توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436433
صدور حکم بازداشت برای ۲۴۳ نظامی ترکیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
دادستانی ترکیه برای ۲۴۳ نفر دیگر از اعضای ارتش این کشور به اتهام ارتباط آنها با کودتای نافرجام جولای ۲۰۱۶ حکم بازداشت صادر کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، دادستانی ترکیه علیه ۲۴۳ نفر دیگر از اعضای ارتش این کشور حکم بازداشت صادر کرد. این احکام در ۵۴ شهر ترکیه صادر شده اند.

حکم بازداشت این افراد امروز چهارشنبه رسانه ای شده و اتهام آنها ارتباط با کودتای نافرجام جولای ۲۰۱۶ اعلام شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز با مخابره این خبر اعلام کرده، جرم این افراد استفاده از افزونه Bylock در تلفن های همراه بوده است. این افزونه یک سیستم گفتگو در فضای مجازی است که دولت ترکیه معتقد است طرفداران «فتح الله گولن» و اعضای جریان گولن از آن استفاده می کنند.

فتح الله گولن که زمانی از متحدان اصلی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، محسوب می شد به عنوان عامل اصلی و دست پشت پرده کودتای ماه جولای معرفی شده است.

در همین رابطه بعد از وقوع این کودتای نافرجام تاکنون ۱۲۰ هزار نفر در ترکیه به اتهام در ارتباط بودن با کودتای جولای گذشته از کار بیکار شده اند. ۱۰۰ هزار نفر مورد بازجویی قرار گرفته و ۴۱ هزار نفر نیز بازداشت شده و در انتظار جلسه دادگاه هستند.

آنکارا در ماه گذشته رای به تمدید سه ماهه حالت فوق العاده در این کشور داد و بدین ترتیب امکان بازداشت و دستگیری افراد به اتهام دخیل بودن در کودتای نافرجام جولای و یا ارتباط با حوادث تروریستی ترکیه همچنان وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : کودتا در ترکیه + بازداشت مخالفان + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.