توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 158838
جنایت جدید گروهکهای مسلح در سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۹
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد با انتقاد مجدد از جنگ روانی و تبلیغاتی غربی ها و رژیمهای عربی همسو علیه سوریه و اقدامات تحریک آمیز آنها تاکید کرد: گروهکهای مسلح در جنایتی تازه در منطقه القبیر استان حما، ۹ زن و کودک را کشته اند.

به گزارش مهر به نقل از المنار، "بشار الجعفری" روز گذشته با اشاره به جنایت جدید گروهکهای مسلح در منطقه القبیر استان حما اظهار داشت : این جنایت اخیرا رخ داده و تصاویری که از سوی برخی شبکه های ماهواره ای از جمله الجزیره و العربیه منتشر شده، تصاویر این جنایت نیست.

وی افزود: این جنایت از سوی گروهکهای مسلح انجام شده و طی آن ۹ زن و کودک کشته شده اند و رسانه های سوریه به زودی تصاویر واقعی این جنایت را منتشر می کنند. البته رسانه های تحریک کننده به انتشار چنین دروغهایی پیش از نشستهای شورای امنیت عادت کرده اند.

نماینده سوریه در سازمان مل در ادامه افزود: سوریه هرآنچه که در طرح عنان خواسته شده را اجرا کرده است و آمادگی دارد که این روند را کامل کند. دمشق آمادگی دارد گفتگوهای جدی را آغاز کند و با مخالفانی که با دخالت خارجی مخالفت دارند، مشکلی ندارد.

وی افزود: دولت دست آشتی به سوی تمام جریانهای سیاسی که دستشان به خون مردم آلوده نیست، دراز می کند تا به کشور به ساحل آرامش برسد. البته از برخی طرفها جز ندای شک و تردید افکنی در طرح عنان و شکست آن به گوش نمی رسد. آنها خواهان دخالت نظامی هستند و در عین حال برخی کشورهای عربی و غیر عربی نیز از تروریستها و گروهکهای سلفی برای کشتارهای جدید در سوریه حمایت می کنند.

نماینده سوریه تاکید کرد: دمشق با اعزام کمیته حقیقت یاب به سوریه در صورتی که بی طرف و مخالف دخالت نظامی باشد، مخالفتی ندارد.

از سوی دیگر، سانا در گزارشی اعلام کرد: یک گروه از ناظران بین المللی از مکان وقوع جنایت جدید گروهکهای مسلح در منطقه القبیر بازدید کرده اند، این در حالی است که العربیه، الجزیره، بی بی سی و دیگر رسانه های همسو مدعی شده اند دولت سوریه مانع ورود این گروه از ناظران شده است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته