توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508064
حداکثر طول عمر انسان چقدر است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۴
محققان ادعا می کنند حداکثر عمر انسان را تخمین زده اند.

به گزارش ایسنا، دانشمندان هلندی معتقدند با وجود بهبود تغذیه، شرایط زندگی و خدمات درمانی، نمی توان انتظار داشت طول عمر افراد بیش از این افزایش یابد. درهمین راستا آنها تخمین می زنند حداکثر عمر زنان ۱۱۵.۷ و مردان ۱۱۴.۱ سال باشد.

طبق تحقیق دانشمندان آماری دانشگاه های روتردام و تیلبرگ، هرچند ممکن است برخی افراد از این قاعده بیشتر عمر کنند، مانند جین کالمنت فرانسوی که در سن ۱۲۲ سالگی در سال ۱۹۹۷ درگذشت.

محققان برای دستیابی به این نتایج اطلاعات مربوط به ۷۵ هزار هلندی را بررسی کردند که سن دقیقشان هنگام مرگ ثبت شده بود.

پروفسور جان اینمال یکی از شرکت کنندگان در این تحقیق می گوید: به طور متوسط افراد عمر طولانی تری دارند اما طی ۳۰ سال اخیر افزایش طول عمر گزارش نشده است. برای افزایش طول عمر حد و مرزی وجود دارد.

البته متوسط عمر افراد افزوده شده است. به عنوان مثال تعداد افرادی که به سن ۹۵ سالگی می رسند در هلند ۳ برابر شده است. با این وجود حداکثر طول  عمر افراد تغییری نکرده است.این درحالی است که در اوایل سال جاری میلادی تحقیق گروه دیگری از دانشمندان هلندی نشان داد متوسط عمر افراد تا ۲۰۷۰ میلادی به ۱۲۵ سال می رسد.
کلمات کلیدی : طول عمر انسان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.