توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490767
واعظی: نسبت به بد عهدی های آمریکا بی تفاوت نخواهیم ماند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: از همه ابزارها در برابر بدعهدی های آمریکا در رابطه با برجام استفاده می کنیم و نسبت به آن بی تفاوت نمی مانیم.
 
«محمود واعظی» روز دوشنبه، در گفت و گو با ایرنا، متهم کردن دولت به بی تفاوتی را دور از انصاف دانست و گفت : رئیس جمهوری و وزیر امورخارجه اعلام کرده اند دربرابر بد عهدی های امریکا اقدام خواهند کرد.
 
وی افزود: باید در رابطه با بد عهدی آمریکا عکس العمل نشان دهیم ، در این زمینه هم مجلس شورای اسلامی و هم کمیته ای که به برجام نظارت دارد، اعلام آمادگی کرده اند که واکنش نشان دهند.

عضوهیات دولت ادامه داد:

عضوشورای عالی فضای مجازی گفت: باید یادمان باشد که برجام یک معاهده دو جانبه نیست و همین طور که نسبت به بد عهدی آمریکا ما به عنوان یک عضو مسئول هستیم ، سایر طرف های قرارداد برجام مانند چین،آلمان، فرانسه و روسیه نیز مسئول هستند و باید از امضا و تعهدات خود حراست کنند.

واعظی افزود:همه طرف های مذاکرات پنج بعلاوه یک باید واکنش لازم را نشان دهند، همانگونه که در مقابل سند کنوانسیون آب و هوا واکنش نشان دادند.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:وقتی که آمریکا سند کنوانسیون آب و هوا را امضا کرده و بعد خارج شده این هم بد عهدی است والان اعضای امضا کننده در مقابل آمریکا ایستادگی می کنند.

واعظی خاطرنشان ساخت: بنابراین وظیفه همه کشورهای مرتبط با برجام است که در مقابل بد عهدی های آمریکا اقدام کنند و تنها وظیفه ایران نیست.

پس از به نتیجه رسیدن مذاکره های ایران و گروه موسوم به 1+5 در سال 1394 و آغاز رسمی اجرای برنامه جامع هسته ای ایران(برجام) گام های کم و بیش زیادی برای اجرای کامل این توافق نامه بین المللی برداشته شد.

گرچه اکثر اعضای امضا کننده این توافق خود را ملزم به رعایت آن کرده اند اما در برخی مواقع کارشکنی هایی از سوی دولت آمریکا در اجرای این سند بین المللی ایجاد می شد که پس از تغییر رئیس جمهورآمریکا و آمدن دونالد ترامپ نگرانی ها در زمینه افزایش کارشکنی ها از سوی این کشور بیشترشد.
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۴:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۲:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۱:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۰۹:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۰۹:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۴:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۴:۲۷
 
 
کلمات کلیدی : برجام + آمریکا + تحریم ایران + سنا + محمود واعظی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته