نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374865
درخواست فرماندار تهران از مردم برای ریشه‌کنی فقر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
فرماندار تهران با تاکید بر همکاری و همراهی مردم برای ریشه کن کردن تکدی‌گری در سطح شهر تهران، افزود: شهروندان در شرایطی که دستگاه‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد وجود دارند و کمک را به روشی درست به فرد نیازمند انجام می‌دهند، نباید به متکدیان کمک کنند.

به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی گفت: در حال حاضر در جمع آوری معتادان متجاهر از معابر، پارک‌ها و بوستان‌های شهر تهران توفیق نسبتا خوبی داشته‌ایم. حال زمان جمع آوری متکدیان سطح شهرستان تهران رسیده است که نیازمند بررسی جوانب کار و اتخاذ تصمیمات کارشناسی در این زمینه است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید مردم از کمک به متکدیان خودداری کنند، افزود: خیلی از این تکدی گری ها به صورت باند و شبکه‌ای توسط افرادی سودجو در سطح شهر انجام می‌شود و کمک مردم به این افراد موجب ادامه این روند می‌شود.

فرماندار تهران با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت متکدیان به دو بخش کودکان و بزرگسالان تقسیم شده است، ادامه داد: سازمان بهزیستی مأموریت رسیدگی در بخش کودکان را برعهده دارد و شهرداری تهران نیز با همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی متکدیان را از سطح شهر تهران جمع آوری خواهند کرد.

فرهادی افزود: در کنار فعالیت دستگاه های اجرایی برای ریشه کن کردن تکدی گری در شهر تهران همراهی و همکاری مردم نیز ضروری و لازم است. به عنوان مثال مردم تبریز با کمک نکردن به متکدیان، به عنوان شهری عاری از هر گدا و متکدی در کل کشور معروف شده است.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به افراد نیازمند در جامعه راهکار مناسبی نیز وجود دارد، ادامه داد: قطعا از طریق نهادهایی مانند سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و موسسات و بنیادهای خیریه مجاز با شناسایی افراد و نیازمندان واقعی جامعه، کمک های مردمی را به دست آنان می رسانند و در حقیقت با وجود مراکزی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و بنیادهای خیریه مجاز، مردم به متکدیان در سطح شهر کمک نکنند.
 
کلمات کلیدی : ثروت+فقر
 
شورانگیز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۱۹:۰۸:۴۵
دست شما و دولت محترم و دولت های نهم و دهم درد نکند: با زحمات این دولت ها تقریبا همه ملت فقیر شده و نیاز به کمک دارند و باید نه برای یارانه که برای کمیته امداد ثبت نام کنند.

دولت همه قیمت ها رو 30 درصد به بالا افزایش داده در حالیکه نرخ تورم را 10 درصد اعلام می کند. این هم از عجایب روزگار است. آخه تحمیق مردم تا چه حد؟؟؟ (3840994) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۱:۰۲
چشم اقاي فرماندار ، الان زنگ ميزنم سريع بررسي بشه كه اين فقر از كجا به مملكت ما رسيده و اگه مقصر مسئولان مؤمن نيستند حتما برخورد بشه (3844037) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.