توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401666
سناتورهای دموکرات، خواستار تمدید قانون تحریم های انرژی ایران شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵
تعدادی از سناتورهای دموکرات آمریکا خواستار تمدید قانون تحریم های مربوط به بخش انرژی ایران شدند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه رُول کال، دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با گروهی از سناتورهای هم حزبی خود دست و پنجه نرم می کند که خواستار تمدید تحریم هایی هستند که پیشتر با هدف تأثیرگذاری بر بخش انرژی ایران وضع و اعمال شده بود.

به عقیده این گروه از سناتورهای دموکرات، تحریم های مذکور که ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی به اتمام می رسد، از قابلیت های لازم برای اعمال مجازات های بیشتر علیه ایران در صورت لزوم برخوردار است.

اشاره تعدادی از سناتورهای دموکرات به قانون تحریم  های آمریکا علیه ایران است که در سال ۱۹۹۶ وضع شد و سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران را با هدف ادعاییِ جلوگیری از برنامه هسته ای ایران مورد تحریم قرار داده بود.

این در حالی است که به اذعان پایگاه رُول کال، زمانی که دولت اوباما و دیگر کشورهای حاضر در مذاکره هسته ای با ایران مشغول رایزنی با تهران برای دستیابی به توافق هسته ای کنونی (برجام) بودند؛ کاخ سفید موافقت خود برای لغو تمامی تحریم‌ های بخش انرژی ایران را اعلام کرده بود.

بد عهدی آمریکا در عدم تحقق وعده های خود در توافق هسته ای با ایران موسوم به «برجام» در حالی به اذعان رسانه های جمعی رسیده است که «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دو هفته پیش از انجام کامل تعهدات ایران در برجام خبر داده و در چند روز گذشته نیز درباره شکننده بودن آن به طرف غربی هشدار داده بود.
 
کلمات کلیدی : تحریم، سنا، سناتور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.