توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290732
واکنش نتانیاهو به اظهارات ایهود باراک درباره حمله به ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۲
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از مدتی سکوت سرانجام به افشاگری وزیر جنگ سابق این رژیم درباره ناتوانی اسرائیل در حمله به ایران واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، نتانیاهو روز گذشته در واکنش به اظهارات ایهود باراک، وزیر جنگ سابق خود گفت: زمان دست کشیدن از اظهارات غیرمسئولانه درمورد مسائل مربوط به امنیت کشور فرا رسیده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: نتانیاهو به عملکرد مسئولانه در راستای امنیت اسرائیل و شهروندانش ادامه می دهد، سرش را زیر برف فرو نمی کند، با خطرات و تهدیدات همانگونه که هستند با جدیت مواجه می شود؛ همانطور که چند روز قبل در مورد سوریه واکنش نشان داد و در ده ها مورد دیگر تصمیماتی سخت اتخاذ کرد که در مورد برخی از آنها افکار عمومی از روی مصلحت اطلاعی از آن ندارند.

باراک اخیرا در واکنش به انتخاب رئیس کابینه اسرائیل از سوی نتانیاهو اعلام کرده است: نتانیاهو ضعیف است و تا زمانی که مجبور نباشد قصد تصمیم گیری های سخت را ندارد. باراک در برنامه ای تلویزیونی اسرائیل برای حمله به ایران در آن سالها آماده بود اما در ۲۰۱۰ فرمانده ستاد کل ارتش اعلام کرده بود که اسرائیل فاقد "توانمندی عملیاتی" برای حمله به ایران است. در سال ۲۰۱۱ نیز دو وزیر مهم اسرائیل در لحظه آخر با این حمله مخالفت کردند.

وی در ادامه گفت که در سال ۲۰۱۲ نیز زمانبندی انجام شده برای حمله به دلیل رزمایش مشترک آمریکا- اسرائیل و همچنین سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل مناسب نبود.
 
کلمات کلیدی : نتانیاهو، باراک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته