توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470066
۷ استان کشور منتظر «توفانهای تندری» باشند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۶
سازمان هواشناسی کشوربا صدور اخطاریه‌ای از وقوع توفانهای تندری در هفت استان کشور خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از بارش باران و توفانهای تندری در برخی نقاط کشور طی ساعات آینده خبر داد.

در متن این اطلاعیه آمده است: امروز(دوشنبه 18 اردیبهشت ماه) گزارشهای ایستگاهها و تصاویر ماهواره هواشناسی بیانگر رشد ابرهای جوششی و بارش باران در برخی نقاط در جنوب لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب استان مرکزی است.

با توجه به وضعیت فعلی جو و پیش‌بینی مدلهای عددی تا بعدازظهر امروز یا اوایل شب در ساعاتی از روز وقوع توفانهای تندری در جنوب لرستان، چهارمحال بختیاری، غرب اصفهان، جنوب استان مرکزی، جنوب استان قم،  شمال فارس و دامنه‌های جنوبی ارتفاعات زاگرس در استان کرمان تداوم خواهد یافت.

امروز رخداد رگبار و رعد و برق، صاعقه و احتمال سیلاب ناگهانی و وزش تندباد موقت در توفانهای تندری بسیار محتمل است بنابراین به هموطنان ساکن در مناطق ذکر شده توصیه می‌شود احتیاط لازم و اقدامات ایمنی را برای جلوگیری از خسارت انجام دهند. 
 
کلمات کلیدی : آب و هوا+رعد و برق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.