نظر منتشر شده
۱۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390263
احمدی نژاد تشنه دوقطبی شدن و روحانی به دنبال انشقاق
محمد جعفری، ۱۹ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
این روزها محمود احمدی نژاد سعی دارد خود را به هر نحوی شده در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ مطرح کند. از سفرهای استانی و سخنرانی های احمدی نژاد تا نامه به باراک اوباما همه حکایت از عزم جزم او برای ادامه فعالیت در سپهر سیاسی کشور و احتمال زیاد به منظور دستیابی دوباره به کرسی ریاست جمهوری در انتخابات آینده دارد. با این ویژگی که احمدی نژاد به دنبال رویارویی مستقیم با روحانی است تا بتواند از شرایط موجود به نفع خودش استفاده کند و رای روحانی را بشکند. از طرف دیگر روحانی نیز به دنبال انشقاق در اصولگرایان است تا آنها نتوانند بر سر یک کاندیدای مشخص تمرکز کنند.

چند روز پیش در سایت های خبرگزاری ها پیامی منتسب به احمدی نژاد منتشر شد که در آن محمود احمدی نژاد از اصولگرایان دعوت کرده که به دلیل آنچه او داشتن رای در بخش های مختلف کشور خوانده از وی حمایت کنند. احمدی نژاد در این پیام گفته حاضر است که در صورت حمایت اصولگرایان حتی در دقیقه ۹۰ به نفع نامزد مورد توافق آنها کنار برود.

این خبر به سرعت در رسانه های حامی دولت روحانی منتشر شد. برخی آن را به تلاش احمدی نژاد برای گرفتن تایید صلاحیت تعبیر کردند و برخی اختلاف نظر او با سایر احزاب اصولگرا را پاشنه آشیل اصولگرایان در انتخابات آینده دانستند. جدا از همه تحلیل های راست و چپ، مطرح شدن ورود احمدی نژاد به انتخابات ۹۶ به خودی خود کابوسی برای حسن روحانی و طیف طرفدار او محسوب می شود که خواب شب را از آنها ربوده. به عبارت دیگر هر نوع خبر سازی و گزارش دهی از احمدی نژاد به نفع فعالیت های انتخاباتی او تمام خواهد شد. شاهد مثال هم همین پیام تایید نشده از سمت فردی نامعلوم به گیرنده ای نامعلوم است به طوری که هر دو طیف اصلاح طلبان و اصولگرایان طرفدار روحانی را وادار به واکنش رسانه ای کرد.

از طرفی حسن روحانی که کارنامه تا اینجا ناقبولی از نظر اقتصادی دارد توان رویارویی با احمدی نژادی که حداقل ۴ سال رونق و رفاه را در کارنامه اش و طعم شیرین یارانه را در کام مردم دارد و چه بخواهیم و چه نخواهیم هنوز هم رییس جمهور محبوب قشر خاصی از جامعه است را ندارد . کاهش توان رویارویی روحانی با احمدی نژاد با توجه به بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام و شکستن برخی و فاسد شدن برخی دیگر از تخم مرغ های روحانی در سبد برجام ملموس تر شده و بلوکه شدن پول های فروش نفت، عدم توانایی بر مهار رکود و حتی اتخاذ سیاست های مالی تورم زا در قالب بسته های خروج از رکود بر ضعف دولت روحانی افزوده است. از این رو حسن روحانی به هیچ وجه دوست ندارد با احمدی نژاد تک و تنها رو به رو شود. چه اینکه در مناظرات رو در رو هم ناگفته پیداست که چه کسی پیروز میدان خواهد بود.

این عملیات روانی از سوی احمدی نژاد در میان رسانه های اصلاح طلب و طرفدار روحانی کارگر افتاد و آن ها ناخواسته وارد بازی احمدی نژاد برای انتخابات۹۶ شدند. حال ابتکار عمل دست اصولگرایان است که یا حاضر شوند مجددا با سوهان روحشان در یک کوپه بنشینند و خاطرات تلخ یازده روزه و یکشنبه سیاه را فعلا فراموش کنند و یا به صورت تاکتیکی پرچم سفید با روحانی مبادله کنند و به ماه عسل بروند و یا دست به مهره جدیدی شوند و هر دو را ناپلئونی کنند.
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۲۰:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۱۳:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۲۱:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۳ ۲۲:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۴ ۱۵:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۰۷:۲۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۳ ۰۸:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۲ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۸:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات ۹۶+روحانی+احمدی نژاد
 
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۰۳:۵۷
گرفتاری ما پوپولیسم است. (3927235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۱۸:۵۹
کارنامه نا قبول در مقابل احمدی نژاد ؟!!
احمدی نژاد اگر بلد بود اقتصاد را درست کند وضع مملکت را به قهقرا نمی برد!! بعدشم کارنامه نا قبول زمانی است که کشور را با تورم 5% و رشد 10% تحویل می گرفت و الان وضع ما تورم 10% و رشد 4 درصد بود بعله ! کارنامه ناقبول بود!

اگر 4 سال هم احمدی نژاد کارنامه قبولی داشت از صدقه سر 8 سال رشد اقتصادی پایدار در دولت اصلاحات بوده! هیچ کس نمی تواند کشور را در یک دوره نابود کند! همانطور که روحانی نتوانسته یک دوره اقتصاد را احیا کند! اقتصاد کشور بقالی نیست! اثار زیان بار تورم و رکود اقتصادی که در سالهای 90 شاهد بودیم ریشه در تصمیمات غیر منطقی سال 85-86 دارد! (3927248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۱:۳۴
احمدی نجاد یک سفر ساده به شهری می کند " اعتدالی ها و اصلاحاتی ها " یک هفته می لرزن ! (3927250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۲:۵۹
انتخاب مجدد احمدی نژاد برای کشور فاجعه است
البته روحانی نیز دارای مشکلاتی است ولی هر فرد منصفی او را به احمدی ترجیح خواهد داد (3927253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۸:۱۵
من که احمدی نژاد را ترجیح میدم. (3927361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۹:۲۴
فرمودید روحانی نیز مشکلاتی داشت. بنده می خوام بپرسم شما چند جا که روحانی مشکل نداشت را می تونید بگید. (3927363) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۹:۵۸
من که به احمدی نژاد رأی میدم دیگه هم به ذخایر انقلاب (!!!) رأی نمیدم. (3927365) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۰:۱۵
متأسفانه احمدی نژاد در دوسال پایانی مسئولیتش با ورود به پازل توطئه گران و فتنه انگیزان و کدخدا باوران ، مرتکب اشتباهات بزرگی شد .

اما انصافا" بهترین عملکرد را در حوزه های مختلف داشته و کارنامه ی نامطلوب و مخدوش دولت فعلی ، در هیچ زمینه ای با دوران امیدوار کننده ی نهم و دهم قابل قیاس نیست .
________________________________________________________________

به نظر میرسد احمدینژاد فعلا" بهترین و منصفانه ترین گزینه ی مطلوب است . (3927366) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۰:۳۰
اتفاقا روحانی آنقدر به مردم خدمت کرده و قول هایش عملی شده که ملت به احمدی نژاد راضیند!!! (3927367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۱:۱۷
همین برجام و FATF برای رأی ندادن به روحانی کافی است. حال شما به ما بگو بی انصاف. (3927368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۲:۱۱
دوست عزیز هر وقت فرصت کردی چند تا از کارهای مثبت روحانی را بگو تا ما از این بی انصافی مون کوتاه بیایم. (3927369) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۷:۰۷
بالاخره مردم میفهمن یا هنوز بی سوادن؟
بذاریم مردم انتخاب کن
اونا متوجه ان اثر مدیریت چه کسی وضع زندگیشون رو بهبود داد.
حتما خیلیا از حضور احمدی نژاد ترس دارن (3927380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۶:۱۰:۵۸
صلاحیت احمدی نژاد رد میشه دوست عزیز (3927635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۵۰:۳۷
چرا نترسیم از کسی که اقتصادمان را به نابودی کشید ؟! (3927993) (alef-3)
 
محی الدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۰۴:۲۰
احمدی نژاد بهترین گزینه برای انتخابات سال 96 هست
اقتصاد متکی به نفت بزرگترین مشکل کشور ایران است که هر گاه نفت را بخرند اقتصاد ایران بهتر می شود و هرگاه نفت نخرند یا ارزان شود دچار مشکل می شویم کشور ما کشوری است که حدود ده یا پانزده درصد مردم کار انجام می دهند و مابقی از دست رنج انها می خورند به عبارتی دیگر کشور ما مردم تنبلی دارد چه از نظر فکری و چه جسمی همه و همه به دنبال راحتی هستیم نه کار نه فکر بلکه فقط دلالی کردن را یاد گرفتیم و دلیل انهم وجود نفت است که می فروشیم و می خوریم (3930337) (alef-13)
 
علیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۷:۵۹:۴۰
احمدی نژاد باید بیاید و به سوالات زیادی پاسخ دهد.کسی که حاضر نیست به دادگاه برود و پاسخگو باشد حالا می خواهد بیاید و پاسخ سوالات ما رو بدهد؟ (3928365) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۰:۲۹:۵۰
خنده دارترين قسمت مقاله:
"از طرفی حسن روحانی که کارنامه تا اینجا ناقبولی از نظر اقتصادی دارد توان رویارویی با احمدی نژادی که حداقل ۴ سال رونق و رفاه را در کارنامه اش و طعم شیرین یارانه را در کام مردم دارد" (3928631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۴:۴۴
الان یعنی ما به احمدی نژاد رای بدیم بی انصافیم؟ (3927425) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۹:۳۲
آقای فریدون برادر رئیس‌جمهور همان نقش مشایی برای آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق را دارد با این تفاوت که آقای مشایی از جهت فکری مشکل داشت ولی آقای فریدون مشکل تخلفات مالی دارد و حامی مدیران متخلف دارای برداشت‌های نجومی بوده است. (3927444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۶:۱۶
به خداوندی خدا من به روحانی رای دادم وبیشترین کامنتهارو هم در زمان احمدی نژاد در انتقاد به دولت او در سایت الف نوشتم ولی در این سه سال اینقدر بی اخلاقیهای سیاسی و بی انصافی از قشر رقیبان احمدی نژاد دیده ام و اینقدر بی محابا توهین کردن به او در فضای مجازی و رسانه های منتسب به آنها دیده ام که کلا از سیاست زده شدم و ته دلم بدم نمیاد احمدی نژاد دوباره رئیس جمهور بشه...اگر بدون حب و بغض و بدون هجمه رسانه ایه هدفمندی که بر ضد احمدی نژاد در این سه سال بوده و اگر تجربه عملکرد دولت فعلی رو هم در نظر بگیریم دولت فعلی با توجه به جمیع جهات عملکرد بهتری با توجه به اینکه در دوران توافق هستیم نسبت به دولت قبلی نداشته که هیچ بلکه در خیلی زمینه ها ضعیف تر شده...احمدی نژاد علی رغم دشمنان قسم خورده ای که دارد و از طریق رسانه ای سعی دارند شدیدا تخطئه اش کنند یک بدشانسی بزرگ آورد و آن این بود که اجرای طرح لیبرالیستیِ هدفمندی با وضع شدیدترین تحریمهای تاریخ علیه کشورمان در زمان او با هم همزمان شد.. (3927549) (alef-13)
 
آرين
Italy
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۷:۴۲:۲۹
حتما به روحانى راى دادى (3927735) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۰۷:۰۱
شاید چون خودت دین نداری وقتی کسی هم میگه "خداشاهده" و خداروشاهد میگیره باور نمیکنید..چون از نظر شما فقط باید غیر منصفانه و ناجوانمردانه هم شده طرفی که بهش رای دادی رو تایید کرد و طرفی که رقیب هست رو به هروسیله ای که شده کوبید..فراموش کرده اید که خدایی هم هست..متاسفم برات (3927945) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۱۳:۳۶
البته درآمد هنگفت نفتی ر. یادت رفت بگی و اینکه خودش خیلی از این تحیم ها رو آورد. (3927956) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۵۱:۴۸
خوب برو به احمدی نژاد رای بده ! (3927994) (alef-3)
 
مهدی
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۳:۲۵:۱۶
یک بد بزرگ شانسی بزرگ دیگر تورم %45 بود.
یک بد شانسی دیگر نابود کردن 800-700 میلیارد دلار از اموال ایران بود.
یک بد شانسی بزرگ دیگر گشت و گذار سالانه با اهل و عیال و ایل و تبار به نیویورک و حیف ومیل کردن پول مردم ایران بود.
یک بد شانسی بزرگ دیگر بی ارزش کردن پول ملی ایران بود.
یک بد شانسی بزرگ دیکر نهادینه کردن دروغ و قانون گریزی در کشور بود
یک بد شانسی بزرگ دیگر قهر یازده روزه احمدی نژاد بود.
یک بد شانسی بزرگ دیگر سیاستهای مخرب و فساد آمیز احمدی نژاد بود. بد شانسی از این بزرگتر؟؟؟؟؟ (3928108) (alef-13)
 
مک فارلین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۳:۲۸:۴۴
دکتر احمدی نژاد حامی محرومان و اقشار متوسط رو به پایین خواهد آمد
و شکست سختی به حسن روحانی حامی ثروتمندان خواهد داد
احمدی نژاد باید تایید صلاحیت شود و اصلا دلیلی برای رد صلاحیت ایشان وجود
ندارد ، اگر قرار است رد شود قبل از او حسن روحانی باید ردصلاحیت
بشود (3928112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۱۵:۵۲:۱۴
یکی از حسن های دوران احمدی نجاد صف های کرفتن دلار و سکه بود (3935964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۸:۱۶:۰۸
کنترل تورم .رشد تولیدات خصوصا نفت کشاورزی .وبهداشت ورسانمدن رشد منفی 8 به سوی مثبت و... افتخار روحانی هست .با روحانی تا 1400 (3928385) (alef-13)
 
هم وطن
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۸:۱۵:۰۸
منصفانه قضاوت کنید فسادهای دوران این اقا لطمه ای به اقتصاد مملکت وارد کرد که در تاریخ بی نظیر است اوردن اشخاص ضد مردمی امثال مرتضوی ها در کابینه انهم با توجه به سوابق سیاه نامبرده در مقام دادستان وبعد ان اختلاسهای کلان در سازمان تامین اجتماعی ومعاون اول ایشان ایا عمکردشان جای دفاع دارد؟زهی تاسف بر افکاری که هنوز ایشان وعملکردشان را قابل دفاع میدانند (3930969) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۱:۳۵:۲۳
البته بشما رای مثبت دادم بجز یک مورد که هرگز به روحانی رای نداده ام و نخواهم داد . در هیچ دوره ای اینقدر احساس ناامیدی و خفت نکرده ام . (3931588) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۴۳:۰۶
فاجعه ای بالاتر از عقب نشینی در برابر آمریکا وجود دارد؟بتن ریزی اراک و ار سال مواد هسته ای به خارج و تعطیلی فردو و نطنزو سعودی و اف ای تی اف و................بماند.دکتر احمدی نژاد به امید خدا با 30میلیون رییس جمهور می شود. (3927807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۴۲:۰۲
احمدی نژاد که قرار بود کل مواد هسته ای را بدهد (طبق گفته لاریجانی) (3927926) (alef-13)
 
پارسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۲:۴۴:۵۳
من و خانواده ام به دکتر احمدی نژاد رای میدیم
به نظر من ایشون یک وطن پرست و مومن واقعی است (3928067) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۱:۵۱:۴۴
کسی بنشیند، املایی ننویسد بخاطر اینکه سواد نوشتن ندارد، بعلت اینکه هیچ غلط املایی ندارد پس خوب است
واقعا اقتصاد بی تحرک روحانی را به چی ترجیه می دهید اصلا اقتصادی در کار است
وعده ها را فراموش کرده اید
ایا اصلاح طلبان جز قدرت به چیز دیگری می اندیشند
اصلا از اقتصاد چیزی سر در می آورند
اگر سر در می آورند که همان کابینه 20 سال پیش که از روی ناچاری، متشکل از از افراد بی تجربه بود و با ازمایش و خطا اقتصاد و جامعه را پیش می برد را دباره سر کار نمی آورد، کابینه ای متشکل از افراد کهن سال ، گاها با سابقه مبهم ، و عملکرد بحث برانگیز، کسانی که امروز نمی دانیم بدرستی چگونه دارای مال و اموال فراوانی هستند ؟؟!!! (3928827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۲۲:۱۲:۵۲
من صد درصد میدانم اگر احمدی نژاد پا در انتخابات بذارد پیروز خواهد شد
کارهای احمدی نژاد : نگهداشتن هسته ای ، مقابله با امریکا ، اضافه کردن حقوق کارمندان ، و ...،
روحانی: از دست دادن هسته ای ، فیش های نجومی ، ،،،،،، (3929833) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۳:۳۹
حداقل ۴ سال رونق و رفاه ؟!!! برادر عزیز یا من نمیفهمم معنای رونق و رفاه چیه یا حضرتعالی! (3927271) (alef-13)
 
فرزند ایران
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۹:۴۷
ولی معنی تورم تک رقمی رو تو این چهار سال فهمیدیم. هه (3927388) (alef-13)
 
آرين
Italy
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۴:۱۱
شما از آلمان فهميدين يا از داخل كشور هه (3927720) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۵۱:۵۳
همین که هر روز مثل زمان احمدی نژآد همه چیز دوبرابر و سه برابر نمیشه یعنی تورم تک رقمی عمو جون المان نشین ! (3927817) (alef-13)
 
حقگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۲۶:۳۶
قيمت شير و حتي قيمت آزادراه را در ابتداي دولت روحاني تاكنون (به مدت 3 سال) مقايسه نما و بعد با تغيير قيمت 8 ساله احمدي نژاد مقايسه كن تا معني تورم تك رقمي و 40% مشخص شود. (3928504) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۱۷:۱۸
میشه معنی تورم رو بگی؟ نکنه انتظار کاهش قیمت داشتی؟ اون میشه تورم منفی. (3927959) (alef-13)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۸:۲۷
معنی تورم تک رقمی اینه که اگه اوضاع احمدی نژاد ادامه پیدا می کرد حضرتعالی باید شیر رو الان میخریدی بطری ای 5000 تومن و نون سنگک رو باید می خریدی 3000 تومن. رکود همچنان باقیه اما تورم که دیگه خیلی کنترل شده که (3928532) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۴۵:۰۲
معنی تورم رو نفهمیدی با ارزونی اشتباه گرفتی ضمن اینگه هههه و رو برای احمدی نژاد ببر دلار ۱۰۰۰ تومنی رو رسوند ۴۰۰۰ (3929300) (alef-13)
 
ايراني
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۸:۲۸
ابتكار عمل دسته اصولگرايان است !!!!!!!
داداش ليست اميد با افراد دست چندمش ليست ژنرال هاي اصولگرا را در تهران ٣٠ بر صفر كرد . حالا نشستي ميگي ابتكار عمل دسته اصولگرايانه .!!!!!! (3927419) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۶:۱۱:۵۲
انتخاب در کشور است نه درتهران احمدی نژاد با ۶۵٪ ارا ریس جمهور خواهد شد (3927639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۶:۲۲:۱۰
نتیجه ۳۰ بر ۰ شما این بود که یه اصولگرا رئیس مجلس بشه! !!! تا باشه از این بردها ارزونی شما! (3927654) (alef-13)
 
منتظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۱:۱۱:۲۰
ایران تهران نیست حرف شما وقتی درست بود که مجلس اصلاح طلب میشد ضمنا انتخابات ریاست جمهوری بصورت کشوری برگزار میشود نه استانی (3928730) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۸:۵۳
تا چهار سال اثرات طرحهای دولت قبل وجود دارد (3927420) (alef-13)
 
آرين
Italy
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۴:۴۹
آره آثارى مثل تورم ٤٠ درصد و رشد منفى ٦.٨ درصد دلار ٤٤٠٠ تومانى پرايد بيست ميليون تومانى تحريم هاى بين المللى اختلاس هاى هزار ميلياردى و نهادينه كردن فساد بردن ٢٢٠ همراه به نيويرك از بين بردن ٧٥٠ ميليارد دلار درآمد هاى كشور چهار سال كه هيچ چهل سال اثرش باقى ميمونه !!! الف جان چرا چاپ نميكنى !!! (3927721) (alef-13)
 
محجد قاسمی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۲۴:۴۱
پس تورم تک رقمی محصول دولت قبله؟؟ (3928502) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۲۲:۱۵:۲۳
تورم تک رقمی را باید در جیب مردم حس کرد نه با گفتن و شعار گوشت کیلویی ۴۰ هزار کجاش تک رقمی شده همش الکیه (3929834) (alef-13)
 
مهدی ک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۱۶:۵۳
سالهای ۸۴ تا ۸۸ به دلیل قیمت نفت اوج رونق بنگاه های اقتصادی در ایران بوده. این رو دکتر نیلی در گفتگوی اخیر با سایت الف هم اذعان کردند (3927779) (alef-13)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۲۸:۴۹
دكتر نيلي بعد از 3 سال از روي كار آمدن دولت روحاني:"هنوز به سطح رفاه سال 90 نرسیده‌ایم." (3928508) (alef-3)
 
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۱:۰۶
وضع روحاني بين توده مردم خصوصا در شهر كوچك ما بويژه بابت بيكاري و وعده هاي الكي خروج از ركود خراب است. مردم منتظر يك منجي هستند و اين را احمدي نژاد خوب مي داند. (3928511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۵۲:۴۵
منظورش 4 سال تورم 40% بدوده ! (3927818) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۶:۲۸
شما یه نظر به نمودار تورم توی این چند سال بنداز بعد بیا شعار بده (3928526) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۱۰:۳۹
شما اگر معنی رونق و رفاه را می فهمی پس نباید دوره بعدی به آقای روحانی رای بدی . (3927890) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۵:۰۰
از شورای نگهبان تقاضا دارم به احمدینژاد اجازه دهند در انتخابات شرکت کنه تا او و همفکرانش یک بار برای همیشه به وزن سیاسی خود پی ببرند و از توهم خارج شوند. (3927274) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۴۷:۵۸
من کاری به شورای نگهبان ندارم اما من با یک عده مردم ساده لوح سخت مشکل دارم و ازشون نگرانم (3927296) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۵:۱۸
توهم را الان میشه دید که یه عده با حقوق های نجومی خودشون را ذخایر انقلاب می بینن.
توهم را الان میشه دید که فکر می کنند برجام ایران را گلستان کرده و بعد از مردم می خوان شکرگزار باشند.
دوست عزیز یه کم به دور و بر خودتون بیشتر نگاه کنید. (3927377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۰۳:۳۵
نتیجه برجام در انتخابات اخیر مشخص خواهد شد
همچنان که در انتخابات مجلس هم تا حدودی مشخص شده بود
الف لطفا منتشر کن (3927878) (alef-13)
 
آبدارچی سیاسی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۹:۰۹
عزیزم یه نگاه به انتخابات سال 83 بندازی میبنی مصطفی معین با عکس رئیس جمهور وقت کلا چهار میلیون رای آورد.
ولی جلیلی بدون حمایت دولت دهم یا احزاب قدرتمند وقت بدون شعار بدون وعده بدون دروغگویی ها چهار میلیون رای اورد.
خواب نمونیم. (3927386) (alef-13)
 
آرين
Italy
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۶:۵۰
تو مناظره هاى انتخاباتى دكتر ولايتى نشون دادن چقدر جناب جليلى صداقت داشتن (3927726) (alef-13)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۲:۱۱
بله ما احمدی نژادی ها نیز همین درخواست رو داریم
سال 92 هم همینو می خواستیم اصلا، کار به التماس کشید، التماس کردیم که مشایی، رو تایید کنید بیاد. مگه نمی گید رای نداره ؟ مگه نمیگید منفوره، بسم اله، چه چیزی بهتر از اینکه هر دو تامون یه چیز رو می خوایم ؟
می خوایم از توهم خارج بشیم.
برای اینکه همه از توهم خارج بشن، خاتمی رو هم بزارید بیاد، نمی دونم گنده تون کیه، اونو بگید بیاد.
فقط هر کسی در انتخابات باخت، گریه نکنه، زیر میز نزنه و به سطل آشغالی ها رحم کنه. (3927409) (alef-13)
 
آرين
Italy
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۹:۳۳
اين حرفت رو يادتون باشه تا انتخابات ميببينيم محمود وشما چه رفتارى ميكنين ... احمدى نژاد يعنى مشايي مشايي يعنى احمدى نژاد !!! (3927730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۴۱:۳۶
ماشالله به شما که با وجود نظر صریح رهبری در مورد مشایی و ادعای ولایت مداریتون چشمتون دنبال مشاییه !!!!!!!!!!!!!!!!! (3927925) (alef-13)
 
فراز مغان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۱۰:۱۹
چه بخواهیم و چه نخواهیم احمدی‌نژاد بالای ۲۰ میلیون رای دارد (3927447) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۶:۰۱:۴۳
اتفاقا پيشنهاد خوبيه، شوراي نگهبان اجازه ي ورود آقاي احمدي نژاد به انتخابات را بدهد تا همه ببينند كدام جناح در اشتباهه بنشينند سر جاي خود و اينقدر از جانب مردم حرف نزنند (3927631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۲:۵۱:۱۴
اصلاحاتچی بای بای

درود بر دکتر احمدی نژاد
عاشقتیم دکتر (3928075) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۹:۱۷:۵۷
كاملا درسته احمدي نژاد بايد تاييد صلاحيت باشه تا بفهم كه توهم راي بالا داره (3928486) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۱:۴۶:۳۶
حالا خوبه روحانی با حداقل رای انتخاب شد فقط اگر 200 هزار رای کمتر بود رای نمی اورد
احمدی نژاد در دور دوم 24 میلیون رای داشت
حالا کی طرفدار داره؟؟؟؟ (3932073) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۶:۳۰
نه عزیز احمدی نژاد تمام شد با تلاش شما هم برنخواهد گشت (3927276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۸:۵۳
پس چرا این روزا همه حرف و حدیث ها شده احمدی نژاد. هر سایت اصلاح طلب و حتی اصولگرایی را باز می کنی یه خبری از احمدی نژاد نوشته. دوست عزیز این نظر شماست اما باور کنید نظر دولت مردان نیست چرا که نظرسنجی هاشون یه چیز دیگه میگه. به همین خاطر هم صحبت از گزینه های دیگری به جای آقای روحانی است. بروید ببینید بعد نظر بدهید. (3927385) (alef-13)
 
امانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۳۸:۲۶
دلیل حساسیت ما نسبت به امدن احمدی نژاد از این مقوله است که :
مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید میترسه ، یا هزار دوست کم است و یک دشن بسیار ! (3927802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۸:۴۹:۴۷
از ترس اینکه باز هم با شعار پوپولیستی و حرف های عوام فریب افراد ساده دل رو گول بزنه و 4 یا 8 سال دیگه مملکت را به فنا بده (3928433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۲۲:۱۷:۵۸
احمدی نژاد همه ملت ایران دوست دارن و منتظر خرداد هستند (3929840) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۹:۵۱
احمدی نژاد و حامیانش باید محاکمه شوند ،احمدینژاد دولتی تحویل گرفت که اماده جهش اقتصادی بود ،تمام پارامترهای اقتصادی در سال 84 مثبت بود ،و ناگفته پیداس که اقتصاد یک شبه اثرات سوءمدیریت را نمایان نمیکند ،پس اصرار به کارنامه مثبت ایشان در چهار سال اول نکنید ،و باز بوضوح مشخص است که اقتصاد یک شبه سامان نمیگیرد و دولت روحانی این مسیر پر از دست انداز و سنگ انداز را بخوبي طی کرده است ،متاسفانه برخی جناحهای قدرت و نفوذ بجای پاسخگویی ،احمدینژاد را در اب نمک خوابانده اند تا با استفاده از ایشان هم تنور انتخابات را گرم کنند و هم در صورت پیروزی ،دوباره به قدرت بازگردند و اش همان اشو کاسه همان کاسه، (3927286) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۴۱:۰۵
کجا کارنامه اقتصادی روحانی غیر قابل قبوله؟ من به عنوان یک حقوق بگیر از کاهش نرخ رشد تورم استقبال می کنم صد البته که دلالان و مرفهین بی درد در پی افزایش نرخ رشد تورم به سان زمان محمود خان هستند و این رکود هم به دلیل عدم تقاضاست نه مشکل کاهش تورم واقع بین باشید در سال 84 فقط 6 میلیون خودرو سواری داشتیم و در حال حاضر بیش از 20 میلیون و این بیانگر آن است که دیگر دوران ساخت محصول بی کیفیت و فروش آن گذشته است. (3927287) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۱:۴۹:۰۸
به نظرم احمدینژاد و خاتمی باید در انتخابات شرکت کنند (3927299) (alef-13)
 
فاطما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۰:۰۴
آیا جواب نامه اش از اوبامارا گرفت.یا باز....... (3927309) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۶:۰۷
احمدی نژاد خطاها و اشتباهات بزرگی در دو سال آخر مسئولیتش داشت که آثار منفی هم در پی داشت .

احمدی نژاد ، علیرغم هشدارهای دلسوزان و آگاهان ، با ورود به پازل فتنه انگیزان و تفرقه افکنان سیاسی ، مرتکب اشتباه استراتژیک شد .

اما اگر ایشان توان و ظرفیت و تعهد عملی خود را در دوری از توطئه گران و فتنه انگیزان و کدخدا باوران به اثبات برسانند ،به نظر میرسد ؛ فعلا" تنها گزینه ی مردم است . (3927322) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۹:۳۱
احمدی نژاد خواهد آمد (3927332) (alef-13)
 
مهدی
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۳:۳۱:۴۶
انشالله خواهد آمد, ولی برایمحاکمه و مجازات شدن, برای کلیه جرمهایی که خودس و معاونش و وزرایش در آن هشت سال سیاه مرتکب شدند,
منجمله نابود کردن 800-700 میلیارد دلار از ثروتهای مردم ایران, منجمله نهادینه کردن دروغ و فساد در کشور, منجمله پرورش دادن فاسدهایی مثل بابک زنجانی و غیره و...............و هزاران جرم دیگر (3928116) (alef-13)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۹:۵۶
با توجه به عملکرد روحانی مردم شهرهای کوچک مشتاق بازگشت احمدی نژادن نظر سنجی هاهم این مطلب رو اثبات میکنن (3927334) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۳:۵۰
سایت الف شده پایگاه سرکوب روحانی و تبلیغ برای احمدی نژاد. اقای توکلی این است معنای انصاف و عدالت شما! (3927345) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۶:۱۳
احمدی نژاد پیروز قطعی انتخابات است چه اصولگراها حمایت کنند چه حمایت نکنند. شماها سرتون را کردید زیر برف و توی مردم کوچه بازار نیستید. محبوبیت احمدی نژاد بالاست و هر روز داره بیشتر میشه. (3927354) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۷:۵۰
اگه احمدی‌نژاد کاندید بشه بدون شک رای میاره و این یک حقیقتیه که مخالفانشم میدونند، این مقاله هم جز واقعیت موجود چیز دیگه ای نگفته (3927381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۰۱:۴۹
من که نمی دونم!!! از جانب خودت صحبت کن (3927757) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۰۵:۵۵
البته کاندیداتوری احمدی نژاد حتما باعث اغزایش زیاد رای دهندگان میشود ولی رای به طرف مقابل او و از ترس آنکه او انتخاب نشود بنا بر این حضور او در انتخابات به افزایش رای دهندگان می انجامد بدون شک (3927764) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۵:۵۱
" حداقل ۴ سال رونق و رفاه "

در دوران احمدی نژاد !!!

همین جمله کافیه تا مشخص بشه این متن مغرضانه نوشته شده و نه بر مبنای حقیقت . (3927403) (alef-13)
 
علی عسک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۱۴:۵۸
الف جان زمانی بیطرف می نوشتی اما از زمانی که از صندلی سبز مجلس باز ماندید کلا وارد خط بازی شدید (3927893) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۹:۲۰
احمدي نژاد خواهد آمد و پيروز ميدان خواهد بود و اين كابوس به حقيقت ميرسد (3927407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۳۳:۰۱
رای نمیاره برادر من ولی رای قابل توجهی داره (3927795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۵۳:۳۷
خوب این گوی و این میدان در خرداد شکست سختی در انتظار احمدی نژاد هست البته احمدی نژاد مقبول ترین کاندیدایی هست که شاید ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون رای داشته باشه که خیلی بیشتر ار جلیلی و قالیبافی هست (3929322) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۰۹:۲۴:۳۱
ممکنه ! چون طرفداران جناح مخالف اتوبوسی رای میدن به هر کسی که مخالف اوست نه بر اساس شناخت و منافع ملی .
یعنی تیر چراغ برق رو هم بیارن جلوی احمدی نژاد ، این ملت فهیم به تیرچراغ برق رای میده و خودشو قشر تحصیلکرده و روشنفکر هم تصور میکنه !!
بدبختی ما آنجاست که رای میدهیم برای روکم کنی
نه برای پیشرفت افتصادی و فرهنگی و حفظ منافع دراز مدت مملکت .
متاسفانه ...

کاش این بازی قرمز و آبی رو تموم کنیم و تیم ملی رو دریابیم . (3930219) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۵:۵۳
دولت آقای احمدی نژاد دارای معایب و محاسنی بود و یکی از محاسنش هم تلاشگر بودن دولت بود و کارهای مفیدی هم انجام دادند اما اینها دلیل انتخاب مجدد ایشان به عنوان رئیس جمهور نمی شود چرا که ایشان خصوصیات اخلاقی ویژه ای دارند که خود بعضا موجب التهاب فضای سیاسی کشور می شد. (3927415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۴۲:۵۵
اثرات کارهای مفید ایشان را می بینیم !!! گرانی وگرانی وگرانی ! (3927979) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۴۶:۳۳
طعم شیرین یارانه !!!!

45هزار تومان در این جیبمان کردن و180 هزار تومان از آن جیبمان برداشتن کجایش شیرین است ؟!!!! (3927983) (alef-13)
 
طبس استان یزد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۳:۵۹
بنظرم دو قطبی شدن جامعه ، خواسته آمریکا هم باشه. (3927424) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۹:۰۸
آقاي احمدي نژاد ادبياتي مانند ما مردم عادي دارد ولي هدف جاه طلبانه را پي گيري ميكنه رانت وامتياز زمان ايشون گواه همين مطلب است كه هيچ تمايلي به عدالت اجتماعي ندارند (3927426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۹:۵۳
"که حداقل ۴ سال رونق و رفاه"

کذب محض است. (3927445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۲:۱۸
اصلح است احمدی نژاد بر گردد .
چرا که با ترسی که آمریکا ئی ها از او دارند . وصول امتیازات گرفته شده در برجام رااز حلقوم آمریکائیها بیرون خواهد کشید.
ضمنا اگر آقای ترامپ رئیس جمهور شود . بی ترمزی مثل ایشان باید مقابلش قرار داد چرا که او با تعامل و اعتدال و تدبیر از رو رفتنی نیست .

کار با ترامپ وسط آقای روحانی سخت است.

اگر آقای روحانی دیدند احمدی تائید شد باید از نامزدی استغفا دهد.

چون احدی نژاد با دو وعده پیروز خواهد شد .

1- برگردان یارانه کسانی که بی دلیل حذف کرده اند .
2- افزایشمبلغ فعلی یارانه . (3927460) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۲:۴۱
از نویسنده محترم تقاضا دارم که علت رونق اقتصادی در دوره اول احمدی نژاد و عدم رونق در دوره دوم ایشان را به مردم شریف ایران توضیح بدن...برادر من این کاملا واضحه که رفاه دوره اول به دلیل اقدامات دولت قبل ایشان بوده که به خاطر روابط خوب با دنیا سرمایه گذاری خارجی در کشور به خصوص در عسلویه رونق گرفت و دولت اقای احمدی نژاد از این موهبت برخوردار شد که در ادامه ی یک روند صحیح اداره کشور قرار گرفت اما در دوره دوم ؟!!! ...در واقع اقدامات جنگ طلبانه ی ایشان که از دوره اول ریاست جمهوری اغاز شد و در دوره دوم شدت گرفت باعث شد بیسابقه ترین تحریم ها علیه ایران تنظیم شود ومتاسفانه ایشان به جای برخورد عاقلانه با شورای امنیت قطعنامه ها را به سخره گرفت تا طی مدتی بسیار کوتاه ارزش پول ملی به نصف برسد خلاصه مطلب سو مدیریت!!!...اگر روند ایشان تا امروز ادامه داشت قطعا ما برای مایحتاج اولیه مثل غذا و پوشاک نیز به مشکلات بزرگی بر میخوردیم و خطر فروپاشی ایران هر لحظه ما را تهدید می کرد...حالا طنز قضیه اینجاست که شما رونق اقتصادی دوره اول ایشان را به خاطر اقدامات خودشان میدانید نه دولت قبل ..ه این سوال مطرح میشه که اگر ایشان در مسیر درستی قرار گرفته بودن چرا در دوره دوم اقتصاد کشور را به قهقرا بردن؟!...بیشترین انرژی دولت روحانی صرف برطرف کردن تحریم هایی شده است که به خاطر اقدامات ناشیانه ی ایشان صورت گرفته دولت روحانی با توجه به وضعیتی که دولت را در اختیار گرفت بسیار عملکرد خوبی داشته و قطعا در دوره دوم نتیجه اقداماتش مشخص خواهد شد ...بازگرداندن کشور به مسیر احمدی نژاد که نتیجه ی اون جنگ و تحریم هست
با تشکر از الف. (3927461) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۲:۴۶
"احمدی نژادی که حداقل ۴ سال رونق و رفاه را در کارنامه اش و طعم شیرین یارانه را در کام مردم دارد و چه بخواهیم و چه نخواهیم هنوز هم رییس جمهور محبوب قشر خاصی از جامعه است را ندارد ."
به قول فرنگی ها No Commen (3927462) (alef-13)
 
محمد
India
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۵:۴۱
درست ميگوييد جنابعالى ٤ سال طعم شيرين رفاه و!!!!!!!!! ولى براى كى مردم يا يك عده بخصوص (3927465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۳:۴۱:۵۹
چه یارانه ای؟؟؟؟
هرچی دادن چند برابر از مردم گرفتن
کاش یارانه نبود (3927476) (alef-13)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۴:۴۱:۱۳
احمدی نژاد باید برگردد تا قطار هسته ای ایران باسرعت هرچه تمام تر شروع به حرکت کند . آقای روحانی نیز به عنوان وزیر جهاد کشاورزی انتخاب گردد . (3927529) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۳۶:۰۳
قطار هستهای کجا میره حالا ؟ بودی :)) (3927915) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۱:۳۶:۵۰
الان رکود اقتصاد ما به خاطر نداشتن بمب اتم است؟!!
یا شما نگران کاسبی از تحریم هستی؟
لطفا یکی از دستاوردهای هسته ای را با ذکر مثال نام ببرید؟ که در دهه 60 محتاج ان دستاورد بودیم و کلی بابت ان مشکل داشتیم و الان نداریم
سالانه 30 هزار کشته جاده ای به خاطر تحریم و انحصار دو خودروساز داریم انوقت کل این سالها گفتند برای بیماران سرطانی که تعدادشان هم بسیار اندک است و برای تامین نیاز انها هم تا ان زمان هیچ مشکلی نبود دست به غنی سازی زدند
معلوم نیست بیمار سرطانی غنی سازی 20 درصد میخواهد چکار (3928250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۷:۳۷:۵۷
جناب مشکین دیگه چی ؟اول اجازه بده تو ده راه بدهند بعد . (3928342) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۶:۲۰
البته اگر چهار سال اول احمدي نژاد رفاهي بوده كه ما نديديم از اثرات تدابير دولت اصلاحات بود كه در دولت احمدي نژاد نمود يافت...ضمنا بي تدبيري هاي نه تنها چهار سال دوم كه چهار سال اول احمدي نژاد چنان عميق بود كه به قول شما رفاه چهار سال اول را نه تنها خنثي نمود كه اقتصاد مملكت را چنان به كما برد كه هنوز كامل از آن بيرون نيامده..بر عكس در مناظرات احتمالي روحاني و احمدي نژاد اگر تاييد صلاحيت شود روحاني پيروز ميدان خواهد بود چون روحاني خود مناظره كننده قهاري است و جناب احمدي نژاد دستشان در شيوه هاي مناظراتي براي ملت رو شده...با تشكر.. (3927550) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۰:۲۶:۲۸
ایکاش رقابت آقایان احمدی نژاد و روحانی به مرحله عمل برسه تا عشق مردم به خصوص طبقه محروم به احمدی نژاد و بیزاری آنها از روحانی روشن بشه. (3927908) (alef-13)
 
مقداد
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۲:۱۲:۱۴
هنوز مثل اینکه نشاختنی احمدی نژادو. تو مناظره طوری این فرد عوام فریبی میکنه که حد نداره. (3928023) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۳:۰۴:۳۵
دولت اصلاحات که رییسش یکی از سران فتنه شد، وزیر ارشادش مزدور بی بی سی و آل سعود شد غیر از به هم ریختن مملکت اثر از این دولت اصلاحات مشهده نشد (3928280) (alef-13)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۶:۱۲:۱۹
یادمه اقای روحانی طیف وسیعی را به جهنم حواله داد حالا بیاد در جهنم رای بگیره! (3927640) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۷:۴۹:۳۰
روحانی اگر واقعیتها را نگوید و سنگ اندازی هایی که بر علیه او می شود را با مردم در میان نگذارد اولین رئیس جمهور چهار ساله ایران خواهد بود. (3927743) (alef-13)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۲۱:۲۲
کدوم سنگ اندازی ؟
بزرگ ترین سنگی که جلوی روحانی انداختن، چند دقیقه دیر تصویب کردن برجام بود، تو حالت عادی 3-4 دقیقه طول می کشید، دوستان تو 20 دقیقه تصویب کردن. (3927963) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۲:۱۱:۳۴
بگه هم فرقی نمیکنه چون ملت شناختن دولت راستگویان رو (3928021) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۲:۱۸:۴۳
اتفاقا دولت روحانی شدیدا دنبال این هستند که مردم واقعیت ها را ندانند (3928032) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۴۳:۳۱
عده اي هم منتظر اشتباه احمدي نژاد در حضور دوباره او هستند تا با شكستش در انتخابات ، ادعاي محبوبيت او در نزد مردم را برباد دهند ،
همه مي دانند كه احمدي نژاد حتي نصف آن 24 ميليون را هم نمي تواند بدست بياورد (3927808) (alef-13)
 
s
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۰:۳۷:۴۸
سخت در اشتباهی (3928182) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۱۸:۵۱:۳۶
اگر منظورتان اين است كه در صورت برگزاري مناظره ، اينبار روحاني ساكت مي ماند كه احمدي نژاد هرچه بخواهد بگويد ؟
نتيجه مناظره قاليباف ف جليلي و حداد با روحاني را قبلآ"‌ ديده ايم ،
ضمنا" نجابت و عفت كلام داشتن نشانه ضعف نيست (3927816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۳۹:۰۳
مطرح شدن ورود احمدی نژاد به انتخابات ۹۶ به خودی خود کابوسی برای حسن روحانی و طیف طرفدار او محسوب می شود که خواب شب را از آنها ربوده.

البته که کابوس است!!! یعنی واقعا زندگی در جامعه ای که مایل باشد باز هم خود را با طناب پوسیده احمدی نژاد وارد چاه کند یک کابوس به تمام معناست شخصا اگر چنین اتفاقی بیفتد با ناخنهایم نقب میزنم واز هر جای دنیا سر در بیاورم خدا را شاکرم که مرا از جامعه ای نادان نجات داده !! (3927973) (alef-13)
 
سید علی حجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۴۰:۳۲
باسلام
آقای توکلی لطفا بخوانید این بحث مهمی است :
چندان دور نیست حادثه یا حوادث 88 که رهبری ازآن بعنوان فتنه یاد کرد و قطعا خیلی از ماها آگاهانه یا ناآگانه دستی برآتش و یا پروبال دادن به آن حادثه داشتیم
حادثه ای که اگر لطف خدا نبود و تیزبینی رهبری در خصوص دکترین جدید امریکا تحت عنوان ایجاد اغتشاش در پس پرده آزادی خواهی و خواسته هایی درست یا نادرست اما غیر قابل محقق شدن خصوصادر شرایطی که دست های پیدا و پنهان عمله و اکراد داخلی و خارجی بشدت دست اندرکاریا مامور به ایجاد اغتشاش و دودستگی در خاورمیانه بود ندو امروزه بادیدن سرگذشت سوریه لیبی عراق و حتی کشورهایی همچون اکراین می شود این مهم را باور کرد و خاضعانه از خدا خواست کسانی که به هرنحوی در این شلوغ بازار دستی برآتش داشتند برحسب نیت برآنان و برما سخت نگیرد
و اما حقیقت این است وقتی نام فتنه بر یک جریان نهاده می شود معنایش این است که طرف های درگیر نه صرفا یک جناح که اقشار مختلفی از جامعه هستند که متاسفانه خیلی هاشان نمی دانند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دستی برآتش داشته و مولد آن جریان بوده اند
بازخوانی ان حوادث علامت سئوال را بیش از همه متوجه سران و سردمداران آن جریان قرار می دهد که باید و بایستی هوشیارتر عمل می کردند چرا که آنان مسائل و موارد را همچون ما آدم های عادی سطحی نمی دیدند و برحسب مسئولیت می توانستند وسعت دید بهتری داشته باشند
در هرحال اولا »اشتباه همیشه هست و ثانیااصرار به گرفتن انتقام از خودی ها و یا معتقدان به دین و معاد قطعا متاثز از اثرات و اعمال نفوذ افکار شرک آلوده و ماتریالیستی است چرا که خداوند منان در قرآن کریم حتی برای فرعون امکان برگشت و آگاه شده قائل شده اش چه برسد به خیلی از ماها که همگی معتقد به انقلاب . اسلام ,جمهوری اسلامی, قانون اساسی و ولایت فقیه بوده وهستیم و قطعا در صورت اشتباه و خطا خیلی بیش ازآنکه از تنبیه دنیوی بشویم از عذاب و رنج ناشی از وجدان وعذاب آخرت می ترسیم
مثلی هست که یک دست صدا ندارد و این بیش از همه می تواند برفتنه مصداق داشته باشد و اینکه نباید و نبایست فقط یک طرف را محکوم کرد و از محرک و مشوق و مکمل بودن دیگر جناح ها وجریان ها غافل شد
-آن بگم بگم گفتن ها
-آن خس وخاشاک خواندن ها
-آن مستفیم وغیر مستقیم نام افراد ها رابردند ها
آن تحریم ها را ساده پنداشتن
و .....
و بعداز انتخابات اگر نه برای نفی که برای نقد می بایست بیطرفانه دولتهای گذشته را مورد بررسی قرار داد علی رغم انجام اقداماتی خوب نمی بایست اثرات مخرب اعمال و رفتاری که قابل توجیه نبوده و باعث تجمیع وهجمه جهانی شده در نظر نداشت
مثلی هست که می گوید آدم عاقل نباید دوبار از یک سوراخ گزیده شود (چیزی به این مضمون ) و این در مورد آقای احمدی نژاد هم صدق می کند
ما کم آدم نداریم
آدهم های دلسوز و کوشا
و اصولا انقلاب ما قوت و قدرتش در این است که متکی ومبین بر یک ایده و نظر کلی است که چارچوبه آن را امام خمینی ترسیم کرده است و همه مان می بینیم که رهبری درتمامی سخنرانی ها براین مهم اصراردارد و از ایشان و راه و روشش یاد می کند
لذا آدم ها بیشتر مجری و نفرات اجرایی هستندتا لینکه مبدع و منبع الهام اعمال و افکار جدید باشند
اگر گذشته نه چندان دور را تحلیل کنیم خیلی چیزها دستگیرمان می شود
قبل از انتخاباب تمامی دنیا وافکار و امیالشان برعلیه بوش جنگ طلب و مهاجم بود ونه تنها مردم عادی بلکه شمار زیادی از سران کشورها بر علیه و مخالف بوش و,هیئت حاکمه امریکا و سیاست هایش بودند
چه شد؟آنها چگونه عمل کردند ؟ و با کم ترین هزینه خودرا از آن مخمصه نجات دادند
آنها تصمیم گرفتن با برسرکارآوردن یک چهره ظاهرا فرهنگی و قابل قبول و آنهم ازبین مهاجران ورق را برگردند و ما چه کردیم؟
ما درست برعکس کار کردیم و بجای فردی نسبتا غیر مهاجم فردی را به راس کار آوردیم که جدا از نیت قلبی اش ظاهرا اهل جنگ وتهاجم و دخالت در مسائل و مشکلات جهانی بود
فردی که به حق یا بناحق گوش شنوایی از حرف های درست ونادرست جهانیان نداشت ومصلحت را آنگونه که می باید در اعمال و رفتار خود اعمال نمی کرد
فردی که بجای یک ریس دولت بیشتر یک مروج و مبلغ دینی جهانی و مدعی حاکمیت و نجات جهان بود
فردی که بدون پشتوانه تجربی لازمه داعیه ارائه راه و راهکاری جدا از قواعد و ضوابط جاری و مرسوم را درجهان داشت
فردی که نمی شد ونمی توانستی اعمال و رفتار و احیانا عکس العمل هایش را در برابر مسائل سیاسی و امور اجرایی پیش بینی کرد
فردی که بشدن خود محور خود اتکا و استقلال رای و اعلام واعمال نظر بدون تکیه برمشورت با دیگران و احیانا اقراربه خطا بودن بعضی از تصمیمات بود
و جالب این است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی این نوع فعالیت این نوع روش ومنش و این نوع جهد وجهاد برای ریاست حمهعور که فردی اجرایی و عمدتا مراعی و مسئوال محقق شدن قوانین مملکتی و دنبال کردن برنامه های مدون شده براساس برنامه کلی است متصور نشده است
و از دیگر خصوصیات انقلاب ما داشتن بدنه اجرایی بسیار فراغ و پرشمار است اینکه با در نظر گرفتن اصول قانون اساسی و با توجه به اصول و آرمانهای انقلاب و توجه به رهنمود های رهبری فقیه نیازی به اصرار و اجباردر خصوص آزمودن مجدد آزموده شده نیست بخصوص اگر این حضورمجدد هنوز هم که هنوز است در رابطه با عملکرد گذ شته مان اگر نگوییم مقصر حداقل دارای ابهام باشد
درخاتمه ما باید همانند امور شخصی ,تقوای دینی را در مرام ومسلک سیاسی مان لحاظ کنیم و اگر در حضور و ظهور مجدد ما ممکن باشد شک وشبهه ای ایجاد شود ویا لازم باشد برای بازتعریف ما ازانقلاب هزینه شود لزومی ندارد در شرایط حساس کنونی بربازآمدنمان اصرار بورزیم و باعث افتراق و انشقاق در نیروهای همراه و همفکر و هم سلیقه بشویم بخصوص اینکه در یکی از بالاترین مسند های کشوری و دینی عضویت داشته ورای ونظرمان بصورت مستقیم وغیر مستقیم بتواند تعیین کننده باشد (3927976) (alef-13)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۵۰:۱۸
جناب استاد توکلی عزیز کامنتها رو ملاحظه فرمودید و بنده به دیانت و صداقت شما ایمان دارم اکنون جدا میخوام نظرتان رادر ادامه کامنتها ببینم اینجوری راحتتر و درست تر میشه نتیجه گرفت و البته اگه به صراحت بفرمائید در کل بین آقایان احمدی نژاد و روحانی به کدامشون رای میدید ممنون میشم (3927992) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۱:۵۳:۵۴
رفاه.......؟؟؟؟؟جناب اقای توکلی لااقل بیا حداقل از بعد علم اقتصاد تفسیر کنید......شما یک اقتصاد دان هستید....واقعا این مورد سوال هست نگارش این چنین نوشتارها در سایت منصوب به شما... (3928000) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۳:۳۰:۰۲
تحلبل نسیار آبکی بود.در صورتیکه اصلاح يلبان .آفای رفسنجانی از روحانی حمایت کنند که احتمال قریب به یفین اینگونه است،روجانی همان دور اول انتحاب حواهد شد وانشقاق یا عدم ایشقاق اصولکرایان تاثیر معنی داری در نتیجه برنده انتحابات نحواهد گداشت (3928114) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۲۳:۳۹:۳۶
2حمله ار ظریف در تاریخ این کشور باقی خواهد ماند:
1-آن مرد رفته است
2-هیچگاه یک ایرانی را تهدید نکنید (3928119) (alef-13)
 
حسین............
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۰:۲۱:۵۴
ما معلمان دیگر به آقای روحانی رای نخواهیم داد، چون ایشان قشر فرهنگی را کاملا نادیده گرفت. (3928165) (alef-3)
 
سید مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۱:۰۶:۲۵
در شهرما یک فرهنگی بازنشسته , مسئولیت تبلیغات ستاد دکتر روحانی را پذیرفته است . یا حق ... (3928718) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۱:۱۱:۱۸
مگه کدوم قشر را در نظر گرفت؟ (3928729) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۲:۴۶:۱۸
اتفاقا ما معلمان به روحانی رای میدیم الان لااقل تورم و حقوقمان یک اندازه است نه نصف . متاسفانه مردم ایران فراموشکارند. (3928933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۳:۲۲:۲۳
من معلم بازم به روحانی رای میدم .روحانی چند وزیر خوب برای آموزش وپرورش به مجلس معرفی کرد ولی مجلس به هپچکدوم رای نداد.من نیمه ی پر لیوان رامیبینم.روحانی یه دولت ویران و رو به سقوط را تحویل گرفت. (3929017) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۴:۴۷:۰۲
نمي دونم منظورتون از ما چيه ولي من هممعلمم وبا وجود اين كه انتظار داشتم. ولت به فرهنگيان توجه ويژه كنه ولي تدبير دكنر روحاني رو در ميزن اينهمه مشكلات قبولدارم و ودوباره هم به ايشون راي ميدم (3929197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۱:۵۱:۳۴
احمدي نژاد پيروز قطعي انتخابات است
انشاء الله (3928262) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۲:۰۱:۱۵
محمود جان بیا عزیزم دلتنگتیم (3928263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۳:۰۳:۳۶
احمدي نژاد است كه ميتواند در مناظره ها مقابل روحاني بايستد و با منطقي كه دارد حقيقت را روشن كند .
ما از احمدي نژاد حمايت خواهيم كرد .
اگر اجازه اين كار رو بدن ! (3928279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۳:۰۶:۵۸
ديگه انفعال و خواركردن ايران كافيه
توي اين چهارسال انقدر خفت كشيدم براي تمام عمرم كافيه
ديگه ركود كافيه
روحاني مچكريم كافيه ! (3928282) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۵:۳۰:۴۳
مغرضانه ترین و بدترین تحلیلی بود که تا به حال خوانده بودم ...انگار که نویسنده متن بالا یا از کشور دیگری صحبت میکرد و یا اینکه مردم ایران کلا فرامشی گرفتن و هیچ چیزی را به یاد ندارند .
سالهای رفاه !!!!!!!! تا بحال اینقدر انبساط خاطر نداشتم !!! (3928308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۰۸:۴۳:۳۷
آقا بذارید شرکت کنه.
باید تکلیف معلوم بشه.نه تکلیف احمدی نژاد.تکلیف مردم با خودشون.
هزینه هر واحد رشد اقتصادی در دوران احمدی نژاد 5 برابر خاتمی بوده.
می دونید این یعنی چی؟
یعنی فاجعه (3928423) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۲:۰۰:۲۶
احمدی نژادی که حداقل ۴ سال رونق و رفاه را در کارنامه اش و طعم شیرین یارانه را در کام مردم دارد؟؟؟ نویسنده مردم رو چی فرض کرده ؟ (3928849) (alef-13)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۲:۴۱:۰۷
درود بر احمدی نژاد حامی محرومین و کوخ نشینان (3928924) (alef-13)
 
م م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۲:۴۴:۰۷
همه نظرات بالا ازیک نکته غافلندوآن اینکه روحانی اگرهمینطورادامه بدهدبادست خودش احمدی نژاد را رئیس جمهورمی کند. (3928930) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۳:۲۸:۰۹
فرق احمدی نژاد وروحانی اینست احمدی نژاد تحریم با صنعت هسته ای روحانی تحریم با نابودی کامل صنعت هسته ای (3929035) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۳:۵۷:۲۵
با حکومت قشر به اصطلاح معتدل و به گفته خودشان عقلا هم ماستمان می رود و هم طاسمان (هم ارزشها را فدا می کنیم و هم به رونق اقتصادی نمی رسیم). (3929098) (alef-13)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۴:۳۸:۵۳
اخه با چه منطقی میخواین احمدی نزاد رو با روحانی مقایسه کنید کسی که هشت سال ایران رو به پرتگاه اقتصادی برد و با نفت 120 دلار دست اخر تورم بالای 40 درصد کشور رو به روحانی تحویل داد باور کنید احمدی نژاد فاجعست (3929180) (alef-13)
 
.............
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۳۱:۰۲
"طعم شیرین یارانه را در کام مردم دارد"، جمله طنزی بود.
منتها زیادی شیرین بود، شیرینیش دل همه رو زد. (3929278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۲۲:۰۶:۲۵
ما کارمندان همه منتظر احمدی نژاد هستیم ، انصافا روحانی برای کارمندان هیچ توفیقی نداشت حالا یا خودش نخواست یا نوبخت این را خدا داند (3929826) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۲۲:۴۹:۵۴
هی شعر یازده روز را تکرار کنید. بالاخره یک نفر خواهد گفت چطور نمیتوان وزیری که کرسنت را امضا کرده برکنار کرد؟ کرسنت خوب بود یا بد؟ وزیرش کی بود و رییس جمهورش کی بود و الان کی هست؟
وزیری که یک طرح مسکن قبول شده توسط هر هشت کاندیدا را تعطیل کرد و در مقابل رفت هواپیما بخرد و رویش را کم کردند را نمی توان باز خواست کرد؟.
وزیری که قرار داد برجام چای را نخوانده به ملت تحمیل کرد نمی شود برکنار کرد؟
وزیری که برجام اقتصادی را امضا کرد باید سرکار بماند؟
چرا مثل بچه های کودکستانی خودتان را لوس می کنید؟ منافع ملی کی به خطر افتاد. در یازده روز یا در سه سال؟ (3929873) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۰۸:۲۵:۴۵
من حتما به آقای احمدی نژاد رای میدم.چرا بعضیها ناراحتن اگر فکر می کنید ایشان رای نمی آورد بگذارید کارش را بکند و بعد شما بخندید (3930141) (alef-3)
 
حمیدرضا
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۵۳:۱۶
آقای دکتر احمدی نژاد خودشان یک پا دوقطبی هستند و نیازی به این حرفها ندارند (3930426) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۲:۰۰:۱۵
ترامپ تو امریکا و احمدی نژاد تو ایران وای خدا چه خنده بازاری بشه دنیا (3931616) (alef-13)
 
م م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۷:۵۹:۲۰
بااین مقایسه پس بایدگفت
هیلاری درآمریکاوروحانی درایران
وای ازاین مقایسه های خام ونپخته (3935265) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.