نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 293739
رسایی: وجدان شمخانی اجازه نداد برجام را تایید کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۲
رسایی اظهار داشت: ظاهرا آقای شمخانی دچار یک دوگانگی شده‌اند، از طرفی وجدان ایشان اجازه نمی‌دهد متن برجام را تایید کند، چون نمی‌تواند و می‌داند در آن چه مشکلات بزرگی است، از طرفی هم نمی‌تواند به راحتی حرف دلشان را که بر خلاف قرائت دولت از برجام است، بزند.

به گزارش دنیای اقتصاد، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مطلب جدیدی را در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرد.

رسایی درباره جلسه امروز کمیسیون برجام نوشت: دریابان شمخانی امروز میهمان کمیسیون برجام بود. این سردار سفیدپوش شاید بیشتر از یک ربع حرف نزد، آن هم تاکید داشت که وارد متن برجام نشود و ضرورتی برای صحبت ایشان در برابر محتوای برجام نیست! درپاسخ به سؤالات نمایندگان هم به بیان کلیات اکتفا کرد.

آقای بروجردی که دیروز از جلیلی درباره نظرنهایی شورای عالی امنیت ملی پرسیده بود و جلیلی هم در پاسخ گفت که دبیر و رییس، نظرات شورا را اعلام می کنند، امروز وقتی این وضع را دید، ترجیح داد اصلا سؤالش را مطرح نکند! (ای کاش می پرسید)

من فقط دو نکته پرسیدم. پرسیدم آیا شورای عالی امنیت ملی درباره پرداختن و نقد رسانه ها درباره توافقنامه هسته ای مصوبه محدود کننده ای داشته که بر اساس آن مصوبه، وزارت ارشاد به کیهان، وطن و رجانیوز تذکر داده اند و ۹ دی را توقیف کرده اند و همچنین پرسیدم، روزنه های نفوذ در متن برجام که رهبرى نگران آن هستند از نظر شورای عالی امنیت ملی بررسی شده؟

پاسخ ها در سکوت و سخنان دریادار مشخص بود. شورای عالی امنیت ملی از هیچ رسانه ای شکایت نکرده و روزنه های نفوذ باید شناسایی شود. همین!

گفتم: ظاهرا آقای شمخانی دچار یک دوگانگی شده اند. از طرفی وجدان ایشان اجازه نمی دهد متن برجام را تایید کند، چون نمی تواند و میداند در آن چه مشکلات بزرگی است، از طرفی هم نمیتواند به راحتی حرف دلشان را که بر خلاف قرائت دولت از برجام است، بزند.

گفتم: آقای دریابان حق دارید، چون شما خون شهدا را در جبهه ها دیده اید. اگر شما هم از دوره دیپلم تا دانشگاه و دوره سربازی و دوره دفاع مقدس و تا چند سال قبل در آمریکا اقامت داشتید، امروز به راحتی از این متن پر از اشکالات حقوقی و امنیتی دفاع میکردید.

امیدوارم جلسات آقای جلیلی خصوصا و جلسات دیگر با کمیسیون برجام نیز از سیما پخش شود. نمی دانم چرا جلسه جلیلی پخش نمیشود؟ چه کسی مانع است؟

پ ن: امروز برخی از رسانه های اصلاح طلب و مدافع آمریکا باز از حضور بنده و چند همکار دیگر در جلسات کمیسیون برجام اظهار دلواپسی کرده اند و خواستار منع حضور ما شده اند!

جالب است همان هایی که برای نمایندگان خائن مجلس ششم که الان به سرویس های خارجی پناهنده شده اند، حق هر کاری را قائل بودند، امروز نگران حضور قانونی یک طلبه و چند نفر که نماینده مردم هستند، در کمیسیون برجام شده اند!؟

با صدای رسا به شما رسانه های بزک کننده آمریکا و اربابان داخلی و خارجی تان میگویم: از ما و حضور ما در مجلس و کمیسیون برجام و دیگر بزنگاه ها عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.
 
کلمات کلیدی : کمیسیون برجام+شمخانی+رسایی
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۰:۰۹:۰۳
دمت گررررررررمممممم. بیشتر ملاحظه منافع ملی رو هم بکنید، یا علی (3173317) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۰:۲۷:۰۵
یادمان باشد همدلی با دولت شعار مقام معظم رهبری در سالجاری بوده است (3173344) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۱۴:۱۷
بهتر بود آقایی رسایی مبنای قانونی که اجازه می دهد نماینده ای که عضو کمیسیون برجام نیست در جلسه شرکت کند و میدان داری کند مورد اشاره قرار دهد. (3173433) (alef-13)
 
رشیدی
۱۳۹۴-۰۶-۱۷ ۲۱:۲۴:۳۹
دمت گرم رسایی بخدا دوستت داریم (3173453) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۰:۳۴:۱۵
چرا یک نماینده مجلس باید یک کارشناس و دیپلمات متبحر کشور که همه دنیا تحسینش میکنند یعنی دکتر ظریف رو مرتبا تخریب میکنه ایشون در جایی میگه فردی که از دیپلم تا چندی پیش آمریکا بوده یعنی دکتر ظریف آخه این چه ادبیاتیه تو کشور. اگه برجام رو نمیتونی درست نقد کنی چرا به دکتر ظریف حمله میکنی. مردم ما هوشمند هستند آقای رسایی و فرق نقد و سیاسی بازی رو خوب میفهمند. اگهمملکت رو شماها میخواستید اداره کنید که الان معلوم نبود چیزی از جمهوری اسلامی و این مملکت باقی مونده بود. میدونم الف این کامنت رو سانسور میکنه ولی نوشتم که بدونند نظر مردماین نیست که امثال آقای رسایی میگند. (3173773) (alef-13)
 
دوستدار امیر حیات مقدم
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۳:۳۷:۱۹
اقای علی شمخانی به اندازه سن رسایی و امثال ایشان سابقه کاری دارند و احتیاجی به امثال ایشان هم ندارد.
شمخانی خودش یک فرد با تجربه است و در وقت و زمان لازم در این خصوص اظهار نظر میکند. (3173860) (alef-13)