نظر منتشر شده
۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449763
درآمدهای نجومی و مالیات/ افراد تاجر منش را شناسایی کنید
بخش تعاملی الف - سیامک داودی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶


روزی در محفلی دوستانه نشسته بودیم و با عزیزانی گپ و گفتگو می کردیم یکی از عزیزان که تخصص پزشکی خود را در یکی از کشورهای اروپایی گرفته است خاطره ای جالب تعریف کرد گفت در دورانی که برای کسب تخصص در یکی از بیمارستان ها کارش را تازه شروع کرده بود تعدادی از پزشکان خارجی پیشنهاد دادند که کشیک های شیفت شب خود را به من بفروشند و به من گفتند که به پول آن که شبی  حدود 300 یورو است نیازی ندارند شما به جای ما کشیک بده تا مشکلات مالیت حل شود.

 من هم با خوشحالی از این پیشنهاد استقبال کرده و یکسال از این طریق درآمدی عالی کسب کردم و به این درآمد عالی می اندیشدم که بعد از برگشت به ایران چه پول خوبی می شود ناگهان در آخر سال که باید به مسئولان مالیاتی پاسخ می دادم آنها حدود 90 درصد کل دریافتی  این همه زحمتی که با شب بیداری پیدا کرده بودم دوباره به عنوان مالیات از من مجددا اخذ کردند و چون در آنجا فرار مالیاتی در حداقل خود بوده و در خصوص مشاغل پزشکی، خدماتی  و یا دولتی هم به صورت حداکثری و یک در هزار هم امکان گریز مالیاتی نیست با نارضایتی ناچار شدم این مبلغ را تحت عنوان مالیات بپردازم تازه فهمیدم که چرا دوستان اروپاییم که اینقدر پول پرستند و اکثرا همه به فکر منافع شخصیند چگونه یکسال تمام با زرنگی استراحت کرده و سر من را کلاه گذاشته اند.

 اساسا سازمان امور مالیاتی در این کشورها فقط به نخبگانی که موارد جدیدی را در هر رشته یا فنی اختراع کرده و یا درآمد و ارز را برای کشورشان می اورند زیاد کار ندارند در خصوص مسایل خدماتی سیستم مالیاتی کاری خواهد کرد که اختلاف طبقاتی مثلا یک پزشک متخصص عالی با یک پرستار ساده حداکثر سه برابر باشد. مگر اینکه این پزشک متخصص نوآوری یا کار جدیدی را در زمینه شغل خود ارائه دهد.

من که حقوق خوانده ام یکباره یاد فرموده سخنگوی محترم قوه قضائیه افتادم که گفت بعضی از وکلا در کشور در یک پرونده درآمد ده میلیارد تومانی داشته اند چون به مسایل حقوقی آشنایم می دانستم که در کشورمان این درآمد به خاطر ماده ده قانون مدنی بلااشکال است ولی از طرفی واضح است که سازمان امور مالیاتی این درآمد را به مقدار زیاد به نفع بیت المال تعدیل خواهد کرد کنجکاو شده و با یکی از دوستان سر ممیز مالیاتی تماس گرفتم او پاسخ داد که حداقل مالیات این حق الوکاله 90 درصد آن است و به شدت تعدیل منفی می شود ولی گفت چون تعدادی از وکلا این را می دانند به طور خصوصی با موکل خود تبانی کرده و این مبلغ را به صورت شفاف به سازمان امور مالیاتی اعلام نکرده و به تبع آن مالیات کمی می پردازند و ما هم نمی توانیم این امر را با ادله اثبات کنیم از طرفی یاد سخنان مسئول کانون وکلا افتادم که فرموده اند در تعیین ظرفیت  وکالت ما یک رای داریم و دو رای آن مربوط به قوه قضائیه است و آن ها هم به علت کمبود امکانات نمی توانند کارآموز وکالت را به صورت حداکثری بگیرند و ما در تعیین ظرفیت بی تقصیریم. اینجا است که وظیفه سنگین مسئولین مالیاتی مشخص می شود که اگر این عزیزان بتوانند درآمد کلان بعضی از وکلا را با ترفندهای خاص که خود بهتر می دانند و کارشناس این کارند به نفع بیت المال تعدیل کنند می توانند مقداری از این درامد را برای افزایش امکانات قوه قضائیه در جذب بیشتر وکیل به این قوه پرداخت نمایند تا مشکل بی کاری تعداد زیادی از فارغ التحصیلان حقوق داوطلب وکالت در کشور کم شود.

 ضمنا با پی گیری دریافت مالیات مشابه  اینگونه افراد هم از اختلاف فاحش طبقاتی در مملکت که اکنون در میان بعضی از پزشکان متخصص، وکلا، تجار، مدیران و دلالان و ......... با وکلای جوان یا، پرستاران، کارمندان، کارگران خرده فروشان  ......... جلوگیری خواهد شد  و هم بساط رانت و رانتخواری در مملکت به حداقل خواهد رسید در اینجا نیز وظیفه و مسئولیت بزرگی بر گردن مسئولان کانون وکلا یا سازمان نظام پزشکی یا افرادی که دارای کسب و کار آزاد هستند می باشد تا افراد تاجر منش را که در این زمینه در خصوص حرفه مرتبط می شناسند به سازمان امور مالیاتی معرفی نمایند ، و چنانچه در این زمینه اطلاع داشته و آن را به مسئولین مربوطه اطلاع ندهند اخلاقا و عرفا و در مواردی حتی قانونا  مدیون هزاران جوان بی کار در رشته های مختلف، افراد فقیر جامعه و ... خواهند بود.

شایسته است در زمینه عدم اطلاع رسانی و شفافیت مالیاتی در خصوص تمام صنوف آزاد که درامد خود را مستقیما از مردم اخذ می کنند  قوانینی تدوین یا در صورت تدوین اصلاح بهینه شود تا هم مدیران این صنوف و هم کسانی که پول های کلان را ناچارند به اینگونه افراد بپردازند موظف شوند این موارد را به مسئولین مالیاتی اطلاع دهند و در صورت امتناع درحال یا اینده که این موارد افشا شود مسئول تبعات قانونی آن باشند.
کلمات کلیدی : سیامک داودی
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۹:۰۰:۵۶
سایت الف تلاشهای خوبی برای شکستن انحصار کانون وکلا و پزشکان از لحاظ افزایش ظرفیت برداشته است که در جای خود جای نقد دارد و باید ادله آنطرف را هم شنید. با این حال این مطلب، مطلبی منطقی و مستدلانه ست که بخشی از نگرانی های طرف مقابل را هم لحاظ می کند. از باب کمبود امکانات برای کارآموزی وکلا یا آموزش کیفی دانشجوی پزشکی.
نه تنها پزشکان و وکلا بلکه بقیه قشرها نیز فرار مالیاتی دارند. آهن فروش ها، قالی فروش ها، شکر فروش ها، لاستیک فروش ها، رانت خوران، وام کلان از بانک بگیرها، مداحان معروف با آن درآمدهای کلان چقدر مالیات می پردازند؟ (4179666) (alef-13)
 
نسرین
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۰۱:۴۷
کانون وکلا بزرگترین ظلم را در حق فارغ التحصیلان رشته حقوق می کند تا اعضایش درامدهای نجومی داشته باشند (4180041) (alef-3)
 
حسینی
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۴۴:۰۸
یک وکیل از من صد میلیون حق الوکاله گرفت ولی از من خواهش کرد که برای اینکه مالیات زیاد ندهد مبلغ ده میلیون را در وکالتنامه بنویسد آیا من مرتکب جرمی شده ام نگرانم و ان وکیل محترم مشکل من را حل کرد (4180228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۹:۰۲:۰۵
الان سالهاست درآمد تحصیل کرده ها از درآمدهای کاذب بازار دلالی بسیار کمتر شده. بسیاری از مهندسین، پزشکان، اساتید دانشگاه و . . . در مقایسه با درسی که خوندن و زحمتی که کشیدن و بخصوص در قیاس با مشاغل آزاد و بازار آزاد درآمد ناچیزی کسب میکنند. شما در نظر بگیرید یه کاسب معمولی بعد از 10 سال کار حداقل یه مغازه چند میلیاردی برای خودش داره.
در این میون تنها بخش معدودی از پزشکان متخصص (و نه همه پزشکان) هنوز درآمدهای بالایی دارن و صد البته مثل سایر مشاغل پردرآمد مالیات مناسبی نمیدن. البیته این افراد درصد بسیار کمی از کل افراد با درآمد نجومی رو تشکیل میدن.
با این حال نمیدونم چه دلیلی داره که سایت شما و اغلب رسانه ها تمرکز عجیبی روی این قشر پیدا کرده که همه میدونیم اگر حتی یک روز دست از کار بکشن هممون بیچاره ایم. در حالیکه مثلا اگر صنف دلال مسکن و ماشین و . . . دست از کار بکشن کشور بهشت میشه. (4179670) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۰۹:۳۰:۵۵
اگر پاکبان های عزیز یک روز دست از کار بکشن که ما بیچاره تریم.
پس به اون بنده های خدا چقدر باید حقوق داد؟

شما دکتری و اینقدر قوی استدلال میکنی؟ خدا به داد بیمار های شما برسه. (4207627) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۹:۲۸:۴۱
متن خوبی بود، البته در حد حرف.
اجازه بدین من هم خاطره ای بگم:
چند روز پیش با دوستی صحبت میکردم. ایشان به تازگی در شرکتی مسئولیت پیدا کرده. وقتی برای پیگیری امور مالیاتی آن شرکت به اداره مربوطه مراجعه میکنه متوجه میشه که شرکت یک میلیاردو دویست میلیون تومان بدهی مالیاتی داره. نکته جالب پیشنهادیست که ممیز مالیاتی میکنه: ده درصد میگیرم، مالیاتتون رو به دویست میلیون میرسونم!
حالا شما باشی چه میکنی؟ یک میلیاردو دویست رو میدی یا سیصدوبیست میلیون رو؟ (4179708) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۰۹:۵۲:۲۱
دوست فانون دان

من نمیدانم 90 درصد ازکجا اوردی
ولی با تاکید به روح نوشته شما و اینکه ثروتمندان در ایران اصلا مالیت مستقیم نمیدهند . و این ظلم بسیار بسیار عظیمی است باید توجه شما را به متن زیر که از چند سایت خبری است جلب میکنم.
در حال حاضر بالاترین میزان مالیات مستقیم افراد حقیقی با درآمد بالا 56،6% در سوئد پرداخت می شود. این رقم در دانمارک 55،4%، در بلژیک 53،7% و در اسپانیا و هلند 52% است. در داخل منطقۀ اروپا، متوسط مالیات از 42،2% طی سال 2011 و 2012 به 43،2% افزایش یافته است.
جالب اینجاست که بیشترین مالیات کل (دقت کنید کل مالیات ها)در کشورهای غیر اروپایی وجود دارد. فرانسه ۶۶.۶ درصد .آرژانتین ۱۳۷.۳ درصد
مجموع کل مالیات ها درواقع از جمع پنج نوع مالیات مختلف پس از محاسبه کسری ها و معافیت های مالیاتی تشکیل شده است: مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر درآمد، مالیات بر مشاغل و حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت شده توسط کارفرمایان، مالیات بر ملک، مالیات نقل و انتقال و مالیات های خرد دیگر.

در این گزارش تاکید شده که این مالیات ها بر عهده کارفرما است و نه مالیات بر درآمد که بر عهده مستخدمین است. (4179753) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۰۳:۵۲
من هم دوستی در اروپا دارم که همین را می گفت یعنی روی 90 درصد مالیات در دمدهای نجومی تاکید می کرد و خودش که در انجا تاجر قطعات ماشین است این مشکل را داشت (4180045) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۰۳:۴۷
متن بسیار جالبی است. نشکر. ولی در ایران دو کار باید انجام شود. در کنار شفاف سازی امور مالیاتی،باید برای رشوه گیری و تطمیع کارمندان بویژه کارکنان امور مالیاتی نیز فکری شود!!! (4179768) (alef-13)
 
هوشنگ شهرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۰۷:۲۰
تعجب می کنم نویسنده محترم که خود را د را حقوق دخوانده معرفی نموده است به جای اینکه پیشنهادات حقوقی و قانونی برای شفاف سازی نحوه و میزان اخذ مالیات و راهکارهای حقوقی و قانونی حل موضوع ارائه دهند، مساله را به «ترفندهای خاص» ممیزان مالیاتی حواله می دهند. و می ینویسند «اینجا است که وظیفه سنگین مسئولین مالیاتی مشخص می شود که اگر این عزیزان بتوانند درآمد کلان بعضی از وکلا را با ترفندهای خاص که خود بهتر می دانند و کارشناس این کارند به نفع بیت المال تعدیل کنند» آیا استفاده از ترفندهای خاص در اخذ مالیات منجر به فساد نمی شود؟ آیا سیستم مالیاتی که به جای قانون و روشهای دقیق علمی و نوین بر «ترفندهای خاص مسئولین مالیاتی» متکی باشد می تواند مشکل را حل کند یا خود به معضلی تبدیل می شود؟ (4179776) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۱۴:۴۳
اداره مالیات امکانات و نفر نداره. الان تنها راه فهمیدن میزان درامد مطب پزشکان برای اداره مالیات فقط از طریق تعداد سربرگهای بیمه است که اکثر پزشکان هم برای دور زدن اداره مالیات اصلا بیمه قبول نمیکنن. در کشورهای اروپایی مامور مالیات مثل کاراگاه میمونه و خیلی ازش حساب میبرن و ندادن مالیات جرم خیلی سنگینی هست. (4179786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۱۶:۲۵
برای جلوگیری از فرار مالیاتی توسط پزشکان یه راه ساده اجبار تمام مطبها به نصب دستگاه کارتخوان و پرداخت حق ویزیت فقط با دستگاه است. (4179791) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۱:۲۶:۱۰
متاسفانه در خیلی از موارد در کشور ما فرار مالیاتی وجود دارد. بهترین راهی که اکثر کشورهای دنیا هم اون رو تجربه کردند مالیات بر مجموع درآمد از طریق کنترل گردش حسابهای بانکی اشخاص حقیقی و حقوقی هست. مالیاتی هم که در حال حاضر تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده در برخی از صنوف گرفته میشه اصلاً مالیات بر ارزش افزوده نیست و در واقع نوعی مالیات بر مصرف هست که با تدابیری ساده میشه بلافاصله پس از اخذ به حساب سازمان مالیاتی واریز بشه ( از حساب فروشنده و یا ارائه کننده خدمات به صورت آنلاین کسر بشه)
الان این مالیات حتی اگر بصورت واقعی از سوی فروشنده به سازمان مالیاتی پرداخت بشه با تاخیر سه ماهه هست یعنی اصل پول پس از سه ماه به سازمان پرداخت میشه که تو همین سه ماه از طریق سیستم بانکی سودی به این پول تعلق می گیره که تو جیب فروشنده میره
یک مورد دیگه هم اینه که باید برنامه ریزی بشه تا از سود سپرده های بانکی هم مالیات گرفته بشه خیلی غیرعادلانه هست از کسی که باز کار کردن پول در میاره مالیات گرفته میشه و کسی که پول رو تو بانک گذاشته و سرماه بدون زحمت سودش رو میگره مالیاتی گرفته نمیشه (4179894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۰:۲۰:۰۹
در اروپا و آمریکا تا 50 درصد مالیات از پزشکان اخذ میشود. ولی متاسفانه دندانپزشک ما تقریبا به اندازه کارمندان ما مالیات میدهند در حالیکه یک دندانپزشک که برابر با یک کارمند فوق لیسانس تحصیل کرده است و کارش را یک دندانپزشک تجربی هم میتواند انجام دهد چند ده برابر یک کارمند درامد دارد. اگر کارمند 2 میلیون بگیرد یک دندانپزشک راحت 60 تومن در ماه در میاورد. (4179800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۱:۳۳:۱۵
نکته جالب اینکه وکلای قسم خورده، برای وکالت فقط یک برگه فرم که آنهم در اغلب موارد تکمیل نشده از موکل امضا می گیرند. (4179903) (alef-13)
 
تاجر فرش
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۱:۵۹:۵۲
در یک پرونده به وکیلی مراجعه کردم از من پانصد میلیون تومان گرفت و نتوانست کاری برایم بکند شکایت هم کردم کانون وکلا من را سر کار گذاشت الانم تصمیم دارم به سازمان امور مالیاتی بروم و بگویم که من حق الوکاله پانصد میلیونی به او داده ام ولی او در قراداد سی میلیون نوشت متاسفانه پولها را توسط سکه بهار ازادی از من گرفت و رسید نداد نمی دانم چگونه این را به مسولان مالیاتی اثبات کنم (4179939) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۰۵:۰۳
اساسا بلانسبت شما طمع فراوان را نمیشود با کاغذ اثبات کرد
قبلا می بایست برای خود فرد ثابت شود (4180147) (alef-3)
 
کمال
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۰۴:۲۸
اقا من به یک وکیل در خانواده مان می شناسم در تهران که در یک سال زندگیش از این رو به اون رو شد همسرش به خانمم خصوصی گفته که در یکسال بالای ده میلیارد درآمد داشته من با خواندن این مطلب به سازمان امور مالیاتی می روم و اسم این وکیل را می گویم فقط نمی دانم چگونه اثبات کنم من آدم فروش نیستم ولی این پولها نامشروع است (4179948) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۱۰:۴۰
تنها راه مقابله با فرار مالياتي اجبار مشاغل آزاد و پزشكان و صاحبان شركت ها از دستگاه مكانيزه و الكترونيكي فروش است مثل تمام كشورهاي پيشرفته ، و همچنين كنترل دقيق حسابهاي بانكي افراده مثل تمام كشورهاي پيشرفته كه از حساب بانكي افراد ماليات مي گيرند ، برخي افراد ميلياردها پول در حساب بانكي دارند و ماليات پرداخت نمي كنند .ولي از يك كارمند و يا كاسب جز و ضعيف كه زورشون ميرسه كامل ماليات مي گيرند . (4179966) (alef-13)
 
جمال
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۱۰:۵۵
وکیلی در خیابان ولیعصر تهران عضو کانون وکلا از برادرم ششصد میلیون حق الوکاله گرفت و گفت صد میلیونش مال خودم است و گفت بقیه را باید رشوه بدهم و در قرارداد حق الوکاله بیست میلیون نوشته ولی کار برادرم را حل کرد و برادرم الان راضی است وقتی مردم راضی باشند دیگر دلیلی ندارد مالیات بدهند (4179967) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۴۶:۴۶
وقتی مردم راضی باشند دیگر دلیلی ندارد مالیات بدهند ....

(4180238) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۵۶:۴۹
افرین به برادری که فقط 600میلیون رشوه میدهد (4180370) (alef-3)
 
خسرو
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۲۴:۲۳
اقا به خدا بعضیها با رانت خواری و دلالی ثروتهای کلانی بدست اورده اند و مالیات نمی دهند مانند دلالان میوه یا وکلا و پزشکان یا بساز بفروشان خواهش می کنم جلوی اینها را بگیرید (4179992) (alef-13)
 
رحیم
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۳۴:۱۲
خیلی متن خوبی است اما کو گوش شنوا من سه سال است در ازمون وکالت شرکت می کنم و میلیونها تومان هزینه کرده ام اما کانون وکلا به درامدهای نجومی وکلا کار ندارد و سکوت می کند ولی مانع اشتعال ما به خاطر اینکه در کارشان دست زیاد نشود می گردد انوقت برای خود جشن استقلال می گیرند (4180006) (alef-13)
 
HOSS
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۲:۴۳:۵۹
بله به شرطی که درامدهای مالیاتی صرف توسعه در همین کشور وبرای همین مردم باشد و مالیات دهنگلان بر نحوه هزینه کرد ان ناظر باشند ودر بودجه کل کشور امثال جدول 17 نباشد و جلو اختلاسها گرفته شود ومردموکیل امله داشته باشند و... مقایسه ما واروپا قیاس مع الفارق است (4180018) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۰۰:۳۴
ایران بهشت پزشکان متخصص و اکثر وکلای دادگستری است چون در دولت و مجلس نفوذ کرده اند و مانع افزایش پزشک متخصص و دندانپزشک و وکیل در کشور می شوند تازه مالیاتشان را هم نمی دهند و مسولان کانون وکلا و نظام پزشکی این درامد کلان اعضایشان را از شیر مادر حلال تر می دانند وقتی مسئولان این دو گروه اینگونه فکر کنند دیگر چه انتظاری از دیگران دارید (4180039) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۳۳:۵۳
ما ورثه در خانواده یک مشکل زمین سی و پنج میلیاردی داشتیم با سازمان زمین شهری یک وکیل گرفتیم چون نمی توانستیم مشکل را حل کنیم آن وکیل گفت که تضمینی است کارش و اگر موفق نشود پول ما را پس می دهد از ما علی الحساب چهارصدمیلون گرفت و یک میلیارد هم گفت در حین کار باید ..... بدهم و زمینمان را زنده کرد بعد از فروش زمین هم سه میایارد دیگر به او دادیم البته پروسه کار دو سال طول کشید و خدا خیرش بدهد او سه میلیارد و چهار صد میلیون گیرش امد و ما ورثه هم حدود 27 میلیارد تومان لذا دست بوس اینگونه وکلا هستیم و این درامد نوش جانش که کار ما را راه انداخت اگر این وکیل نبود حق ما خورده می شد لذا به جای حسادت بروید درس وکالت بخوانید من به تمام افراد خانواده توصیه می کنم دنبال هیچ درسی به جز وکالت نروند (4180098) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۴۲:۴۳
پول حلالتان نوش جانتان ، ولی با اینهمه پول ، فرزندانتان را بگذارید زندگی کنند و از آن لذت ببرند ، درگیر وکالت کردن آنها و هر روز از این دادگاه به آن داگاه و ... رفتن چه سودی برایشان دارد ؟ آقا زندگیتان را بکنید . (4180631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۰:۳۱:۵۲
دنبال درس وکالت 20سال پیش رفتم ان هم در دانشگاه تهران اما سر از دبیری اموزش و پرورش دراوردم (4181086) (alef-13)
 
نصرالله
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۲۱:۳۹
من هرگز به این درامدهایی که با دادن ........به رشوه خواران همراه باشد حسادت نمی کنم و ارزو می کنم هیچ وکیلی اینچنین درامد نداشته باشد (4181286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۴۱:۵۸
عوارض ونوسازی وپسماندسال قبل راکه میلغی حدودسیصدونودهزارتومان بودبه علت اینکه کدپستی اشتباه درقبض درج شده بودنپرداختم امسال حدودپنج وچهارهزارتومان جریمه دیرکردبرایم نوشته اند ارزش افزوده هم برای پسماندمبلغی نوشته اندوقتی قبوض اشتباه دارد من چرابایدجریمه اش رابدهم مسئول بی تجربه وکم کاربایدجریمه شود. (4180109) (alef-3)
 
کریم
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۴۱:۴۵
سایت محترم الف لطفا دفکری به حال ما فارغ التحصیلان بی کار رشته حقوق بکنید چون کانون وکلا ما را از این شغل آزاد محروم کرده است و دوستان وکیلمان اکثرا صاحب ثروتهای کلانی شده اند و ما را هیچ حساب می کنند و کسی به فکر ما نیست (4180223) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۵۱:۱۱
كنترل حسابهاى بانكى و اجراى قانون از كجا آورده اى .... چرا مسئولان دوست ندارند
قانون از كجا اورده اى بوجود بيايد و اجرا شود ، ان كه پاك است از محاسبه چه باك است
اين افرادى كه آپارتمانهاى چند ميلياردى و ويلاهاى چندين ميلياردى و اتوموبيلهاى چند صد
مليونى ميخرند نوش جانشان اما ايا از راه صحيح تحصيل مال نموده اند و آيا ماليات ان را
پرداخت نموده اند ،
بيشتر اين اطباء متخصص تابعيت كشورهاى ديگر دارند در ايران با فشار بر مردم درامد هاى
كلان بدست مى اورند و پس از ان با فشار بر اقتصاد كشور آن درامدها تبديل به ارز شده و از كشور به جاهايى كه تابعيتش را دارند حواله ميشود
بيشتر صاحبان كارخانه ها و دارندگان املاك ها و برجها و ملاكين تابعيت كشورهاى ديگر
را دارند و ارزى است كه از كشور روانه ان كشورها ميشود
خلاصه كلام با فشار بر ملت دؤامدهاى نجومي كسب ميكنند
و با فشار بر كل اقتصاد كشور ان درامدها تبديل به ارز شده و خارج ميشود
فكرى اساسى انجام دهيد (4180457) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۳:۱۳:۱۰
والله سوادش هم در سیستم های ناظر چندان موجود نیست
فردی سراغ دارم منزل موروثی پدرش فروخته شد پولش اومد حساب الن بنده خدا بعد تقسیم کردن بین ورثه
با سهم سه نفرشون یک آپارتمان خریدن که مادرشون ساکن بشه
خودشون هنوز مستاجرند و خانه ندارند کارگر و کارمند معمولی هستند
یارانه صاحب حسابو قطع کردن چون این رقم فروش منزل ارثی
یکبار به حسابش رفته بود
دیگری سراغ دارم 20 سال قبل کارگاه داشت و منزل و باغ هم داشت
حدود 8 سال قبل ورشکست شد الان حاشیه تهران مستاجره و با وجود کهولت و بیماری از مسافر کشی با ماشین قدیمی امرار معاش میکنه با اینکه 8 ساله حسابای بانکیش خالیه و کلی هم بدهی متفرقه داره
هنوز هر ساله توی لیست بانکها و اداره ثبت اسناد
براساس گردش مالی ماقبل ورشکستگی
بعنوان فرد متمول به دارایی معرفی میشه
یارانه هم نمیدن بهش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هرچی اعتراض کرده میگن همون که توی قیلم بود درسته
و اظلاعات شبکه ای اصلا قابل اصلاح نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4209202) (alef-11)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۴۷:۳۳
اقا وکالت در ایران و جهان پولسازترین شغلها است و این افراد اینقدر زرنگند که نمی شود از انها مالیات گرفت تنها را مبارزه با این افراد زیاد کردن وکیل است ولی نه تنها مسؤلان تعداد آنها را زیاد نمی کنند بلکه سال به سال جلوی افزایش وکیل را می گیرند (4180563) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۵۶:۱۷
به کمک بیگ دیتا آنالیتیکس می توان تخلفات مالی از جمله فرار مالیاتی را شناسایی کرد. (4180656) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۳۸:۳۰
هزینه درآمد میلیاردی پزشکان بر دوش قشر فقیر (4180770) (alef-11)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۴۹:۱۰
با سلام
هر چند پرداخت مالیات یک تکلیف است اما نباید این گزارش به گونه ای جهت دار تنظیم شود که خواننده استنباط کند که همه وکلا درآمدهای بالایی دارند .در حال حاضر اکثر وکلا حتی توان پرداخت اجاره محل سکونت و محل کار خود و...را ندارند.شاهد این مدعا همایش اخیر مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضایییه است که در آن مسئول محترمی به این معضل پرداخت ومورد تشویق اکثریت حضار (وکلا ) قرار گرفت.بنابراین لطفا درآمد یک عده قلیل را به عموم وکلا تسری ندهید.یکی از اثرات منفی این کار ایجاد ذهنیت منفی در ممیزان مالیاتی است . (4180778) (alef-11)
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۰:۱۳:۰۵
ما که هر وکیلی را می بینیم دارد پول پارو می کند (4181067) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۰:۵۶:۴۲
تكليف. زمين ها. و. املاك. و. تخفيف. هاي. نجومي. چه شد ؟!؟!؟
واي از. روز. حساب ؟؟؟؟ (4181114) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۰۰:۰۲:۲۳
چشم شناسایی میکنیم به شما اطلاع میدهیم (4182691) (alef-11)
 
بی طرف
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۳۵:۰۰
هر کاری بکنید وکلا درامدهای کلان داشته و راه ندادن مالیات را هم بلدند لطفا خود را اذیت نکنید (4185346) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۰۲:۲۷
فرار مالیاتی در بخش غیر دولتی غوغا میکند بسیاری از شرکتها واشخاص حقیقی که در امدهای کلان دارند بطرق مختلف با روشهای ابداعی خود ویا حسابداران باصطلاح رسمی از مالیات فرار میکنند ودر این سالها که مالیات بر ارزش افزوده باب گردیده فرار مالیاتی با فاکتورهای جعلی برای اعتبار وبرگشت ارزش افزوده فرار مالیاتی را چند برابر نموده بسیاری از بنگاهها وحتی شرکتهای معتبر بی محابا فاکتور جعالی توسط دلالان صادر میکنند حسابداران وکارشناسان حسابداری خود رواج دهنده این روش هستند وهر روز تعدادی بیشتر در لیست سیاه میروند کاشک کسانی را که تهیه کننده این فاکتور های جعلی هستند وبا ان حسابسازی برای فرار مالیاتی میکنند در لیست سیاه قرار دهند تا نتوانند برعلیه ملت ودولت برای پر کردن جیب هایشان اجحاف نمایند (4185719) (alef-11)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۲:۱۹:۱۸
ظلم در جامعه بیداد میکند فریاد رسی هم نیست تمام دستگاهها وسازمانها سامانه شکایات وارتباطات مردمی دارند ولی وقتی شکایتی ارسال میکنی چه از طریق نامه وچه از طریق اینترنتی بعد از ماهها جوابی دریافت نمیکنی همه اینها نمایش است دستگاهها نیز از این عدم رسیدگی بشکایات مردم خاطر جمع اند واسب ظلم واجحاف را متازانند در شهرداریها هیچ قانونی حاکم نیست وهیچ نظارتی بر عملکرد ها نیست فقط قشری خاص میتوانند خرشان را از پل شهرداریها عبور دهند ... (4185759) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۰۷:۵۳:۴۸
متا سفانه یکی از مشکلات اقتصاد ما فرار مالیاتی است که راه. وچاره ای تاکنون نداشته (4206489) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته