توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444038
آیت‌الله هاشمی برای مجوز کدام کتاب به جنتی نامه نوشت؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
انتخاب نوشت: کتابی که در هفته‌های اخیر در ایران و خارج از ایران خبرهای زیادی درباره آن شنیده شده است و یک روز پس از درگذشت آیت‌الله هاشمی، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «امروز باید قدر کتاب ارزشمند آقای شیرعلی‌نیا درمورد آقای هاشمی شناخته شود.»
 
چند روزي است ويرايش جديد كتاب زندگي و زمانه ايت الله هاشمي رفسنجاني به بازار كتاب امده است. در اين كتاب به نكته جالبي درباره صدور مجوز كتاب اشاره شده است و دستخطي از ايت الله هاشمي رفسنجاني براي اولين بار منتشر شده است. در توضیح آن از زبان جعفر شيرعلي نيا نويسنده كتاب آمده است: «حدس می‌زدیم مرحله‌ی بررسی و صدور مجوز خیلی طولانی شود و کتاب به نمایشگاه کتاب تهران نرسد، 8 فروردین نامه‌ای برای آیت‌الله نوشتم و خواستم در گرفتن مجوز کتاب یاریمان دهد. دستخط را همان روز در حاشیه‌ی نامه‌ی نگارنده برای وزیر ارشاد نوشتند: «جناب دکتر علی جنتی، زحمت زیادی کشیده‌اند که به نمایشگاه کتاب برسد لطفا دستور بدهید با اولویت و سرعت مجوز صادر شود.»

ايت الله هاشمي براي مجوز كدام كتاب به وزير ارشاد نامه نوشت؟/ دستخط منتشرنشده ايت الله

اين كتاب اردیبهشت‌ماه امسال با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و جمعی از مقامات، اندیشمندان و اهالی فرهنگ و هنر رونمایی شد. در آن جلسه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سخنانش این کتاب را به دلیل استفاده از منابع متعدد و همچنین استفاده از اسناد و تصاویر، جامع‌تر از خاطرات منتشر‌شده خودش معرفی کرد و تاکید کرد: «نویسنده با قلم و ادبیات مستقل خود اقدام به نوشتن این کتاب کرده است.»

کتابی که در هفته‌های اخیر در ایران و خارج از ایران خبرهای زیادی درباره آن شنیده شده است و یک روز پس از درگذشت آیت‌الله هاشمی، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «امروز باید قدر کتاب ارزشمند آقای شیرعلی‌نیا درمورد آقای هاشمی شناخته شود.» 

ايت الله هاشمي براي مجوز كدام كتاب به وزير ارشاد نامه نوشت؟/ دستخط منتشرنشده ايت الله

این کتاب زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از تولد تا پایان سال 1394 را روایت می‌کرد و هم‌اکنون با اضافه‌شدن 36 صفحه، زندگی و زمانه‌ی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از ولادت تا ارتحال را روایت می‌کند. کتابی که به جز 36 صفحه‌ی انتهایی و جدید آن، توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خوانده شده است. مصاحبه مولف با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جزییات بسیاری در کتاب قرار داده است که برای اولین‌بار منتشر شده‌اند و از كتاب فروشي ها و نشر سايان قابل تهيه است.
 
کلمات کلیدی : هاشمی رفسنجانی + آیت‌الله جنتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.