توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409631
دستگیری کلاهبردار 6.5 میلیاردی در بم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم از دستگیری متهمی خبر داد که از 150 نفر از مردم بم به مبلغ 65 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

به گزارش ایسنا، "محمد ضیاالدینی" با بیان اینکه فرد کلاهبردار از سال 1392 فراری بوده است، اظهار کرد: با توجه به تعداد زیاد شاکیان و همچنین میزان بالای مبلغ کلاهبرداری دستگیری این مجرم در دستور کار ویژه دادستانی شهرستان بم قرار گرفت.

وی اعلام کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره اطلاعات شهرستان بم، مجرم در یکی از استان های کشور و در محل مخفیگاهش دستگیر شد.

ضیاء الدینی در خصوص شیوه کار این کلاهبردار گفت: مجرم از طریق تبلیغات مبنی بر تعویض خودروهای فرسوده و همچنین ثبت نام برای فروش خودرو اقدام به فریب تعداد بیش از یکصد و پنجاه نفر از شهروندان بمی کرده است.

دادستان بم عنوان کرد: حکم این کلاه بردار حرفه ای در سال  92 صادر و قطعی شده است و وی از جنبه خصوصی به رد اموال کلاهبرداری به میزان شش میلیارد و پانصد میلیون تومان در حق شکات پرونده و از جنبه عمومی به پنج سال حبس و پرداخت جزای نقدی به میزان مبلغ کلاهبرداری در حق صندوق دولت محکوم شده است.

این مقام قضائی تاکید کرد: شهروندان بایستی در انجام معاملات خود وقبل از پرداخت هرگونه وجهی نهایت دقت را داشته باشند تا گرفتار افراد کلاهبردار نشوند.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.