توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428333
یکطرفه شدن سیم کارتهای بی هویت از ۹ دی ماه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مالکان سیمکارت هایی که هنوز هویتشان را ثبت نکرده اند تا نهم دیماه برای ثبت آن فرصت دارند گفت: طی نزدیک به سه هفته گذشته بیش از چهار میلیون سیمکارت تعیین هویت شده است که برای مشارکت مالکان نزدیک به 6 میلیون سیمکارت دیگر خوش بین هستم.

به گزارش سایت وزارت ارتباطات، دکتر محمود واعظی در حاشیه آیین رونمایی از تمبر یادبود سردار سرافراز سرلشکر پاسدار شهید حسین همدانی و تجلیل از خانواده های معظم شهدای مدافعان حرم در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت ثبت اطلاعات سیم کارت های بدون هویت گفت: در همه دنیا هر کسی از هر خدمتی استفاده می کند هویتش معلوم است چه مالک سیم کارت، تلفن و یا دریافت کننده خدمتی باشد اما ازآنجاکه در گذشته این موضوع ساماندهی نشده بود و سیمکارت ها بدون حساب و کتاب فروخته می شد، از این سیم کارت های بدون هویت خلاف هایی قابل توجهی چون قاچاق و مزاحمت هایی انجام شده بود.

وی با اشاره به اینکه از یکسال قبل تلاش کردیم تا ثبت هویت ها را ساماندهی کنیم، افزود: حدود 50 میلیون سیم کارت ساماندهی شد و نزدیک به 10 میلیون سیم کارت باقی ماند که بیشتر از آن کسانی بود که بیش از 20 تا 30 سیمکارت به اسم شان بود و آنها نمی آمدند برای ثبت هویت شان. بنابراین موضوع در شورای عالی فضای مجازی مطرح شد که یکماه فرصت دادند برای ثبت اطلاعات هویت مالکان سیمکارت ها که از طریق همان شماره ها با پیامک اطلاع رسانی کردیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاکنون طی نزدیک به سه هفته گذشته مالکان بیش از 4 میلیون سیم کارت اطلاعاتشان را ثبت کرده اند، اظهار کرد: در واقع فقط می خواهیم بدانیم که سیم کارت ها متعلق به چه افرادی هستند که مردم از آن استقبال کردند و تا نهم دی ماه برای ثبت اطلاعات مالکان سیمکارت های بی هویت زمان باقی است.

وزیر کابینه دولت یازدهم با اظهار خوشبینی نسبت به همکاری نزدیک به 6 میلیون مالک سیم کارت باقی مانده برای مشارکت تصریح کرد: بعد از اتمام این مدت برای مدتی سیمکارت های بی هویت را یک طرفه می کنیم اما مالکیت این سیمکارت ها از میان نمی رود و تنها ارتباط آنها قطع می شود تا زمانیکه هویت و اسناد آنها ثبت شود.
 
کلمات کلیدی : سیم کارت بی هویت + مخابرات + سیم کارت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.