نظر منتشر شده
۷۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 164237
بانک مرکزی نرخ تورم را 22.9 درصد دانست،
مرکز آمار ایران: نرخ تورم به 26 درصد رسید
بخش داخلی الف، 25 مرداد 91
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۱۸
مرکز آمار ایران شاخص تورم نقطه به نقطه در تیر ماه امسال را 26.2 درصد و تورم در دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال 91 نسبت به دوره مشابه سال گذشته را 25.9 درصد اعلام کرد.
 
به گزارش خبرنگار الف مرکز آمار ایران در گزارشی به مجلس که متن آن در اختیار اعضای کمسیون برنامه و بودجه قرار گرفته  آورده است : شاخص کل در تیر ماه سال 91 عدد 462.5 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل 3.6 درصد افزایش داشته است. سهم گروه عمده" خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات" از این افزایش ماهانه 56.6 درصد و سهم گروه "کالاهای غیرخوراکی و خدمات" 43.4 درصد می باشد.
 
مطابق این گزارش شاخص گروه عمده "خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات" در این ماه به رقم 637.8 رسید که نسبت به ماه قبل 5.7 درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی "خوراکی ها" در ماه مورد بررسی به عدد 672.3 رسید که نسبت به ماه قبل 5.9 درصد افزایش نشان می دهد.
 
همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 44.8 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 35.4 درصد است. در گروه عمده "خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات" بیشترین افزایش ماهانه مربوط است به گروه "نان و غلات با 10.2 درصد ، گروه شیر و پنیر و تخم مرغ با 8 درصد ، گروه میوه و خشکبار با 7.5 درصد و گروه "گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنان" با 6.5 درصد.
 
شاخص گروه عمده "خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات" نسبت به ماه مشابه سال قبل 43.6 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیرماه 91 نسبت به دوره مشابه سال قبل 34 درصد است.
 
همچنین شاخص گروه عمده :کالاهای غیرخوراکی و خدمات" در تیر ماه 91 به رقم 398.5 رسید که 2.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان میدهد.
 
بیشترین سهم از این افزایش به ترتیب به گروه "مسکن و آب و برق و گاز و سایر سوخت ها" با 47.7 درصد، گروه "بهداشت و درمان" با 14.5 درصد و گروه " کالاها و خدمات متفرقه " با 14.3 درصد متعلق است.
 
گفتنی است پیش از این مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی نرخ تورم تیرماه سال جاری را 22.9درصد و نرخ تورم در خرداد را نیز 22.4 درصد اعلام کرده بود. سخنگوی اقتصادی دولت نیز نرخ تورم اردیبهشت ماه را 22 درصد و بانک مرکزی نرخ تورم فرودین ماه سال 91 را 21.8 درصد اعلام کرده بود.
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۷:۳۸:۴۸
دست دولت و مجلس اصولگرا درد نکند و خسته نباشند (915871) (moderator16)
 
یک ایرانی
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۲۰:۴۴:۰۳
حالا اصلی کاری مونده باید دید که آقای بهمنی قبول داره اصلا >> ایشون که میگه ما تورم اصلا نداریم این کار دشمنه شایعه میکنه (917897) (moderator16)
 
سحر
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۰:۵۳:۵۳
بله یادمه سال 88 در مناظرلت قول تک رقمی دادند حالا هم در دنیا تکیم با تورم واقعی سه رقمی (918053) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۷:۴۳:۵۰
نرخ تورم در ایران 122در صد است نه 22در صد یک نفر واقعیت را بگوید (915881) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۱:۲۶:۴۵
علی جان،داداش،جای شکر باقیه که این عدد اعلامی بالاتر از 20 درصد هست ! (916575) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۱:۳۹:۴۲
دوست عزیز یواش یواش نرخ اعلامی رو بالا میبرند در حد ظرفیت و تحمل ملت شریف . چند سالی صبر کنید به نرخ واقعی مورد نظر شما میرسند!! (916591) (moderator16)
 
ملی
Turkey
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۰:۱۵:۱۹
منظورشون نرخ رشد تورمه نه نرخ تورم اون هم از دیروز (916947) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۰۵:۰۲
رسانه هاي خارجي و بعضي رسانه هاي داخلي از 36 ماه حقوق نگرفتن كارگران يكي از بزرگترين كارخانه هاي نساجي ايران يعني نساجي قائمشهر خبر دادند. اما نه در رسانه هاي دولتي خبري از آن بود و نه در رسانه به اصطلاح ملي!! از دولت كه خيلي وقته انتظاري نيست كه سالهاست آمار رو بالا و پايين مي كنه و حتي تعريف واژه ها رو عوض مي كنه و آمار جعلي به خورد مردم مي ده اما صدا و سيما ديگه چرا؟ تا كي مي خواهد اين سرمايه اعتماد مردمي را به تاراج بذاره و مردم رو به سمت رسانه هاي بيگانه بكشونه؟! (917171) (moderator16)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۳:۱۵:۰۳
سلام
می خواستم بگم ... بی خیال نمیگم ... می ترسم بیش تر شه !!! (918147) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۷:۵۱:۰۹
بابا شما که اقتصاد دانید. فرق نرخ تورم نقطه به نقطه ای که مرکز آمار به مجلس داده با نرخ تورم رسمی رو می دونید. فرق سال پایه محاسبه نرخ تورم در بانک مرکزی و مرکز آمار رو هم می دونید.
این رو هم می دونید که برخی وقت ها نرخ تورم مرکز آمار بالاتره، برخی وقت ها نرخ تورم بانک مرکزی.
پس این چه نوع گزارش دادنه. چرا سعی می کنید که بگید آمار بانک مرکزی با آمار مرکز آمار هم خوانی نداره؟ پس چرا نظام آماری کشور رو این قدر زیر سوال می برید؟ چرا این روش رو که فتنه گران شروع کردند و رهبری این قدر در مذمت آن صحبت کرد ادامه می دهید.
بد نیست باز هم نگاهی به صحبت های مقام معظم رهبری در جمع مسیولان قوه قضاییه در ۹۰/۰۴/۰۶ بیاندازید که فرمودند:
قوه‌ى مجريه گزارش ميدهد، يكى پيدا ميشود و ميگويد آقا از كجا معلوم اين آمارها درست باشد. تشكيك ايجاد ميكند. عين همين قضيه در مورد قوه‌ى مقننه هم هست. نميشود زحمات يك مجموعه‌ى انسانىِ فعال را با يك ان قلت بيجا و القاء شبهه‌ى بى‌مورد، همه را انسان زير پا له كند؛ اين غلط است. البته جلوى حرف كسانى كه اختيار حرف زدن خود را ندارند، نميشود گرفت؛ اما مسئولان متوجه باشند. رسانه‌هائى كه احساس مسئوليت ميكنند، متوجه باشند؛ بى‌دليل گزارشهاى رسمى مسئولان برجسته‌ى نظام را زير سؤال نبرند. (915897) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۱:۴۶:۰۵
افرادی که بازار نمرن وخرید نمیکنن این امار را قبول دارن اونایی که بازار میرن میدونن تورم 122 درصده تشکیک هم نیست (916217) (moderator16)
 
م.ط
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۲:۳۰:۰۲
وقتی حرف از یه کار بزرگ زده میشه باید یه برنامه کامل داشت و همه چیو کامل بررسی کرد،بعد اگه دیدن واقعاً شدنیه اونو پیاده سازی کنن که آخرش این وضعی که میبینی پیش نیاد البته اگه همه به حرف اقامون گوش می دادن اینجوری نمیشد... (916269) (moderator16)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۴:۱۴:۴۱
مگه میشه قیمت اجناس 4 و یا 5 برابر بشه در حالی که حقوق اکثریت قریب به اتفاق ملت ثابت مونده و درصد خیلی پایینی رشد داشته اونوقت بشه ادعا کرد تورم فقط حدود 25% باشه؟ اصلا با عقل جور در میاد؟! اصلا معنی تورم میدونین یعنی چی؟ تورم یعنی بالا رفتن قیمت اجناس و خدمات در یک مدت زمانی مشخص... حالا وقتی قیمت خیلی از اجناس چند برابر شده چطور میشه از تورم زیر 100% حرف زد؟ (917403) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۰:۱۶:۵۵
چزا باید در یک مملکت هر کس هر جوری میخواهد امار بدهد در ضمن فکر میکنید برای چی اجرای طرح هدفمندی تعطیل شد برای اینکه خود دولت هم فهمیده که چه اتفاقی افتاده است ولی بمردم راستش را نمیگوید ولی شما هنوز نفهمیده ای (916948) (moderator16)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۰۲:۲۹
من نمي دونم اين آقاي بهمني و آقاي وزير اقتصاد با چه رويي هنوز سر كار هستند؟! (917163) (moderator16)
 
هادی
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۹:۴۲:۳۳
عزیزم شما که نون و آبت مفتی هست باید این حرف رو بزنی . (918303) (moderator1)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۸:۲۱:۴۳
چه فرقی میکند تورم چند درصد شده 80درصد این کشور درامد ثابت دارند هرچه تورم بالا میرود از هزینه خوراک وبوشاک وبهداشت میزنند هرم مازلو از قاعده حذف میشود البته در کشور عزیز مامیماند ان چند تای بالای هرم که از اول هم ما نداشتیم وسلام هرم مازلو هم تغییر میکند من بیشنهاد میکنم این اتفاق به ثبت برسد (915922) (moderator16)
 
قلی
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۱:۲۳:۳۸
حرفتان راجع به هرم مازلو هم خیلی درست و هم خیلی زیبا بود ولی محض اطلاعتان عرض میکنم وقتی میگوییم نرخ تورم 26 درصد است این نرخ نرخ میانگین است یعنی بعضی کارها 52 درصد و بعضی صفر درصد بازگشت دارد. طبق علم احتمال هرچه تورم بالاتر رود احتمال قرار گرفتن در سمت چپ تورم بیشتر میشود و این عامل فعالان اقتصادی را از سرمایه گذاری منصرف میکند زیرا ریسک ضرر دهی و ورشکستگی بیشتر میشود و همچنین باعث هدایت سرمایه به دارایی های ثابت مانند طلا و مسکن میشود که این عامل از اشتغال زایی جلوگیری میکند و سبب افزایش بیکاری و کاهش رشد اقتصادی میشود. اثر تورم آنقدر وحشتناک است که استاد اقتصاد ما میگفت اگر در کشوری مثل آلمان درآمد دولت بیشتر شود کل مدیران بانک مرکزی استعفا میدهند زیرا نمی خواهند مدیریت بحران تورم را بر عهده بگیرند!!!!! (916200) (moderator16)
 
علی
Norway
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۳:۳۱:۵۲
سلام
بله در زمانی این اتفاق ناگوار است که اقتصاد خصوصی نقش بزرگی بازی کند. در کشوری با اقتصاد دولتی که بزرگترین کارفرما دولت است، دولت از تورم سود کلان میبرد. در اقتصاد دولتی تورم به معنی مالیات غیر مستقیم بر شهروندان است و هر کسی که بیشتر مصرف کند ، بیشتر میپردازد. از جهتی دیگر در اقتصاد دولتی تورم یعنی انتقال ثروت از وام دهنده به وام گیرنده. یعنی هر کسی که از بانک پول بگیرد و مدتها بعد پرداخت کند ، از اهرم تورم به نفع خود استفاده کرده است و در این شرایط چه کسی بیشترین بدهی را به بانکها دارد؟ بله دولت
این تورمها فقط به دست بخش دولتی بوجود میاید و به راحتی به گردن بخش خصوصی انداخته میشود. با این کار هم دولتها با پول مردم کارهای عمرانی میکنند و نیمی از پول انها را بهشان برمیگردانند و از طرفی خود را فربه تر میکنند و در امارهای اقتصادی به طور مصنوعی رشد نشان میدهند.
اکنون دولت سعی میکند با کم کردن تولید تورم را بوجود بیاورد و نه با افزایش تقاضا.
البته این روش در تمام دولتهای بعد از جنگ بکار گرفته شده است و مردم هم فقط نظاره گر هستند. خدا به داد همه ما برسد. (916676) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۲۳:۴۰:۳۲
ملاحظه بفرمایید اقای قلی واقای علی ما سالهای زیادی است که تورم دورقمی داریم دلایل متعددی را میتوان ردیف کرد از جمله مهمترین ان هزینه های بالای دولت وکسری بودجه است یک حرف ساده دررابطه با کسری بودجه هر میزانی که ما از فروش دارایی های سرمایه ای مثل نفت وگاز مواد معدنی خام فروش انواع داراییهای سرمایه ای را در بودجه جاری خرج میکنیم درواقع کسری اشکار بودجه است وبا برزگتر شدن دولت در سالهای بعد انقلاب این هزینه هرسال زشد فزاینده ای داشته ومتاسفانه درامد نفت قلک دولت شده واجازه نمیدهد بخش خصوصی رشد کند وجایگزین دولت شود در نتیجه هرچه نیروی بیکار را جذب دولت کرده اند وتامین حقوق انها خود بیشترین هزینه است وکه مالیات در این سالها کمتر از 25 درصد هزینه را تامین کرده در حالی که این هزینه باید از محل مالیات تامین شود که این ظرفیت درسیستم مالیاتی ما وجود ندارد وبخش خصوصی ضعیف دولت به مرکز جذب نیروی مازاد تبدیل شده واین کسری عظیم وافزایش نقدینگی در ابتدای کار این دولت عامل اصلی تورم است که اکنون خود را نشان میدهدکه فقط با کاهش کسری بودجه وکاهش تصدی دولت تولیدکننده وتوزیع کننده ووارد کننده وانحصارگر وکاهش نقدینگی متناسب با تواید ناخالص داخلی واستقلال بانک مرکزی ما هم روزی تورم یک رقمی خواهیم داشت بفرمایید امین (918016) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۴:۲۸:۲۶
ببینید ما حتی اگر میانگین هم بگیریم این عدد بدست نمی اید ضمنا سبدی که این دوستان از ان استفاده می کنند معلوم نیست استاندارد است یا نه مردم وقتی کهع ماست دو برابر یا مرغ 3 برابر می شود خوب انرا احساس می کنند چون مصرف انها از این کالا ها است بنابراین به نظر من 26 درصد خیلی عدد کمی است حداقل باید 40 به بالا باشدتا همخوانی داشته باشد (917423) (moderator16)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۸:۲۶:۲۵
داداش شما هم انتظار زیادی از این گروه اقتصادی دولت دارید.
کارشناسان این بندگان خدا نمی دانند باید مردم راراضی نگه داشته باشند یا مسئولین بالا دستی خود را راضی کنند؟ (915929) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۸:۳۷:۰۳
به رییس بانک مرکزی و دولت تبریک می گویم. (915946) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۰۷:۲۴
در بهترين حالت به حقوق كارمندان 18 درصد و به حقوق كارگران 20 درصد اضافه شده اما با افزايش شديد قيمتها در اين يك سال اخير كه به نظر من تورمش از 100 درصد هم رد كرده(مي توانيد خيلي ساده قيمت كالا و خدمات در حوزه هاي مختلف را با يك سال پيش در همين موقع مقايسه كنيد) و از طرفي افت شديد ارزش پول ملي. عملا بايد گفت كه اين 18 درصد و 20 درصد و اون 45000 تومان يارانه خيلي وقته كه اثرشان را از دست داده اند. (917182) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۸:۴۳:۱۷
لطفا هر بار که این آمار رو قرار میدین، فایل PDF مربوطه رو هم بذارید. (915957) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۰۸:۵۴
دولتهاي آقاي احمدي نژاد نه فقط در اقتصاد بلكه در حوزه هاي ديگر اداره كشور از جمله سياست داخلي. فرهنگ و اخلاق ديني . محيط زيست . مسائل اجتماعي و ... نيز شكست خورده است. در مجموع دولت بعدي كار بسيار شاق و دشواري براي سر و سامان دادن به اين وضعيت آشفته و مشكلات انباشته دارد. (917186) (moderator16)
 
معلم
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۹:۴۵:۱۵
نرخ تورم با ملاحظات فراوان %26 !!! اضافه حقوق معلمان بعد از 5 ماه %4درود براين همه عدالت!!؟؟ (916086) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۱۹:۴۹:۱۸
نرخ تورم دیگه برای چه میخواهیم؟فشارمان هر روز بالا میره متوجه تورم هستیم !!! (916095) (moderator16)
 
قلی
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۱:۱۴:۵۶
واقعا عجیب است! این که نرخ تورم رسمی 26 درصد اعلام میشود در حالی که نرخ سود سپرده ی بانکها 24 درصد است یعنی گذاشتن پول در بانک ضرر دارد و در میان مدت مردم پولشان را از بانکها خارج میکنند و به بازار طلا و سکه و مسکن منتقل میکنند که این یعنی هم بانکها کلی ضرر خواهند کرد هم تورم از این هم بالاتر می رود و هم قیمت مسکن و مایحتاج عمومی مردم تحت تاثیر قیمت طلا و ارز بالاتر می رود. خواهش میکنم مسولین بانک مرکزی نرخ سود سپرده را افزایش دهند و از چاپ پول الکی توسط دولت جلوگیری کنند تا از فاجعه جلوگیری شود! این ها تاثیر تحریمها نیست بلکه تاثیر دعواهای سیاسی دوستان دولت و مجلس باهم است! از سایتها و رسانه ها هم خواهش میکنم به جای انتشار اینگونه اخبار که فقط به آشفتگی می انجامد دولت و مجلس را تحت فشار بگذارند تا بر یک سیاست واحد مالی متحد شوند و کشور را از یک فاجعه ی مالی نجات دهند. یادتان باشد تورم قاتل رشد اقتصادی یک کشور است!!! (916190) (moderator16)
 
هادی
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۹:۴۸:۴۴
حرفات رو قبول دارم . خیلی خوب گفتی . (918309) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۱:۱۶:۰۱
مسئولین محترم و بعضا ...
آقای دکتر ( همگی از الفی ها تا ...)
دوستان
تورم آن چیزی است که مردم در هنگام مراجعه به فروشگاه حس می کنند
اشک چشم پدر و درد سینه مادری است که امسال توان ندارد نیازهای فرزندش را همچون گذشته تامین کند

راننده تالکسی یا مسافر کشی است که به لاستیک ماشین خود نگاه می کند و علی رغم صاف بودن آن به علت نبودن در اولویت و تغییر قیمت آن از دلار 1200 به 2100 ادامه مسیر می دهد

مادری است که دیگر زیاد از جلوی میوه فروشی رد نمی شود بی آنکه بداند این به آینده سلامت فرزندانش و مسلما در ادامه سلامت جامعه چه لطمه ای می زند

صرف حمایت از کلمه اقتصاد مقاومتی محروم کردن مردم نیست ؛ بلکه رعایت کلیه موازین در درست مصرف کردن است
پس از چند ده انقلاب و ادعا هنوز اقتصاد و سیاست اسلامی نتوانسته درست اجرا شود

در اقتصاد هنوز کسی نمی تواند بداند این صندوق ها چقدر پول دارند و آنچه بوده چه شده و پولهای بی پشتوانه از کجاست
آیا این است شفافیت اقتصاد اسلامی

ای کاش حضرت امام بود و می دید با انقلاب چه کرده اند و امروز علی واقعا تنهاست زیرا یاران در تحریم داخلی اسیر شده اند نه خارجی (916194) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۱۰:۰۶
فقط يك دولت كارآمد و باتجربه و كارشناس و نخبه كه از مشاوره ديگران هم بهره بگيرد مثل دولت خاتمي . شايد اون هم شايد بتونه اين ويرانه اقتصاد و فرهنگ و اخلاق و محيط زيست و ... را سامان بده. (917190) (moderator16)
 
م.ط
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۰:۲۲:۴۲
دولت آقای خاتمی همین قدر که به فرهنگ تمدن ها سامان داد بسه!
خواهشاً وارد مباحث تورمی نکنیدش میدونید که... (918037) (moderator16)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۱:۴۳:۱۰
باز خدا پدر وزير آموزش وپرورش را بيامرزد كه افزايش حقوق ما معلمان را امسال زير 5 درصد اعمال كردند تا تورم را بيارند پايين و منزلت معلم را ببرند بالا(پاك كردن صورت مسئله بجاي حل آن) (916212) (moderator16)
 
عرفان
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۱:۵۱:۲۳
این نرخا مال ایرانه خودمونه پس چرا بقالیه سر کوچمون قیمتاش با این درصدا نمیخونه(هر دم از این باغ بری میرسد) (916225) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۲:۳۱:۴۳
من ماست کم چرب یک کیلویی پگاه را اول رمضان خریدم 1040 تومان دهم رمضان خریدم 1400 تومان و 23 رمضان خریدم 2000 تومان قیمتها هم درج شده روی بسته یعنی گرانی 100درصدی در یک ماه (916271) (moderator16)
 
مهدیس
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۱:۴۰:۱۵
تقصیر شماست که نمیری از محله دکتر اینا خرید کنی...! (917106) (moderator16)
 
هادی
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۹:۵۱:۳۸
کاشکی محله ی ما هم مثل محله ی دکتر بود . (918311) (moderator1)
 
هادی
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۰:۰۰:۴۴
خداوکیلی دلم می سوزه از این گرونی تویه کشور

چرا همش باید از گرونی و مشکلات اقتصاد آمریکا تو صدا و سیما صحبت کنند ؟
در حالی تورم تو آمریکا از سال 2010 تا 2012 حداکثر زیر 4 درصد بوده ولی ما تو آماری که مردم قبول ندارند 26 درصد تورم داریم ؟

چرا ؟ چرا به شعور مردم توهین می کنند ؟ (918320) (moderator1)
 
jafar
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۳:۳۶:۳۲
هرکسی به نوبه خودش به حق خود قانع بشه چی بیشترکارا درست میشه (916386) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۱:۳۰:۳۷
شاید حق تو و امثال تو این باشه ولی حق بقیه ملت این نیست. شما لطفاً برای خودت حق تعیین کن. (917089) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۱:۳۵:۲۷
تورم کجا بود این دیگه به عفونت تبدیل شده بعد شما هنوز نرخ تورم میدید. شما دیگه باید نرخ عفونی شدن اقتصاد ایران اعلام کنی که مطمئنم به زودی تبدیل به سرطان هم میشه. (917094) (moderator16)
 
مش رجب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۳:۴۲:۳۴
گرانی سرسام آور مرغ تخم مرغ شیر برنج نخود لبه کرایه ها اجاره خونه چجور میتونه فقط 20 درصد باشه برادر من (916403) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۵ ۲۳:۵۲:۳۲
سود بانکی بعد باری یکساله چقدر! (916432) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۰:۳۰:۴۴
من که معلمی با 15 سال سابقه هستم هیچ مشکلی ندارم چون الان که بعد از 5 ماه حکم جدید گرفتم دیدم پنجاه هزار تومن به حقوقم اضافه شده !
ازدولت مهرورز و عدالت گستر سپاسگزارم (916505) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۹:۱۴:۰۹
ناراحتي؟ حقت بيشتر از اينه؟ توانايي هات داره ميسوزه؟ بيا كار آزاد بكن اگرم نه...ببند و شكر كن. (916867) (moderator16)
 
aron
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۶:۵۶:۰۵
اقای معلمی که 15 سال سابقه داری شما حقتون باید بیشتر از این حرف ها باشه
یک دبیر شیمی توی کشورهای اروبایی و امریکا متوسط در امدش در ماه چیزی بین 3000-4000 دلاره حالا با این رکود اقتصادی 20 درصد از حقوقشون کم میشه به دنبالش هزاران نفر اعتراض میکنن بعد شما از اضاقه شدن 50 هزار تومن به حقوقتون حرف میزنید ؟!!! (917634) (moderator16)
 
افشار
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۰:۵۹:۴۲
پارسال مرداد تا امسال مرداد اغلب اجناس از 50 تا 200 درصد گرون شدن
حالا این 26 درصد تورم مال کدوم سبده؟
به هر حال در سبد کالاهای مبدا محاسبه تورم احتمالا فقط یک ظرف یک کیلویی ماست بوده که اونم نرخشو دستوری پایین نگه داشتن (916547) (moderator16)
 
پیروز
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۱:۰۴:۱۷
اگه تورم 26 درصد هست نسبت به چه زمانی یکماه پیش یا 5 ماه پیش اگه منظورشان نسبت به سال قبل که دروغ است چون 60 درصد میباشد و بازهم اگه درست میگن چرا حقوق ما را 15 درصد با منت دادن (916553) (moderator16)
 
قاف
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۱:۵۷:۲۵
خدا شاهده بعد از 28 سال سابقه در شغل معلمی امروز به حقوق من زیر 50 هزار تومان اضافه شده حیا هم خوب چیزی است.فقط میتوانم به فرزندانم بگویم شرمندم...... (916609) (moderator16)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۴:۳۴:۳۴
...میگن بگید 22 درصد که مردم ناراحت نشن ..... خدایا من موندم از کسانی که میتونن جلو این روند رو بگیرن و نمیگیرن .. البته خب برای امثال توکلی مجلس رفتن خیلی مهمتره تا اینکه بخواد حق مردم بگیره و البته باقی نماینده ها هم همینطورن ... حامیان ظلم کنندگان به مردم ////// مردم که ماییم اما حرام میکنیم تک تک تومانهایی که از حق ما در حلقوم مسوولان میره ......... حرام حرام حرام .. (916700) (moderator16)
 
حکیم
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۹:۰۸:۴۲
مملکت باید تو همه چیز رشد داشته باشه (916860) (moderator16)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۹:۳۲:۱۲
چند روز پیش در میدان رسالت خانمی به همراه دخترش را دیدم که از راننده‌ی تاکسی خطی نرخ کرایه تا پیروزی را می‌پرسید
راننده گفت 750
خانم داشت خواهش می‌کرد که کمتر بگیرد و راننده هم می‌گفت که ما هم باید پول در بیاوریم
آتش گرفتم (916890) (moderator16)
 
آبدارچی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۰۹:۳۵:۱۵
وقتی رئیس دولت با تیمش واقعیات رو توی روز روشن انکار میکنند دیگر انتظار داشتن از همچین دولتی اشتباه است.
ضمنا دوست محترم اگر عوض 50 تومان 10 تومان اضافه بکنند به کجا می تونی حرف دلت رو بگی یا اصلا چی کار میتونی بکنی؟؟؟؟
من و تو وهمه و همه وزیر و وکیل و کلا همه می‌دونن تورم بالای 100٪ هست حالا میگن 26٪ خدا به دادمون برسه با این تیم دروغگو....... (916894) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۰:۵۰:۰۳
به نظر بنده که 26 درصد درست نیست.
اکثر چیزها بیش از 50 درصد رشد قیمت داشتند نسبت به پارسال همین موقع.
وقتی دلار دو برابر بشه مگه میشه که تورم 26 درصد باشه؟
اگه اینطور بود که اجناس داخلی به دلار 80 درصد افت قیمت داشتند و توی صادرات چین را پشت سر میذاشتیم!!! (916996) (moderator16)
 
عمو
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۰:۵۲:۲۶
نرخ تورم در ایران بالای 100 درصده ، لطفا" سر مردمو شیره نمالید ! (917001) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۲۱:۰۴
افزایش حقوق معلمان هم بعداز 5 ماه : 6 درصد !
تبریک فراوان به بانک مرکزی و دولت عدالت محور !! (917215) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۲۳:۰۳:۲۹
3 درصد نه 6 احتمالا درست حساب نکردی مجددا بررسی بفرمایید (917996) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۲:۴۵:۳۲
میگن آدمهای با سواد و صادق بر سرکارها بگذارید همین است.
یا سوادش را ندارد و یا بله قربان گوست که باید بگوید. در هر دو صورتشلاپوشی کردن و خیانت به مردم و جمهوری اسلامی ایران است. (917263) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۱:۵۳
26 درصد!!؟ احتمالاً به ریال حساب کردن دوستانمون. (917290) (moderator16)
 
مدیریت جهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۷:۳۸
درصد تورمی که مردم احساس می کنیم بالای 200درصد است که البته در هر ماه چنین افزایش را داریم (917327) (moderator16)
 
ایران ازاد
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۱۸:۴۸:۴۸
با سلام
با این تورم به قول خودشون برای ما فرهنگیان خوزستان حکم زدن به 5 درصد افزایش نمردیم مزه عدالت رو هم چشیدیم ایا با این اختلاف 20 درصدیتورم که برای ما میمونه من معلم میتونم ازپس مخارج بر بیام و با قلبی ارام به این اینده سازان مملکت درس زندگی بدهم ایااین انصاف است ایا .... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (917775) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۲۱:۳۲:۴۰
جالب 26 درصد. یه نرخ تورم نمیتونین صادقانه بگین یا اصلا نمیتونین محاسبه کنیین. زیاد سخت نیستا. به خدا با مردم صادق باشین. ولی بازار و جیب مردم یه چیزی دیگه میگه (917932) (moderator16)
 
abdollah
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۲۳:۰۲:۰۰
تا وقتی که مسولین صداقت نداشته باشند و یکی 25 درصد یکی 20 درصد و هر سازمانی یه چیز ی اعلام کنه مردم باورشون نمیشه نمیدونم والله مردم ذارن زیر بار افزایش قیمتا له میشن اونوقت یعنی این تورم همش 25 درصده؟ الله ا علم (917993) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۲۶ ۲۳:۰۲:۱۴
شما خجالت نمی کشید 24 ساعت در بوق های تبلیغاتیتون دم از بحران لروپا وآمریکا میزنید (917995) (moderator16)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۰۱:۱۲:۰۰
بی تفاوت ترین دولت تاریخ ایران را هم تجربه کردیم .... (918066) (moderator16)
 
كيا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۲۷ ۱۳:۵۲:۱۱
اون آقايي كه ميگه نرخ تورم درسته چون كه تورم نقطه ب نقطه اين رو اثبات ميكنه
خيلي نامردي، احتمالا ايشون سالي 1 هفته ايران زندگي ميكنه
آقا تورم نقطه به نقطه كيلو چند؟؟؟؟؟ الان قيمت هر چيزي رو كه بخوايد 300 ،400در صد زياد شده چجوري حساب ميكنين كه ميشه 22 در صد
والا بالاي 150در صد
اون از نون اون از شير اون از مرغ اون از گوشت اون از ماست اون از ميوه اون....
هر كي تونست يه چيزي رو اسو بياره كه 1در صد ارزون شده باشه من بش 100كيلو مرغ ميدم
همين كارارو ميكنيد و با مردم رو راست نيستيد كه مردم لجشون در مياد
آقا چرا كسي به تعريف شاغل(هفته 2ساعت كار)اعتراض نميكنه خود مسولينم با هفته 2 ساعت كار مي تونن 48 ساعت زنده باشن
يه كم عادل باشيد البته اگه عادل باشيد (918586) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۲:۴۸
دولت احمدی دست معلمان را نگرفتی خدا دستت را نگیرد به حق فقری که در حق ما روا داشتی. (920197) (moderator1)
 
خسته دل
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۶:۱۱
اقای احمدی دست معلمان را نگرفتی درصورتی که میتوانستی . خدا دستت را نگیرد که زندگی ما را به چالش کشاندی وما را با طعم تلخ فقر در حین ابرو داری اشنا کردی به خدا واگذارت می کنیم............. (920205) (moderator1)
 
ميرسعيد
۱۳۹۱-۰۵-۲۸ ۱۶:۳۰:۲۳
من فكر كنم اون زمان كه آقاي دكتر بهمني دانشگاه مي رفته يا سر كلاس رياضي اساتيد شركت نميكرده يا خواب بوده .آخه رياضي دكتر خيلي ضعيفه ۀنميدونم چه جوري حساب كتاب ميكنه كه وقتي اجناي 2-3 برابر ميشن بدمصب اين تورم هميشه ثابت رو 22.99999999888888 الي 22.99999999999 ثابت ميمونه!!!!!!!!!!! من فكر ميكنم تصور آقاي بهمني از تورم مثل عدد پي ميمونه هميشه 3.4 بايد در نظر گرفته بشه ه ه ه ه !!!!!!!!!!!فقط اعشارش تغيير ميكنه ؟؟؟؟ (920332) (moderator1)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۳۰:۱۷
کلا کارمندان دولت همه بدبختن معلم و غیر معلم نداره فقط کسانی که کار آزاد میکنند خوشبختن از جمله پزشکان دلال ها و ... (1709280) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.