نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486960
قاضی‌پور: بازار سیاه خودرو حاصل رانت اطلاعاتی دلال‌ها است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن، گفت: برخی افراد با استفاده از رانت اطلاعاتی که دارند باعث بوجود آمدن بازار سیاه خودرو می‌شوند.

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خانه ملت در خصوص شرایط پیش‌ فروش محصولات خودرو و جلوگیری از به وجود آمدن بازار سیاه و دلالی، گفت: شرکت‌های خودرو ساز باید پیش فروش محصولات را با کد ملی انجام دهند، تا از بوجود آمدن بازارسیاه و دلالی جلوگیری شود.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه بعد از واگذاری خودرو از طریق سایت و با شماره کارت ملی می‌توان محصولات را در اختیار مشتریانی گذاشت که متقاضی تعداد بالایی از محصولات هستند، اظهارداشت: شورای قیمت گذاری و رقابت قبلا در این خصوص احکامی را صادر کرده است.

قاضی‌پور با تاکید بر اینکه اگر نظارت‌ها بر شرایط پیش فروش محصولات افزایش یابد، از بوجود آمدن بازار سیاه خودرو جلوگیری، می‌شود: بوجود آمدن بازار سیاه و دلالی در بازار خرید و پیش خرید خودرو به زیان مردم به عنوان مصرف کنندگان نهایی است.

عضو کمیسیون کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حواله یک محصول با قیمت 60 میلیون تومان در بازار سیاه به مبلغ 72 میلیون تومان به فروش می‌رسد، متذکر شد: افرادی با استفاده از اطلاعاتی که از برخی آقایان به ‌عنوان رانت اطلاعاتی  از پیش فروش محصولات آگاه می‌شوند و این مسئله باعث بوجود آمدن بازار سیاه می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی : قاضی‌پور + مجلس + بازار خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۰:۰۱:۳۵
علاوه بر اون خریدار خودرو نباید بتونه تا یکسال خودرو رو بفروشه. این کار خودش واسطه ها رو کم میکنه. (4449200) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.