نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445730
«علی ضیاء» دوباره حاشیه‌ساز شد؛
مجری تماشاگرنما
بخش فرهنگی الف، ۲۶ بهمن ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
آقای «علی ضیاء» یکی از مجریان جوان و مشهور رسانه ملی است که با اجرای برنامه‌هایی مثل «نیمروز» شناخته شد. بعضی حرکات عجیب وی روی آنتن زنده تلویزیون اخیراً دوباره حاشیه‌ساز شده است.برخی علت پیدایش و پر و بال دادن به «علی ضیاء» در تلویزیون را، ایجاد آلترناتیوی در مقابل مجریان دیگر سیما، از جمله آقایان «احسان علیخانی» و «فرزاد حسنی» عنوان می‌کردند و برخی هم ویژگی‌های اجرای شخص خود او را دلیل این موضوع می‌دانستند.

به هرحال جدای از میزان توانایی «علی ضیاء» در اجرا، او به مرور با اجرای برنامه‌های ثابت و همچنین برخی ویژه برنامه‌های مناسبتی به شهرت قابل توجهی رسید؛ اما در کنار مسائل فنی و تخصصی، در چند سال اخیر برخی از رفتارها و حواشی زندگی شخصی و حرفه‌ای او باعث جنجال در رسانه‌ها شده است، مسائلی که گاهی دامنگیر سازمان صدا و سیما نیز شده است.

حواشی دنباله دار
به گزارش صبح نو رسانه ملی با توجه به چارچوب‌های خاص خود، شرایط ویژه‌ای برای کارمندان و هنرمندان خود در نظر گرفته است؛ مجریان صدا و سیما از کارمندان شناخته شده رسانه ملی هستند و به همین خاطر رفتار آن‌ها در مقابل دوربین و حتی در خارج از سازمان مورد توجه مردم و رسانه‌هاست. در طول سالیان اخیر هرازگاهی، یکی از مجریان تلویزیون خواسته یا ناخواسته رفتاری داشته که به ایجاد حواشی منجر شده، اما معمولاً این اتفاق‌ها قابل توجه نبوده و تبدیل به یک رویه در رفتار آن شخص نشده است.

«علی ضیاء» با توجه به سابقه نه چندان طولانی در اجرا، در مقاطع گوناگون رفتارهایی داشته است که با بررسی آن‌ها متوجه می‌شویم، گویا این مسائل صرفاً یک اتفاق نیست و به مرور این موضوع به رویه‌ای در رفتار این شخص تبدیل شده است؛ طرفداری از تیم‌های محبوب فوتبال یک مسأله شخصی است که اگر در محدوده زندگی خصوصی باقی بماند اتفاقی طبیعی و قابل احترام است، ولی وقتی مجری یک برنامه تلویزیونی که اجرای برنامه‌ای با مخاطب میلیونی را برعهده دارد در مقابل آنتن زنده سیما به طرفداری از یک تیم خاص بپردازد و با لحن و رفتاری نامتعارف علاوه بر زیرپا گذاشتن پرستیژ حرفه‌ای خود، به بخش زیادی از مخاطبان که طرفدار تیم مقابل هستند بی‌احترامی و دهن‌کجی می‌کند، دعوت این مجری از برخی چهره‌ها، برای تماشای دربی در یک رستوران و رفتار خارج از عرف آن محفل و بی‌احترامی صورت گرفته توسط این مجری نسبت به آقای «پرویز مظلومی» یکی از تبعات همین رفتار بود.

حضور متعدد درکنسرت، پشت صحنه فیلم‌ها، برخی محافل خاص و... برخی دیگر از رفتار «علی ضیاء» است که قطعاً در حالت طبیعی ایرادی ندارد ولی وقتی به لحاظ کمی و همچنین عکس‌های منتشر شده، بیش از حد رسانه‌ای شود، احتمالاً نشان می‌دهد که ایرادی درکار است.

مورد عجیب اخیر
اما پس از انتقادات گسترده به برخی رفتارهای مجری جوان تلویزیون، اخیراً در آخرین مورد، وی طی اجرای برنامه «فرمول یک» شبکه یک، هنگام اجرای برنامه و درمقابل دوربین آنتن زنده سیما، لیوان آبی را به صورت همکار خود پاشید تا مثلاً آیتمی فان و با نشاط اجرا کرده باشد.

هرچند احتمالاً فردی که در مقابل «علی ضیاء» حضور داشت، در مقابل چنین رفتارهایی آمادگی قبلی داشته و وظیفه‌اش در برنامه اجرای همین آیتم‌هاست، اما مگر مشکل کار صرفاً هتک حرمت آن شخص است؟

آیا آنتن زنده رسانه ملی، آن هم در زمان اجرای یک برنامه اجتماعی که بینندگان زیاد و از اقشار گوناگونی دارد و قرار است حرف‌های جدی و به درد بخوری بگوید، جای این چنین رفتار سخیف و غیر حرفه‌ای است؟

آیا برنامه‌سازان تلویزیون به درجه‌ای از پوچی رسانه‌ای رسیده‌اند که با چنین رفتار زشت و توهین‌آمیزی قصد سرگرم کردن مخاطب و پر کردن کنداکتور تلویزیون را دارند؟

ای کاش مدیران ارشد تلویزیون، با نگاهی جدید، حساسیت بیشتری نسبت به رعایت پرستیژ رسانه ملی و حفظ احترام مخاطبان داشته باشند و با کنترل برخی رفتارهای خام، از تکرار چندباره این اشتباهات جلوگیری کنند؛ نه اینکه این جریان آنقدر بی‌اهمیت تلقی شود که باز هم در ویژه برنامه سال تحویل شبکه یک، شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

تهیه کننده «فرمول یک» تذکرجدی گرفت
آقای «فضل ا... شریعت پناهی» مدیرگروه اجتماعی شبکه یک، درباره حواشی مربوط به رفتار «علی ضیاء» به «صبح نو» گفت: اتفاق اخیر را نمی‌توان یک حاشیه دانست، بلکه آن یک اشتباه جدی است؛ من دراین مورد به تهیه کننده فرمول یک تذکر جدی داده‌ام؛ متأسفانه جوانی و خامی باعث این گونه رفتار توسط مجری می‌شود و خود آقای «علی ضیاء» هم از این حواشی آسیب دیده است. مدیرگروه اجتماعی شبکه یک درباره ویژه برنامه سال تحویل این شبکه گفت: کارهای دقیقه90 باعث تولید برنامه‌های ضعیفی مثل شب یلدا می‌شود و عوامل برنامه را دراین زمینه نمی‌توان مقصر دانست. من خودم شخصاً ناراحت هستم و این احتمال وجود دارد که گروه اجتماعی، این ویژه برنامه را تولید نکند؛ امسال بنا به دلایلی از جمله مسائل مالی هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و جالب است بدانید تهیه کننده برنامه پنج سال پیش هنوز از سازمان طلب دارد. شریعت پناهی درباره نقش اسپانسر دراین برنامه‌ها افزود: ما برای استفاده از اسپانسر مشکلی نداریم ولی نباید شرایط جوری شود که آن‌ها بخواهند برای رسانه تعیین تکلیف کنند. شخصاً انتظار دارم که از طرف معاونت سیما، ابلاغیه‌ای به شبکه‌ها ارسال شود که تمام شبکه‌های تلویزیون سقفی برای دعوت از هنرمندان داشته باشند و این گونه نباشد که ما فقط از یک بازیگر و خواننده دعوت کنیم و یک شبکه دیگر از 10 هنرمند. مدیرگروه اجتماعی شبکه یک درباره ویژگی‌های برنامه سال تحویل شبکه یک گفت: اگر ویژه برنامه امسال شبکه یک را گروه اجتماعی تولید کند، این نظر را داریم که برخلاف روال مرسوم بین شبکه‌ها، کارناوالی از بازیگر و خواننده به راه نیندازیم و نهایتاً از یک یا دو بازیگر و خواننده دعوت کنیم که آن‌ها هم در برنامه‌های خود تلویزیون مشغول هستند.

شریعت پناهی درپایان بیان کرد: باید اعتراف کنم، یکی از دلایل تأخیر در تعیین تکلیف ویژه برنامه سال تحویل شبکه یک، عدم ارائه طرحی نو و جدید از جانب تهیه کنندگان است؛ ما در حال حاضر با چند گروه گوناگون درحال بررسی شرایط هستیم ولی تاکنون طرح متفاوت و قابل توجهی به دست ما نرسیده است.
 
کلمات کلیدی : حرکت عجیب+علی ضیا
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۴۹:۲۶
چرا با نارحتی از گفتار مجریان برنامه زنده تلویزیون که هیچ اثری هم ندارد و فقط حرف است چیزهای دیگر ایشان را بزرگ نمائی می کنیدتا این هم برچیده شود؟. (4164739) (alef-13)
 
ندا
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۶:۴۸:۱۳
خدا یا یک مجری ای در یک برنامه ای آب پاشیده به صورت یکی یا رفته رستوران حالا شد رفتار سخیف و تماشاگر نما و فردا هم قراره طبق روال معمول از کار بیکارش بکنند! یعنی تا این حد دیگه؟ اینقد بدبخت شدیم ما ایرانی ها؟
بابا یه کم به دیگران احترام بزاریم قبول کنیم که هر آدمی یک شخصیتی داره برای خودش قرار نیست که واسش خط کش بزاریم که الا و بلا اینجوری زندگی کن چرا چون کارمند ما شدی خب میره ترکیه میره آمریکا کار میگیره بازم واویلا و ... (4164947) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۸:۰۴:۱۶
زمانی که حجاج بیت اله الحرام زیر دست وپا له شده بودند ایشان در ان شرایط سخت خانواده ها از مکه پیام دادند من زنده هستم واقعا زهی بیشرمی (4165054) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۵۲:۲۳
فوق العاده هم بی مزه است (4164744) (alef-13)
 
قادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۱:۱۲
تلویزیون اگه برای اجرای هر برنامه اش بیشتر از 2 هزار تومن بهش بده ، کلاه سرش رفته (4164799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۵۲:۱۶
بی مزه و لوس (4164848) (alef-13)
 
حسن زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۵۲:۴۸
خیال میکنه خیلی بانمکه ! (4164745) (alef-13)
 
صابری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۵۶:۳۰
من جای همکارش بودم ؛ لیوان خالی آب رو توی سرش خورد میکردم تا آیتمی شاد رو بصورت زنده اجرا کرده باشم .
کاری میکردم تا برای برنامه بعدی با 33 تا بخیه و بانداژ بیاد جلوی دوربین (4164856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۵۵:۳۱
در رسانه ملی ، قحط الرجاله !
طرف 45 ساله داره اخبار میگه !
بازنشسته اش کنید بره پی کارش دیگه !
میلیاردره !
مگه کم جوان تحصیلکرده مومن انقلابی بی کار توی این مملکت داریم ؟ (4164750) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۲۵:۵۷
ببخشيد ، 45 سال خيلي سن زياديه؟؟؟؟ شما در مورد انسانها صحبت ميكنيد نه اشياء دوست عزيز، به نظرم اصلا لحنتون جالب نيست. در ضمن براي بازنشستگي هم قوانيني از جمله سابقه كار و سن در كشور وجود داره كه شامل بنده و جنابعالي هم ميشه. (4164807) (alef-13)
 
جواد جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۷:۰۹:۴۲
حالا تو هم ملا لغتی صحبت نکن !
منظورش اینه که طرف چندین ساله که از بزنشستگی اش داره میگذره و هنوز مشغول به کاره .
حالا یا 31 سال و یا 45 سال
فرق نمیکنه (4164979) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۷:۲۵:۳۳
گفت 45 سال کار کرده، نه که سنش 45 باشه (4164995) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۴۱:۲۹
خودش باید درک داشته باشه و بگه : این همه جوان بی کار .
من دیگه کار خودمو کردم .
بذار برم تا جا برای کار یک جوان باز شود (4164837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۵۷:۵۴
آخه مگه آدم قحطی هست که یکی مثل ضیا شده مجری برنامه ها ؟؟؟؟؟؟

به احتمال قوی یک پارتی مهم دارد که از تلویزیون بیرونش نمیکنند با این همه اشتباه بچگانه. (4164755) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۵۸:۰۳
الان عده ای به صدا و سیما حمله می کنند که جناحی شده و ملی نیست! دنبال بهانه اند. (4164756) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۱۳:۴۳
اين قدر اين مجري لوس و بي معني است كه آدم فكر مي كنه يك بچه ده ساله است والله بچه هاي فاميلمون رو كه نصف اين بچه پرو سن دارند خيلي از اين مثلا مجري وقار و متانت دارند (4164781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۳۰:۰۸
تماشاگر نمای مجری (4164815) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۳۰:۳۳
اینا رو چه اصولی مجری میشن ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4164816) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۳۸:۴۷
طرح این قبیل مسائل را به رسانه های جنجالی و مردم پسند بسپارید (4164832) (alef-13)
 
سرلك
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۵:۴۷:۲۱
خانه از پاي بست ويران است
خواجه دربند نقش ايوان است
برنامه هاي صدا و سيما به كلي فاقد محتوا،غير سرگرم كننده و سطحي شده و چندتا برنامه هم مثل خندوانه و دورهمي كه مقداري مخاطب داشت در ورطه تكرار گرفتار شدند و بكلي اين روزها كسي تلويزيون ايران نميبينه.مشكل ريشه دارتر از اين حرفاست... (4164842) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته