توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503933
اس ۵۰۰ به تولید انبوه رسید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
ساخت پدافند موشکی اس 500 روسیه در قالب تولید انبوه عملی شد و این سامانه جدید به صورت محدود در یک نمایشگاه بین المللی به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، نخستین نمایش سامانه اس 500 در همایش بین المللی نظامی «آرمیا-2017» که فردا (سه شنبه) نزدیک مسکو گشایش می یابد، پیش بینی شده است.
 
روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو امروز (دوشنبه) نوشت: در نمایشگاه بین المللی «آرمیا-2017»، همچنین مجموعه های پدافند موشکی جدید «آنتی-4000» و موشک های پدافند هوایی «بوک-ام.3» به نمایش گذاشته می شود.
 
به نوشته این روزنامه، سامانه اس-500 در کانون توجه مقام ها و کارشناسان نظامی کشورهای مختلف قرار خواهد گرفت.
 
یک مقام وزارت دفاع روسیه به ایزوستیا گفته است: سامانه اس 500 یا پرومتی و مجموعه پدافند موشکی آنتی-4000 در بخش غیرعلنی (برای مقام های ویژه) در نمایشگاه آرمیا-2017 عرضه خواهد شد.
 
پیشتر سپهبد ویکتور بونداریف فرمانده نیروی هوافضای روسیه اعلام کرده بود که واحدهای پدافند موشکی و هوایی این کشور به زودی به سامانه های اس 500 مجهز می شوند.
 
به گفته وی، بر اساس برنامه پیش بینی شده، هر سال واحدهای پدافند موشکی روسیه پنج مجموعه سامانه های پدافند موشکی اس 400 و یک ایستگاه رادار جدید دریافت می کنند.
 
آکادمی نیروی هوافضای روسیه نیز اعلام کرده است که در حال برگزاری برنامه آموزش برای بهره برداری سامانه های پدافند موشکی اس 500 است که شامل کارشناسان از جمله افسران در 11 رشته استفاده از این جنگ افزار می شود.
 
اس 500 نسل جدید سامانه های موشکی زمین به هوای روسی است که رقیب پاتریوت آمریکا شناخته می شود.
 
این سامانه دوربرد، توان پایش محدوده گسترده ای از آسمان محل استقرار را در بالاترین بلندا دارد.
 
توانایی دفاع و متوقف کردن موشک های بالستیک، هدف گرفتن انواع پرنده های دشمن از جمله هواپیماها، بالگردها و موشک های کروز از جمله کاربردهای جنگی اعلام شده اس 500 است.
 
برد عملیاتی این سامانه 600 کیلومتر و توان شلیک همزمان نیز تا 10 موشک فراصوت بالستیک اعلام شده است که می توانند تا هفت کیلومتر بر ثانیه پرواز کنند و با بیشترین دقت ممکن، اهداف تعیین شده از جمله کلاهک های مافوق صوت در حال پرواز را هدف بگیرند.
بسیاری از کارشناسان این سامانه را رقیب برتر پاتریوت (Patriot Advanced Capability-3) می دانند.
 
همچنین سامانه اس 500 به ایستگاههای رادیویی بسیار پنهانکاری مجهز خواهد شد که ایمنی عملیاتی و حفظ آن را افزایش می دهد، زیرا دشمن نمی تواند مکالمات کاربران شلیک را شنود کند یا مانع پرتاب شود.
 
روسیه هم اکنون از انواع مجموعه های پدافند موشکی اس 300 و 400 بهره می گیرد و به تازگی نیز اعلام کرده، مسکو و مناطق مرکزی این کشور زیر پوشش این سامانه ها قرار گرفته است.
 
کلمات کلیدی : پدافند موشکی + اس 500 + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.