توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398634
عربستان: جاستا باید به خاطر خود آمریکا لغو شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹
سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان امروز (دوشنبه) ریاست هیات دولت در قصر یمامه در شهر ریاض را برعهده داشت. جلسه هیات دولت سعودی شماری از مسائل سیاسی و در راس آنها تصویب قانون جاستا توسط کنگره آمریکا را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش العالم، کنگره چهارشنبه گذشته با لغو وتوی باراک اوباما رئیس جهمور آمریکا علیه قانون "عدالت علیه حامیان تروریسم"، معروف به جاستا، آن را به تصویب رساند. این قانون به خانواده های قربانیان یازدهم سپتامبر اجازه می دهد تا عربستان را تحت پیگرد قضائی قرار دهند.

به گفته عصام بن سعد، سرپرست وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی دولت عربستان، در همین رابطه بیانیه شدید اللحنی صادر کرد که در بردارنده تهدیدهای صریحی در مورد آمریکا است.

دولت عربستان در بیانه خود تاکید کرد: «اجرای قانون جاستا در آمریکا یک عامل نگران کننده بزرگ برای جامعه بین الملل بشمار می رود. این در حالی است که روابط بین المللبر اصل مساوات و مصونیت حکومت ها مبتنی است».
این بیانیه می افزاید: «تضعیف مصونیت حکومت ها بر تمامی کشورها از جمله خود آمریکا تاثیر منفی خواهد گذاشت».

بیانیه ابراز امیدواری کرد که حکمت در آمریکا حاکم شود و کنگره برای در امان ماندن از پیامدهای وخیم و خطرناک ناشی از تصویب قانون جاستا اقدامات لازم را اتخاذ کند.
 
کلمات کلیدی : عربستان، جاستا، آمریکا، تروریسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.