توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463064
هشدار آلمان درباره انتخابات فرانسه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶
رئیس‌جمهور آلمان با اشاره تلویحی به خطر پیروزی نامزد حزب راست افراطی جبهه ملی در انتخابات ریاست جمهوری آتی فرانسه، خواستار هوشیاری فرانسویان در این انتخابات شد.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور آلمان در گفت‌وگو با یک نشریه فرانسوی با اشاره تلویحی به «مارین لوپن» نامزد حزب راست افراطی جبهه ملی در انتخابات ریاست جمهوری آتی فرانسه، آشکارا از فرانسویان خواست در این انتخابات به نامزد مخالف اروپا که در صورت روی کار آمدن نفوذ اتحادیه اروپا در جهان را به مخاطره می‌اندازد، رأی ندهند.

«فرانک والتر اشتاین مایر» در گفت‌وگو با نشریه «فرانس اوئست» اعلام کرد: «من جز یک مطلب نمی‌توانم چیز دیگری به فرانسویان بگویم و آن اینکه به حرف‌های کسانیکه وعده آینده‌ای بزرگ برای فرانسه و تضمین ثبات اروپا در عین نابودی اتحادیه اروپا را می‌دهند، گوش نکنید.»

وی افزود: «درست است که اتحادیه اروپا می‌تواند برخی اوقات بسیار پیچیده باشد اما در هر حال برگ برنده‌ای برای همه از جمله فرانسه است. محور فرانسه_آلمان تنها محوریست که می‌تواند اروپا را به بازیگر و عامل واقعی برای اعمال نفوذ در جهان تبدیل کند.»

رئیس‌جمهور آلمان در پایان گفت: «با مخالفت با اروپا که حزب جبهه ملی در فرانسه در حال انجام آن است، ما به عامل و بازیگری مهم بدل نخواهیم شد بلکه بازیچه دست دیگر قدرت‌ها خواهیم شد.»

بسیاری از سیاستمداران نسبت به پیروزی مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور و «آینده فاجعه‌بار» فرانسه در صورت پیروزی نامزد حزب راست افراطی جبهه ملی در انتخابات ریاست جمهوری 2017 هشدار داده‌اند.

مارین لوپن چندی پیش اعلام کرد که در صورت پیروزی در این انتخابات همه‌پرسی مشابه همه‌پرسی ژوئن گذشته در انگلیس درباره عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : آلمان+انتخابات فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.