توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362561
آسوشیتدپرس: تعلل چند ساعته پلیس در حمله به باشگاه شبانه در اورلاندو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹
تهران - ایرنا - خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز (سه شنبه) به نقل از کارشناسان امور انتظامی اعلام کرد که پلیس اورلاندو در هجوم به باشگاه شبانه این شهر و درگیری با تروریست تکفیری ای که به بیش از ۱۰۰ نفر شلیک کرده بود، تعللی چند ساعته داشت.

به گزارش ایرنا، آسوشیتدپرس از فرماندهان پلیس نقل کرد که تیراندازی های پیشین نشان داد که پلیس باید به جای تعلل و برآورد اوضاع، با تیرانداز مهاجم درگیر شود.

بر اساس این گزارش، در آغاز تیراندازی، یک مامور پلیس خارج از خدمت که برای باشگاه شبانه اورلاندو نگهبانی می کرد با عمر متین تروریست تکفیری، درگیر شد اما سه ساعت طول کشید تا گروه ضربت وارد ساختمان شده و غائله را ختم کنند.

کریس گرولنک (Chris Grollnek) یکی از کارشناسان مقابله با مهاجمان مسلح که بازنشسته پلیس و گروه ضربت است به آسوشیتدپرس گفت: 'در تمام این حوادث، اقدام بهتر از تعلل است.'

آسوشیتدپرس نوشت: هنوز مشخص نیست که مسئولان ذی ربط چه اطلاعاتی از این واقعه داشتند و به چه نحو تصمیم گیری کردند.

در تیراندازی ۲۳ خرداد باشگاه شبانه شهر اورلاندو آمریکا، ۵۰ نفر کشته و بیش از ۵۳ نفر مجروح شدند. عامل تکفیری این حمله، فردی ۲۹ ساله به نام عمر متین بود که در درگیری با پلیس کشته شد. وی شهروند آمریکا و زاده نیویورک بود و والدین وی افغانی هستند.

متین هنگام وقوع این حادثه با ابوبکر البغدادی سرکرده داعش پیمان وفاداری بست و داعش نیز مسئولیت این حادثه تروریستی را بر عهده گرفت.
 
کلمات کلیدی : اورلاندو، تیراندازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.