توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412565
رئیس پارلمان اروپا: کار کردن با ترامپ سخت‌ خواهد بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۱
رئیس پارلمان اروپا نسبت به ادامه همکاری آمریکا و اتحادیه اروپا پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرد و گفت: کار کردن با ترامپ سخت‌تر خواهد بود.

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: "مارتین شولتز" رئیس پارلمان اروپا روز چهارشنبه در سخنانی در واکنش به تحولات سیاسی آمریکا تاکید کرد: انتخاب ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا کار را برای اتحادیه اروپا سخت تر خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: این سخت تر و سخت تر از دولت قبلی آمریکا خواهد بود ولی به هر حال ترامپ به طور آزادانه به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده است.

شولتز گفت: ما باید به رئیس جمهور آینده آمریکا احترام بگذاریم و امیدوارم که راهی را برای همکاری بهتر پیدا کنیم.

رئیس پارلمان اروپا افزود: البته همکاری با دولت ترامپ ساده نخواهد بود چرا که در جریان رقابت های انتخاباتی برخی سخنان را درباره سیاست های حمایتی، و همین طور اظهارات نگران کننده‌ای را درباره زنان و اقلیت ها شنیدیم. ولی تجربه من نشان می دهد که کمپین های انتخاباتی چیزی متفاوت از سیاست واقعی است و امیدوارم ما به دوران همکاری عاقلانه و منطقی بازگردیم.

وی در پایان افزود: از سوریه تا عراق، از اوکراین تا لیبی، دیپلماسی ترامپ و تصمیم گیری های وی از همان روز اول، مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. از مبارزه با گرم شدن زمین تا تعهد آمریکا نسبت به ناتو، جهان منتظر سیاست های رئیس جمهور جدید آمریکا با هدف شکل دادن به روابط بین المللی و پایبندی به ارزش های آزادی و دموکراسی است.

دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با کسب حد نصاب آرا پیروز کارزار انتخابات ریاست جمهوری شد و به‌عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب گردید. ترامپ توانست با 278 رای الکترال در برابر 218 رای الکترال هیلاری کلینتون پیروز این انتخابات شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا+ترامپ+پیروزی ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.