نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355334
ورود خرگوش های میلیونی به بازار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰
بازار خرید و فروش حیوانات خانگی از جمله خرگوش در حالی داغ شده است که هیچ نهادی بر این تجارت زیرزمینی نظارت نمی کند.

به گزارش میزان، چند سالی است که تب نگهداری حیوانات خانگی در بین مردم داغ شده و به نوعی حیوانات مهمان خانه های ایرانی شده اند و پای انواع حیوانات از سگ و گربه تا سنجاب و خوکچه و مار و خرگوش به خانه‌ها باز شده است.

البته بازار خرید وفروش این حیوانات نیز داغ شده و بیشتر این حیوانات از طریق فضای مجازی به فروش میرسد و تنها با گشتی در سایت های اینترنتی می‌توان انبوهی از سایت های فروش حیوانات خاص را مشاهده کرد.

در این بین فروش خرگوش مشتریان خاص خود را پیدا کرده است و درسایت های اینترنتی انواع خرگوش به قیمت های متفاوتی به فروش می رسد .

بر اساس این گزارش خرگوش لوپ فرانسوی به قیمت ۹۵۰ هزار تومان و خرگوش لوپ نر به قیمت ۴۵۰ هزار تومان به فروش می رسد.همچنین خرگوش لاین هد به قیمت ۱۸۵ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

البته قیمت برخی از این خرگوش ها گاهی میلیونی نیز می شود و یک مینی تدی لوپ ماده به قیمت سه میلیون و۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

بر اساس این گزارش برای خرید یک خرگوش فرنچ لوپ باید بین ۵۰۰ هزارتا یک میلیون تومان هزینه کرد.

جدا از قیمت های قابل توجه خرید حیوانات خانگی برای نگهداری آن نیز باید هزینه جداگانه ای پرداخت به عنوان مثال برای تهیه غذای مخصوص خرگوش باید ۱۷ هزار تومان،برای تهیه شامپوی مخصوص حیوانات کوچک بیش از ۳۰ هزار تومان ،برای تهیه اسباب بازی مخصوص بیش از ۱۰ هزار تومان،اسپری ضد انگل مخصوص ۲۵ هزار تومان،ظرف غذا حیوانات ۱۵ هزار تومان و قفس مخصوص بیش از ۱۰۰ هزار تومان هزینه کرد که البته اگر قصد تهیه یک قفس فانتزی را داشته باشید باید حتی تا ۵۰۰ هزار تومان نیز هزینه کرد.

بر اساس این گزارش بازار فروش حیوانات خانگی درحالی داغ شده که بسیاری از این حیوانات از مبادی غیر رسمی به کشور وارد می شود و خرید و فروش این حیوانات در فضای مجازی در حالی است که بسیاری از سایت های فروش بدون مجوز در حال فعالیت هستند و حتی هیچ نهادی براین تجارت زیرزمینی نظارت نمی کند.
 
کلمات کلیدی : قاچاق+قاچاق حیوانات
 
روستایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۰:۳۲
پیشنهاد میشود در صورت علاقه به نگهداری حیوانات از مرغ وخروس یا بلدرچین نگهداری شود تا علاوه بر خوردن مازاد اغذیه خانواده با نهادن تخم به اقتصاد خانواده نیز کمک شود. (3719107) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.