نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 176739
کره شمالی بار دیگر آمریکا را تهدید کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۲
کره شمالی در واکنش به اقدام شورای امنیت به تحریم این کشور، تهدید کرد که موشک ها و آزمایش های هسته ای آن در آینده به صورت آمریکا را هدف قرار می دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری کره شمالی، کمیسیون دفاع ملی پیونگ یانگ روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ما کتمان نمی ‌کنیم که به پرتاب ماهواره‌های مختلف و موشک‌ های دوربرد و نیز آزمایش‌هسته ‌ای پیشرفته ادامه خواهیم داد و هدف اصلی ما از پیشرفت در این زمینه، هدف قرار دادن دشمن اصلی ما یعنی آمریکا است".

این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد سه‌ شنبه گذشته قطعنامه ‌ای را به تصویب رساند که در آن پیونگ‌ یانگ به دلیل پرتاب موشک‌ های دوربرد در دسامبر ۲۰۱۲ هدف تحریم‌های بیشتر قرار گرفته است. کره شمالی این قطعنامه‌ شورای امنیت سازمان ملل را «غیر قانونی» دانست و آن را محکوم کرد. این کشور ۱۲ دسامبر ۲۰۱۲ اعلام کرد که یک موشک دور برد را از ایستگاه پرتاب ماهواره‌ای «سوهایی» در استان «پیونگان شمالی» پرتاب کرده و با موفقیت در مدار زمین قرار گرفته است. این اقدام کره شمالی با انتقادهای گسترده اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد مواجه شد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+آمریکا
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۵ ۲۲:۱۵:۳۶
مثل معروفی است که می گوید: «گرگ که هار شد، خودش را در چاه می اندازد.» حالا فرقی نمی کند که این گرگ امریکا باشد یا کره شمالی. بویژه کره شمالی که با 5 تا بمب «نوک» کارش تمام است. یک موشک دوربرد هسته ای از سوی کره شمالی به امریکا هرچند خسارت بار است، اما کار امریکا را تمام نمی کند. این کره شمالی است که در خانه شیشه ای نشسته و خودش اطلاع ندارد. (1101873) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۶ ۰۱:۱۷:۱۹
ببینید اندازه کره شمالی هم جرات نداریم (1102064) (alef-10)