توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457368
عربستان بیش از سه میلیارد دلار با اردن قرارداد تجاری بست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
اردن و عربستان 15 یادداشت تفاهم به ارزش سه میلیارد و 500 میلیون دلار در زمینه هایی چون سرمایه گذاری، انرژی، معدن، محیط زیست، آب، فرهنگ و اطلاع رسانی به امضا رساندند.

به گزارش شامگاه سه شنبه پایگاه خبری عربی 21، این قراداردها شب گذشته « دوشنبه شب » با حضور عبدالله دوم شاه اردن و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به امضا رسیده است.

از مهم ترین این قراردادها می توان به یادداشت تفاهم طرح شهر درمانی و توانمندسازی پزشکی در « ریاض » عربستان به ارزش تقریبی 320 میلیون دلار و نیز ایجاد شرکت عربستانی – اردنی در زمینه توسعه خدمات پزشکی به ارزش 54 میلیون دلار می توان اشاره کرد.

از دیگر قرادادهای صورت گرفته، یادداشت تفاهم بازسازی مسیر کویری است که شهر أمان پایتخت اردن را به بندر ساحلی عقبه در 320 کیلومتری جنوب این کشور و به ارزش 105 میلیون دلار متصل می کند.

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در دیداری رسمی و برای شرکت در بیست و هشتمین کنفرانس سران اتحادیه عرب که قرار است روز چهارشنبه در منطقه بحر المیت برگزار شود، عازم اردن شد.
 
کلمات کلیدی : عربستان+اردن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.