگویم که اولاً اگر فسادی در دولت گذشته رخ داده که چنین بوده، نمی‌توان از رانت اعطایی در این دولت از آن صرف‌نظر کرد. ثانیاً اگر جنابعالی به‌خاطر نداشته باشید، ملت ایران می‌داند که این‌جانب همواره با کجروی‌های دولت گذشته مخالفت کرده‌ام که از جمله آن دستگیری میلیاردر فاسد نفتی که مربوط به دولت قبل است، با پیگیری بنده و چندتن از نمایندگان دیگر مجلس و واکنش قابل تقدیر قوه قضائیه انجام شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر "بنده راضی به گفتن این حرف‌ها نبودم" گفت: برای اصلاح معیشت مردم محتاج آرامش هستیم، اما وقتی که دولت نه‌تنها به هشدارهای ناظر قانونی توجه نمی‌کند و نظر یک نهاد متکی به قانون اساسی را نیز برنمی‌تابد و قباحت رانت‌خواری و رانت‌بخشی کمرنگ و هتک جرم‌ستیزان کمرنگ می‌شود، چاره‌ای باقی نمی‌ماند.

وی اضافه کرد: البته این‌جانب اسناد و مدارکی دارم که تا زمانی که ضرورتی نداشته باشد، آنها رسانه‌ای نمی‌کنم و ابتدا آنها را به شما تقدیم می‌کنم زیرا حفظ امید و اعتماد دولت را برای ادامه خدمت لازم می‌دانم.

توکلی تصریح کرد: در اینجا با مردم ایران نیز تجدیدعهد می‌کنم که بر سوگندی که به‌عنوان نماینده آنان در خانه ملت خورده‌ام، بایستم و در راه مبارزه با تبعیض از ملامت، تهمت و ناروا نهراسم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در موضوع رانت ۶۵۰ میلیون یورویی بعضی از رسانه‌ها به‌غلط، بحث این رانت را طوری مطرح کردند که فردی به این مبلغ سوءاستفاده کرده است در صورتی که همان‌طور که گفته‌ام یک امتیاز خاص به یک تاجر اعطا شده که این غیرقانونی است و ارزش آن ۴۵۰ میلیارد تومان است که به‌نفع او بوده است و متأسفانه انحصار او را در بازار کالاهای اساسی که خیلی مهم و سرنوشت‌ساز و امنیتی است بالا برده و نباید این کار انجام می‌شده است که باید نسبت به آن حساس باشیم.
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۲۹:۵۷
برخی مسئولین که متاسفانه تحمل انتقاد را ندارند و با ادبیات تحقیرآمیز منتقدین را می‌کوبند حتما می‌دانند که بسیاری از منتقدین افراد تحصیل کرده دانشگاهی و اساتید حوزه‌های علمیه هستند. (2304476) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۸:۳۵:۵۰
وقتی فریاد افشاگرانه ضد فساد توکلی که نماینده مجلس هست مورد حمله قرار میگیره چطور انتظار داریم کارمندی ساده در محل کار ، فساد اداری مالی رئیسش رو گزارش کنه؟
آیا به این فکر کردید؟ (2306496) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۵۳:۰۱
این فکر را هم بکنید که تاجر مورد نظر پول خود را در بانک میگذاشت 2برابر این سود را بدست میاورد (2308076) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۶:۴۶:۱۲
پس فریاد افشاگرانه بورسیه 3702 نفر آقای توکلی کجاست؟ صدایی به گوش نمی رسد! (2309459) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۲۲:۵۲:۱۱
آدم های رانتی نمی توانند مدعی مبارزه با رانت باشند (2310260) (alef-3)
 
کریم همکار
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۶:۳۸:۰۴
اینقدر افراد تحصیل کرده را به رخ مردم نکشید .هم شیوه تحصیل این تحصیلکرده ها قابل نقد است وهم نیت شان در سمت گیری های سیاسی .مردم تحصیل نکرده هم تو همین اجتماع هستند .کجی ها را می بینند ، مسائل رامی فهمند و حق انتقاد دارند. (2307343) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۴۸:۵۲
اگر این تاجر 650 میلیون یورو را به تومن تبدیل میکرد ودر بانک میگذاشت حداقل سالی 22 در صد سود میکردیعنی تقریبا 130 میلیون یورومعادل ریالی ان میشد550میلیارد تومان سود خالص بدون هزینه های جانبی مانند حمل ونقل وترخیص .بقیه مسایل بهتر نبود وخیال شما راهتر نبود (2308049) (alef-13)
 
مهناز نیازی خواه
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۳۹:۴۴
پس سنگ اندازی نکنید (2304515) (alef-10)
 
محمد تقی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۰:۰۸
اقای توکلی همچنان استوار باش واز تهمت ها نهراس ملت در کنارت خواهد بود چون به صداقت شما شک ندارند (2304516) (alef-9)
 
saeed
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۱۱:۵۴
حرف,حرف,حرف
بیم,بیم,بیم
حرف,حرف,حرف
بیم,بیم,بیم
(لطفا با آهنگ فیلم "ماموریت غیر ممکن "خوانده شود) (2305109) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۷:۰۹
ریس جمهور بخاطر مردم و کشور عصابنیست نه برای چیز دیگر اگر شماها اینو بفهمین منظور ریس جمخور اون افرادی که چوب لاچرخ دولت میزارن و نونشون تو بدبختی و گرفتاری مردمه (2305219) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۵:۳۴
به هرحال از رئیس جمهور انتظار چنین کلماتی نمی رود (2307493) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۲۶:۰۷
آقای محترم استفاده از واژه "ملت" ادبیات احمدی نژادی است و برای قشر خاصی استفاده می شود. شما چطور به خودتان اجازه می دهید برای بقیه شهروندان که حقوق مساوی با شما دارند تعیین تکلیف می کنید. آقای توکلی، حضرتعالی و سایر افراد بایستی حقوق و جایگاه خود را تشخیص داده و متوجه باشند با چه ادبیاتی و در برابر چه شخصیتی لب به سخن می گشایند. (2305492) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۱۲:۴۱
اقاى توکلى حرف حساب زده است وهرکس حرف حساب وحق بزندمورد توجه مردم قرار ميگيرد (2306001) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۳۰:۳۳
با حساب شما مردم عادی با رئیس جمهور از نظر منزلت و شخصیت فرقی ندارن پس ایشون بهتره در ادبیات خودش بیشتر دقت کنه که بیش از این عقبه اجتماعی خودشو از دست نده! (2306061) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۳۰:۴۰
هر وقت رييس جمهور حدود خود را در مواجه با مخالف متوجه شد آنگاه از ديگران در مواجه با ايشان انتظار خواهد رفت
ثانيا حرف هاي دكتر توكلي كاملا بجا موادبانه و منطقي بود
به قول مجلسي ها: احسنت دكتر! (2306064) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۴۳:۱۲
حالا چرا اینقدر عصبانی هستی؟!!!! (2306105) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۲۵:۴۷
با سلام دوست عزیز حسن روحانی در سخنرانی دیروز خود را مورد حمایت 90%مردم دانست .در حالی که 51%ارا را به خود جذب کرده است.متاسفانه خود شیفتگی و اعتماد به نفس کاذب آفت کرسی ریاست جمهوری شده (2306277) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۲:۱۷:۵۹
آقای توکلی ،امیدوارم خودتان بخوانید.
من کسی هستم که دررقابت باآقای خاتمی،به شمارای دادم،وشمارا یک اصولگرای منصف می دانستم، اما شما دارید کم کم دور میشوید ازآنچه که بودید.هنوز دولت شروع به کار نکرده بود که درنفی مهندس زنگنه (بهترین وزیر بعدازانقلاب)و دکتر نجفی(بهترین وزیرآموزش وپرورش بعدازانقلاب) سخن گفتید وحالا هم که با پایداری ها دریک جبهه قرارگرفتید و میخواهید وزیر علوم رابه دلایل کاملا سیاسی و... و حال اینگونه شخص دوم مملکت راخطاب قرارمی دهید که انگار ....به مسیرتان بازگردید....تورابه قرآن (2306913) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۸:۳۴:۵۹
بزودی پای آقای زنگنه هم به مجلس باز می شود. با افتضاحی که به بار آورده است. بزودی می فهمی... (2307429) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۰۱:۲۹:۱۸
جواب من به این اظهار نظر چاپ نشد اقای توکلی به نفعتون نبوده که چاپ نکردین؟ (2310553) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۹:۳۶:۴۷
توكلي مرد بزرگ . پاك نور چشم ملت ايران است لطفا از اين مرد انتقاد نفرماييد با بودن ايشان خيال ملت تا حدودي راحت است . (2306616) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۲:۰۵:۴۲
اقایان توکلی و مطهری در مجلس تنها هستند چون جه دولت قبل و چه این دولت سخن گفتن از حق را درباره دیگران می پذیرند (2306873) (alef-13)
 
خليلي
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۷:۲۳
چه شخصيتي ؟ همه ما مساوی هستيم ... در ضمن آقای توکلي هم نماينده ملته (2307497) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۰۲:۵۰:۴۱
افرين برنماينده جسور وحقيقتگو وافرين بركساني كه رانت وفساد را برملا ميكنند... (2310587) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۰۹:۵۲
اقاى توكلى خداوند شما را حفظ كند و وظيفه شرعى خودتان را بنحو احسن و شجاعانه طبق روال هميشگيتان عمل نماييد .
اما حتما متوجه هستيد كه عده اى از منتقدان دولت نيز براى رضاى خدا و خدمت به خلق منتقد نيستند بلكه نيتشان ضربه زدن بدولت و جهت اهداف جناحى شان ميباشد ، منظور رييس جمهور احتمالا همان افراد كه در حقيقت بزدلان سياسى هستند .
يك منتقد بايد و حتما راه حل منطقى و شدنى را نشان دهد و بگويد اين راه غلط است و اين راه درست است ......... اين ميشود منتقد براى رضاى خدا و خلق خدا ........ (2305719) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۵:۰۵
من واقعا از جناب توکلی و سایت الف ناامید شدم چون دیگر بر مدار حق سخن نمی گویند (2307876) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۹:۲۸:۰۹
فقط يه سؤال كه مطمئناً الف سانسور مي كنه البته : اين نگراني آقاي توكلي هم كه ربطي به اينكه نفر دوم همين كالاها دوست ايشون و همكاره الف هست كه ربطي نداره؟نه؟!!!! (2309872) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۰:۴۸
اقای توکلی با شما صد در صد موافق هستم گمان میکنم اقای روحانی منظورشان عده ای بود که بهانه های بیجا میگیرند و سعی در گذاشتن چوب لای چرخ دولت هستند شما ببینید چند بار وزرا را در این یک سال به مجلس اوردند همین افراد در دولت کذشته که این وضع را بوجود اورد چند بار وزرا را خواستند که توضیح دهند فکر میکنم دعوا سیاسی فقط برای منصب است. (2304520) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۰۸:۵۳
اصلا گیریم همه مجلس با قصد و غرض می خواهند دولت را با مشکل مواجه کنند مگر همین کار را در مقابل دولت احمدی نژاد نمی کردند اصلا گیریم که همه مخالفان غرض دارند که روحانی موفق نشود این حقشان هست یا نه؟؟ پس کدام مخالف باید تحمل شود؟؟ مخالف مجیزگوی؟؟ مخالف مرده؟؟ به راستی آن همه داعیه رواداری این دولت این بود که مخالفان خود را بی سواد و نفهم و بزدل و غیره بنامد؟؟ اصلا مخالف یعنی چه؟؟ شمایی که می گویید مخالفان حقشان است بگویید مخالف باید چه بکند؟؟ انتظارتان این است که مخالفان روحانی همه به به و چه چه بگویند؟؟ آن دولت قبلی که این همه فحشش می دهید در مقابل کدام مخالفش گفت به جهنم؟؟؟ عکسش را در دانشگاه امیرکبیر آتش زدند و فحاشی کردند این گونه سخن گفت؟؟ واقعا از شما جماعت جز دیکتاتوری و استبداد رای هیچ چیزی دیگری برای این کشور عاید نخواهد شد جماعتی که تنها امیدشان این است که با حمایت از روند دولت فعلی امریکا خریدار کشور باشد (2306204) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۳:۰۳
روحانی نگفته منتقدان هسته ای بزدل هستند گفته هر وقت بحث مذاکره می شود عده ای می گویند تنمان می لرزد (2304530) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۱:۳۶
من انتظار جسارت بیشتری از روحانی در آینده دارم
درود بر روحانی (2305199) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۳:۳۶
جناب توکلی منظور ریس جمهور با منتقدان با انصاف نبود بلکه با عده ای معلوم الحال که موقعیت سیاسی و اقتصادی خودشان را در خطر میبینند بود (2305206) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۶:۲۵
عزیزم ..برو خبرها رو با دقت بخون...گویا فقط تیتر ها رو خوندی!!هر رسانه ای بخشی از صحبت های ایشون رو تیتیر زدند!! (2305753) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۰۹:۵۵
چی میگی بزرگوار؟؟؟من زنده سخنرانی رو شنیدم!!!گفتن تا اسم مذاکره میاد همه میلرزن خب به جهنم که میلرزید برید یه جای گرم تا نلرزید (2305993) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۲۵:۵۵
میشه بفرمایید چه کسی دقیقا هنگام مذاکره این لفظ رو به کار برده و گفته تنمان از مذاکره میلرزد؟ (2305795) (alef-10)
 
صابر
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۸:۳۱:۴۵
محسن رضایی در مناظرات سال 92 : " آقای روحانی اگر بخواهد با این عصبانیت و این داد و بیدادی که کردند سکان کشور را بدست بگیرند، خداوند رحم کند به این کشور." (2306483) (alef-10)
 
صابر
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۸:۳۲:۵۵
جناب آقای توکلی
از مواضع تان کوتاه نیایید و به خاطر منافع ملی و مردم جلوی رانت و فساد و امثالهم بایستید.... همچنین جلوی حرف زور (2306488) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۰:۴۴:۴۱
روحجانی باید جواب محکمتر و قاطع تری به این افراد بدهد تا دیگر مزاحم دولت و مردم نشوند و شرشان از سر جامعه ما کم شود (2307777) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۰۲:۵۵:۲۷
چقدر كامنت الكي ودروغ.شما واقعا خودتان را به كري وكوري زده ايد؟ خود طرف تو صدا وسيما گفت. به خود بيايد... (2310589) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۴:۱۲
آقای توکلی

لطفا موضوع پالم را نیز با همین قدرت و شجاعت پیگیری کنید. سلامت بچه های ما را را عده ای سودجو به خطر انداخته اند و الان می خواهند آنرا ماست مالی کنند. نگذارید! (2304538) (alef-9)
 
نبی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۴:۴۱
درود بر آقای توکلی خدا خیرت بده حرف دل ما رو گفتی (2304541) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۴:۵۹
شما ها که همه تان پهلوان پنبه اید ! نه به اون شوری شور و نه به این بی مزگی !! احمدی نژاد هر بلایی سرتان آورد لام تا کام دم بر نیاوردید آقایان با بصیرت و انقلابی !!! در حالیکه مستقیم بهتون حمله می کرد اما حرفهای این رئیس را فوری به خودتان می گیرید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2304544) (alef-9)
 
ایمان
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۹:۱۶
عجب! ظاهرا شما مواضع توکلی رو تو اون 8 سال دنبال نمیکردی! خداوکیلی نماینده واقعی به این مرد میگن. دنبال باندبازی نیست. (2305238) (alef-10)
 
کمیل
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۱:۳۹:۰۱
نماینده واقعی کسی است که قانون درست و بی نقص را به تصویب برساند (2307243) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۱۷:۰۰:۲۲
نماینده واقعی مطهری می باشد. (2311922) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۵:۴۶
ايشان (توكلي) گفته من نميخواستم رسانه اي شود ومدارك ديگري هم دارم يعني بايد هرچه زودتر سهم من برسد والا در اينده نزديك مدارك را رو مي كنم . (2305340) (alef-13)
 
ملک
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۱:۴۰:۰۲
احسن به این تفسیر درست (2307246) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۸:۲۴
حداقل اين وصله به توكلي نميچسبد. (2305358) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۱:۵۸
قشنگ ببيني ميفهمي كه ديگه جاي وصله‌اي نمونده! (2308138) (alef-13)
 
مرتضی م
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۸:۳۵
بهتره سری به صحبتهای آقای توکلی در زمان احمدی نژدا بزنید توکلی در دولت گذشته هم حرف حق رو زده ............. (2305360) (alef-13)
 
Mohsen90
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۱:۱۳
دقیقا
آقای توکلی همیشه موضع گیری های درستی داشته
دمش گرم (2305727) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۰۳:۱۱
میدونی چیه یه انتخاب اګه غلط بکنیم راضی نیستیم ببینیم انتخاب مون در فلان جا غلط بوده در ضمن اقای توکلی همیشه بوده هم در دولت قبلی و هم اینجا به نظرم هم کارش درسته دمش ګرم ایشان در دیدمان شهید محسوبن زنده باشن همیشه (2305379) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۱۲:۱۰
فرض کنیم آقای توکلی در دوران احمدی نژاد در برابر فساد سکوت اختیار کرده و به قول شما دم بر نیاورده، حالا شما انتظار دارید همیشه در برابر فساد سکوت شود و هیچ وقت کسی حرفی نزند!!! (2305426) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۵:۱۲
مملکت احتیاج به گوش پیچ داره گوش پیچ تا گوش پیچ نباشه وضع همینطوره یادش بخیر پدر بزرگی داشتیم هشتاد نود سالش بود ولی هنوز دستش قدرت داشت (2304545) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۵:۴۱
دمت گرم دکترجان خداوندنگهدارتان (2304549) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۷:۰۷
صد نکته درست امد و کس را خبری نیست/یک نکته خطا رفتو دو صد چشم به آن است. (2304555) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۷:۲۴
الان باید کفایت سیاسی آقای روحانی بررسی شود (2304559) (alef-10)
 
داود
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۸:۲۶
ماکه نفهمیدیم اخرش چی شد خورد وبرد یا برخورد شد (2304565) (alef-9)
 
ناطق
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۸:۳۶
این آقای توکلی جدیدا نطقش وا شده ها! (2304569) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۸:۵۳
ادبیات روحانی خیلی شبیه هاشمی رفسنجانی است
دقت کنید !!!

کم کردن روی منتقدان!

عزت الله سحابی: ما (سال ۱۳۶۹) به آقای هاشمی نامه اعتراضی نوشتیم. اعتراض ما به آقای هاشمی این بود که اولاً اوضاع اقتصادی کشور بسیار خراب است. فقر و اختلاف طبقاتی بسیار فاحش است. دوم اینکه وضع سیاست خارجی ما به گونه ای است که ما در انزوای کامل قرار گرفته ایم و همه ی دنیا با ما مخالف هستند. در رابطه با این نامه، ۲۳ نفر را بازداشت کردند که یکی از آنها من بودم… بعد از دستگیری ها، در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، چند تن از نمایندگانی که مرا می شناختند، به آقای هاشمی اعتراض کردند که چرا عزت الله سحابی را گرفتی؟ آقای هاشمی پاسخ داده بود: “رویش زیاد شده بود، می خواستیم رویش را کم کنیم.

منبع:
روزنامه فتح، چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۷۸- شماره ۴۹- صفحه (2304572) (alef-9)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۰۹:۱۴
این مطلب دروغه و تکذیب شده شما هم از آب گل آلود ماهی نگیر. علت حماقت هم اینه که هنوز نفهمیدیم قوۀ قضائیه مستقل از قوۀ مجریه هستش.
بازی شیطان های پشت صحنه رو نخور! (2305092) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۸:۲۸:۴۲
این مطلب راآقای عیسی سحرخیز هم درنشریه خودش نوشته است (2307416) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۰۴:۵۲
چرا اجازه ميدي گولت بزنن؟ كي تكذيب كرده؟ آقاي هاشمي؟ (2308157) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۹:۲۷:۰۶
دقیقا درست گفتید. این هایی که برای مثلا قاطعیت روحانی امروز هورا میکشند دوران هاشمی را ندیده اند. صبر کنید با راه افتادن انجمن موازی صنفی خبرنگاران توسط دولت خواهید دید هیچ کس جرات نکند حتا اندکی‌ خلاف جهت دولت حرف بزند. (2306598) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۸:۵۵
ظاهرا همه محرمند غیراز مردم.
استفاده از حروف الفبا
تاجر خاص
اطلاع از محتوی مذاکرات تمامی کشورها جز مردم ایران
دادگاه محرمانه به قول شما م ه
نتایج دادگاه قاضی معروف
افراد دخیل در وقایع سال 1378
و... (2304573) (alef-9)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۹:۴۳
این نطق آقای توکلی کاملا منطقی و بجا بود خیلی ممنمون از این نماینده شجاع و کارشناس و از طرفی هر وقت آقای روحانی کم میاورد عصبانی شده و به خاکی می زند . (2304580) (alef-9)
 
بهاره
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۵۹:۱۸
یادمه زمان مناظره آقای محسن رضایی با آرامش خطاب به آقای روحانی گفت:( با همین عصبانیت میخواهید مملکت را اداره کنید) ،که حرف به جایی بود . این روزها آن جمله برام تداعی شده (2305032) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۰:۲۸
بوی استبداد زمان هاشمی از حرفای روحانی شنیده میشود (2304585) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۱:۳۰
انگار که خیلی براتون گرون تموم شده اگه می تونستید تو دهن احمدی نژاد می زدید بعد شمارا که نگفته بزدل را گفته الحمدلله شما از مردان ایران هستید (2304592) (alef-9)
 
محمد رضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۳:۰۱
زنده باد روحانی، 8 سال تو مجلس نشستین و نابود شدن کشور و منافع مردم رو نظاره کردید، حقتون بود، نوش جونتون، میدونم که الف سانسور میکنه ولی واقعا حرف های رییس جمهور دلم را خنک کرد، اگه از این تندتر هم صحبت بکنه بیشتر حمایتش می کنیم (2304601) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۸:۴۵
اینها که گفتی همه درسته الی اینکه دو تا اصولگرا بودند که مستثنی بودند یکی علی مطهری یکی احمد توکلی
این دو تا کار نداشتند و ندارند که کی روبروشونه یا کی خوشحال میشه کی ناراحت! همیشه آنچه رو حق می دونستند گفتند. البته حق از نظر خودشون. شاید اشتباه کنند و حق نباشه اما اونها سیاسی بازی در نمی آرن و اونچه رو که فکر میکنن حقه میگن (2304891) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۰:۲۸
چه ربطی به توکلی داره؟ حساب اون از بقیه نماینده ها جداست. (2305722) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۳۸:۲۱
تندروری تو دو جریان وجود داره یکیش هم شما ! (2305861) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۰:۵۲
چقدر رئیس جمهورها شبیه همند! (2305875) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۳:۱۵
فلاسفه گویند:
هر حادثه در تاریخ دوبار اتفاق می افته . اولین بار بصورت تراژدی و بار دوم بصوری کمدی تکرار میشه...... دوره هاشمی تراژدی بود و حالا دوره روحانی بصورت کمدی تکرار میشه (2304603) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۹:۳۵
دوران احمدی نژاد هم که اصلا حساب نیست. (2304895) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۳:۳۷
روزی که آقای روحانی فرمودند من یک حقوقدانم نه یک سرهنگ ازکوره دررفته بود. (2304607) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۱۴:۳۲
مشکل اینجاست حقوق دان هم نبود (2305436) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۴:۰۷
زنده باد آقای توکلی. در مورد بحث رانت کاملا حق با ایشان است.
اما در مورد بزدل سیاسی، به نظر من تمام کسانی که طی سال های قبل در برابر شعار پراکنیها و جو سازی های احمدی نژاد ساکت ماندند تا بحث هسته ای از موضوعی فنی خارج شود و به موضوعی حیثیتی تبدیل شود، بزدل سیاسی و.... اند! (2304614) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۵:۰۰
باسمه تعالی
این چند سرفصل را در سخنان آقای توکلی بخوانید
رانت ۶۵۰ میلیون یورویی
این امتیاز ویژه حتی به شرکت دولتی متقاضی نیز داده نشده است
این کار ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان رانت نصیب تاجر خاص کرده است.
البته این جانب اسناد و مدارکی دارم که تا زمانی که ضرورتی نداشته باشد، آنها رسانه‌ای نمی‌کنم.
آقایان آیا می دانید با سرمایه های اجتماعی چه می کنید؟ (2304619) (alef-9)
 
سید رضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۵:۰۸
آقای توکلی این که رانت نیست الکی داری اوضاع را بد جلوه می دهی که گنده کاریهای جناح راست را سر پوش بگذاری. (2304621) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۱۶:۱۴
شما اینطوری ببینید (2305442) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۰:۴۷
جناب توکلی از هیاهو پرهیز کنید تا حقیقت آشکار شود ولی متاسفانه این کارا نمیکنید و معلوم نیست بدنبال چه هستید؟؟ (2307860) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۵:۳۲
جناب حجه الاسلام روحانی !! شما که در مقابل بیگانگان آهسته سخن میگویید !!!
بهتر است در مقابل هموطنان هم کمی مودب باشید !!

چرا عربده کشی میکنید؟؟؟؟

قبلا منتقدان تان را که قطعا سوادشان از امثال شما بیشتر است بیسواد خطاب کردید . امروز هم که کلماتی بکار بردید که واقعا تاسف آور بود!!! چرا باید به مخالف خود بگویید : یه جهنم !!

این ادبیات را از کجا آموخته اید ؟؟؟ (2304622) (alef-9)
 
شهروند تهرانی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۲۶:۴۷
از کلاس ادبیات احمدی نژاد.
ضمنا واژه عربده کشی را نیز خود شما از صحبت های رییس جمهور قبلی به عاریه گرفته اید که واژه مودبانه ای نیست. پس لطفا تا خودتان بی ادب تشریف دارید دیگران را به ادب سفارش نکنید.
شما و امثال شما تا کنون بد عادت شده بودید که بی محابا و بی پروا هر حرفی را به اصلاح طلبان و مردم شریف ایران می زدید و ابایی نداشتید و تا حالا پاسخی نشنیده بودید. این پاسخ رییس جمهور به راستی برازنده افرادی چون شما بوده است. نوش جانتان! (2305496) (alef-1)
 
شهروند چالوسی
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۱۴:۲۶:۳۲
احسنت. درود بر شما. الحق که حرف حساب زدی (2311572) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۲:۳۸
صحبت ریس جمهور شایسته همین گروه لرزان فرصت طلبب بود ای کاش جواب محکمتری میداد تا برای همیشه این کاسبان ساکت شوند (2307865) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۵۹:۴۷
چرا شماها به خودتون گرفتید؟ایشان گفتن کسایی که می گویند تنمان می لرزد.چه ربطی به هموطنان داشت؟کلا تعداد اینها که ایشان گفتند 300 یا 400 نفر نمی شود ائنوقت شما می گید هموطنان؟؟!!!!!!!!! (2308115) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۷:۱۰
وقتی دولت عزیز هم از طرف دشمنان خارجی و هم از طرف داخلی ها بطور هماهنگ مورد حمله قرار میگیرد و صدمه آن را کشور و مردم میبینند طبیعی است رئیس جمهور عزیز گاهی از کوره در بروند.اجانب به فکر منافع خود هستند.که طبیعی است داخلی ها چی؟ (2304635) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۴۲:۳۵
همه می دانیم که چگونه رییس جمهور محبوبمان در فشار هستند. اما قابل قبول نیست که از ادبیات نا معقول استفاده کنند. (2304917) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۱۵:۱۵
ببخشید دشمنان خارجی این دولت چه کسانی هستند ؟؟ می شود نام ببرید؟؟ کدام دشمن داخلی برعلیه این دولت سخن گفته است؟؟ یک مورد را بیان کنید تا ما متوجه شویم این دولت دارای دشمن خارجی هم هست (2306233) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۸:۴۰
آقای توکلی حرف شما متین، رییس جمهور در صحبتهای ديروز کمی عصبانی شد و کلمه ناسنجیده ای زد، اما آیا شما و همکارانتان به تمام اموری که فساد دارد پیگیری می کنید؟ به صراحت می توان گفت خیر که شما چنین نمی کنید و موردی عمل می نمایید به عنوان نمونه مسایل زیر را بیان می کنم
1- در بورسیه غیر قانوی سه هزار نفر چرا سکوت اختیار کرده اید، اگر صحیح است باید وزیر قبلی را به دادگاه بکشانید و اگر اشتباه باید وزیر فعلی را از کار برکنار کنید. در حال حاضر ظاهرا کاری انجام نمی دهید
2- در مساله وایتکس و شیر چرا کاری نکردید؟
3- در مساله روغن پالم چرا کاری نکردید؟
4- در مساله بنزین پتروشیمی چرا کاری نکردید؟
5- در مساله ضربه به دانشگاه و پژوهش کشور چرا کاری نمی کنید؟
6- در مساله کم کاری در ادارات و فسادهای اداری که مردم را مستاصل کرده چرا کاری نمی کنید؟
7- در اختلاس از شهرداری چرا کاری نکردید( اگر اختلاس درست بود شهردار قبلی تهران باید محاکمه شود و اگر اشتباه شهردار فعلی نباید سرکار باشد)
و هزاران مورد دیگر که می توان به آن اشاره کرد.
مهم نیست این کامنت را منتشر کنید یا نکنید. مهم اینست که این کامنت به دست جناب توکلی برسد و کمی وجدان خود را قاضی کند تا فردا در پیشگاه خداوند شرمنده نباشد (2304644) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۱:۴۴
رئیس جمهور کاملا حق دارد ما ازش حمایت می کنیم حرف دل ما رو زده
باید قاطعانه تر برخورد کند با اینها (2305321) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۱:۵۸:۵۲
اقا این روحانی زبانش تند است تو دلش چیزی نیست قلبش از قلب گومجیشک هم ریزتره خیلی بهش گیر ندین ادم خوبیه با اخلاق تند و این حرفها فکر کرده همه خودمونی هستند گفته مسئله را کشش ندید من که تحلیلم این است روحانی نه مسئله ای با انقلابی ها دارد و نه قصد ایجاد مشکل برای انقلاب خواسته فحش خودمونی بده من فکر کنم دوستداران نظام که مخاطب حرفهای وی بودند به دل نمی گیرند ان شائ الله که سوئ نیت نبوده وگرنه هم وزیر انسان خوبی و هم رئیس برادران شما دیگه چرا ماجرا کش می دید اصلاح طلبان می خواهند میانه شما را شکر اب کنند اختلاف بین برادران خوشنودی مخالفان تحت تاثیر موج منفی اصلاح طلبان قرار نگیرید (2304646) (alef-9)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۰:۱۲
دولت به جای رسیدگی به مشکلات مردم تصفیه حساب سیاسی را سر لوحه کار هایش قرار داده است !!!!!!!!!!!! (2304651) (alef-9)
 
روزبه
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۱:۳۱
ما هم شيفته فقر نكبت و بدبختى و تحريم و انزوا نيسيم اقاى توكلى ولى گويا براى شما زندگى مردم مهم نيست واقعا از شما نا اميد شدم (2304660) (alef-9)
 
کامران
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۲۲:۰۰
بودن افرادی مثل آقای توکلی موجب دلگرمی و امید و اطمینان ملت است اما بسیار جای تاسف است که تعدادش حتی از تعداد انگشتان یک دست هم کمتر است!
آقای توکلی حتی اگر از بین صدها مورد به یک مورد اشاره داشتند باز بسیار جای شکرش هست چرا که خیلی های دیگر ، نه تنها این کار را هم نمی کنند با ... موضوع نیز همکاری می کنند! (2305159) (alef-10)
 
مرتضی میبدی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۳:۴۹
توکلی مرد باانصافی است.
اگر با همین فرمان بروی تو دل دولت، امید است برخی خطاهاشون اصلاح بشه و حاج حسن هم کمی معتدل تر بشه (2304671) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۶:۴۲
فدایی داری (2304695) (alef-9)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۶:۴۵
آقای توکلی فرد بفرمایید اولا چرا میلیاردها خلاف و اختلاس ثابت شده را ول کرده اید چسبیده اید به موردی که فقط کمی ابهام دارد . این نتیجه ی منطقی اش همان حرف روحانی است که این هیاهو برای پوشاندن آن خلاف های بزرگ است ؟ثانیا چرا در دولت قبلی نقد سیاست هسته ای خط قرمز بود و شما کجا یک کلمه در نقد سیاست هسته ای دولت قبل سخن گفتید ؟ثالثا چرا حرف روحانی قابل انتقاد است اما "بزغاله گفتن منقدین "و قطعنامه دون پاره شدن " " و آب را بریز اونجا که می سوزه " و " خس و خاشاک " هیچ اشکالی نداشت بلکه تشویق هم می شد؟ رابعا مگر جلوی روی شما و تریبون مجلس فریاد مرگ بر خاتمی سر ندادند به نظر شما هیچ اشکالی نداشت ؟ خامسا مگرجلوی روی شما در صحن علنی فردی را که هنوز هیچ چیز در موردش اثبات نشده "دله دزد " ننامیدند ؟
خدا میداند اگر مردم هیچ اشکالی در کار اصولگرایان نبینندبه جز همین دوگانه برخورد کردن ها که عادی شده است کافی است برای اینکه ذره ای به صداقت شما اعتقادی نداشته باشند !!!
واقعیت این است که لیاقت شما اصولگرایان همان احمدی نژاد است که برای هیچکدامتان از صدر تا ذیل پشیزی ارزش قایل نبود و اگر نبود سوتی و نافرمانی دو سال آخرش ، هیچکدام از شما جرات نفس کشیدن در مقابلش نداشتید !!! (2304696) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۴:۲۸
واقعا یادت رفته که تنها کسی که جلوی احمدی نژاد تو مجلس می ایستاد همین توکلی بود؟؟!! انصاف و حافظه هم خوب چیزیه!! (2305745) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۷:۵۲
عوامل اصلی عصبانیت و پرخاشگری: ۱- انتقاد پذیر نبودن ۲- مورد تایید و توجه قرار نگرفتن (2304703) (alef-9)
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۰۷:۰۲
مذاکرات به کجا کشیده و چه نتیجه ای داده که از ان انتقاد میکنیم . وقتی اطلاعات درز کرده غیر مستقیم و ناقص است پس انتقاد هم نمیتواند صحیح و منطقی باشد. باید دست اندرکاران صبر کنند وقتی نتیجه اغلام شد ، اگر نظری دارند با دلیل و منطق بیان کنند. (2305702) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۳:۰۹
يعني حق ندارند به اين نا محرم بودن هم معترض باشند؟ (2308204) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۰۷:۵۶
آقاي توكلي! بي شك يكي از طرفهاي بيان رييس محترم جمهور، شخص جنابعالي هستيد كه اينگونه برافروخته ايد. (2304705) (alef-9)
 
بوالخیر
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۴۶:۰۸
دقیقا . علت برافروختگی توکلی چیست؟ (2304941) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۰:۲۶
حرفش با واقعیت تناسب نداره (2304720) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۰:۴۷
آفرین توکلی جان (2304723) (alef-9)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۴:۴۳
در هر دولتي رانت صحيح نيست و هيچ شكي در اين موضوع وجود ندارد اما تيتر خبر از مخالفت با توافق هسته اي حكايت مي كند ولي متن خبر از رانت خواري مي گويد . شما خود مي دانيد كه مردم از تلاش هاي دولت براي ايجاد توافق حمايت مي كنند و هر كس با اين موضوع تضاد داشته باشد قطعا مورد نفرت مردم قرار خواهد گرفت .
در ضمن هزاران هزار رانت خواري در دولت قبل روي داد و كارخانه ها و پالايشگاه ها را به قيمت باور نكردني حراج كردند در كدام مورد شما اينچنين محكم ايستاديد ؟
اقا توكلي شما بيش از همه واقف هستيد كه مردم شما را دوست دارند اما اگر در صف يك جناح منفور قرار بگيريد از چشم مي افتيد. (2304753) (alef-10)
 
موسوی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۴:۴۹
بزدل هستند
و بیشتر از ان
چرا دوره احمدی نزاد که شرکت های عجب و قریب نفت میفرختند و....
هزار تا کار به ضرر نظام میکردند کسی صداش در نمی اومد (2304755) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۴۳:۰۳
جا داره از اقای توکلی تشکر ویژه بکنم واقعا خسته نباشین.پیګیری هاتون خیلی خوبه ممنون.
در مورد سخن اقای روحانی رئیس جمهور محترم باید عرض کنم چیز جدید نبود قبلش ما شاهد بودیم منتها اینبار خیلی رسانه ای کردن.در دولت قبل دیدیم در این دولت میبینیم در دولت های بعد هم با این روندی که پیش میریم خواهیم دید.
یه مقایسه اګه بین شهید چمران واقع اسطوره واقعی ایرانی با دولت عزیزمان میبینیم ایشان حتی ساواکی ها رو هم تو جلساتش راه میداد که چی بشه؟نقاط ضعف رو پیدا کنه و پوشش بده.ما عادت داریم که 500 تا ادم کنارمون بنشونیم هرچی بګیم بګن اره درسته ما هم از این تعریفات اعتماد به نفس مون بالا بره متاسفانه دولت هم جدا از این مسئله نیست ایشون هم دوست دارن همه تعریف و تایید کنن.متاسفانه این مسئله باعث شده کسانی که رای دادن به ایشان جبهه ګیری کنن بګن ما انتخاب مان اشتباه نبوده و این باعث میشه اصل مطلب ګم کنن و میان هی ایراد های که ګرفته شده از دولت قبل میګیرن.اصلا مسئله این نیست انتخاب شما درست بود اما انتظار داریم در سال 1393 رئیس جمهور مان با ادبیات 1393 حرف بزنه نه با ادبیات های قرون جاهلیت .ما رای دادیم انتظار داریم ایده آل باشه حق تک تک مونه هم اصول ګراها و هم اصلاح طلب.
معمولا وقتی میګوییم ما خوبیم یعنی اینکه یخورده حالمان بد هست وقتی میګوییم سیریم یخورده جا هست برای لقمه ای دیګه در مورد رانت هم باید عرض کنم که ایشان در اوایل ګفت دولت وامدار کسی نیست امروز میبینیم یخورده وامدار بودن. دوست دارم حرفم پخش شه. (2305580) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۵:۰۱
این منتقدان سیاسی وقتی پراید از 6 ملیون شد 20 ملیون در حا ک همون 20 ملیونی هم نبود و کیفیت نداشت
وقتی سکه از 60 هزارتومان شد یک ملیون تومان
وقتی دلار از 900 تومان شد 3500
و......
کجا بودند؟ (2304757) (alef-9)
 
سعيد فلاحتي
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۰۸:۱۵
با سلام
برادر جان اقاي توكلي هر كاري كه عقل و وجدانت ميگه انجام بده فردا در مقابل راي مردم در دادگاه الهي مسيولي افرين بر شير پاكي كه خوردهاي،از ياوه گويان نرنج ان ها هم از اين وضع خسته شدند خدا دزدان بيتالمال را لعنت كند،امين دعاي خير ما ملت نجيب با شماست (2305983) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۱۸:۲۱:۴۳
آقای سعید فلاحتی اگر بدانی آقای توکلی چطور مدرک گرفته از پاک بودن ایشان تبری میجویی./ (2312035) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۰۴:۵۴
اقای توکلی و دوستان ما همه ایرانی هستیم نگاه کردن به تعداد مثبت هایی که کامنتهای مردم گرفتن گویای تفاوت فاحش عقیده هست . مخالفین نظر شما تریبون ندارند که به راحتی اعلام نظر کنند.... اگر وجود و ماهیت این جمع اکثریت و خاموش جامعه را درک کنید و بشناسید موفقیت همه ساده تر میشه ولی اگر با تعصب عقیدتی یا مذهبی به مسایل نگاه کنید دراینده دچار مشکلات بزرگی خواهیم شد ، به نظر شما اگه موضوع قانون حجاب اختیاری به همه پرسی گذاشته بشه نتیجه چه خواهد بود ؟ لطفا از خانواده و محیط رشد و زندگی خود بیایید بین جامعه و حقیقت زندگی جامعه را از چشم خود مردم ببینید و تصمیمات و گفته های خود را تعدیل کنید.... اقای توکلی شما متدین واقعی هستید ولی در دیدگاه خود ناخواسته اسیر پاره ای ازدتعصبات خاموشید ... مطمئن هستم فرزندانتان دیدگاه واقعی تر از شما به مسایل پیرامون دارند.
به امید تغییر (2307836) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۷:۳۵
1- همانطور که اشاره کریدید ادبیات مورد استفاده رییس جمهور محترم حداقل در شأن خطیبی توانمند و البته رییس جمهور ایران نیست و متأسفانه تا مدتها به چالشی برای ایشان تبدیل خواهد شد اما فراموش نکنیم که متأسفانه مواردی از این دست در ادبیات سیاسی و عمومی کشورمان کم نیست نگاه به کامنتهای مرتبط با موضوع مذکور در سایتهای مختلف دال بر همین واقعیت است. امیدوارم تمامی هموطنان باور کنند که تحقیر افرادی که بر این مسند تکیه می کنند چیزی جز توهین آشکار به رییس جمهور ایران و ایرانیان نیست لذا باید ضمن توصیه به رییس جمهور برای دقت در کلام و توجه به جایگاه ملی که در اختیار دارد به عزیزان هموطن نیز جسارتا عرض کنم که تعالی کشورمان و یکایکمان جز با باور به اخلاق و حقوق دیگران کشورمان قابل تحقق نیست لذا اشاره به چند نکته نیز شاید مناسب باشد.
2- رییس جمهور محترم بسیار منطقی فرمودند این دولت تصمیمش بر تعامل سازنده با دنیا است اما نفرمودند که چنین اراده و تمایلی هموطنان مخالف تفکر و باورهای ایشان را نیز شامل خواهد شد؟ یعنی رییس جمهور به همین اندازه نیز از اراده تعامل و کسب همراهی هموطنان مخالف را نیز دارند؟ اگر چنین است پس احاله به جهنم چیست؟ آقای روحانی فرض کنیم فقط تعداد محدودی از مردم ایران به هر دلیلی صداقت ، توانمندی و فهم کارشناسی شما را باور نداشته و عدم باورشان را هر روز فریاد می کنند همانطور که گروه مذاکره کننده خارجی دقیقا با همین روال و برای زمینگیری شما و کشورتان چنین می کنند اگر قائل به تعامل ، لبخند و قاعده برد- برد هستید بهتر نیست هموطنان بی اعتماد به خودتان را نیز با همین رویکرد وادار به تعامل متقابل کنید؟
3- فرمودند در میدان مذاکره با لبخند سخن می‌گوییم و آنهایی که از لبخند بدشان می‌آید رویشان را برگردانند اما ایکاش می فرمودند اقای کری نیز با لبخند سخن می گویند و واقعا آقای روحانی عزیز و تیم مذاکره کننده غیرتمند کشورمان به لبخند نمایندگان اعمال کنندگان تحریمهای به فرمایش آقای روحانی ظالمانه باور داشته و اعتماد می کنند؟ اطمنان دارم لبخند تیم ایرانی برای القاء اعتماد به نفس فرزندان ایران در تقابل یک تنه در برابر تمامی ظالمین است نه ابراز رضایت و محبت به طرف مقابل یا ساده انگاری در خصوص واقعیتهای تلخ یا به تعبیر آنها فلج کننده که ظالمین مذکور بر کشورمان روا داشتند.
4- فرمودند عده‌ای شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند هر وقت که مذاکره می شود عده ای می‌گویند که ما می‌لرزیم خب به جهنم بروید یک جایی که نلرزید و فرمودند که برای پاسخگویی به برخی شبه افکنیهای گذشته و ایراد اتهامات ناجوانردانه ناچار از انعکاس کامل برخی مذاکرات با مقامات ارشد مذاکره کنندگان قبلی در کتاب خودشان بودند به همین دلیل باید از مشی بی ادبانه و اتهام سازی افراد مذکور درس گرفته دیگران امروز را مانند دیروز خود مورد آزاردگی خاطر قرار نمی دادنند تا آنها نیز ناچار از بیان نکاتی باشند که نباید.
5- فرمودند ما شعور می‌خواهیم به جای شعار ما تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک شبه ما می‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم که یکی از آنها توافق ژنو بود ایکاش می فرمودند تا کنون کدام رییس جمهور چنین نگفته است اما ایشان نیز به خوبی می دانند که تمام دوران مبارزه با حکومت شاهنشاهی را شعار دادند و می دانند که عاشورایان که به عشق به کربلا وارد شدند در نهایت شعور عاشقانه در تمام لحظات نبرد جز با شعار و رجز خوانی وارد میدان نشدند. شعار اوصولا در بهترین شرایط زایده شعور توانمند است چنانکه عملیات روانی چیزی نیست جز شعارهای زایده شعورهای توانمندی که می تواند بر هر شعوری سایه افکند. تمامی تدابیر مندرج در قالب طرحهای پیچیده پژوهشی نیز برای ارائه در قالب کلماتی محدود و شعارگونه ارائه می شوند مگر آنچه در همین فراز مورد استفاده قرار دادند یا آنچه در مورد تعامل و غیره با جهان فرمودند بخشی از شعار و شعارهای مورد استفاده دولت برای بیان دیدگاهها و باورهایش نیست.
6- آقای روحانی فرمودند این دولت بالاترین پشتیبانی مردمی را از خود دارد و در بهترین شرایط برای اتحاد با سایر قوا است مگر سایر روسای دولت که از آراء انتخابی بیشتری نیز برخوردار بودند جز این گفتند اما در روز رفتن باور کردند که روزهای بسیاری را به غفلت گذراندند روزهایی که باید با دقت و تأمل فراوان صرف درک و رفع مشکلات فراوان مردم شده باشد امیدوارم جناب روحانی از سرنوشت روسای قبل تجربیات فراوانی کسب کرده باشند تا روز رفتنشان به حسرت به روزهای از دست رفته نظر نکنند.
7- تمامی عزیزانی را که با علاقه و دغدغه به مطالعه مطالب و ابراز نظر می پردازند را دعوت می کنم که بیایم و آینده کشور را برای همه خودمان بخواهیم برای همه کسانی که به یک اندازه در کشوشان حق دارند همه کسانی که روزهایی سخت و دشوار بسیاری را تحمل کردند تمامی کسانی که اگر با تفکر و سلیقه ما نیز همراه نباشند اما از اعضای خانواده بزرگ کشورمان هستند باور کنیم تعامل و همراهی با مردان و زنان شهرمان برای حفظ حقوق کشورمان و فردای فرزندان امروز و فردای ایران در مقایسه با دیگرانی که برای حداقل سازی حقوق مسلم کشورمان با تمام خصومتشان در برابرمان صف آرایی کردند ساده ترین کاری است که می توان انجام داد اما چه می کنیم که دوست داشتن عزیزترین عزیزانمان در شمایل دشوارترین کار ممکن تعریف می شود. (2304772) (alef-10)
 
میثم لور
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۸:۳۵
آقای توکلی دغدغه های شما قابل ستایش است و خادم بودن شما به ملت اثبات شده اما شاید آقای روحانی هم دیگر به ستوه آمده و خطابش از بزدل و ترسو افرادیست که نیت خیر ندارند و فقط با انگیزه ی چوب لای چرخ گذاشتن دولت نقد میکنند... (2304779) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۱۸:۵۱
.از آقای دکتر توکلی برای تمام دغدغه هایشان برای بیت المال تشکر میکنم و امیدوارم جناب رئیس جمهور هم، به شکل پسندیده ای، لغزش گفتاریشان را جبران نمایند.

فکر می کنم اطرافیان ایشان در این مورد تقصیرکارند زیرا خوراک اطلاعات هر مقامی از مشاورین و در مورد ریاست جمهور از طریق وزرا تامین می شود.

تقاضا می کنم سیستم نظارت و بازرسی چنان قوی عمل نماید که از رانت سر سوزنی هم جلوگیری کند تا ریشه فساد اداری مالی در کشور خشک شود. (2304783) (alef-9)
 
مراد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۲۳:۲۴
باور کنید من یکی دارم شاخ در می آرم. این آقا هم که شد عین محمود! نه ببخشید فراتر از محمود. آخه تازه یکسال شده منتقدین باید برن جهنم !وای به حال پایان دوره چهار سال. خدا رحم کنه به ما مردم بدبخت! (2304810) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۲:۵۸
ميشه بفرماييد آقاي احمدي‌نژاد كجا منتقدانش را چنين خطاب كرد؟ تا آنجايي كه بنده به ياد دارم در مقابل دشمنان خارجي و معاندان داخلي شجاعانه حرف ميزد اما در مقابل منتقدين بسيار خاضعانه و مودب! (2308260) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۲۴:۱۵
این بنده خدا اونقدر تحت فشار بوده که بر اثر عصبانیت گفته این بزدل ها و به جهنم
شما این رو برگ برنده نکنید
البته در نکته دانی و حق گویی آقای توملی هم تردیدی نیست ولی میخواهم بگویم فشار زیاد روی دولت و وزیر خارجه و تیم مذاکره را درک کنند و اینکه عده ای در کمین هستند که این مذاکرات با کوچکترین انحراف فرصتی تاریخی برای تخریب دولت بدهد و بگویند دیدید ما دلسوزان آن موقع گفتیم ... و بهانه ای پیدا کنند تا در قدرت سهیم یا مسیر سهم خواهی را جلو ببرند
بارها رهبر انقلاب از تیم مذاکره کننده دفاع کردند و این تیم نیز بدون نظر رهبری کاری نمیکنند ولی عده ای فقط دنبال کاسبی و امتیاز گیری هستند و دائم در هر حالتی منافقانه به دنبال گذاشتن چوب لای چرخ هستند (2304817) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۲۴:۵۵
جناب توکلی به جای رئیس جمهور باید به همکارانتون در مجلس تذکر بدید. وجود این نمایندگان بی سواد فقط رئیس جمهور رو عصبانی نکرده بلکه همه مردم از این همه نادانی عصبانی هستند. ما تریبون نداریم تا عصبانیت خودمون رو فریاد بزنیم (2304822) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۰۹:۰۳
شما خودتو ملت و همه مردم نخون لطفا
با یک درصد رای اضافه همه کشور رو به نام خودشون زدن بعضیا!! زمان احمدی نژاد ما با 25 ملیون رای واقعی این گنده گویی هارو نمیکردیم و خودمان دولت رو نقد میکردیم (2305712) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۵۹:۴۰
دوست عزیز
فقط تعداد مثبت های ایشان و خودت را مقایسه کن. حساب دستت می آید. (2305956) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۵:۰۶
دوست عزيز شما هم به مثبت و منفي‌ها درسايتها مختلف نگاه كني بد نيست! (2308265) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۸:۴۱
به تعداد مثبت ها نگاه کن شاید فهمیدی (2306158) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۱۵:۰۱
15 میلیونی که رای نداند در کجای همه ملت شما جا دارند؟؟؟؟ (2306231) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۹:۳۶:۲۲
قطعا در صف ملت شماها قرار ندارند! (2306615) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۲۵:۱۸
شمام اسناد و مدارکی دارین که فعلاً رو نمیکنین؟!! چه جالب! همه چه قدر اسناد دارن تو این کشور! جالبه که هیچکی هم روشون نمیکنه، فقط اصرار داره به وجود داشتن این اسناد!
گاهی فکر میکنم شمام از مرکز توجه بودن لذت میبرید آقای توکلی. امیدوارم اشتباه کنم. (2304825) (alef-9)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۵:۴۶
نه اشتباه نمی کنی (2306142) (alef-10)
 
مودی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۱:۰۴
من نمیخواهم علیه دولت حرفی بزنم اما خداوکیلی کجای این حرفهای آقای توکلی غیر منطقی یا از سر حب و بغض است ؟ لطفا طرفداران دولت دوباره سرو صدا راه نیندازند که چرا در مورد فساد سالهای گذشته ساکت بودید و کاری نکردید که این وصله به هرکسی بچسبد به آقای توکلی نمیچسبد... (2304862) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۲:۲۹
ما از آقای توکلی انتظارمان بیش از اینهاست ما آقای توکلی رو نماینده ای منطقی و آزاد اندیش می دانیم و می خواهیم بخاطر مشکلات مردم هم شده از مذاکرات هسته ای رییس جمهور حمایت نمایند (2304867) (alef-10)
 
بهرام
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۴۱:۵۶
آقای توکلی عزیز همچنان مقاوم وصبور باش بدان که دعای خیر محرومین پشت سر شماست .آفرسن بر نماینده واقعی ونترس درود بر شما (2304910) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۵۰:۴۹
اروینگ گافمن در قیاس صحنه نمایش با کنش متقابل اجتماعی می گوید: در هر کنش متقابلی یک جلوی صحنه وجود دارد که با پیش صحنه اجرای نمایش قرینه است. مناطق جلوی صحنه موقعیت های اجتماعی یا برخوردهای هستند که در آن افراد نقش های رسمی بازی می کنند. وانگهی در هر اجرا، یک نوع پشت صحنه وجود دارد که افراد می توانند وسایل و اسباب لازم برای نمایش را مهیا می کنند و خود را برای کنش متقابل در محیط های رسمی تر آماده سازند.
به نظر گافمن نقش ها و انتظاراتی که از رفتار افراد در شرایط معین دارند، مانند متن نمایش نامه هایی است که ما بعداً آن را اجرا می کنیم، این فرایند همواره در جریان است.
بااین اشاره میان سه قوه ، تعامل و هم خوانی مثبتی دیده نمی شود. (2304970) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۵۰:۵۹
روحانی با بی درایتی بازی برده را باخت !!! (2304972) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۳۱:۳۸
کدام باخت داری می بینی که مردم دارن حمایت می کنند ! (2306300) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۳۱:۵۶
حرف دل مردم رو زد دستش درد نکنه (2306301) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۵۲:۴۱
درست گفت آقای دکتر روحانی اینها منتقد نیستن اینها دنبال شکست برنامه های دولت یازدهم هستن خودشان در هشت سال گذشته کشور را از هر لحاظ تا مرز فروپاشی بردن.نمی تونند رشد اقتصادی و توسعه روابط سیاسی و پیشرفت همجانبه نظام در این مقطع ببینند ..اینها به هیچ وجه منتقد نیستن ..سنگ اندازند به فکر مردم نیستن .. (2304985) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۲:۵۹:۲۹
روحانی با نادانی به خودش گل زد بازی برده را 10 هیچ باخت . (2305034) (alef-10)
 
حاج عبدالکریم
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۰۷:۱۲
با سلام : ازصراحت گویی آقای توکلی نماینده محترم تهران تشکر می کنم امیدوارم تمام نمایندگان ملت شریف وبزرگوار ایران چنین تیزبین وهشیار باشند تا یکصدا در اجرای عدالت از منافع ملی حفاظت وحق را به حقدار برسانند ازنقد سازنده ومستدل و منطقی آقای توکلی دوباره تشکر می کنم . (2305080) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۰۷:۵۵
آقای توکلی جنابعالی که همه جانبه نگر هستید . بیانات ریاست محترم جمهور را هم همه جانبه بنگرید .
برداشت و اطلاق سمت و سوی خطاب ایشان به شما و مجلس زمانی مصداق میداشت که شما و مجلس با مذاکره مخالف می بودید . لذا در حالیکه کلا حامی بوده و هستید . چرا این برداشت .

به نوعی صحبت ایشان دفاع از کلیت مذاکره و حمایت از مدیریت مطرح و کلان حامی در زمینه بوده است .

چرا که ایشان به تنهائی نه اختیار و نه یارای ورود به این گود را داشته اند و نه بدون حمایت برنده بیرون خواهند امد .

اینجاست که باید انتخاب کرد .که چه میخواهیم .

این انتخاب هم باری به هر جهت نمیشود .

حداقل با عرف دیپلماتیک پایه حصول به توافق برای طرفین برد - برد است . (2305082) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۱۲:۲۳
با این کارهای رئیس جمهور اندک امیدی که بعداز رفتن احمدی نژاد و روی کارامدن دولت اصلاحات برای مردم حاصل شده بود دارد از بین می رود.
سلام اقای رئیس جمهور لطفا مواظب باش دوباره امید به ناامیدی تبدیل نشه!!! (2305114) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۳۰:۴۳
شما نگران نباش (2306296) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۱۴:۴۲
توکلی ؛ نماینده واقعی و همیشه منتقد. (2305127) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۱۷:۱۲
دمت گرم ریس جمهور محتر م حقشان بشتر از اینهاست (2305136) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۱۹:۴۸
درود بر روحانی، که حرف دل مردم رو زد . (2305151) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۲۰:۱۵
روحانی همون احمدی نژاده از نمایی دیگر (2305153) (alef-10)
 
ساغشکی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۲۲:۱۹
متاسفانه دولت آقای روحانی خطاهایی را مرتکب میشود که اتفاقا مقام رهبری گفت نبایست باشد، رهبری: نبایست دولت جدید اشتباهات دولت قبلی را بکند، به نظرم از جمله اشتباهاتی که دولت قبلی کرد و الانم تکرار میشود اینهاست:

1- لحن و طرز صحبت ناشایست و به دور از عرف شان دولت و دیپلماتیک

2- سفرهای استانی و اقدامت پوپولیستی مشابه!

3- آماربازی و بازی با آمار!

4- شعر دادن زیاد

5- لفاظی و بازی با کلمات

6- وعده های سرخرمنی

7- وعده و قولهای های فراتر از توان و اختیارت دلوت

اگر مقام مسدولی از جمله نماینده اطلاعاتی دارند بایست به نهاد مربوطه از جمله سازمان بازرسی بدهند تار سیدگی شود و اگر نهاد مربوطه تاخیر کرد یا توجهی نکرد بایست به مردم گفته شود. (2305161) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۳:۲۵
من تا حدودی صحبت های جناب توکلی را درست میدانم، به هرحال یک رئیس جمهور هرچقدر هم طرف مقابل بی منطقی داشته باشد نباید از دایره ادب خارج شود.


ولی به هرحال انتقاد بعضی از نمایندگان (دلواپسان) که اکنون صحبت های دیروز رئیس جمهور را نقد میکنند. یادشان رفته که خودشان طرفدار بی ادب ترین رئیس جمهور جهان بودند!

گویا یادشان رفته که از رئیس جمهوری طرفداری می کردند که در مجلس فیلم پخش می کرد! یا منقدانش را به ریختن آب در آنجا! راهنمایی می کرد و ... (2305205) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۷:۱۴
زنده باد روحانی (2305220) (alef-10)
 
صاحب
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۷:۵۸
واقعا به شما افتخار می کنیم آقای دکتر توکلی (2305226) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۴:۰۹
جناب توکلی لطفا ابتدا به اتهاماتی که همکار محترمتان در مجلس به شما وارد کرده بپردازید. در صورت ثابت شدن برادریتان بعد به موضوع شیر و روباه هم به اتفاق خواهیم پرداخت. با کمال احترام مهدی (2305334) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۲۵:۲۵
۱- رییس جمهور محترم علی رغم تحمل صدها مشکل ریز و درشت باید به دلیل جایگاه حقوقی که دارد و همچنین شأنی که از هر خطیب توانمندی انتظار می رود از دقت بیشتری در گفتار داشته باشند تا مشکل جدیدی به مشکلاتشان افزوده نشود. چنانکه نمایندگان محترم مجلس با هر انگیزه و هدفی اظهاراتی داشتند و طبیعتا تا مدتها نمی توانند از چنین موضوعی به راحتی عبور نمایند خدا کند که لایحه تقدیمی دولت در مورد بیکاری به مجلس با تنشی از این دست روبرو نباشد.
۲- رییس جمهور محترم بسیار منطقی فرمودند این دولت تصمیمش بر تعامل سازنده با دنیا است اما نفرمودند که چنین اراده و تمایلی هموطنان مخالف تفکر و باورهای ایشان را نیز شامل خواهد شد؟ یعنی رییس جمهور به همین اندازه نیز از اراده تعامل و کسب همراهی هموطنان مخالف را نیز دارند؟ اگر چنین است پس احاله به جهنم چیست؟ آقای روحانی فرض کنیم فقط تعداد محدودی از مردم ایران به هر دلیلی صداقت ، توانمندی و فهم کارشناسی شما را باور نداشته و عدم باورشان را هر روز فریاد می کنند همانطور که گروه مذاکره کننده خارجی دقیقا با همین روال و برای زمینگیری شما و کشورتان چنین می کنند اگر قائل به تعامل ، لبخند و قاعده برد- برد هستید بهتر نیست هموطنان بی اعتماد به خودتان را نیز با همین رویکرد وادار به تعامل متقابل کنید؟
۳- فرمودند در میدان مذاکره با لبخند سخن می‌گوییم و آنهایی که از لبخند بدشان می‌آید رویشان را برگردانند اما ایکاش می فرمودند اقای کری نیز با لبخند سخن می گویند و واقعا آقای روحانی عزیز و تیم مذاکره کننده غیرتمند کشورمان به لبخند نمایندگان اعمال کنندگان تحریمهای به فرمایش آقای روحانی ظالمانه باور داشته و اعتماد می کنند؟ اطمنان دارم لبخند تیم ایرانی برای القاء اعتماد به نفس فرزندان ایران در تقابل یک تنه در برابر تمامی ظالمین است نه ابراز رضایت و محبت به طرف مقابل یا ساده انگاری در خصوص واقعیتهای تلخ یا به تعبیر آنها فلج کننده که ظالمین مذکور بر کشورمان روا داشتند.
۴- فرمودند عده‌ای شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی هستند هر وقت که مذاکره می شود عده ای می‌گویند که ما می‌لرزیم خب به جهنم بروید یک جایی که نلرزید و فرمودند که برای پاسخگویی به برخی شبه افکنیهای گذشته و ایراد اتهامات ناجوانردانه ناچار از انعکاس کامل برخی مذاکرات با مقامات ارشد مذاکره کنندگان قبلی در کتاب خودشان بودند به همین دلیل باید از مشی بی ادبانه و اتهام سازی افراد مذکور درس گرفته دیگران امروز را مانند دیروز خود مورد آزاردگی خاطر قرار نمی دادنند تا آنها نیز ناچار از بیان نکاتی باشند که نباید.
۵- فرمودند ما شعور می‌خواهیم به جای شعار ما تدبیر می‌خواهیم به جای تصمیمات یک شبه ما می‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم که یکی از آنها توافق ژنو بود ایکاش می فرمودند تا کنون کدام رییس جمهور چنین نگفته است اما ایشان نیز به خوبی می دانند که تمام دوران مبارزه با حکومت شاهنشاهی را شعار دادند و می دانند که عاشورایان که به عشق به کربلا وارد شدند در نهایت شعور عاشقانه در تمام لحظات نبرد جز با شعار و رجز خوانی وارد میدان نشدند. شعار اوصولا در بهترین شرایط زایده شعور توانمند است چنانکه عملیات روانی چیزی نیست جز شعارهای زایده شعورهای توانمندی که می تواند بر هر شعوری سایه افکند. تمامی تدابیر مندرج در قالب طرحهای پیچیده پژوهشی نیز برای ارائه در قالب کلماتی محدود و شعارگونه ارائه می شوند مگر آنچه در همین فراز مورد استفاده قرار دادند یا آنچه در مورد تعامل و غیره با جهان فرمودند بخشی از شعار و شعارهای مورد استفاده دولت برای بیان دیدگاهها و باورهایش نیست.
۶- آقای روحانی فرمودند این دولت بالاترین پشتیبانی مردمی را از خود دارد و در بهترین شرایط برای اتحاد با سایر قوا است مگر سایر روسای دولت که از آراء انتخابی بیشتری نیز برخوردار بودند جز این گفتند اما در روز رفتن باور کردند که روزهای بسیاری را به غفلت گذراندند روزهایی که باید با دقت و تأمل فراوان صرف درک و رفع مشکلات فراوان مردم شده باشد امیدوارم جناب روحانی از سرنوشت روسای قبل تجربیات فراوانی کسب کرده باشند تا روز رفتنشان به حسرت به روزهای از دست رفته نظر نکنند.
۷- تمامی عزیزانی را که با علاقه و دغدغه به مطالعه مطالب و ابراز نظر می پردازند را دعوت می کنم که بیایم و آینده کشور را برای همه خودمان بخواهیم برای همه کسانی که به یک اندازه در کشوشان حق دارند همه کسانی که روزهایی سخت و دشوار بسیاری را تحمل کردند تمامی کسانی که اگر با تفکر و سلیقه ما نیز همراه نباشند اما از اعضای خانواده بزرگ کشورمان هستند باور کنیم تعامل و همراهی با مردان و زنان شهرمان برای حفظ حقوق کشورمان و فردای فرزندان امروز و فردای ایران در مقایسه با دیگرانی که برای حداقل سازی حقوق مسلم کشورمان با تمام خصومتشان در برابرمان صف آرایی کردند ساده ترین کاری است که می توان انجام داد اما چه می کنیم که دوست داشتن عزیزترین عزیزانمان در شمایل دشوارترین کار ممکن تعریف می شود. (2305487) (alef-1)
 
فضول
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۰۰:۵۴:۵۷
محسن جان یه بار بالا نوشتی خواندیم لازم نیست با تغییر دادن ابتدای مطلب طولانیت آنرا دوباره کپی کنی! (2310503) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۳۲:۱۲
منتقدان سیاسی بزدل سیاسی نیستند بلکه می ترسند دیگر نتوانند زیر لوای تحریم و تورم کسب ثروت افسانه ایی بکنند (2305528) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۲:۰۸
روحانى اين دفعه را واقعاً مچكريم (2305881) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۳۹:۲۲
سلام جناب توکلی گویا خیلی به خودتون گرفته اید... (2305563) (alef-1)
 
سلمان
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۴:۴۶:۳۳
سایت الف از طریق حذف نشانه منفی زیر نظرات به خوبی نشان داده که چقدر به صدای مخالف اهمیت می دهد!!!!!!!! خداییش مرد باش و کامنت رو سانسور نکن.... (2305599) (alef-1)
 
محبی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۰۲:۳۱
زنده باد نماینده زنده وپویا مانند مدرس درمقابل هیچ ظلمی نهراسید بدانید مردم ورهبری ازشماحمایت خواهند کرد (2305679) (alef-10)
 
سميرا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۰۹:۳۴
آقاي احمد توكلي/نماينده محترم
كاش د رمورد كليه پروندهاي اختلاس و يا رانت چنين محكم برخورد مي كرديد و موضوعات را جهت طرح دستچين نمي كرديد (2305718) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۲:۲۸
تحریم و تورم به جیب توکلی اثر نمی کنه که به فکر مردم باشه !ً (2305737) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۲۵:۴۰
چی فکر میکردندچی شد.حالا گله ای میان مثبت میدند که کم نیارند (2305791) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۲۹:۱۹
آقای توکلی همه چیز را به خودتان نگیرید. همه اش نرمی و نرمی روحانی را دیده بودیم لازم بود درشتی سخن او را هم چوب لای چرخ گذاران ببینند. درود بر روحانی (2305812) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۰:۱۱
آقای توکلی شما از خوانندگان سایتتون هم میترسید چه برسه به مذاکرات و غیره . شما نظرات منفی رو حذف کردید چون تحمل نظرات منفی رو ندارین . از شما هم نا امید شدیم . (2305871) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۵:۲۲
تاکتیک روحانی این است که هر جا که کم می اورد به منتقدان توهین می کند.تاحواس همه به جایی غیر مسئله اصلی توجه پیدا کند. (2305900) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۶:۱۴
رئیس جمهور گفت عده ای نه همه منتقدان.اما واقعاً کسانی که در پشت انتقاد از مذاکرات هسته ای امیال قدرت طلبانه ومال اندوزانه خودرا پوشانده اند منافق اند ومنافق اصولاً بزدل است. (2305906) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۰۱:۵۸
بزدل کسی است که در برابر دشمنی که کشورش را تهدید به جنگ میکند لبخند میزند و خاضع و خاشع است و او را مؤدب میخواند و در برابر منتقدین داخل کشورش که او را نسبت به مکر و حیله دشمن انذار و بیم میدهند گردن فرازی و تحکم میکند.
منافق هم طبق فرموده قرآن کی است که نسبت به مؤمنان متکبر و خودبزرگ بین است و نسبت به کفار حقیر و ذلیل است البته شما اوباما و بوش و باراک و نتانیاهو را قطعاً مؤمن تر از منتقدان داخلی میدانید به همین دلیل با آنها به عطوفت رفتار میکنید. (2306175) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۵۴:۲۳
جا داره از اقای توکلی تشکر ویژه بکنم واقعا خسته نباشین.پیګیری هاتون خیلی خوبه ممنون.
در مورد سخن اقای روحانی رئیس جمهور محترم باید عرض کنم چیز جدید نبود قبلش ما شاهد بودیم منتها اینبار خیلی رسانه ای کردن.در دولت قبل دیدیم در این دولت میبینیم در دولت های بعد هم با این روندی که پیش میریم خواهیم دید.
یه مقایسه اګه بین شهید چمران واقع اسطوره واقعی ایرانی با دولت عزیزمان میبینیم ایشان حتی ساواکی ها رو هم تو جلساتش راه میداد که چی بشه؟نقاط ضعف رو پیدا کنه و پوشش بده.ما عادت داریم که 500 تا ادم کنارمون بنشونیم هرچی بګیم بګن اره درسته ما هم از این تعریفات اعتماد به نفس مون بالا بره متاسفانه دولت هم جدا از این مسئله نیست ایشون هم دوست دارن همه تعریف و تایید کنن.متاسفانه این مسئله باعث شده کسانی که رای دادن به ایشان جبهه ګیری کنن بګن ما انتخاب مان اشتباه نبوده و این باعث میشه اصل مطلب ګم کنن و میان هی ایراد های که ګرفته شده از دولت قبل میګیرن.اصلا مسئله این نیست انتخاب شما درست بود اما انتظار داریم در سال 1393 رئیس جمهور مان با ادبیات 1393 حرف بزنه نه با ادبیات های قرون جاهلیت .ما رای دادیم انتظار داریم ایده آل باشه حق تک تک مونه هم اصول ګراها و هم اصلاح طلب.
معمولا وقتی میګوییم ما خوبیم یعنی اینکه یخورده حالمان بد هست وقتی میګوییم سیریم یخورده جا هست برای لقمه ای دیګه در مورد رانت هم باید عرض کنم که ایشان در اوایل ګفت دولت وامدار کسی نیست امروز میبینیم یخورده وامدار بودن. دوست دارم حرفم پخش شه. (2305939) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۵:۵۸:۲۱
درود بر روحانی خوشم اومد (2305953) (alef-10)
 
ببوگلابی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۰:۲۶
دو تا نماینده خوب و شجاع داریم و دوست داشتنی که البته زیادی خودشون رو درگیر هر مسئله ایی میکنند و این برای شخصیت و کیفیت کارشون تاثیر منفی داشته است.توکلی و مطهری باید بهتر از جایگاه و محبوبیت خودشون برای منافع مردم استفاده کنند و خدای ناکرده برای منافع گروهی دیگر و یا در زمین دیگران بازی نکنند (2306121) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۸:۱۴
جالبه که صدا و سیما نطق نماینده ها را سانسور میکنه و دیگه اخبار مجلس را پخش نمیکنه (2306155) (alef-10)
 
محمدهادی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۷:۴۱:۰۲
خدایا به این مردم مظلوم رحم کن.
من از طرفدارای سیاست ظریف هسته ای و توافق ژنو هستم.
ولی این خیلی مسخره است که دولت تدبیر، به جای خردگرایی، باندبازی رو پیشه کنه و دائما منتقدان رو با پتک طرفداری از دولت قبل بکوبه.
اونم کسایی مثل دکتر توکلی که طرفدارهای احمدی نژاد به خاطر حرفای درستشون، هزار برچسب بهشون زدند.
خدایا به این مردم مظلوم رحم کن! (2306336) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۱۸:۲۹:۱۱
حرف رییس جمهور بجا و زیبا بود. خواه پند گیرید خواه ملال (2306475) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۰:۴۵:۱۹
ما بی شماریم وحرف رئیس جمهور حرف دل ما است ما حاضریم به پشتیبانی از رئیس جمهور محبوب به خیابانه بی آیم وترس از مر گ نداریم (2306730) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۱:۰۸:۲۳
اقای توکلی از شما دارند استفاده می کنند مدتی سکوت کنید (2306760) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۱:۱۱:۰۳
آقاي توكلي مردم آگاهند
مجلسي ضعيف و ناتوان داريم كه بجاي حل مشكلات مردم به دنبال مسائل حاشيه اي ند
كمي هم بفكر مشكلات مردم باشيد (2306768) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۱:۲۲:۰۳
تیم کلیک زنا رو نگاه!از چی حمایت کردی الان از رانت یا بی ادبی!خیلی باحالید بزن کلیکتو (2306782) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۲:۵۱:۱۵
این سایت معل.م الحالی است که مثبت فکر میکند و همیشه موافق برای همین نظر منفی ندارد !!!!!
تو گینس ثبت شده ؟ (2306979) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۱ ۲۳:۰۲:۱۶
اول من واسه ملت متاسفم که افرادی مثل شما و گروه دلواپستون ادعای نمایندگیشونو دارید ثانیا شما که اینقدر دزدگیر خوبی بودید چرا تو این هشت ساله آژیرتون صدا نداشت که حالا یه دفعه اینقدر صداش اوج گرفته شما اگه یک ذره صداقت داشتید بجای پیچیدن به یه دولت نوپا که یه ویرانه را تحویل گرفته بخاطر اشتباهات هشت سال گذشتتون از مردم عذرخواهی میکردین (2306998) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۱۵:۵۹
این ختم کلام بود
احسنت. (2308216) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۸:۰۲:۰۲
توکلی مرد شجاع و منصف و مردم دار مجلس است و منافع مردم را بر باند و گروه خودش ترجیح می دهد درود بر چنین مردانی (2307387) (alef-10)
 
یکی
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۰۹:۰۷:۰۵
جناب آقای توکلی شما که در مجلس از آقای رئیس جمهور عصبانی تر بودید ایشان بدنبال منافع مردم هستند و تا وقتی که خلافش ثابت نشود مردم از رئیس جمهور حمایت می کنند (2307496) (alef-13)
 
ناصر
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۱۳:۳۱
آقای توکلی من مخالف حرف ها وگفته های شما نیستم ملی می خواهم ازشما بپرسم در مدت 8سال دوره قبل که اینهمه رانت خواری حیف ومیل شد کجا تشریف داشتید نه اینک نان به نرخ روز میخورید وبقول قاضی شارع با نظر حاکم حرکت می کنید؟؟!!! (2307868) (alef-13)
 
ع
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۱:۰۵
كاش اين امتيازو به من داده بودند زندگيم زيرو رو مي شد (2307901) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۱:۲۰
سخنگوی سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: رانت‌خواری 650 میلیون یورویی سرمایه‌گذار کرمانشاهی کذب محض است.

عبدالرضا مصری اظهار کرد: رانت‌خواری 650 میلیون یورویی سرمایه‌گذار کرمانشاهی کذب محض است و هیچ رانتی در این خصوص اتفاق نیفتاده است.

وی با تصریح اینکه با بررسی‌هایی که در این زمینه انجام دادم، هیچ رانتی در این قضیه پیدا نکردم، گفت: این شخص خدماتی را نیز به شهر کرمانشاه داشته و با اعتبار خود موادی که نیاز استان بوده را تأمین و وارد کشور کرده است.

مصری گفت: این شخص خوراک مرغ وارد شده به کشور را به شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی در قالب توافقنامه‌ای با بانک مرکزی فروخته و قرار بر این بوده که ظرف سه ماه هزینه ها را به وی بازگردانند.

وی خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق نمی‌افتاد در حال حاضر قیمت مرغ بیش از 12 هزار تومان بود و اگر به دلیل عدم وجود خوراک مرغ در کشور یک شوک به بازار مرغ وارد می‌شد و قیمت بالا می‌رفت، هیچ فردی پاسخگو نبود.

مصری ادامه داد: اگر رانتی اتفاق افتاده پس چه طور قیمت مرغ را در بازار پایین آورده، با وجود اینکه ابتدا اقدام به خرید کرده و هنوز پول آن را دریافت نکرده، لذا به نظر من رانتی در کار نیست.
وی بیان کرد: وقتی صحبت از رانت 650 میلیون یورویی می‌کنیم به ذهن مردم چنین متبادی می‌شود که عده‌ای پولی را بردند و خوردند، در صورتی که 650 میلیون یورو خوراک مرغ وارد کشور شده است. (2307902) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۱:۵۳:۱۷
اينجانب به سهم خودم به عنوان يک ايراني از تذکرات جناب آقايان نادران و توکلي به رياست محترم جمهوري تشکر ميکنم (2308078) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۰:۵۵
آقای توکلی
شما هیچ محبوبیتی بین مردم ندارید بیخود زور نزن (2308294) (alef-13)
 
فرج
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۱:۰۳
سخنی با جناب آقای توکلی
ضمن عرض سلام میخواستم چند کلامی با صحبت در رابطه با وضعیت مملکت با شما صحبت داشته باشم.
1- با توجه به سخنرانی دیروز شما در مجلس در باره سخنان رئیس جمهور از شما سئوال میکنم ،،آیا هیچوقت شده از منتقدان چه در مجلس ، چه در تریبون های نماز جمعه ،چه در همایش ها و سمینار ها سئوال کرده ا ید چرا این قدر به دولتی که یکسال است در راس کار قرار گرفته چه توهین هائی و چه بد اخلاقی هائی را انجام میدهند. آیا قاعده بازی اینست که منتقدان هر چه دلشان خواست بگویند و دولت ساکت باشد؟ انصاف کجا رفته آقای دکتر
2- شما خودتان را یک اقتصاد دان میدانید، تز دادن روی کاغذ و در مجلس دستور دادن مشکل حل نمیشودو مثلی است که میگویند، به عمل کار برآید به سخنرانی نیست ، لطف کنید این همه خودت و جناب نادران که نسخه می پیچید ، کار اجرائی را بدست بگیرید.تا ببینیم چند مرده حلاجی.
3- میدانید.که یکی از ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب مجلس این دوره است. آیا این نمایندگان قدرت تجزیه و تحلیل اقتصادی را دارند؟اگر واقعا دلتان برای انقلاب و نسل های آینده میسوزد، بیائید از تجربیات کشور های دیگر مثل ژاپن ، چین و در همسایگی خودمان ترکیه که تورم سه رقمی را بعد از 12 سال تکرقمی کرد استفاده کنید. تا کی بایستی از روش حدس و خطا استفاده کنیم. و مطمئن باشید با اقتصاد حجره ای و اقتصاد رانتی جائی به راهی نمیبرید.
4- شما دکترایتان را در انگلستان گرفته اید، چند سال در آنجا بوده اید.روش حکومت داری را لااقل در انجا دیده اید، و میدانید یک حزب که برنده میشود، بقیه احزاب و نهاد های مملکتی کمک میکنند. که مشکلات حل و فصل گردد.(استثناها را کنار بگذارید) متاسفانه در کشور ما قاعده بازی را بلد نیستیم.فقط و فقط به فکر منافع خود و جریان خودمان هستیم. بیائید برای رضا ی خدا دست در دست هم دهیم واین مملکت را از مشکلات سی و اندی سال نجات دهیم تاآیندگان در آینده به ما بد و بیراه نگویند. متاسفانه کار بجائی رسیده که در پیامک های دیجیتالی رضا شاه واعیان و انصارش را برخ ما میکشند، حکومتی که صد در صد وابسته به انگلیس و امریکا بود.
5- نگاهی به اطراف خودتان بیندازید.عمده مشکلات مردم فقر و بیکاری فرزندانشان است، چرا کاری نمیکنید.و به صراحت خدمتان عرض میکنم 90 در از مسئولین مملکتی فر زندانشان شاعلند. و دغدغه کاری برای فر زندانشان را ندارند.آیا ما انقلاب کردیم . که مردم در فقر بد بختی بسر ببرند.
6- در خاتمه نقل است از بزرگان که میگویند، عدالت در جامعه ای بوجود می آید که در آن تقوا باشد. که متاسفانه در مملکت ما رعایت نمیشود. (2308295) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۳:۲۱:۰۴
مردم در این انتخابات به عدالت طلبی، صداقت و پاکی در حاکمیت، اشرافیت گریزی، مردم گرایی، تحول خواهی، دین باوری و خدمت رسانی صادقانه رأی دادند و آنچه که بنظر می رسد بیشترین اثر را داشت، هدایت های رهبری و ارتباط او با توده های مردم بود. صحبت های توکلی در مورد انتخابات 84 (2308606) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۲:۲۹
آقای توکلی شما هم دروغ می گویید چرا در زمان احمدی نزاد که امتیازاتی به افراد خاص مثل بابک زنجانی می دادند سکوت کرده بودید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2308692) (alef-13)
 
عرفان صدري
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۴:۲۸
جناب آقاي توكلي نماينده محترم و منخصص وارزشي وساده زيست تهران
باسلام واحترام
بيانات ارزشمندشما را مطالعه كردم بسيارخوب اما سوالاتي از شما دارم.
دردولت قبلي كه رييس جمهور سابق قالباًبا ادبياتي تاسف آور سخن مي گفتند شما چرا نطق نكردي وموضوع نگرفتي؟
ده روز خانه نشيني به بهانه مرخصي ودهن كجي ايشان به رهبري ونيروهاي وفادار اسلام وايران كرد شما نطق نكردي؟
پس شما كجابودي؟ آن موقع نماينده نبودي؟آن موقع دردنظام ودين وانقلاب نداشتي؟
درمذاكرات هسته اي دولت روحاني اگر كاري ميكند فطعاً با نظر وهدايت رهبري معظم انقلاب است آيا در زماني كه رهبري خود هستند ووكيل وسيعي ندارند ومي توانند خودسخن بگويند وموضع گيري كنند آيا انتقاد واتهام فرافكني در قضيه هسته اي كه عده اي تحت لواي انقلاب ونظام ورهبري ازايشان پافراتر گذاشته وموضع گيري تند وتوهينآميز مي كنند توهين به رهبري نيست؟؟؟آيا اگر عده اي به هربهانه اي وحدت ملي را خدشه دار ميكنند وبه حرف رهبري هم درعمل اعتنا نميكنند فتنه گر نيستند؟آياباوجودرهبري عالم وفرزانه كه به موقع در برابر خطرات ولغزشها وروزهاي سخت موضع گيري وهدايت مي كنند آيا تخريب دولت فتنه وفتنه گري نيست؟چرانطق عادلانه نميكنيد؟شما يابي خبر هستيد يا وام دار حزب وگروه ودسته تان هستيد؟ كه هركس باشما بود له وهركس باشما نيود عليه او نطق كنيد؟
همه نياز به تذكر دارند هركس كه جمله ناروايي بگويد بايد تذكر دادهشود.عدالت يعني اين؟ وبدانيد تارهبري هستند هيچ خللي در روندهسته اي اتفاق نخواهد افتاد پس هياهو وجنجال نكنيد.وبرعليه منتقدان بي ادب دولت هم موضع بگيريد اگر نماينده مردم هستيد.؟؟؟؟ توكلي زمان رجايي كجاست////////////////؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برايتان آرزوي توفيق وسلامتي دارم (2309243) (alef-13)
 
شهروند درجه ي 2
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۶:۰۴:۵۰
من چند تا كامنت گذاشتم كه البته حرف بدي توش نبود فقط چنتا سوال از اقاي توكلي پرسيدم و شما ترسيديد انرا منتشر كنيد حالا اگه كسي به شما بگه بزدل سياسي به نظر شما حرف بي منطقي زده ؟؟ (2309332) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۷:۲۲
بجای دعوا کردن سیاسی که هیچ دردی از این ملت دعوا نمی کند بهتر است که بروید طرحی را مطرح کنید که دیگر این موضوعات ریشکن شود این طرح تقدیم بشما برای نفس کشیدن ملت در زیر بار تورم که همه این تورم بالا بردن نرخ دلار بود که الان بنزین با ان قیمت 1000تومان در حال قاچاق است و با سود های نجومی همراه است اگر یک شب دلار1000تومان شود انهای که یک شبه بدبخت شدن قدرت خریدشان افزایش می یابدوانها که یک شب میلیاردرشدن از قدرت افسانی شان کاسته خواهد شدو قدرت خرید مردم افزایش می یابد خصوصا در بخش مسکن ودولت با گرفتن مالیات بر فروش بر اجناس خارجی می تواند توان رقابت تولید داخل را افزایش دهد نه با گمرکی کرفتن دامنه قاچاق را گسترش دهد ویک سری از این رانت استفاده کنند و حق مصرف کننده خورده شودیعنی مصرف کننده شعور ندارد چه جنسی بخرد که شما تشخص می دهید و به اسم تولید داخل اشغالهای چینی را به اسم تولیدداخل به مردم دادن و شعار حمایت از تولید.داخل... اگر هم می خواهید صادرات را تشویق کنید مالیات صادر کننده را صفر کنید وبادادن مجوز واردات به صادارکننده باعث رونق صادرات خواهید شداگرگمرکی ان را صفرکنید وتا جنسی صادر نشده مجوز واردات ندهید ببینید چگونه رشد اقتصادی بالا خواهد رفت و تراز بازرگانی مثبت خواهد شد....و مناقصه های دولتی را یه شرکتهای بدهید که 49درصد سهام ان به مردم واگذار شده باشد وتعدادسهامداران زیر1000نفرنباشد تا توزیع ثروت از این راه به جیب یک عده خواست نرود..و شکاف طبقاتی بوجود امده مقداری تعدیل گردد و به شرکتهای توی بورس اجازه بدهید مثل بانکها سپرده ریالی از سهامداران بگیرند و سودروز شماربالاتر از بانک بدهندتا گرفتن وام از بانکها کاهش و نرخ بهره هم کاهش یابد...وتشویقی برای شرکتها باشد برای رفتن توی بورس و هم سهامدار تا نقدینگی به بورس سرازیر شود تا تولید شکل واقعی بخود بگیرد....وسودبانکی را نباید در بانکها بالا برد به اسم جلوگیری از فرار نقدینگی و تورم ان را بااین شیوه به سوی بورس هدایت کنید..تا این پول بسمت تولید هدایت شود وبورس ارزها را هرچه زوتر راه اندازی کنیدتا یک عده خاص کنترل کننددلار نباشند و از این رانت یک شبه پولدار نشوند..این برنامه صدرصد تضمینی و عملیاتی است (2309593) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۲۰:۰۴:۰۴
سلام بر اقای دکتر توکلی :
ای کاش تمام نماینده های مردم از شهرهای دور دست واقعا مثل زمانی که با دادن چلوکباب رای جمع می کنن شهامت داشتند که خیلی از مسائلی که کاملا از ان مطلع هستند را عنوان کنند ا واقعا مردم تهران باید به وجود چنین نمابنده ای در مجلس که این طور از حقوق همه ملت دفاع می کند افتخار کنند (2309950) (alef-13)
 
شاخه
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۲۲:۱۱:۳۵
آقای توکلی ، نماینده ای که هر گونه لغزش در هر دولتی را بی محابا متذکر میشوند
خداقوت و دست حق بهمراهتان (2310183) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۲۲ ۲۳:۰۱:۰۳
برادرگرامی
جناب اقای توکلی
جنابعالی رابنده اززمان کودکی که شناخته ام به زمین وزمان معترضید شماکه خودراخدای اقتصادو سردمدارمبارزه بافسادمی دانید چرا به جز اعتراض راه حلی ارائه نمی دهید چزیک سری تئوریهای اقتصادی تجربه نشده درضمن برادرگرامی شما به شدت جناحی می باشید وشما هم ازاینکه اقای روحانی اتویی به شما داده بساربسیارخوشحالیدونه ناراحت این هارااینجانب حقیرنیزمی دانم بزرگوار (2310275) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۰۸:۲۳:۳۵
جناب آقای توکلی نماینده و وکیل ملت شریف ایران هرگونه خلاف و عدول از وظائف قانونی و اعلام تخلفات آنان از وظائف نمایندگی وهر رسانه ایست بشرظی که بیطرفی و بی غرضی حفظ گردد و عدم اعلام وگزارش مغایر ضوابط و سوگندنامه نمایندگی لذا مطالب را بگوئید هرچند که منافع و مشاغل عده ای بخطر افتد از جمله رئیس جمهور و... ملت ایران حامی حق و نافی ظالم بوده وخواهد بود. (2310708) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۱۶:۰۵:۳۰
رانت خواری افت زشت وتبعیضی است دربرخوداری ازامکانات ودهندگان وگیرندگان ان درهرجایگاهی بایدمحاکمه شوندحتی نماینده مجلس واقای توکلی باشد (2311815) (alef-13)
 
دانیال
۱۳۹۳-۰۵-۲۳ ۲۱:۱۸:۴۰
اگر تو نسل دوم انقلابی ها ده نفر مثل توکلی داشتیم الان تمام دنیا زیر دست ما کار میکردن. (2312252) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۰۵-۲۴ ۰۰:۲۶:۳۰
ماندانستيم اين ديگه چه جور سايته من چندتا پيام ديشب گذاشتم هيچكدومشو نديدم ما كه طرف شما بوديممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (2312489) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۵-۲۴ ۱۷:۴۵:۵۲
درود بر آقای توکلی ، مرد عمل در روز سختیهاست قدرش را بدانیم (2313490) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.