توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472460
۱۸۰ یمنی قربانی وبا شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
در حالی که منابع یمنی از اعلام وضعیت اضطراری در صنعا به دلیل شیوع وبا خبر دادند، کمیته بین المللی صلیب سرخ روز دوشنبه اعلام کرد که این بیماری، جان 180 شهروند یمنی را گرفته است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بار دیگر نسبت به گسترش شیوع وبا در این کشور هشدار داد.
 
این در حالی است که «دومینیک ستیلهارت» مدیر امداد رسانی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز گذشته اعلام کرد که از 7 اردیبهشت (27 آوریل) تا روز یکشنبه 115 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و بیش از 8500 نفر نیز به این بیماری مبتلا هستند.
 
این برای دومین بار است که وبا طی کمتر از 2 سال در یمن به عنوان فقیرترین کشور شبه جزیره عربی شیوع پیدا می‌کند که علت اصلی آن حمله‌های ویرانگر جنگده‌های سعودی – آمریکایی به مراکز بهداشتی و بیمارستانی یمن و نابودی زیر ساخت‌های این کشور است.
 
در همین راستا شهردار صنعا با اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت یمن از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی خواست که به مقام‌های محلی برای مقابله با وبا در این شهر کمک کنند.
 
«امین جمعان» شهردار صنعا روز یکشنبه با تاکید براینکه صنعا با فاجعه بهداشتی و درمانی مواجه شده و در خطر جدی قرار دارد، خواستار تمرکز و یکپارچگی فعالیت‌های ملی برای کمک به مهار فاجعه و جلوگیری از مرگ مردم براثر وبا شد.
 
یمن فقیرترین کشور شبه جزیره عربی از فروردین ماه 1394در معرض جنگ گسترده و همه جانبه‌ای از سوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان قرار گرفته است. جنگی که تنها قربانیان آن شهروندان و زنان و کودکان یمنی هستند و تاکنون نتیجه ای جز ویرانی زیر ساخت‌ها و کشته یا آواره شدن هزاران یمنی در پی نداشته است.
 
بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی استان یمن در این چند سال بارهابه وسیله جنگنده‌های سعودی مورد حمله قرار گرفته‌اند که این حملات با بی توجهی نهادهای بین المللی مواجه شده است.
 
کلمات کلیدی : یمن ، بحران یمن ، بیماری وبا ، وضعیت اضطراری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.