نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370463
بزرگترین سانحه تاریخ پتروشیمی ایران ۶۰ میلیون یورو آب خورد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
مدیر بیمه‌های آتش سوزی بیمه ایران گفت: کارشناسان این مجموعه خسارت وارده به پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر را حدود ۶۰ میلیون یورو تخمین زده‌اند که در اسرع وقت و پس از تکمیل بررسی‌ها، این خسارت پرداخت می‌شود.

محمد رضایی با اشاره به اینکه کارشناسان این شرکت به دستور مدیرعامل بیمه ایران از ساعات اولیه بروز حادثه آتش سوزی درمحل حاضر شدند تا بتوانند هرچه سریع تر میزان خسارت وارده را برآورد کنند، افزود: از آنجا که این مجموعه دارای بیمه نامه تمام خطر نزد کنسرسیومی متشکل از شرکت های بیمه به راهبری بیمه ایران است به زودی غرامت تعیین شده در وجه بیمه گذار کارسازی خواهد شد.

مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه ایران در پاسخ به این سئوال که چند شرکت در این کنسرسیوم عضو هستند، اظهارداشت: ۱۱ شرکت بیمه ای دراین کنسرسیوم عضو هستند واین درحالی است که تا سال ۲۰۱۰ این واحد تحت پوشش بیمه ای شرکت "اسکور" فرانسه بوده است و قبول اتکایی این واحد به راهبری بیمه ایران، به توانمندی این مجموعه باز می‌گردد.

رضایی درپاسخ به سئوال دیگری در مورد دلیل بروز این حادثه،تصریح کرد: نقص فنی یکی از پمپ‌های سه گانه برج تقطیر موجب ایجاد بخار مواد اشتعال‌زا به صورت ابر شده که به کوره مجاور سرایت و باعث آتش سوزی شده است.

وی درباره سهم بیمه ایران دراین کنسرسیوم نیز گفت : مسئولیت بیمه ایران دراین کنسرسیوم جبران حدود ۶۰ درصد خسارت وارده است که آمادگی پرداخت آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به زیان دیدگان وجود دارد.

مدیر بیمه‌های آتش سوزی بیمه ایران با اشاره به پرداخت بیش از ۴ میلیون یورو به شرکت طراحی مهندسی صنایع پتروشیمی پیدک پیمانکار شرکت صنایع پتروشیمی شهدای مرودشت شیراز درسال گذشته ازسوی این مجموعه، خسارت وارد شده به پتروشیمی ماهشهر درسال جاری را بزرگترین خسارت در نوع خود عنوان و تصریح کرد: این میزان خسارت در صنعت پتروشیمی کشور بی‌سابقه بوده و بزرگترین خسارت دراین مورد به شمار می رود.

وی با ابراز خرسندی از مهار آتش دراین واحد پتروشیمی افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته ولی عده‌ای در عملیات اطفای حریق دچار آسیب‌دیدگی شده اند که امیدواریم به زودی آنان نیز سلامت کامل خود را به دست آورند.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۴۵:۳۱
براي سرپوش گذاشتن به بي تدبيريشان و سوء مديريت
تبريك و تمجيد ها براي مهار آتش را شروع كرده اند (3813220) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۴۸:۰۸
سانحه چیه حماسه بود. دوستان صبر کردن اتش خاموش بشه خود این حرکت و صبر و..ارزشمنده (3813225) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۴:۵۵:۱۶
ژنرال گفت ولش کنین خاموش میشه.مدیریت ژنرالی 60 میلیون یورو آب خورد (3813248) (alef-11)
 
ش.ش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۱۱:۲۲
قطعا مقصرا و تقصيراتي در بوجود آمدن اين ضرر وجود دارد
مگر اين تشكيلات بي صاحب بود مگر كارشناس ايمني و بيمه اي و امنيتي نداشت؟
واقغا بايد مسئولين مقصرانش تنبيه شوند واگر نشوند مغبلوم است يك قصد سوء وتوطئه اي در اين مورد بوده است (3813295) (alef-11)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۱۹:۰۴
درامد یروز مدیران میلیاردی نمیشه (3814115) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۸:۴۴:۴۵
یعنی یه چیزی حدود 240 میلیارد تومان. رقم بابک زنجانی که آقای زنگنه در موردش اینقدر سر و صدا کرد چقدر بود؟
با این تفاوت که این دیگه سوخت رفت هوا. (3814490) (alef-11)
 
sadra
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۹:۲۲:۱۳
این آقایی که بدون بررسی کارشناسی ندیده و نشناخته میزان خسارت را برآورد کرده نه یک کارشناس ارزیاب خسارت بوده ونه نه یک مقام اجرایی تو شرکت بیمه تنها یک مدیر مشورتی تو بیمه ایرانه چطور میتونه نظراتش مورد استناد خبرگزاریها و سایتها قرار بگیره!!!!!!!!
تنها جمع و ضرب کردن خسارت یه هفته زمان میبره اونهم خسارتی به این وسعت ....
در واقع ، معاون فنی و یا مدیر عامل این شرکت بایست اظهار نظر بکنند ضمن اینکه معاون فنی بیمه ایران اعلام کرده که خسارت آتش‌سوزی پتروشیمی ماهشهر هنوز مشخص نشده است/ به اخبار 60 میلیون یورویی استناد نمی‌کنیم (3814535) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.