نظر منتشر شده
۴۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315536
نمایندگان از سخنان نعمت زاده قانع نشدند؛
سومین کارت زرد مجلس به وزیر صنعت/ سوال درباره حضور وزیر در هیئت مدیره 16 شرکت
بخش اقتصادی الف، 16 آذر 94
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲
نمایندگان مجلس از آنجا که پاسخ‌های وزیر صنعت در مورد علت حضور وی در هیئت مدیره ۱۶ شرکت را قانع‌کننده ندانستند به نعمت‌زاده کارت زرد دادند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان به برررسی سوال ملی حمید رسایی نماینده مردم تهران از محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداختند.

این نماینده مجلس در سوال خود از نعمت‌زاده پرسیده بود که چرا همزمان با وزارت صنعت، معدن و تجارت در هیئت مدیره ۱۶ شرکت حضور دارد.

پس از توضیحات نماینده سوال‌کننده و پاسخ‌های نعمت زاده به این سوال، در نهایت رسایی اعلام کرد که پاسخ‌های وزیر را قانع‌کننده نمی‌داند.

وی با بیان اینکه آقای نعمت‌زاده معتقدند از این هیئت مدیره‌ها استعفا داده، گفت: اسناد نشان می‌دهد که این موضوع طی یکی دو ماه گذشته صورت گرفته و آن هم به دلیل تاثیر سوال است. لذا بنده رویم نمی‌شود که بگویم قانع شده‌ام. من چطور به مردم بگویم که قانع شده‌ام. از چه چیزی باید قانع شوم؟

وی خطاب به رئیس‌جمهور خواستار برکناری وزیر صنعت شد و گفت که در غیر این صورت، «کمترین کار مجلس استیضاح ایشان است».

وی هم‌چنین خطاب به نمایندگان مجلس با طرح این سوال که «آیا از وضعیت مردم در بورس و حجم سکه‌ها و طلا به سهامداران اطلاع دارید؟» مدعی شد: وزیر صنعت دو سال عضو شورای عالی بورس است و در ۱۵ شرکت عضو هیات مدیره بوده است که عمدتا در حوزه‌ پتروشیمی و خوراک فعالیت داشته، از تاریخی که ایشان اعلام می‌کند استعفا داده است، دخترهای ایشان در ۱۲ شرکت عضویت دارند. دیروز از وزارت صنعت به بنده گفتند که در جلسه سوال از وزیر چیزی نگویید که مردم امیدشان را از دست بدهند. بنده اعلام می‌کنم نمایندگانی که به ایشان رای دادند باید توبه کنند و احجافی که در حق مردم و صنعت مرتکب شدند را جبران کنند.

به گزارش الف، محمدرضا نعمت‌زاده در پاسخ به سوال حمید رسایی که به چه دلیل همزمان با وزارت صنعت، در هیات مدیره ۱۶ شرکت حضور دارید پاسخ داد: بنده در تاریخ‌های ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ مرداد ۹۲ به موجب اصل ۱۴۱ قانون اساسی از همه شرکت‌هایی که درآن عضو هیات مدیره بودم استعفا دادم که مدارکش نیز موجود است. اما برای طی شدن مراحل ثبتی، مجامع این شرکت‌ها به صورت عادی یا فو‌ق‌العاده باید تشکیل می‌شد که زمان بندی تشکیل مجامع شرکت‌ها در اختیار بنده نیست.

وی افزود: سهام بنده به جز یکی دو شرکت خانوادگی در مابقی شرکت ها یک یا دو سهم مدیریتی بود که از بنده امضاء و اثر انگشتگ رفتند که بعد از انجام ماموریت آن یکی دو سهم نیز در مالکیت بنده نباشد.

بنابراین به دلیل قانع نشدن نماینده سوال‌کننده از پاسخ‌های وزیر، هیئت رئیسه مجلس این سوال را به رای وکلای ملت گذاشت که بهارستان‌نشیان نیز با ۷۳ رای موافق، ۱۰۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۳ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس پاسخ‌های وزیر را قانع‌کننده ندانستند.

بنابراین نعمت زاده کارت زرد دیگری از مجلس دریافت کرد.

به گزارش الف، این سومین کارت زرد نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و شانزدهمین کارت زرد دولت یازدهم از مجلس نهم است.
 
کلمات کلیدی : نعمت زاده+کارت زرد مجلس
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۶:۳۰
عالی بود جناب توکلی دست مریزاد به شما و جناب رسایی،متأسفم واسه اون نماینده های ملت! که ضد ملت رأی دادن. (3371239) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۰۶:۵۹
جرات ندارید استیضاحش کنید
هی کارت زرد میدید (3371658) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۸:۴۴
ﺗﻮﺍﻥ ﻣﺪﻳﺮﻳﺘﻰ ﺑﺎﻟﺎ!!! (3371295) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۴:۲۷
با اینکه از مواضع رسایی دل خوشی ندارم اما در این مورد باهاش موافقم
امثال اقای نعمت زاده دیگه بسشونه باید بازنشسسته بشن بسه هر چقدر ... و پست داشتند (3371609) (alef-11)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۳:۵۸
دقیقا
منم موافقم (3372544) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۹:۴۱
چرا با اینهمه بیکاری بازنشستگان چند شغله باید هنوز در ادرات دولتی و پستهای مدیریتی و حتی وزارت شاغل باشند و بجز ادامه روند اشتباه کنونی، کار دیگری نکنند ؟؟؟؟؟ (3371299) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۴:۴۴
وزیر اقتصاد و وزیر مسکن هم 3 کارته شدن.
اما تاثیری بر اصلاح کارشون آیا داشت؟

هنوز سرمایه مردم در مسکن مهر در بیابانها خاک میخوره.

و هنوز سهامدارن خرد در بورس رانتی گرفتار سومدیریت مزمن هستن.

از عمر این مجلس 3 ماه بیشتر نمانده . امید که برای یکبار هم شده قاطعیت به خرج بدن و اصلاح کابینه رو به آقای روحانی تکلیف کنن. (3371350) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۰۷:۱۹
ببینید این وضع مربوط به این دولت خلاصه نمیشه .در دولت خاتمی من با ماشین کارمیکردم .ساعت ۳ نیمه شب خانمی سوار شد گفت :شوهرم اپاندیس ش اوت کرده پول نداشتم عمل نکردن حالا برم یک مقداری طلا در خانه دارم بیارم بدم بیمارستان تا عملش کنند . منم با سرعت رفتم و بردمش بیمارستان . اما متاسفانه وقتی رفتیم دیدیم بنده خدا فوت مرده .بنازم به این ....،.،.، (3371660) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۱:۵۹
بخدا تصمیم مجلس اصلا سیاسی نیست
استیضاح وزیر طلب اکثر مردم ایران است
از نمایندگان خواهشمندم به طلب مردم پاسخ مثبت دهند
اخه درسته وزارت بشه : خانوادگی
ما تو مملکت جمهوری هستیم نه پادشاهی (3371380) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۷:۴۱
از انتخاب نعمت زاده به عنوان وزیر صنعت در دولت روحانی بسیار ناامید شدم. (3371397) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۸:۰۶
یه بارکی استیضاحش کنین و همه رو خلاص پیر شده مشکل داره طفلکی اینقدر جنگ اعصاب میکشه گناه داره بره استراحت کنه (3371399) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۹:۴۷
خداییش واعظی هم باید جوابگوی این اینترنت کند و گران باشه چند تا وزیر رو خوبه که روحانی کنار بذاره (3371403) (alef-3)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۷:۰۷
من از چند وزیر جناب روحانی به شدت ناراضی هستم. منافع ملت رو اینها پایمال میکنند. از جمله جناب نعمت زاده. از معدود موقعیت هایی است که با جناب رسایی هم عقیده هستم. (3371456) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۰:۴۵
آقای نعمت زاده مدیری توانا وکارکشته است برید ببینید قبل از ایشون کی کارا را خراب کرده گناه ایشون چیه ؟ (3371509) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۳:۵۸
منضور اقای رسایی اینه که وزارت خانه نباید خانوادگی باشه
بقول دوستمان برو استراحت کن (3371734) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۷:۲۹
من با وزیری ایشان مخالفم
هرکسی هم که مخالفه مثبت بزنه (3371749) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۰:۵۱
موافق (3385392) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۴:۰۲
به کتاب جامعه شناسی نخبه کشی مراجعه کنید.. ما ایرانیها اجازه نمی دهیم ظرفیتهای بزرگی که در کشور داریم براحتی منشا اثرات باشند و عادت کرده ایم به قربانی کردن مصالح ملی به پای منافع شخصی و جناحی.. (3371528) (alef-13)
 
یاسر
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۳:۳۴:۴۱
اقای نعمت زاده بهتر نبود خودتان پیشتر از این استعفا می دادین
عملکرد شما در این سه وزارت خانه تلفیق شده بسیار پایین بود.
تشخیص شما از صنعت به ویژه خودرو نادرست است
تحریک تقاضای خودرو از جیب مردم بود و متاسفانه ناکام
من از شما خواهش می کنم برای نقد عمکرذتون فضائی فراهم کنید. (3371531) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۰:۴۹
لابد آقای نعمت زاده عضو هیئت مدیره ی همه ی شرکت های فرغون ساز (خودرو ساز) هستند.
چون بدجور ازشون حمایت میکنن (3371673) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۸:۳۰
من به نمایندگانی که بهش رای دادند تا وزیر شد تسلیت میگویم (3371703) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۶:۱۴
روحانی چند تا وزیر رو تعویض کن نیمه دوم شزوع شده (3371813) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۸:۲۵
از وزيري که منابع ندارد و با رکود و ترحيم درگير است، از وزيري که بر ويرانه اي از عنلکرد هشت ساله ي سلف خود نشسته است چه انتظاري داريد.همينقدر خدا را شکر کنيم که جلو خرابي بيشتر را گرفته،جلو رانت غارت و پايمال شدن هاي پياپي را گرفته.يادمان نرود او وزيريست به مرزهاي مسدود به جهان و دست هاي خالي از دلار. (3371861) (alef-11)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۲:۰۲
من طرفدار دولت قبل نیستم اما چقدر هی بگیم خرابی دولت گذشته. اولا همه ایم وزرا به هر حال جزیی از مدیران دولت قبل هستن یهو که از فضا نیومدن. اتفاقا بیشترین سود همین وزیر صنعت که 16 شرکت داره از شرایط دولت قبل برده. مهم این بعد از دو سال هیچ برنامه ای برای اینده وجود نداره. حتی دریغ از یک خیر خوب درباره صنعت یا پیشرفت تو یه محصول صنعتی. اقای رسایی لطفا این وزیر رو استیضاح و حتی محاکمه کنید وقتی صنعت ما مشکل داره ایشون چجور بدون هیچ نو اوری صاحب این همه شرکت و سرمایه هستن. با وجود این همه ادم خلاق چه کسی به ایشون لقب پدر صنعت ایران داده؟؟ (3372508) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۹:۰۰:۲۰
اقا کسی که اجبارشون نکرده بود اگر با این شرایط نمیتونن کار مثبتی انجام بدن بهتر به جای اینکه جیب مردم رو بیشتر خالی کنن و جیب خودرو سازو خانواده محترمشون رو پر استعفا بدن. جدایی از این اوضاع ایشون این سرمایه 1000 میلیاردی رو از کجا اوردن ارث پدری بوده؟ چه کاری هست که میتونه نهایتا ظرف 50 سال اینقدر درامد داشته باشه خدایی هم وجود داره یه روزی باید جواب داد! (3372595) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۱:۴۶:۵۰
از وزیری که مدیرای برکنار شده دولت قبلی رو دوباره تو همون پست قبلی با مزایای بیشترو رانت بالاتر به کار گمارده چه انتظاری دارید؟
بیچاره خسته است خسته! (3372994) (alef-13)
 
فرزاد
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۱۶:۳۲:۴۲
از نظر سیاسی با اقای رسایی مخالفم اما اینبار دستت درد نکنه کح جور نمایندگان اصلاح طلب و بقیه اصولگراها که همش فه فکر مصلحت اندیشی هستند رو کشیدی. اقای رسایی من به اقای روحانی رای دادم اما لطفا وزیر صنعت و وزیر اقتصاد و راستش باید بگم همه کابینه روحانی باید استیضاح بشن. حتی وزیر بهداشت که نتایج طرح سلامتش در اینده مشکلات زیادی ایجاد میکنه. نا امیدمون کردن این وزیرهای بی طرح که فقط دست تو جیب مردم کردن (3372166) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۱۵:۰۵
متاسفانه آقای رسایی فقط دنبال تخریب دولت تدبیر و امید میباشد وهرگز دنبال منافع کشور نمیباشد واین مساله ازحمایت ایشان از احمدی نژاد به وضوح مشخص میباشد لذا به هیچ عنوان نمیشود به آقای رسایی اعتماد کرد (3372766) (alef-13)
 
علي وارنا
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۲۳:۰۵
واقعا جناب وزير نمايندگان را چه فرض نموده اند كه اينچنين استعلالي اوردند؟؟؟؟! ببينيد كار به كجا رسيده كه وزير صنعت اصلا هيچ مشكلي در احضارش و سوال كردن از او ندارد و با يك اطمينان خاطر حرفهاي را ميزند كه مثل دست انداختن يك فرد ميباشد!؟ ١يا٢ سهم مديريتي!!!!!! واقعا انوقت ايشان وقتشان را براي ٢ سهم اينچنين براي شركتها هزينه كرده و اينچنين به ثروت ١٠٠٠ ميلياردي رسيده اند، البته بقول نمايندگان در خصوص ثروت ايشان، خب كسي كه مدتي در يك شركت سهام دار بوده ، با مديران ان شركتها خلاصه دوستي ها و رفت و امدها داشته، و امروز به پست وزارت رسيده بخودي خود ، در برخورد و تقسيم امتيازات صنعتي، تمايلي به سمت ان شركتها پيدا خواهد كرد، مثالش هم همان رانت ٦٥٠ ميليون يورويي به يك شركت خاص در ميان دهها شركت مشابه، و ان هم دادن امتياز واردات نهاده هاي دامي به شركت بدهكار بانكي!!!!!؟؟؟؟؟ ارز نقد ميگيرد و چندين ماه بعد ريالش را به حساب بر گرداند، عجب رانت قانون مندي!!!!!؟؟؟؟ اشكال اصلي به نمايندگان مردم در مجلس هم هست كه بجاي حمايت از مردم ، جم زيادي از اين نماينده ها شدن ، نماينده دولت تدبير ؟؟؟؟؟!!!! اگر غيراز اين ميبود اقاي نعمت زاده نبايد راي اعتماد با توجه به سابقه وزارت در دولتهاي قبل و كارنامه ناموفق اش ، از مجلس مي گرفت، پس نمايندگاني كه به ايشان راي مثبت دادند توجه اي به سابقه كاري ايشان نكرده و بنا به خواست دولت و همراهي با تدبيريها فقط راي اعتماد دادند، كه با اينكار مجددا به صنعت كشور مجددا لطمه زده و دهها سال ديگر بسمت عقب بردند، و در محضر حضرت حق بايد پاسخگو باشند، البته اگر اعتقادي به ان روز باشد!!؟؟ چون انسان خداترس هرگز تصميم براي خوشايند كسي نخواهد گرفت،، و ديگر كارت زرد مفهومي ندارد، مجلس بجاي جلوگيري از ضرر صنعت ،حتي ١ روز زودتر بايد كارت قرمز را ميدادند، چرا زمان را براحتي از دست داريد ميدهيد و اجازه به افرادي ميدهد كه صنعت را بسمت جلو كه نبردند بلكه باعث در جا زدن صنعت هم هستند؟؟؟؟؟؟!!!! هنوز قادر به توليد يك خودرو تمام ايراني نيستيم!!!؟؟؟ ابتكار در صنعت خودرو را اطاق پرشيا را بريده تبديل به وانت كرده و موتور پيكان يا اردي را روي ان نهاده!!!!! و بعد اين را پيشرفت و رشد نشان ميدهند!!!!؟؟؟؟؟؟؟ مجلس ديگر زماني براي جبران ندارد تا پايان اين دوره چيزي نه مانده، حداقل يك كارنامه مثبت از خود به يادگار بگذاريد، و وزرايي مثل صنعت و نفت كه كارنامه قبلي شان مشخص بوده و موفق نبودند را ، با پس گيري راي مثبتي كه داديد جبران نمايد، مردم دارند رصد ميكنند شما را، با توجه به اين اشتباهات و سمت گيري بسوي دولت بجاي مردم، ديگر نبايد از مردم انتظار داشته باشيد كه مجددا به اناني كه بسمت ديگر رفتند اعتماد كنند و به انان راي دهيم، بازم جناب رسايي و دكتر توكلي از شما حاميان حقوق مردم و اهداف نظام و منويات مقام معظم رهبري تشكر كرده و اميدواريم هميشه موفق باشيد، (3372786) (alef-13)
 
مطلع
۱۳۹۴-۰۹-۱۶ ۲۰:۴۷:۱۷
باسلام، با مراجعه به سازمان صنعت،معدن وتجارت استان تهران برای پیگیری مجوزات ، آنقدر تاخیر در رسیدگی ها وبررسی ها وجود دارد که ضعف در راس وزارتخانه مشهود است ، موانع تولید باوجود آقای نعمت زاده برطرف نمی شود ، آقای نعمت زاده توان مدیریت بر ۴ وزارتخانه را ندارد ،وزارتخانه تجارت ،بازرگانی، صنعت ومعدن ، نمایندگان مجلس ایشان را استیضاح کنند. (3372864) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۱:۲۶
وزیر صنعت و ورزش از جمله وزرای ضعیف هستند (3373283) (alef-3)
 
حميد
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۰۸:۲۵
در مسئله or براي حل مسئله با توجه به محدويت ها راهكار پيدا ميكنند اين دولت بخصوص وزير صنعت منتظر برجام ! هستند تا مشكلات را بر طرف كنند ! اين وزير براي صنعت در هيچ بخشي برنامه و راهكاري نداده است تمام صنايع يا تعطيل يا ضررده و كمتر صنعتي رو پا مي باشد ! آقايان بر اثر بي لياقتي اينگونه وزير ها بيكاري بيداد ميكند ما كه شاغل هستيم نمي دانيم كسي كه چند سال بيكار است و تعديل نيرو شده و زن وبچه دارد و به هر دري مي زند كار پيدا نميكند يعني چه فقط 2 ماه حقوق نگيرد ببيند چه مي شود . چند شغل ها را ازبين ببريد تا همه شغل داشته باشند اين را قانون كنيد اگر قانون داريم اجرا كنيد. (3373542) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۴۲:۱۱
کل نمایندگان که به ایشان. رای داده اند باید رد صلاحیت شوند (3373588) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۴۲:۵۷
جناب نعمت زاده باعث تعطیلی صنعت آلومینیوم کشور شد (3373591) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۷:۵۶:۲۲
پير مردشدي برو استراحت كن قبول كن پير شدي (3373619) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۱۱:۴۷:۳۶
٩٥ميره ديگه مجلس اگه ميخواست همون اول بايد كاري ميكرد وسلام (3374199) (alef-13)
 
سادات
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۴:۰۳:۵۰
اگر من در مجلس اختیار داشتم به اندازه تعداد وزیران از اول انقلاب تا به حال بجای کارت زرد کارت قرمز می دادم (3377404) (alef-11)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۷:۰۱:۵۷
فقط کارت زرد میدید
کارت قرمز هم کمشه
باید عزل بشه (3377914) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۹:۳۰
اقا ما که داریم همه چی وارد میکنیم خب یه بار ازمایشی هم شده مدیر و کارشناس وارد کنیم...منتها با این اقتصاد مافیایی فک نکنم فایده داشته باشه (3378086) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۲:۱۲
همه چیز واضح است (3385398) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.