نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501368
دانش جعفری: وزارت اقتصاد مجری برنامه‌هاست/ کرباسیان می‌تواند انتخاب موفقی باشد
بخش اقتصادی الف؛ 22 مرداد 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
وزیر اسبق اقتصاد گفت: برنامه‌های اقتصاد ایران در چارچوب اسناد بالادستی و ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری تعریف می‌شود و بنابراین وزارت اقتصاد باید مجری خوبی برای این برنامه‌ها باشد.

به گزارش تسنیم، داوود دانش جعفری در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: برنامه وزیر اقتصاد را با سه هدف اصلی افزایش ثروت عمومی، بالا رفتن تولید و اشتغال تدوین کرده‌اند و این سه برنامه اصلی دولت تعیین شده است؛ اما مأموریت اصلی وزارت اقتصاد نیز در این برنامه تنظیم سیاستهای مالی و اقتصادی، هماهنگی بین سازمانهای مختلف، مدیریت سازمانهای بورس و مالیات، مدیریت عملیات مالی دولت و پرداخت هزینه‌ها و نیز انجام امور محاسباتی و نظارت مالی عنوان شده است.

وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی افزود: مهمترین مأموریت وزارت اقتصاد، تأمین مالی است؛ به این معنا که مهمترین مشکل کنونی کشور، تأمین منابع مالی به شمار می‌رود، بنابراین یک دستگاه در مجموع دولت، این وظیفه را باید به‌عهده بگیرد که توسعه فعالیتها را با تأمین منابع مالی صورت دهد.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی در شرایطی نیست که تأمین مالی را صورت دهد، چراکه ممکن است متهم به تورم‌زایی شود، اما بار اصلی مسئولیت تأمین مالی باید به‌عهده وزارت اقتصاد باشد؛ به‌خصوص اینکه مشکلات ورشکستگی و تحریم‌ها، خود را در تأمین مالی نشان داده که خوشبختانه وزارت اقتصاد در برنامه وزیر پیشنهادی این مسئولیت را به‌عهده گرفته است.

دانش جعفری گفت: باید در برنامه وزیر پیشنهادی به بخش خصوصی نقش بیشتری داده شود و استفاده بیشتر از فرصت‌های بین المللی نیز عملیاتی شود، در این صورت اقتصاد ایران به یکی از آرزوهای خود خواهد رسید.

وی در خصوص شبهه‌های اعلام‌شده در خصوص اقتصاددان نبودن وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: بنده به‌عنوان فردی که چند سال در این پست مسئولیت داشته‌ام، باید شهادت بدهم که وزارت اقتصاد یک وزارتخانه بسیار گسترده است که اگر معادل آن در برخی کشورها در نظر گرفته شود، حداقل سه تا 5 وزارتخانه را در بر می‌گیرد، پس کار گسترده‌ای است و شاید مهمترین ویژگی وزارت اقتصاد هم همین فشار کاری باشد؛ اما اصولاً در نظام اقتصادی ایران، کار وزارت اقتصاد، ارایه برنامه اقتصادی نیست.

دانش جعفری در توضیح این مطلب گفت: برنامه‌های اقتصادی در چارچوب سندها و مواردی است که از سوی مقام معظم رهبری اعلام می‌شود، بنابراین وزارت اقتصاد باید مجری باشد، بنابراین با توجه به شناختی که از آقای کرباسیان دارم و وی در دوره‌ای نیز معاون من بوده است، او را فردی صاحب نظریه و پرتلاش می‌دانم و فکر می‌کنم که او می‌تواند انتخاب موفقی باشد.

وی اضافه کرد: باید تکیه اصلی برنامه وزارت اقتصاد را به‌روی تأمین مالی بگذارند و فردی باید مسئولیت تأمین مالی در اقتصاد ایران را بپذیرد و آن کسی جز وزارت اقتصاد نیست که وزیر پیشنهادی با توجه به تجربه و شناخت و مدیریت قوی می‌تواند کار را به سرانجام برساند.

 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۱۰:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۰:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۶:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۶:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۲:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۲:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : مسعود دانش جعفری+وزارت اقتصاد+مسعود کرباسیان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۲۸:۵۰
جناب آقای دکتر دانش جعفری نظر جنابعالی در خصوص توانمندی و تائید جناب آقای دکتر کرباسیان جهت وزارت اقتصاد متین و مورد احترام همه صاحبنظران می باشد لیکن خواهشمندیم از ایشان بخواهید در خصوص دستور قاطع و صریح بابت رفع مشکل سپرده گذاران محترم کاسپین که بواسطه بی تدبیری و بی نظارتی و اعمال فشار مسئولین بانک مرکزی دچار مشکل شده و سرمایه شان بلوکه شده و با شیوه نامه ظالمانه و مردم فریبی بیش از 60% اصل پولشان مورد غارت قرار گرفته ، نظرشان را صریح و شفاف بیان کرده و بعنوان فرد پیشنهادی وزارتخانه ، دستور قاطعشان جهت حل سریع این مشکل که بیش از ده ماه بیش از دو میلیون نفر را درگیر کرده چیست؟آیا از بعنوان وزیر پیشنهادی ردیف بودجه ای در این خصوص منظور خواهند کرد تا مشکل مردم شامل پرداخت اصل و سود طبق قرارداد تا روز تسویه ، سریعا پرداخت شود و بعد بانک مرکزی طرف حساب هیات مدیره کاسپین گردد و منابع پرداختی به مردم را از سهامداران کاسپین بصورت حقوقی دریافت کند. (4517603) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.