توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 90453
ترفندهاي مختلف اسرائیل براي جاسوسي
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۴۵
پايگاه خبري الانتقاد به تشريح شيوه‌هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي و ابزارهاي به كار رفته در آن پرداخته و جمع‌آوري بيشترين اطلاعات پيرامون جريان‌هاي مقاومت را از جمله اهداف فعاليت جاسوسي اين رژيم دانست.

به گزارش فارس، پايگاه خبري "الانتقاد نت " در گزارشي مفصل با عنوان "پرونده كامل پيشرفت دستگاه‌هاي جاسوسان اسرائيلي " به قلم "علي الموسوي " به بررسي آخرين تجهيزات جاسوسي مدرن و پيچيده رژيم صهيونيستي پرداخته و ضمن تشريح ساختار اين سيستم‌هاي پيشرفته خبر از جنگي مدرن در عرصه اطلاعات مي‌دهد. در ادامه اين گزارش آمده است:

ابزارهاي پيشرفته جاسوسي صهيونيست‌ها در لبنان

اين مقاله در ادامه به بررسي و تشريح وسايل ارتباطي و سيستم‌هايي كه موساد مزدوران خود را مجهز به آنها كرده، مي‌پردازد و با توجه به اعترافات جاسوسان، چه آنها كه در ضمن يك شبكه فردي فعاليت مي‌كنند و چه آنها كه در ضمن شبكه‌هاي متعدد زير نظر يك فرمانده صهيونيستي متخصص فعاليت دارند و چه يك شبكه گروهي متحد و موحد، مي‌نويسد كه بهره‌گيري از سرعت دستگاه بيسيم در ارسال اطلاعات موجب استفاده هر چه بيشتر از ظرفيت و اهميت بالاي اين اطلاعات مي‌گردد، هر چند كه برخي از اين اطلاعات اگر دير يا زود نيز ارسال شوند، اهميت خود را از دست نمي‌دهند.
الانتقاد در ادامه گزارش مفصل خود به تشريح تجهيزات جاسوسي صهيونيست‌ها در لبنان پرداخته و تعدادي از آنها را نام مي‌برد

1-دستگاه فرستنده راديويي كه شبيه تلمبه بادي خودروهاي الكتريكي است، اين دستگاه مخصوص ارسال اطلاعات است و چيزي دريافت نمي‌كند، اين دستگاه توسط "حسين علي عليان " در ابتداي كار جاسوسي مورد استفاده قرار گرفت؛ وي محكوم به حبس ابد با اعمال شاقه مي‌باشد.
2-دستگاه فرستنده بي‌سيم براي ارسال اطلاعات به صورت رمزگذاري شده كه با كمك باطري 9 ولتي كار مي‌كند.
3-ارسال اطلاعات از طريق جوهري مخفي كه با چشم غير مسلح ديده نمي‌شود و خواندن اطلاعات موجود در نامه ممكن نيست.
4-دستگاه بي‌سيم شامل دستگاه چاپ جهت چاپ پيام‌ها به زبان عربي و مجهز به صفحه نمايش كه اطلاعات بر روي آن به زبان عربي نمايش داده مي‌شوند؛ به علاوه دستگاهي ديگر براي ارسال پيامها و اطلاعات از طريق دستگاه چاپ كه شامل دو قطعه الكترونيكي براي تقويت فرستنده و گيرنده مي‌باشد. با استفاده از اين روش جاسوس ديگر نيازي به بكارگيري روش رمزنگاري براي ارسال اطلاعات خود ندارد.
5-فرستنده ماهواره‌اي به شكل راديو- ضبط كه امكان تفكيك ساختار خارجي آنها وجود ندارد، اما تركيب داخلي آن مجهز به يك فن‌آوري مجهز است كه امكان دريافت و پخش نامه‌هاي رمزنگاري شده را از طريق راديو با موج كوتاه AM فراهم مي‌آورد؛ جاسوس نيز از طريق نور قرمزي كه در پشت راديو ظاهر مي‌شود متوجه دريافت نامه شده و آن را دريافت و با كمك دستگاه ديگري كه عبارت است از يك چاپگر متصل به دستگاه اصلي و مجهز به صفحه نمايش است شروع به خواندن نامه به زبان عربي مي‌كند و به همين شيوه با چاپ نامه بر روي چاپ‌گر از طريق كليد ارسال، به شكلي منظم و سيستماتيك اقدام به ارسال نامه مي‌نمايد.
6-دستگاه فرستنده بيسيم براي ارسال پيام‌هاي سري كه شامل دستگاه چاپ و رمزگذاري نوشته‌ها نيز مي‌شود.
7-سيستم بي‌سيم (وايرلس) اينترنت براي بهبود كار شبكه اينترنت كه مجهز به نوعي از فن‌آوري است كه اجازه مي‌دهد نامه‌ها دريافت و از طريق ماهواره و توسط اتصال دستگاه فلش مموري به كامپيوتري كه شامل نقشه‌هاي دقيقي از لبنان طبق مناطق تقسيم‌بندي شده است، متصل و ارسال گردد. نامه‌ها به همراه سؤالاتي كه مدنظر است بر روي مانيتور ظاهر مي‌شود. به عنوان مثال درخواست اطلاعاتي درباره اشخاص، سايت‌ها و حوادث؛ جاسوس صهيونيستي نيز با تعيين موقعيت برداري X و Y مكان مورد نظر بر روي نقشه - در صورتي كه پاسخي در اختيار داشته باشد- با كمك نامه تايپ شده بر روي كامپيوتر اقدام به ارسال پاسخ مي‌نمايد.
8-عينك دوربين شكل براي بزرگنمايي نقشه‌هاي هوايي.
9-دستگاه بيسيم براي ارسال نامه به صورت رمزنگاري همراه با ارقام، حروف و تمامي تجهيزات از قبيل سيم‌ها، باطري و سوكت. اين وسايل به همراه "اكرم سليمان سوني " كشف و ضبط شد، اين جاسوس در تاريخ 16 مي 1999 به 15 سال زندان با اعمال شاقه محكوم شد.
10-دستگاه بيسيم از نوع "موتورولا " به همراه آنتن كوچك و گوشي.
11-نصب برنامه الكترونيكي بر روي لپ تاپ و كپي اطلاعات موجود در آن.
12-تماس از طريق تلفن اسرائيلي به شكل واگذاري سيم كارت "ارنج " به جاسوس يا از طريق ساير تلفنهاي امنيتي.
13-تماس تلفني با شماره‌هاي گرفته شده از تل‌آويو يا ساير بخش‌هاي فلسطين اشغالي با كمك كشورهاي اروپايي و آفريقايي.
14-استفاده عادي و معمولي از اينترنت بي آنكه هيچگونه حساسيتي ايجاد شود. جاسوس نامه رمزنگاري شده را دريافت و با كمك يك برنامه ويژه آن را رمزگشايي كرده و از همين شيوه براي ارسال نامه‌ها، مقالات، سخنراني‌ها و نوشته‌ها و تا جاي ممكن ارسال تصوير استفاده مي‌كند.
15-مداد مخصوص نوشتن نامه‌هاي محرمانه.
16-ميكروفيلم‌هايي از نقشه‌هاي كوچك شبيه به "نگاتيو " تصاوير دوربين.
17-فرستنده و گيرنده كه درون مبلمان جاسازي شده و از آن براي ارسال نامه‌هاي مكتوبي كه بر روي صفحه نمايش ظاهر مي‌شود، استفاده مي‌كنند. اين دستگاه درون يك باتري توخالي قرار داده مي‌شود.
18-دستگاه پيشرفته "GPS " كه موساد با كمك آن در جريان روند اجراي مأموريت محول شده به جاسوس و روش‌هاي اتخاذ شده از سوي جاسوس براي انجام اين مأموريت قرار مي‌گيرد؛ بدين شكل كه جاسوس اين دستگاه را پشت صندلي عقب خودرو قرار داده و در خيابان‌ها، مسيرها، محله‌ها و مناطق مي‌چرخد و در همين لحظه از طريق نامه‌هاي رمزنگاري شده با موساد ارتباط برقرار مي‌كند تا در يك مكان بيش از ساير مناطق توقف كند. اين خودرو براي عكسبرداري سريع، واضح، مفهوم و دريافت ارتباطات تلفني اشخاص مورد نظر در مكاني پارك مي‌شود؛ درست به مانند آنچه براي جاسوس "جودت محمد خيرالله الخوجه " رخ داد؛ اين دستگاه جهت ذخيره اطلاعات مجهز به "فلش مموري " مي‌باشد.
19-تصويربرداري از اماكن توسط دستگاه "GPS "؛ اين وسيله يك دستگاه مدرن و پيچيده است كه فركانس‌هاي راديويي را دريافت و به گوشي ماشين منتقل مي‌كند؛ اين دستگاه با حجم كوچك 25در 20 زير صندلي راننده جاسازي شده و مجهز به يك گوشي از نوع سوني اريكسون همراه با فيلتري براي خالص سازي ارسال مي‌باشد. وظيفه اين دستگاه خواندن فركانس‌هاي راديويي است كه توسط آنتن خودرو دريافت شده‌اند.
20-دستگاه "GPS " براي تعيين مختصات خودرو كه توسط ماهواره كار مي‌كند.
21-حافظه الكترونيكي يا كيت اطلاعات مخصوص سه ابزار نقشه، اينترنت و گيرنده ماهواره‌اي كه مي‌توان هر سه اينها را براي محافظت و كاركرد بيشتر در يك مجموعه جمع‌آوري كرد. بزرگي اين حافظه 40 گيگابايت است. مسئله جالب توجه در رابطه با اين حافظه آن است كه هنگام باز كردن آن و پس از پيروي از دستورالعمل‌هاي پيچيده و رمز عبور مخصوص، فرد با "هيچ " روبرو مي‌شود، يا ممكن است اين حافظه شامل تصاوير عادي، ترانه و مشابه آن باشد، اما در واقع با بررسي فني آن معلوم مي‌شود كه محتوي نقشه‌هايي مفصل و دقيق از لبنان است و جاسوس قادر است مختصات دقيق هر نقطه از سايت و ساختمان‌هاي موجود در پايين صفحه نمايش را تعيين كند.
22-دستگاه استريو پيشرفته و رمزگذار كه توسط ماهواره كار مي‌كند. (به مانند دستگاهي كه از جاسوس "زيّاد حمصي " ضبط شد).
23-دوربين‌هاي ديجيتال عكاسي يا فيلمبرداري.
24-موساد به مناسبت عيد كريسمس هدايايي را درون يك بسته به مزدوران خود داد تا براي استتار درون خودرو قرار دهند. اين هديه در حقيقت شامل تجهيزات جلوگيري از موشك‌باران شدن خودرو است، درست مانند آنچه در جريان جنگ 33 روزه از جاسوس "جودت الخوجة " كشف شد.
25- دريافت پيام از اسرائيل به وسيله دستگاه راديوي عادي از طريق موج كوتاه "SW1 " ضمن رعايت جوانب امنيتي لازم به منظور پيشگيري از شنود راديو توسط ديگران كه اين كار از طريق يك قطعه كه عبارت از گوشي است صورت مي‌گيرد. جاسوس در يك زمان مشخص راديو را باز و نامه‌ها را به شكل زير دريافت مي‌كند: الفا- بتا- تانگو، سپس اين حروف را جمع و با كمك كتابي كه در اختيار دارد به كشف آنچه كه خواسته شده، پرداخته و پس از آن به صورت كتبي يا شفاهي پاسخ نامه را مي‌دهد.
26-كيف جيبي با جاي مخفي.
27-نان و نيز برخي انواع ميوه و سبزيجات مانند آناناس، هنداونه، طالبي كه پس از خالي كردن محتواي داخلي شان و پاك كردن و چسباندن دوباره آن مي‌تواند بنا بر موارد مورد نياز به عنوان يك جزء كوچك در عمليات‌ها به كار گرفته شود.
28-كيف دستي "جزدان " با داشتن مكان مخفي در درون آن و به دليل حجم كوچك آن قادر به حمل بار اضافي نبوده و تنها براي حمل نامه‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد تا بدين ترتيب جلب توجه نكرده و سوء ظن ايجاد نكند. از اين روش همچنين براي پرداخت پول به جاسوس‌ها استفاده مي‌شود به مانند آنچه در رابطه با جاسوس "حسين عليان " رخ مي‌داد.
29-چند كيف اصلاح مجهز به جاي مخفي براي جاسازي اطلاعات در آن.
30- كيف جيبي ساخته شده از پوست يا پارچه كه در درون آن يك جاي مخفي وجود دارد.
31-قوطي روغن پر شده توسط روغن زيتون كه در قسمت پايين آن يك جاي مخفي وجود دارد و توسط يك كليد باز مي‌شود؛ اطلاعات، تصاوير يا مواد فرستاده شده از طريق اين ورقه تحت تأثير روغن زيتون قرار نمي‌گيرد، چرا كه كاملا جداي از روغن زيتون است.
32- بسته يا قوطي روغن و گريس ماشين آلات و موتورهاي خودرو و كاميون‌ها كه براي دور ماندن از شك و شبهه مارك و نام تجاريشان محفوظ باقي مي‌ماند و از طريق آنها مي‌توان نوارهاي ويدئو يا سي دي را قاچاق كرد. هنگام تكان دادن، حركت و جابجايي اين قوطي‌ها همان طور كه از ماركشان پيداست، به نظر مي‌رسد محتوي مايع باشند؛ هنگام باز كردن و سوراخ كردن آنها نيز به شكل طبيعي، ماده‌اي لزج و مرطوب خارج مي‌شود؛ اين در حالي است كه روش خاصي براي باز كردن قوطي از طرف بالا وجود دارد كه تنها جاسوس و فردي كه تمرين كرده تا پوشش قوطي را بردارد و به مواد قاچاق دست يابد يا به صورت پنهاني، مواد قاچاق درونش قرار دهد از آن اطلاع دارد.
33- فلاكس چاي كه در قسمت پايين آن يك جاي مخفي وجود دارد. گاهي روي اين فلاكس براي دور ماندن از سوءظن عبارت قرآني "إنّ الله علي كل شيء قدير " نوشته مي‌شود، مانند همان فلاكسي كه جاسوس "حسين عليان " از صهيونيست‌ها گرفته و استفاده كرده بود.
34- گالون آب رنگي، غير شفاف و مرئي كه بخشي از آن براي قاچاق مواد مورد نظر يا پنهان نگاه داشتن آنها جدا شده و قسمت باقي مانده نيز براي آب كنار گذاشته مي‌شود.
35- "كلمن آب " يا در اصطلاح عبري "جاريكان " ظرفي است خنك كننده آب كه هنگام خروج از منزل به طبيعت براي تفريح و گردش به منظور خنك نگاه داشتن آب مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در درپوش بالايي اين كلمن و به طور دقيق‌تر در زير طبقه پلاستيكي آن، دستگاه پيشرفته انتقال تصوير و دادن مختصات و ذخيره آن وجود دارد كه بررسي كامل مناطقي كه از آنها عبور مي‌كند را نيز بر عهده دارد؛ اين دستگاه به دليل حجم كوچكش، هواپيماهاي شناسايي و ماهواره‌ها قادر به تعيين و دستيابي به آن نيستند. اين دستگاه با وارد نمودن فشار بر روي حروف مارك تجاري موجود بر روي دستگاه روشن مي‌شود، چرا كه در زير اين حروف كليدهاي روشن نمودن دستگاه وجود دارد و با دادن يك نور مشخص و ضعيف به حروف ديگر نشان مي‌دهد كه دستگاه در حال روشن شدن و اتصال به ماهواره است. بيشتر از همه "اديب العلم " جاسوس صهيونيستي از اين دستگاه استفاده كرده است.
36- تخته چوبي مقعر كوچكي كه زنبورداران از آن براي نگهداري زنبور استفاده مي‌كنند.
37- گاهي دستگاه‌هاي جاسوسي توسط يك طبقه چوبي يا صندوق چوبي حاوي كشوي مخفي يا رخت‌آويز ارسال و جابجا مي‌شوند كه معمولا به رنگ همان اتاقي است كه جاسوس قصد دارد براي گمراهي و عدم ايجاد شك و سوءظن دستگاه را در آنجا جاسازي كند. به عبارت ديگر اين دستگاه از نوعي متفاوت است كه براي جاسوس خرجي نداشته و تنها كاري كه بايد انجام دهد حمل و انتخاب مكاني مناسب براي جاسازي آن است.
38- كيف دوشي چرمين "باك "، مجهز به فضايي مخفي در قسمت پايين، مانند كيفي كه جاسوس "احمد حلاق " از آن براي جابجايي دستگاه انفجاري اسرائيلي‌ها در منطقه مستعمره "المطلة " استفاده كرد و در تاريخ 21 سپتامبر 1994 جنايت صفير را در منطقه ضاحيه جنوبي مرتكب شد كه منجر به شهادت سه تن از جمله فؤاد مغنيه برادر عماد مغنيه فرمانده نظامي و شهيد حزب‌الله لبنان گرديد.
39- ميزي كوچك با مكاني مخفي در داخل آن.
40- مجسمه مريم مقدس كه از قسمت پايين داراي يك حفره مخفي مي‌باشد و جاسوس "نجمة العلم " توسط آن از طريق دستگاه بيسيم با صهيونيست‌ها ارتباط برقرار كرد.
41- بسته بندي نامه‌ها و قرار دادن آنها درون پاكت يا مخفي كردن آن داخل يك راديوي كوچك يا دستگاه ضبط واكمن يا ماشين حساب.
42- صندوق چوبي مربع شكل محتوي ميوه كه در قسمت پايين آن دستگاه ارتباطي به شكلي مخفيانه جاسازي شده است.
43- جاسوئيچي كه در داخل يك محفظه مخفي ايجاد شده كه حاوي سيم كارتي كه بر روي آن "SIM " نوشته شده است، مانند همان چيزي كه از جاسوس "رابرت ادمون كفوري " كشف و ضبط شد. از اين جاسوئيچي براي پنهان كردن اشياي كوچك استفاده مي‌شود.
44- كمد چوبي آويزان به شكل "ميني بار ".
نويسنده در پايان گزارش خود نوشت: ليست اين تجهيزات بسياري طولاني است، همراستا با جنگي كه دشمن مي‌كوشد در آن از تمامي فن‌آوري و تكنولوژي مدرني كه در خدمت ميدان جنگ و درگيري قرار مي‌گيرد استفاده كند و در مقابل طرف‌هاي ديگر در جبهه دوم نيز چشم بر هم نمي‌گذارند تا شبكه‌ها و تجهيزات دشمن را كشف كنند.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.