توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490433
سن اعتیاد بانوان به 24 سال رسید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به کاهش میانگین سن اعتیاد بانوان به 23 و 24 سال، خاطرنشان کرد: هم اکنون 12 تا 13 درصد جمعیت معتاد کشور را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش ایرنا، فرید براتی سده شامگاه شنبه درحاشیه افتتاح مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی و ترک اعتیاد بانوان گنبدکاووس درجمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون 40 مرکز ترک اعتیاد بانوان در کشور فعال است که هر کدام بین 35 تا 45 نفر ظرفیت دارد.

وی، راه اندازی مراکز ترک اعتیاد بانوان را در راستای سیاست های بهزیستی کشور دربحث درمان و بازتوانی بانوان به عنوان رکن اصلی نهاد خانواده دانست و گفت: راه اندازی مراکز ترک اعتیاد بانوان درسال های اخیر به دلیل افزایش شمار معتادان این قشر بوده است.

براتی سده اضافه کرد: درسال های گذشته به طور میانگین 9 تا 10 درصد جمعیت معتاد کشور را بانوان با گروه سنی بالای 30 سال تشکیل می دادند اما این رقم اکنون به 12 تا 13 درصد با میانگین سنی 23 تا 24 سال افزایش یافته است.

وی، راه اندازی مراکز کاهش آسیب های اجتماعی، دی آی سی های خاص زنان، مراکز ترک اعتیاد، شیلتر (سرپناه شبانه)، مراکز میان راهی و مادر و کودک را از دیگر اقدامات انجام شده توسط بهزیستی درحوزه آسیب های اجتماعی بانوان برشمرد و گفت: درمراکز میان راهی از بانوان متاهل که به هر دلیلی پس از ترک اعتیاد توسط خانواده ها پذیرش نمی شوند، نگهداری می شود.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی اضافه کرد: تفاوت مراکز میان راهی با شیلترها در این است که در شیلترها بانوان معتاد بی خانمان نگهداری می شوند اما در مراکز میان راهی آنگونه که گفته شد، بانوان ترک داده شده که از سوی خانواده شان طرد شدند، نگهداری می شوند.

براتی سده با بیان اینکه درحال حاضر هشت هزار مرکز ترک اعتیاد دولتی و خصوصی زیر نظر بهزیستی در کشور فعال است، گفت: سیاست بهزیستی درسال جاری تقویت این مراکز و دیگر مراکز حوزه آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن است.

 ابراهیم غفاری مدیرکل بهزیستی گلستان نیز دراین مراسم که فرماندار ویژه و برخی مسئولان گنبدکاووس نیز حضور داشتند، گفت: در حال حاضر سه مرکز ترک اعتیاد و بازتوانی ویژه بانوان در این استان فعال است.

شهرستان مرزی گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت با تنوع قومی درشرق استان گلستان واقع است.
 
کلمات کلیدی : اعتیاد + درمان اعتیاد + سازمان بهزیستی + اعتیاد بانوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.