نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303962
تکذیب ممنوع‌الکار شدن خوانندگان پاپ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۳
حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد عنوان کرد، لیست ممنوع‌الکارهای خوانندگان پاپ کذب است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص خوانندگان ممنوع‌الکار و تأخیر در اکران فیلم «رستاخیز» عنوان کرد: بار‌ها و بارها اعلام کردیم که پخش برنامه‌های صوتی و تصویری از طریق شبکه‌های رادیویی با رضایت صاحبان آثار هنری حتماً پیگرد قانونی دارد و هیچ هنرمندی چه سینماگر و چه خواننده حق این را ندارد که اجازه دهد آلبوم و ترانه‌های آنان از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و رادیو‌های بیگانه و ضد انقلاب پخش شود و اگر کسی با شبکه‌های ضد فرهنگی ملی اسلامی تعاملی برقرار کند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

وی افزود: کسانی که چه با واسطه و یا چه بی‌واسطه از طریق شبکه‌های خارجی آثاری را ارائه دهند، مجرم محسوب می‌شوند و طبق قوانین با آنان برخورد خواهد شد.

وی در خصوص لیست و اسامی ممنوع‌الکار‌ها عنوان کرد: وزارت ارشاد و معاونت هنری دفتر موسیقی به هیچ‌وجه لیستی را تحت عنوان ممنوع‌الکار ارائه نداده است و اگر هم مواردی رصد شود با خود فرد خاطی مکاتبه و تماس گرفته می‌شود و علاوه بر اخطار، برخورد قانونی نیز صورت می‌گیرد.

وی افزود: بنابراین هیچ لیستی مبنی بر ممنوع‌الکار شدن خواننده‌ها نداریم و آن لیست را تکذیب می‌کنیم و لزومی هم برای انتشار افراد ممنوع‌الکار نداریم.

نوش‌آبادی افزود: تعدادی از خوانندگان می‌گویند آلبوم‌های ما از طریق شبکه‌های بیگانه بدون رضایت ما پخش می‌شود. این امر قطعاً جرم محسوب می‌شود و ما همیشه اگر تصویری بدون رضایت هنرمندان در شبکه‌های بیگانه پخش شود، هنرمند موظف است مخالفت خود را اثبات کند و چنانچه این مخالفت اثبات نشود، قطعاً به منزله همکاری محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر بعد از اعتراض باز هم چنین اتفاقاتی رخ دهد، مسئولیت از دوش هنرمندان برداشته می‌شود و چنانچه بدون هماهنگی آنان بوده، از طریق مجاری قانونی نسبت به جلوگیری از پخش این برنامه‌ها اقدام کنند.

نوش‌آبادی در خصوص وقفه در اکران فیلم «رستاخیز» عنوان کرد: همیشه و در همه جا گفته شده است که از موضوعات چالش برانگیز دوری کنید؛ فیلم «رستاخیز» با تمام امتیاز‌های مثبت دارای مشکلات کوچکی نیز هست.

کلیت این فیلم و زحماتی که برای این فیلم فاخر کشیده شده است، حائز اهمیت است، اما به دلیل برخی از سکانس‌ها و پلان‌هایی که در فیلم موجود است و باعث اختلاف نظر بین علما شده، اکران این فیلم با تأخیر صورت می‌گیرد.

وی افزود: اخیراً جناب درویش کارگردان فیلم «رستاخیز» ملاقاتی با جناب جنتی داشته و در آن جلسه بحث‌های مفصلی صورت گرفته که این امر باعث شده، ما احتمال بدهیم این فیلم به زودی اکران شود، لازم به ذکر است که فیلم «رستاخیز» جزو فیلم‌های فاخر و ارزشمند است.

نوش‌آبادی عنوان کرد: فیلم‌ساز و کارگردان محترم باید انعطاف نشان دهند و با رفع این مشکلات اکران فیلم را بیش از این به تأخیر نیاندازند.
 
کلمات کلیدی : خوانندگان پاپ+ممنوع الکاری
 
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۲۰:۱۲:۱۲
حرف زور می زنید.
بزور میخواین مردم بشونین پای تلویزیون و رادیوی میلی!؟
یه کنسرت هم که مثل آدم برگزار نمی کنین!
همه چی تو این کشور انحصاریه.
بازار خودرو، رسانه ها، کار، بانک و ...
جالبه که همشون هم خرابن! (3275955) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.