توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412736
قشقاوی: پیگیر وضعیت صیادان ایرانی در سومالی هستیم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۸
معاون امور کنسولی وزارت خارجه کشورمان در مورد اقدامات انجام شده از سوی این وزارت‌خانه نسبت به آزادی صیادان ایرانی از دست گروگان‌گیرهای سومالیایی، اظهار کرد: وزارت خارجه ایران از هر اقدامی که از دستش بربیاید جهت آزادی گروگان‌های ایرانی در سومالی کوتاهی نخواهد کرد.

حسن قشقاوی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه نسبت به همه زندانیان و گروگان‌های ایرانی در سراسر دنیا پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم، اظهار کرد: وزارت امور خارجه ایران یکی از موفق‌ترین وزارتخانه‌ها در سطح جهان در پیگیری امور مربوط به بازداشتیان و زندانیان جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه قریب به شش میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند، اظهار کرد: حدود سه هزار نفر از ایرانیان مقیم خارج در زندان‌های کشورهای مختلف قرار دارند که از این تعداد هر ساله یک سوم آنها آزاد و به داخل کشور منتقل می‌شوند و این نشان از موفقیت وزارت خارجه، سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های ایران در این زمینه است.

معاون امور کنسولی وزارت امور خارجه با بیان اینکه امکان حضور فیزیکی در سومالی برای پیگیری امور مربوط به صیادان ایرانی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: پس از واقعه سفارت عربستان، کشور سومالی اقدام به قطع رابطه با ایران کرد و به همین دلیل ما هیچ سفارتخانه، ‌سرکنسول و حتی حافظ منافعی در این کشور نداریم که بخواهد امور مربوط به گروگان‌های ایرانی را پیگیری نماید.

قشقاوی تاکید کرد: وزارت خارجه ایران با این وجود از هر اقدامی که از دستش بر بیاید جهت آزادی گروگان‌های ایرانی در سومالی کوتاهی نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، ۱8ماه پیش 21 نفر از سرنشینان یک لنج صیادی از سوی دزدان دریایی متعلق به کشور سومالی گروگان گرفته شدند. بر اساس برخی اخبار این افراد  خدمه، ملوان و صیاد بودند که 3 نفر از خدمه لنج تاکنون فوت و 4 نفر نیز فرار کرده‌اند.

گروگان‌گیرها جهت آزادی صیادان ایرانی طلب مبالغی پول از ایران و خانواده‌های صیادان کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : صیادان ایرانی+گروگان‌گیرهای سومالیایی+آزادی گروگان‌های ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.