نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490532
توئیت‌های خواندنی امروز؛
از بازخوانی صحبت های حسن روحانی در مورد 18 تیر تا بحث های تمام نشدنی پیرامون IPC
بخش خبری الف 18 تیر 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۴
در توییت های خواندنی امروز، توییت های متنوعی را بررسی خواهیم کرد که فرستندگان آنها از میان چهره های مختلف بوده و موضوعات روز نظیر افتتاح باغ کتاب و ثبت جهانی شهر یزد تا بازخوانی اتفاق مهم امروز در هجده سال پیش یعنی واقعه ی 18 تیر را شامل می شود.


دکتر امین اسدی فعال سیاسی، حقوق بشر و دبیرکل جمعیت حامیان صلح پایدار
در حساب کاربری خود به مرور صحبت های حسن روحانی ریاست جمهور در مورد واقعه ی 18 تیر پرداخته که مرور صحبت های آن روزگار روحانی و مقایسه ی آن با حرفهای امروز او جالب توجه است:

نظر روحانی در مورد 18 تیر: هرگونه آشوب را با قاطعیت سرکوب خواهیم کرد/ اینها پست تر از آن هستن که برانداز نام گیرند.فرشاد مهدی پور سردبیر روزنامه ی صبح نو نیز، در یکی از توییت های امروز خود با مخاطب قرار دادن کسانی که اتفاقات آن ایام را درک نکرده اند در مورد واقعه ی 18 تیر نوشت:

شما یادتون نمیاد، 18 خبری از تلگرام و ... نبود، اما دروغ زیاد بود؛ مثلاً روزنامه ها عکس یه دختر بازداشتی رو منتشز کردن که معلوم شد مرد بوده!امیر امیدنژاد عکاس و فعال رسانه ای هم با مرور خاطره ی خود از واقعه ی 18 تیر نوشت:

هجده تیر پدر، در درگیری ها بود. نشانش کرده بودند، خنجر آن منافق تا چند سانتی کمرش آمده بود که دوست پدرم، مانع شد. بعدها معلوم شد از اشرف آمدهسردار محسن رضایی در دو توییت مجزا البته در یک راستا، به موضوع حمایت اسرائیل از آل سعود پرداخت:

1) عده ای به نام وهابیت و عده ای با ادعای دفاع از ایران باستان به ائمه(ع) یا اصحاب پیامبر اهانت می کنند.

2) هر دو از اتاق اطلاعاتی مشترک اسرائیل و آل سعود خط می گیرند.
امروز حساب توییتری مجلس شورای اسلامی توییتهایی در مورد مصوبات امروز مجلس داشت که به یکی از آنها می پردازیم:

نیمی از منابع قانون حمایت از اشتغال روستایی به مناطق محروم و 50 درصد دیگر به صورت ملی توزیع ...حمید ابوطالبی معاون ریاست جمهوری درحساب کاربری خود به مباحث میان ایران و همسایگان درباره ی موضوع آب پرداخت:

تعامل کشورهای همسایه بر مبنای منافع مشترک است؛ نادیده گرفتن منافع مشترک و نقض قوانینبین المللی در مورد آب، به سود کشورهای(landlocked) نیست!
یکی از توییت های جالب امروز در فضای توییتر، انتشار عکسی در رابطه با خصموت یک فروشگاه آمریکایی در مورد ایران بود که خبرنگار بی بی سی آن را منتشر کرد:

در پایین رسید این فروشگاه در تگزاس نوشته : "ایران را بمباران کنید" زنگ زدم پرسیدم چرا؟ گفت نمیدونم صاحب مغازه نیست.
حساب توییتری جبهه مردمی نیروهای انقلاب امروز در چند توییت به انعکاس افتتاح پروژه باغ کتاب و نشست مسئولان شهری تهران در این مکان پرداخت و به یکی از حرفهای قالیباف د راین نشست اشاره کرد:

قالیباف در مراسم رونمایی از دستاورهای سازمان مدیریت بحران: به جای رفتاهای سیاسی به وظایف خود عمل کنیم.در ادامه رضا تقی پور از اعضای جمنا به تقدیر از پروژه ی باغ کتاب پرداخت و گفت:

باغ کتاب، پروژه ای بی نظیر و سرمایه عظیمی برای تهران است. یادگاری برای فرهنگ کشور است.زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، با انتشار عکسی در حساب توئیتری خود به خبر مسرت بخش ثبت جهانی شهر تاریخی یزد پرداخت:

شهر تاریخی یزد ثبت جهانی شد. در اجلاس کمیته میراث فرهنگی یونسکو در لهستان شهر تاریخی یزد در فهرست آثار جهانی ثبت شد.فرشاد مهدی پور در توییت دیگری به بازنشر توییت عطاالله مهاجرانی وزیر اسبق دولت اصلاحات پرداخت:

نکته ی صحیحی گفتن، مثلش هم اینه که یه تیری (نظر مزخرفی) به اسم مادام العمر کردن رییس جمهوری هاشمی رفسنجانی بندازی و محکم بخوره به سنگ.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در حساب توییتر خود به دو موضوع در رابطه با آلودگی هوا و مواد غذایی پرداخت:

کارگروه آلودگی هوا و حضور آقای شریعتمداری، حدود مجاز جدیدمعاینه فنی خودرو در حال کار از 1 مرداد اعمال میشود. کنترل معاینه فنی با دوربین تشدید میشود.ابتکار با ذکر آماری از سازمان ملل در مورد اسراف مواد غذایی نوشت:

مطالبات کشور ما هم نشان میدهد از هر مزرعه تا سفره 1/3 غذا هدر میرود یعنی غذای 12 میلیون نفر/ کارگروه کاهش اسراف غذا با عضویت دستگاه ها و تشکل ها فعال شد.امیر سیاح کارشناس مسائل اقتصادی با انتشار گلایه های یکی از کارآفرینان در حساب کاربری توییتر خود نوشت:

عاقبت سیروس گلپور؛ کارآفرینی که در ایران سرمایه گذاری کرده اما شرکت دولتی طرف قراردادش به تعهداتش عمل نمی کند، دستش هم به جایی بند نیست..
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در رابطه با مطالبات مردم در دولت آینده در حساب توییتر خود نوشت:

مطالبات و انتظارات مردم و جامعه به خصوص مطالبات اقتصادی از دولت دوازدهم بسیار بیشتر از دولت یازدهم است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۸:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۸:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۷:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۶:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۰:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۹:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۲۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۷:۱۴
 
 
کلمات کلیدی : توییت‌های خواندنی+توييت کردن+تويیتر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۰:۱۰:۱۱
کاش رییس دولت بجای نیش وکنایه وتوهین در سخنرانی هایش که با تشویق حضار که همه از قبل دست چین شدند ، همراه میشود کمی هم فکر کار برای مردم بود (4468312) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
از بازخوانی صحبت های حسن روحانی در مورد 18 تیر تا بحث های تمام نشدنی پیرامون IPC