توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443633
80 درصد طلاق ها در پنج سال اول رخ می دهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰
رئیس سازمان بهزیستی گفت: طبق بررسی ها، 80 درصد طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد و این موضوع از آماده نبودن زوجین برای تشکیل زندگی حکایت دارد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی افزود: ظرفیت نقدپذیری در افراد جوان و برای تشکیل زندگی در مقایسه با سال های گذشته بسیار کاهش یافته است که سازمان بهزیستی تلاش دارد با اجرای برنامه هایی این مهم را ارتقا دهد.
 
وی اظهارکرد: بر این اساس این سازمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش طرحی با عنوان ' نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان ' با همکاری پنج دستگاه دیگر اجرا می کند.
 
محسنی بندپی افزود: در این طرح از دوران کودکی بحث ارتقای مراقبت های اجتماعی در دستور کار قرار می گیرد و علاوه بر آن مداخلات بهنگام و مشاوره های لازم نیز ارائه خواهد شد.

* یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک حاشیه نشین سرو می شود
 
رئیس سازمان بهزیستی گفت: در مناطق حاشیه نشین کشور علاوه بر احداث پایگاه خدمات اجتماعی، یک وعده غذای گرم نیز در مهدهای کودک این مناطق سرو می شود.
 
وی بیان کرد: افراد ساکن در مناطق حاشیه نشین به لحاظ اقتصادی و جسمی آسیب پذیر هستند و باید اقداماتی از سوی دستگاه های متولی در این خصوص انجام گیرد.

* فعالیت 2 هزار کمپ اعتیاد در کشور
 
این مسئول با اشاره به فعالیت 2 هزار کمپ اعتیاد در کشور گفت: تلاش می شود مراکز دچار مشکل در مناطق پرخطر و نیازمند نیز با اعمال شاخص هایی به فعالیت خود ادامه دهند.
 
وی ابراز کرد: تا کنون از فعالیت 400 کمپ اعتیاد غیر مجاز در کشور جلوگیری شده است و در صورت دریافت گزارش هایی مبنی بر نبود استانداردها، اقدامات لازم انجام می شود.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بر این اساس امسال در مراکز نگهداری، حدود 12 هزار معتاد پذیرش شده اند و برای اولین بار نیز مرکز نگهداری اقامتی کودکان زیر 17 سال به صورت نمونه در سیستان و بلوچستان برای دختران و پسران راه اندازی شده است.
 
به گفته وی، اعتیاد در زنان شیوع یافته است که باید نسبت به کنترل آن اقدام شود و علاوه بر آن باید از زنانه شدن آسیب های اجتماعی جلوگیری و آن را کنترل کرد.
 
 
کلمات کلیدی : طلاق + آسیب های اجتماعی + ازدواج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.