توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479535
ویژگی‌های شهردار جدید تهران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۳
با برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای شهر، ترکیب جدید این شورا از مرداد ماه شروع به‌کار خواهند کرد. اینک پس از 12 سال شهردار تغییر خواهد کرد و نوبت به انتخاب شهردار تهران رسیده است و اعضای شورای جدید، رایزنی‌ها را با فاصله کوتاهی پس از انتخابات شروع کرده‌اند.

به گزارش دنیای اقتصاد، در سال‌های گذشته کارشناسان مدیریت و اقتصاد شهری انتقاد‌های بسیاری را از نحوه و رویکرد مدیریت شهر تهران مطرح کرده‌اند، به‌گونه‌ای که فروش تراکم شهری و نبود درآمد‌های پایدار شهرداری موجی از نگرانی‌ها را برای مدیران شهری به‌وجود آورده است.

به عقیده بسیاری، فروش تراکم شهری به منزله فروش شهر بوده و این فرآیند در سالیان گذشته به گونه‌ای رقم خورده است که کسب درآمد از فروش تراکم را برای سال‌های آینده نیز غیر ممکن کرده است. اکنون شرایط، ویژگی‌ها و رویکرد شهردار جدید موضوعی است که مورد توجه رسانه‌ها و کارشناسان قرار گرفته است. بسیاری از کارشناسان اکنون معتقدند که شهردار باید در زمینه مدیریت و اقتصاد شهری اشراف داشته باشد تا بتواند شهرداری تهران را که متکی به درآمدهای ناپایدار است، از بحران فعلی خارج کند. از سوی دیگر برخی صاحب‌نظران، رویکرد شهردار مبنی بر تخصص‌گرایی و اتکا به شوراهای مشورتی را مهم‌تر از تحصیلات مرتبط با مدیریت شهرداری می‌دانند. همچنین مقابله با فساد و برخورداری از روحیه شایسته سالاری در ویژگی شهردار جدید، در بین همه نظرات کارشناسان و مدیران با سابقه مشترک بود. در این پرونده باشگاه اقتصاددانان، کارشناسان به بررسی ویژگی‌های لازم برای شهردار جدید پرداخته‌اند.
 
کلمات کلیدی : شهردار تهران، شهردار، شورای شهر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.