نظر منتشر شده
۳۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462632
کسر شدن میلیونی از حساب برخی مشتریان بانک ملت/ ایراد سیستم یا هک؟ شعبه: پول دو روز دیگر برگشت داده می شود/ روابط عمومی:‌ وجوه کسرشده تا ساعاتی دیگر باز می‌گردد+عکس
بخش اقتصادی الف،‌ ۲۶ فروردین ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
به گزارش الف؛ مشتریان بانک ملت امروز با کسر مبالغ مبلغ 110 و 150 میلیون تومانی از حساب خود، مواجه شدند که با مراجعه به شعبه برای بررسی، عنوان می شود این اتفاق به دلیل ایراد در سیستم بانک رخ داده است.

برخی مشتریان بانک ملت در شهر تهران در تماس با سایت الف و اعلام نگرانی گفتند امروز پیامک برداشت غیرمجاز پول به مبالغ 110 و 150 میلیون تومانی دریافت می کنند. به همین دلیل برای بررسی در خصوص چرایی این برداشت و کسر از حساب به شعبه مورد نظر مراجعه کرده که پاسخ روشن و مشخصی به آنها داده نشده و این مشتریان از این موضوع شاکی می شوند.

یکی از این مشتریان بانک ملت در این خصوص گفت: به دلیل کسر مبلغ 110 میلیون تومان از حساب بانکی خودم به شعبه رفتم که چرا این مبلغ از حسابم برداشت شده است، مسوولان شعبه عنوان کردند این موضوع به دلیل ایراد در سیستم بوده و در در دو روز آینده این مبلغ به حساب ها برگشت داده خواهد شد.

خبرنگار الف نیز برای پیگیری این موضوع با این شعبه بانک ملت که مشتری بانک اعلام کرده بود تماس گرفته که شعبه پاسخ می دهد: مشکلی در سیتسم بانک بوده و این مبالغ از حساب مشتریان کسر شده که در یکی، دو روز آینده این مبالغ برگشت داده خواهد شد و این به دلیل اخلال در سیستم بوده است.

مدیرکل روابط عمومی بانک ملت نیز با تایید این موضوع اعلام کرده است که به دلیل بروز یک مشکل فنی و نرم افزاری، امروز از حساب تعداد محدودی از مشتریان این بانک، ارقامی بین  110، 140 و 150 میلیون تومان کسر شده است و اطمینان داد که جای نگرانی برای مشتریان نیست و تا ساعاتی دیگر این پول به صورت کامل، به حساب افراد باز می‌‍‌‌‌گردد.
حساب های بانک ملت هک شد
محمد خوشنام، یکی از مشتریانی که از حساب وی نیز مبلغ 110 میلیون تومان کسر شده بود، گفت: امروز راس ساعت 12 ظهر 110 میلیون تومان از حساب من برداشت شد ، وقتی با شعبه بانک تماس گرفتم فهمیدم که این برداشت با نفوذ به حساب بانکی اتفاق افتاده است.

این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه پس از شکایت به پلیس فتا و مسدود کردن حساب بانکی در دادسرای جرایم اینترنتی حضور یافته است، گفت: من فکر می کردم این مشکل تنها برای من ایجاد شده اما جمعیت در اینجا لحظه به لحظه بیشتر می شود و معلوم است بسیاری از افراد به همین دلیل سپرده هایشان را از دست داده اند .

به گفته وی برداشت ها که اغلب 110 یا 150 میلیون تومان بوده است، به حساب سه نفر واریز شده و پیگری ها در این زمینه ادامه دارد .

در حالی که شعب بانک ملت از ساعت 12 امروز لحظه به لحظه شلوغ تر می شد و بسیاری تلاش می کردند پرینت حساب خود را دریافت کرده یا حساب خود را مسدود کنند، جمعیت مالباختگان در دادسرای جرایم اینترنتی نیز در حال افزایش است . هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص میزان پولی که در این قالب برداشت شده است، ارائه نشده و پیگیری ها در این زمینه ادامه دارد .

 
کلمات کلیدی : بانک ملت+بانک+برداشت غیرمجاز پول
 
ازاداندیش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۱۱:۲۲
حالا اینکه کی با این پولها دیر یا زود فرار میکنه بماند اما خدایی چند نفر رو میشناسید که 110 میلیون از حسابش بردارن بعد 530 میلیون تومان دیگه توی حسابش باشه؟ حتما یارانه هم میگیرن؟ (4258015) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۲۵:۵۹
سیف گفته بود که تضمین نمی دیم
اینم سندش!
http://alef.ir/vdcaouny049nim1.k5k4.html?462597 (4258046) (alef-13)
 
وحیدی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۳۲:۴۴
درود بر دقت شما. به نکته خیلی خوبی اشاره کردید. (4258074) (alef-11)
 
Turkey
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۷:۰۴:۱۵
حالا باید دید بانک ملت فقط پول رو به حساب مشتریان برمیگردونه یا حاضر به جبران خسارت هم خواهد شد.
خدا میدونه الان چند نفر آدم قرار بود با این پول چکشون پاس بشه یا معامله ای انجام بدن یا انتقال وجهی صورت بدن که بخاطر خطای این بانک دچار ضرر شدن. (4258164) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۴۲:۰۷
به لطف و مرحمت مسئولان و مدیران نهادهای حاکمیتی ( خواسته یا ناخواسته ) در چند ده سال اخیر واحد میلیارد تومان تبدیل به پول خرد عده ای زیادی شده است . (4258107) (alef-11)
 
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۱:۱۴
نه فقط یارانه مال تو هستش ؟ یه وقت میبینی یارو یه خونه داشته فروخته و یا کاسبه و پول مردم دستشه . نمیدونم این تفکری فقر و فلاکت از کی رفته توی مخ ماها . قرار نیست تو نداری دیگران هم نداشته باشن . (4258378) (alef-3)
 
Mahdy
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۳۵:۳۴
اره جان خودت ... در توجیه همیشه بازه (4259501) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۱۵:۲۹
هیچکدوم
فکر کنم حواسشون نبوده موقع اختلاس اس ام اس رو قطع کنن! (4258026) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۲۲:۰۵
روحانی مچکریم !!!! (4258037) (alef-13)
 
تدبیر زده حاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۲۲:۴۲
این هم از بانکِ دولتِ تدبیر ! (4258039) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۴۹:۱۷
بانک ملت یک بانک خصوصی هستو سهامش در بورس عرضه شده بود. اطلاعا غلط ندهید (4258127) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۵۹:۴۲
آره خصوصی است !
مدیر عامل اش هم آقای سُـــــــــــــــرخـــــــــــــــــــــه ای بود که تحت تعقیب قرار گرفت و برکنار شد بحمدالله

شما آدرس غلط نده ! (4258152) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۱۶:۰۴
بعد از رفتن ايشون از بانك ملت،بانك يكي استراتژيستهاي باسابقه و پركار و داناي خود را از دست داد.در زمان مديريت ايشان هيچ يك از اين موارد اتفاق نيفتاد. حيف قرباني بازي سياسي شد.....ملتي (4261462) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۲:۴۷:۱۲
شما هم اگر بچه محل بعضی ها بودی می‌شدی استراتژیست ! (4262441) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۳۱:۱۹
خصولتی است. (4259201) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۲۷:۲۲
هکر رو باید بکنن رئیس بانک مرکزی (4258051) (alef-11)
 
سعید
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۳۰:۴۹
رسماً دارن با مجوز بانک مرکزی پول ملت رو بالا میکشن! (4258066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۳۹:۰۴
من اگر جای مشتریان این بانک بودم سریع پولم را می کشیدم بیرون تا این بانک با کله ورشکسته بشه (4258096) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۶:۴۱:۱۳
این بانک های بی خاصیت یکم هزینه کنند امنیت سیستم بانکی را بروز رسانی کنند و به استاندارد های جهانی برسونند (4258101) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۷:۰۶:۱۴
اون وقت میگن سوییفت چرا باز نمیشه؟ آخه کدوم بانک بین المللی با این سطح امنیت با بانک های داخلی کار می کنه؟!! واقعاً جای تاسفه! (4258171) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۷:۵۵:۲۹
مگر سوییفت با تدابیر خاص دولت تدبیر و امید مطابق با برجام باز نشده است؟ (4258324) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۰۴:۰۹
تدبیر و امید کجا بود آخه؟ با این وضعیت نه سوئیفت باز میشه، نه سرمایه گذاری تو کشور انجام میشه، نه بانک ها با ایران همکاری می کنن، کشور ما کشور لحظه ای هست، هیچ چیز سرجاش نیست، امروز یه نفر یه چیزی میگه، فردا نفر بعدی میاد، همه رو دزد میکنه، خودش میشه آدم خوبه، کارهای آدم های قبلی رو هم به هیچ عنوان قبول نداره. این مورد یکی از اصول مدیریت در کشور ما هست. (4258354) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۷:۴۱:۳۷
بانک ملت انصافا در زمینه بانکداری الکترونیک نسبت به بانک های دیگر خیلی فعال و عالی بود. دستگاههای پوز انها دارای سرعت واریز آنی بیشتر و همچنین قابلیت انتقال از حساب جام ملت به حساب جام ملت دیگران بود ولی با پدید امدن چکاوک توسط بانک مرکزی این قابلیت از بین رفت یعنی باعث شد پول واریزی در پوز، 8 ساعت بعد به حساب فروشنده واریز شود و انتقال وجه حساب به حساب نیز با شکایت بانک های دیگر از پوز این بانک برداشته شد. اشکال دیگر این بانک این است که وقتی برای ارسال پیامک توسط بانک ملت مبلغ ده هزار تومان از حساب برداشت می شود، فقط مبالغ بالای سی هزار تومان(برداشت-واریز) پیامک می شود در حالیکه بانک های دیگر با اخذ ده هزار تومان برای یکسال ، هر نوع تراکنشی را پیامک می کنند. البته مدیریت نا صحیح مدیر عامل قبلی بانک ملت (سرخه ای) و ریخت و پاش های ایشان از قبیل یک میلیارد و سیصد هزار تومان پاداش و ماهی پنجاه و ..میلیون حقوق و اختلاس هشصد میلیارد تومانی و اقامت سلطنتی در یکی از مجلل ترین هتل های دوبی با بادیگارد و لیموزین و .... از کارنامه های درخشان بانک ملت است."بانک ملت تغییر را احساس نکنیم" (4258262) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۷:۴۳:۲۸
آدم عاقل پولشو میذاره تو بانک ملت؟؟؟؟ (4258271) (alef-11)
 
شقاقی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۷:۵۲:۰۷
پیشنهاد میکنم مردم به خاطر این کار غلط بانک که خیانت در امانتداری است حساب های خود را در این بانک مسدود کنند. (4258315) (alef-11)
 
سمانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۷:۳۶
متاسفم واسه این مملکت که نمیشه به بانک هم اطمینان کرد (4258515) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۸:۵۰:۵۹
بنظر نمی آید که حک باشد زیرا کارمزد کسر شده که در انتهای رقم آمده منطقی نیست ، بیشتر شبیه یک اشتباه داخلی نرم افزاری است (4258521) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۲:۵۵:۰۱
وضعش ظاهرا خوب نیست.مواظب پولهاتون تو بانک باشید یا جابجا کنید یه بانک دیگه. (4259278) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۲:۱۲:۳۶
با اين اتفاقي كه افتاد، امروز و فردا بهار پولشوييه، شايد امروز پول چند هزار نفر جابجا شد، اما فردا به بهانه امنيت بيشتر چند هزاربرابر آن پول در رقم هاي سبك و سنگينتر جابه جا ميشه كه در آستانه انتخابات كمي مشكوكه،
امروز دم پليس فتا خيلي از مالباخته ها بودن و حرفشون اين بود برن پولاشونو دلار بخرن، ميدونيد ممكنه چه تاثيري رو بازار ارز بذاره اون هم دم انتخابات.
بايد ريشه اي تحقيق بشه، هرچند اگر همانند قضيه شهرداري منع حسابرسي و تحقيق و تفحص نشه خوبه. (4259522) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۰:۳۲
فقط بانک ملی (4261358) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۶:۳۳:۴۲
من سهام بانک ملت خریده بودم الان شده هرسهم صدتومن کلی ضرر کردیم بدبخت شدیم (4261369) (alef-13)
 
ت.توانا
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۳:۳۳:۰۹
سیستمها شون قدیمیه امنیت نداره .... (4269787) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.