توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489732
ممانعت روسیه از تصویب پیش‌نویس بیانیه آمریکا علیه کره‌شمالی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳
روسیه روز پنجشنبه مانع از تصویب پیش نویس بیانیه آمریکا علیه کره شمالی در شورای امنیت شد.

به گزارش تسنیم  به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیپلمات ها اعلام کردند روسیه روز پنجشنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد مانع از تصویب پیش نویس بیانیه آمریکا علیه کره شمالی شد که در آن، آمریکا اتخاذ «‌ تدابیر قابل توجه » را علیه پیونگ یانگ خواستار شده بود.

کره شمالی روز سه شنبه نخستین بار یک موشک قاره پیما شلیک کرد.

آمریکا که روز چهارشنبه تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی خواستار شد این پیش نویس را برای ارائه به 15 کشور عضو شورای امنیت منتشر کرده بود.

در این متن خاطر نشان شده بود که شورای امنیت با اتخاذ « تدابیر قابل توجه » جدید در صورت آزمایش هسته ای یا شلیک موشک بالستیک موافق است و نهاد اجرایی سازمان ملل متحد بلافاصله بررسی این تدابیر را شروع خواهد کرد.

یک دیپلمات شورای امنیت اعلام کرد روسیه با استدلال اینکه در این بیانیه آزمایش موشک قاره پیما مشخص نشده است از تصویب آن مانع شد.

آمریکا و سازمان ملل متحد موشک هواسونگ چهارده را که روز سه شنبه شلیک شد دارای برد بین قاره ای توصیف کردند.

در این بیانیه شورای امنیت این آزمایش موشکی که راه را بر پیش نویس قطعنامه تحریم های سخت گیرانه علیه کره شمالی باز می کند به شدت محکوم کرده بود.

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد پیش نویس تحریم های جدید را در روزهای آتی ارائه خواهد کرد.

ولادیمیر سافرونکف معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد تحریم ها نمی تواند مسئله ای را حل کند و هر اقدامی برای توجیه راه حل نظامی غیر قابل قبول است.

هیلی اعلام کرد آزمایش این موشک تشدید تنش نظامی از سوی کره شمالی است و هشدار داد آمریکا برای استفاده از نیروی نظامی آماده است اما ترجیح می دهد در این راه وارد نشود.

شلیک یک موشک قاره پیما موفقیتی بزرگ برای رژیم پیونگ یانگ و هدف از آن رسیدن به شرایطی برای تهدید خاک قاره آمریکا با موشک هسته ای است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شلیک این موشک در 4 ژوئیه روز استقلال آمریکا را هدیه ای برای « آمریکایی های حرام زاده » توصیف کرده بود.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+شورای امنیت+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.