توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465639
روسیه به تهدید هسته‌ای انگلیس پاسخ داد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) به تهدید هسته ای وزیر دفاع انگلیس که از امکان حمله اتمی پیشگیرانه به دشمن این کشور سخن گفته بود، هشدار داد.

به گزارش ایرنا مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه در مصاحبه با رادیو بی.بی.سی گفت که لندن حق حمله پیشگیرانه به دشمن با استفاده از سلاح هسته ای را برای خود محفوظ می دارد.

فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه در گفت وگو با خبرنگاران در باره این تهدید اظهار کرد: سخنان وزیر دفاع انگلیس در مورد حمله پیشگیرانه هسته ای شایسته پاسخی محکم است و در بهترین شرایط بخشی از جنگ روانی محسوب می شود که انزجار آور صورت می گیرد.

وی افزود: در غیر این صورت، این پرسش طبیعی پیش می آید که انگلیس علیه چه کشوری آماده کاربرد سلاح هسته ای است. 
خبرگزاری ایتارتاس به نقل از سخنان کلینتسویچ نوشت: اگر انگلیس آماده کاربرد سلاح هسته ای علیه یک قدرت اتمی است با توجه به اینکه قلمرو این کشور چندان بزرگ نیست، در صورت بروز جنگ اتمی از روی کره زمین محو خواهد شد.
مقام پارلمانی روس گفت: اگر منظور وزیر دفاع انگلیس هم حمله به کشوری غیرهسته ای است،
در آن صورت، مقام های انگلیسی از افتخار کاذبی که آمریکا با پرتاب بمب های اتمی بر هیروشیما و ناگازاکی به دست آورده است، آسوده نیستند و می خواهند آن را تکرار کنند.

وی افزود: اما آن دوره نیز همانند عصر امپراتوری انگلیس گذشته است و لندن باید این واقعیت را بپذیرد.
روابط روسیه و انگلیس در سال های اخیر تیره شده و بحران اوکراین نیز تنش های جدیدی میان دو کشور در پی داشته است.
روسیه و انگلیس دو کشور دارای زرادخانه اتمی هستند اما تسلیحات هسته ای روس ها چند برابر قدرتمندتر از انگلیسی ها است.
 
کلمات کلیدی : تهدید هسته ای+حمله اتمی+وزیر دفاع انگلیس+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.