توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290435
شرط انصارالله برای گفت‌وگو با عربستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۱
فعال سیاسی یمنی و مشاور هیئت اعزامی انصار الله یمن به گفت‌وگوهای ژنو اعلام کرد که عربستان هیچ تمایلی برای راهکار سیاسی ندارد زیرا این کشور به دنبال ادامه جنگ در یمن است.

به گزارش تسنیم، "سیف الوشلی" فعال سیاسی یمنی و مشاور هیئت اعزامی انصار الله یمن به گفت‌وگوهای ژنو، عربستان را مسئول شکست گفت‌وگوها در یمن دانست و گفت: بدون شک عربستان مسئولیت کامل شکست تمام گفت‌وگوها و آغاز جنگ علیه یمن را برعهده دارد، این کشور مسئول شکست راه حل‌های سیاسی مطرح شده از سوی سازمان ملل و کشورهای دیگر برای حل بحران یمن است.

وی افزود: این بدان معنی است که عربستان پیشتر برای حمله به یمن برنامه ریزی کرده و هیچ تمایلی به متوقف کردن جنگ علیه یمن ندارد، این کشور بر تجاوز به خاک یمن اصرار دارد.

الوشلی در خصوص دلیل شکست گفت‌وگو‌های ژنو گفت: انصار الله در گفتگوهای ژنو آماده بود تا هر طرحی که منجر به برقراری آتش بس انسانی و رسیدن به راه حل سیاسی برای حل مشکلات با همه گروه‌های یمنی می شد را مورد بررسی قرار دهد اما به روشنی آشکار بود که عربستان هیچ تمایلی برای راهکار سیاسی ندارد زیرا این کشور به دنبال ادامه جنگ در یمن است.

وی تصریح کرد: گروه‌های سیاسی یمنی که از طرف عربستان برای گفت‌وگو آمده بودند تمایلی به موفقیت کنفرانس ژنو نداشتند و برای شکست کشاندن آن به تمامی شیوه‌های ممکن تلاش کردند، از این رو کنفرانس با شکست روبرو شد.

وی در خصوص گفت‌وگوهای مسقط گفت: در عمان تماس‌های فراوانی میان انصار الله و عربستان وجود دارد اما به نظر می رسد که در مسقط آمریکایی‌ها به نیابت از عربستان گفت‌وگو می‌کنند و گفت‌وگوهای مستقیمی وجود ندارد. آنان از انصارالله می خواهند تا از تمام استان‌های جنوبی و حتی شمالی یمن عقب نشینی کنند و این برای انصار الله پذیرفتنی نیست، انصار الله همواره اعلام کرده آمادگی دارد تا در چهارچوب یک توافق و راه حل یمنی یمنی همه جانبه از شهرهای مختلف عقب نشینی کند.

این کارشناس یمنی ادامه داد: انصار الله در صورت وجود تضمین‌های قابل قبول برای ثبات یمن و وجود راهکارهای سیاسی حاضر به عقب نشینی است اما عربستان می‌خواهد عقب نشینی و خلع سلاح بدون هیچ دستآوردی [برای انصارلله] صورت بگیرد.

وی در پایان ضمن هشدار به امارات در خصوص ورود مستقیم نیروهای این کشور به جنگ علیه یمن و اشغال بخش‌هایی از خاک آن گفت: جنگ از سوی عربستان همچنان ادامه دارد و به تازگی امارات نیز به صورت مستقیم وارد جنگ شده و بخش‌هایی از یمن را به اشغال خود درآورده است، در صورت ادامه یافتن این اشغالگری در طولانی مدت احتمال پاسخ مستقیم ارتش و کمیته‌های مردمی به این کشور وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : انصارالله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.