توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484061
آزمون بزرگ دولت تدبير و اميد
بخش تعاملی الف - معين الحق
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰


اوايل دولت تدبير که بحث برجام بالا گرفت. يکي از حرف هاي مخالفان برجام، عدم توجه به اقتدار و عزت ملي در عرصه بين المللي بود. دولت تدبير و امید هم اطمينان مي داد که هم در متن برجام و هم در روند مذاکرات به اين مساله توجه خواهد کرد و با هر اقدامي که مخالف با عزت و شان ايران بزرگ و ملت رشيد ايران است برخورد خواهد نمود.

متاسفانه بعد از تصويب برجام، دولت آمريکا دست به اقداماتي زد که با قرارداد  برجام همخواني نداشت و البته چنين به نظر مي رسيد که مسئولان با چشم پوشي مسامحه برخي از رفتارهاي طرف غربي را ناديده گرفتند. به روي خود نياوردند. اما مساله به همين جا ختم نشد.

در اين روزها  - به گفته کارشناسان، و به اعتراف مسئولان - دولت امريکا با تصويب قانوني عملا برجام را نقض کرده و در اهانتي اشکار به ملت بزرگ ايران بار ديگر پاي تحريم هاي جديد را - که به ان مادر تحريم ها مي گويند - به ميدان کشيده. اکنون – هر چند دير هنگام  -  وقت عمل کردن دولت به وعده خود مبني بر حفظ شان و اقتدار ايران اسلامي است. برخوردي که در طراز رفتار طرف آمريکايي باشد و او را از کرده خود پشيمان کند.

بديهي است عدم اقدام مناسب و سهل انگاري دولت و نيز مجلس شوراي اسلامي در اين زمينه پيامدهاي خطرناکي را براي کشور در پي خواهد داشت داشت از جمله:

اول: خلاف وظايف دولت مبني بر حفظ شان و عزت ملت ايران
دوم: تبديل شدن برجام به توافقي بي خاصيت که نتيجه اي جز تعطيلي چند مرکز هسته اي و اعمال محدوديت براي کشور نيست.
سوم: تبديل شدن توافق برجام به اهرم فشار عليه دولت و ملت در عرصه بين المللي
چهارم: تحقير کشور در چشم ساير کشورها بدليل پذيرش تحريم هاي جديد و ناتواني دولت از اقدام متقابل
پنجم: حريص شدن دشمن نسبت به وضع تحريم هاي بيشتر بدليل احساس موثر بودن تحريم هاي قبلي.

عالم سياست جاي تعارف و بيخيال شدن نيست. اگر مسئولين به فکر اقدام مناسب نباشند مطمئنا بايد منتظر اقدامات تندتر دشمن باشيم. اميد است که مجلس شورا و دولت تدبير در پيشگاه ملت با تدبير مناسب از اين آزمون بزرگ، سرافراز بيرون بياييند و با برخورد مناسب نشان دهند که در عمل به گفته هاي خود مسامحه نمي کنند.

به اميد سرافرازي مسئولين در اين آزمون بزرگ.
 
کلمات کلیدی : معين الحق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته