توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 238460
«درس پارسایی»؛ محمدعلی سادات؛ ناشر دفتر نشر فرهنگ اسلامی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۵
درس پارسایی
نویسنده: محمدعلی سادات
دفتر نشر فرهنگ اسلامی، چاپ اول ۱۳۹۳
شمارگان ۲۰۰۰ نسخه
۷۵ صفحه ۴۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

روایت است که نزد خداوند همه بندگانش برابر هستند، از هر جنس و نژاد که باشند و آنچه باعث برتری بنده‌ای نسبت به بنده‌ای دیگر می‌شود، «تقوا»ست. این روایت از هر منظر و به‌خصوص منظر عقلی، چنان مسلم و بدیهی‌ست که شک و شبهه‌ای در آن وجود ندارد.

از سوی دیگر در قرآن کریم بیش از ۲۵۰ بار واژه تقوا مورد توجه و تأکید قرار گرفته و بیش از ۸۰ بار امر به مراعات آن شده است. در احادیث و سنت پیامبر اکرم نیز به‌کرات اهمیت تقوا مورد توجه بوده است.

این تقوا چیست که این‌چنین باعث برتری انسان‌ها نسبت به دیگری، نزد خداوند است و چنین مکرر مورد تأکید قرار گرفته است؟

کتاب «درس پارسایی» نوشته محمدعلی سادات که به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی به بازار آمده، در تلاش است که با رویکردی پژوهشی و علمی پاسخ‌ این سؤال مهم را در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. نویسنده کتاب برای این منظور به سراغ اساسی‌ترین منابعی که می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد رفته است. او با مورد استناد قرار دادن قرآن و بیان امیر المومنین علی (ع) کاوشی‌ ژرف پیرامون واژه تقوا ترتیب داده است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«درس پارسایی»؛ محمدعلی سادات؛ ناشر دفتر نشر فرهنگ اسلامی