نظر منتشر شده
۴۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491234
رییس جمهور در جشنواره عمران سلامت؛
سازنده موشک‌های پرتاب شده دولت و وزارت دفاع است/ وضع کشور امروز بهتر از دیروز است و فردا بهتر از امروز خواهد بود/ قرار نیست با تخریب عده ای از میدان خدمت خارج شویم
بخش خبری الف، ۲۰ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جشنواره عمران سلامت با تاکید بر اینکه قرار نیست با تخریب و شعارهای عده ای از میدان خدمت خارج شویم، افزود: هدف ما تقویت نظام، کشور و منافع ملی است.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جشنواره عمران سلامت که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است با ابراز خوشحالی از این که در هفته های پایانی فعالیت و کار دولت یازدهم در این جشنواره مهم در محضر فرهیختگان، اساتید، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، مدیریت وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر و همه خیرین مخلص حضور یافته است، به تشریح شرایط اقتصادی کشور در آغاز دولت یازدهم پرداخت.

وی اظهارکرد: از آغاز دولت یازدهم با توجه به همه سختی و مشکلاتی که در آغاز دولت با آن مواجه بودیم، شرایط اقتصادی سخت و پیچیده کشور، شرایطی که برای رکورد تورمی شاهد بودیم، مساله تحریم، وضعیت محیط زیست و نگرانی هایی که وجود داشت و از جمله مشکلاتی که در بخش سلامت با آن مواجه بودیم، در شش ماهه دوم سال 92 که آغاز مسوولیت دولت یازدهم بود تقریبا موفق شدیم برای مسایل مهم و اساسی کشور تصمیم گیری کنیم.

وی افزود: برخی آن تصمیمات به موقع و در چارچوب زمانی که پیش بینی می کردیم اجرا و عمل شد و برخی با تاخیر اما موردی نبود که نتوانیم از پیچ و خم ها عبور کنیم.

وی تصریح کرد: اولین قدمی که لازم بود کشور آن را حل و فصل کند مساله تحریم بود. برخی در مقام شعار ممکن است حرف هایی بزنند ولی عاملی که حتی برای تجهیزات پزشکی و داروها و مواد اولیه داروسازی با آن مواجه و مشکل روبرو بودیم، فشار تحریم خارجی بر کشور بود که بی رحمانه نسبت به ملت ایران وضع شده بود.

رئیس دولت یازدهم یادآور شد: فشار تحریم به رغم آنچه که دنیای غرب ادعا می کرد فشار به دولت نبود، فشار بر مردم بود. وقتی نفت ما تحریم می شود و درآمد کشور کاهش پیدا می کند یعنی تاثیر بر همه خدمات دولت است.

روحانی ادامه داد: خدمات دولت از چه منبعی استفاده می شود یا منبع مالیات یا منبع نفت که عمدتا این دو منبع است، وقتی نفت نیست رشد اقتصادی نیست، گرفتن مالیات هم بسیار سخت و گاهی ناممکن می شود.

وی یادآور شد: تصمیم ما بر این شد که در مدت یک سال با مذاکره تحریم را حل کنیم. خیلی حرف ها زده می شد، من به این راه کاملا اطمینان داشتم و می دانستم که در این مسیر می توانیم موفق شویم.

وی افزود: البته ما به طور موقت در مدت چند ماه در کمتر از 100 روز به توافق موقت دست یافتیم، برای توافق دائم هم ما پیش بینی یک ساله کردیم که مشکلاتی به وجود آمد این زمان طولانی تر شد.

رییس قوه مجریه یادآور شد: این مساله اول بود که ملت ایران با قدرت و وحدت و پشتیبانی از دیپلمات ها نشان داد که در برابر نقشه قدرت های بزرگ جهانی قدرت پیروزی دارد و این قدرت پیروزی خود را به نمایش گذاشت.

وی تصریح کرد: هر وقت بخواهیم در یک امر مهمی پیروز شویم نیاز به حضور، موافقت و حمایت مردم ، هدایت های رهبری و فداکاری کارگزاران داریم.

رییس جمهوری گفت: اگر بنا بود با چهار تا فحش و شعار وزیر خارجه از میدان خارج شود برجامی تحقق پیدا نمی کرد. برخی به وزیر خارجه در سایت ها و روزنامه هایشان توهین کردند، در مراسم 22 بهمن در خیابان های تهران به وزیر خارجه توهین کردند. نباید به خاطر شعار یک عده ای از میدان خدمت خارج شود.

روحانی یادآور شد: امام (ره) گفته بودند فردی که می خواهد در جامعه خدمت بزرگ انجام دهد خود را باید برای فحش خوردن آماده کند.
 
وی ادامه داد: اگر کسی مهم نباشد و کارش هم مهم نباشد برای چه به وی فحش بدهند. فحش دادن ها و اهانت کردن عده ای محدود به خاطر تلاش و پوشش مثمر ثمر برای کشور است.

رییس جمهوری تاکید کرد: اگر کسی بخواهد در کشور تحولی ایجاد کند آیا آمریکایی ها و اسراییلی ها آن را آرام می گذارند. برخی کشورهای معاند منطقه آن را آزار نمی دهند. ما باید خود را برای سختی ها آماده کنیم. برای ما هدف کشور، ملت، منافع ملی ، نظام جمهوری اسلامی ایران است.

روحانی افزود: ما در داخل و خارج منطقه دشمن داریم، باید باهم حرکت کنیم و دست به دست هم دهیم. نباید در برابر عده قلیل که بلندگوهای بزرگ را متاسفانه در اختیار دارند و به ناحق هم در اختیار دارند از آنها بترسیم.

وی ادامه داد: نباید از بلندگوها بترسیم. ما یک ملت بزرگ و ایثارگر هستیم. ملتی هستیم که نه روی پای خود در برابر مشکلات ایستاده ایم بلکه به کشورهای منطقه هم کمک کردیم.

وی همچنین گفت: در سخت ترین شرایط اقتصادی دولت به ملت عراق کمک کردیم، وقتی ما می گوییم کمک به ملت عراق بعضی ها فقط فکر می کنند که فقط فداکاری جانی است که عده ای فداکاری جانی می کنند که البته درست است که عده ای با جان فداکاری می کنند که باید از آنها قدردانی کنیم. اما حقوق و سلاح آنها را چه کسی تامین می کند.

وی یادآور شد: تمام سلاحی را که عراق برای مبارزه با داعش نیاز داشت چه کسی پول آن را تامین کرد. نیازهایی که مردم سوریه داشتند پولش را در شرایط تحریم چه کسی تامین کرد.

رییس شورای عالی امنیت ملی اظهارکرد: ما می شنویم که یک موشکی از خاک ما حرکت کرد و مراکز تروریستی را هدف قرار داد، آنهایی که این موشک را پرتاب کردند و در این راه تلاش کردند، اما این موشک را چه کسی درست کرد. سازنده این موشک ،دولت و وزارت دفاع است ،پولش را چه کسی تامین کرد.

روحانی با بیان این که پول این کار را چه کسی تامین کرد، گفت: بخش اقتصادی کشور آن را تامین می کند، کار بزرگی در دولت یازدهم انجام شد، وزیر دفاع اعلام کرد سلاح های راهبردی که در این دولت ساخته شده 80 درصد کل سلاح هایی است که در دولت های قبل ساخته شده است.

وی یادآور شد: این کار بزرگی است اما در بعضی بخش ها نیاز نمی بینیم که برای مردم توضیح دهیم.

رییس دولت یازدهم ادامه داد: یکی از قدم هایی که از ماه های اولیه در دولت یازدهم ما تصمیم گرفتیم، مسائل مهم بهداشتی و زیست محیطی بود. بحث درمان که می گوییم همانطور که آقای دکتر هاشمی اشاره کردند، بحث اول بهداشت است، نباید بگذاریم مردم مریض شوند اگر کسی بیمار شد باید سراغ درمانش برویم.

روحانی خاطرنشان کرد: اولین برنامه ریزی این است، چگونه بیمار را کاهش دهیم، این اولین قدم ما است که خیلی مهم است که هم به جسم مردم هم به روح مردم مربوط است.

وی ادامه داد: تنها وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی نیست که این بار سنگین را بر دوش دارد، بسیاری از ارگان ها مسئول هستند؛ موسسه استاندارد، وزارت صنعت، وزارت جهاد کشاورزی مسئول هستند، همه در بخش بهداشت و اینکه تلاش کنیم مردم ما سالم بمانند، مسئول هستند.

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد:چون به قول علما اصل بر سلامت است اصل بر مریضی نیست.انسانی که سالم به دنیا آمده، سالم ادامه حیات می دهد، چرا فردی مریض می شود یا حادثه ای رخ می دهد یا ضعف جسمی یا روحی دارد یا بیماری خطرناکی آمده یا ارثی است دلایل مختلف دست به دست می دهد و فرد مریض می شود.

وی با بیان این که اگر دولت یازدهم برای دریاچه ارومیه به عنوان اولین قدم دولت یازدهم گامی برنداشته بود دریاچه ارومیه از بیش از یک سال پیش به طور کامل خشک شده بود، یادآور شد: یعنی اگر روند گذشته بود و روند طبیعی را مانند سال های قبل رها می کردیم دو هزار میلیارد تومانی که برای این دریاچه خرج کردیم را نمی کردیم، رودخانه ها را لایروبی نمی کردیم، آب سدها را باز نمی کردیم، کشاروزی را کاهش نمی دادیم، سوبسید به کشاورز پرداخت نمی کردیم. اگر هیچ کاری نمی شد و مثل دولت دهم هم دولت یازدهم بی تفاوت بود بیش از یک سال پیش دریاچه ارومیه به طور کامل خشک شده بود.

روحانی ادامه داد: بعد هر توفانی که در منطقه رخ می داد توفان نمک رخ می داد ؛بحث استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و قزوین نبود بلکه 14 میلیون نفر از مردم مناطق غرب کشور تحت تاثیر طوفان های نمک دریاچه خشک شده قرار می گرفتند. تمام محصولات کشاورزی غرب کشور از بین می رفت و مردم ناچار به مهاجرت می شدند چطور می توانیم مردم را درمان کنیم یا مواد غذایی را تامین کنیم؟
 
کلمات کلیدی : روحانی+اظهارات روحانی+سپاه+موشک های سپاه+وزارت بهداشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۳:۳۳
دولت بی افتخار - (4468578) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۳:۰۴:۴۴
دولت بر امده از مردم و منتخب ملت روحاني تنها نيست (4469647) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۵:۵۷
انتخابات بعدی 1400 آقای رییس جمهور!!! ما که داریم تو این جامعه له میشیم خداشاهده!!! (4468587) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۰:۴۳
باشه هر چی شما میگید درسته جناب روحانی! موشک را دولت تولید کرد! واقعا اینقدر بدون رزومه هستید که دسترنج سپاه را بنام خودتون مصادره کنید؟ اینقدر بی اخلاق شدیم ما؟! با سپاه رقابت دارید اشکال نداره اما اخلاق رقابت و انصاف را رعایت کنید. (4468593) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۲۷:۱۳
شما می گی کار وزارت دفاع نیست؟ (4469554) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۳۷:۳۲
موشک ها در وزارت دقاع تولید می شود دوست گرامی.ک بهتر است اطلاعاتتون رو ببرید بالا (4469561) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۴۷:۳۲
حالا خوبه خود سردار سلیمانی هم گفت که وزارت دفاعی‌ها سه شیفته کار می‌کردند تا تسلیحات به‌دست نیروهای مبارز با داعش برسانند. حالا شاید موشک نه، ولی نقش دولت در سایر موارد پررنگ وده است (4469571) (alef-11)
 
آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۵۷:۳۶
یک کم مطالعه کنید وظایف وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را بخوانید متوجه فرمایشات رئیس جمهور خواهید شد. (4469584) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۲۳:۳۰:۲۴
برادر من اول اطلاعاتت رو بالا ببر بعد نظر بدهد موشک ها در وزارت دفاع ساخته میشن و برای استفاده به نیرو های مسلح داده میشن البته در حین فرایند طراحی و ساخت نیرو های مسلح هم نظراتشان رو به کارشناسی وزارت دفاع میدن‌‌‌‌،،،. (4472845) (alef-11)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۰۰:۳۶
هر سخنرانی و هر صحبتی یک حاشیه و یک جنگ جدید در کشور.
برنامه چهار سال اینده کشور هم همین است.
به یک دلیل خیلی ساده: این دولت اهل کار و اشتغال نیست.
اقای روحانی بهتر نیست به جای صحبت و همایش به فکر اشتغال و اقتصاد باشی.
خود مردم بهتر می توانند قضاوت کنند. (4468621) (alef-11)
 
امین
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۰۲:۲۸
درود بر روحانی. (4468623) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۱:۳۷
کمی صداقت و خویشتن داری هم خوب چیزیه (4468909) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۲۲:۱۲
رحمت خداوند بر پدر موشکی ایران ؛ سرباز ولایت ؛ سردار بی ادعا ؛ پاسدار شهید حسن تهرانی مقدم (4469552) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۱۶:۱۵
عربستان و امریکا که بیشتر از شما به داعش سلاح دادند و کمک مالی کردند پس چرا داعش نتوانست حلب و موصل را برای خود نگهدارد ؟؟!!!! شهادت طلبی، و مقاومت و شجاعت وحکمت و مدیریت رهبری در درجه اول و سردار حاج قاسم سلیمانی و همدانی و حاجی زاده و ..... در درجه دوم عامل نابودی داعش شد.
جناب آقای روحانی سهم کسی که از نوشتن مرگ بر اسراییل روی موشک ها و آزمایشات موشکی سپاه آشفته میشود پیروزی حلب و موصل نیست،
اول مواضعتان را تصحیح بفرمایید ، بعد خود را پیروز میدان نبرد با استکبار جهانی و داعش معرفی کنید،
این میدان پیروزی انحصاری نیست، هرکس که عشق شهادت دارد بسم الله،
اما نمی شود در برابر مردان مرد جبهه های خون و شهادت در عراق و سوریه و بازپس گیری مقتدرانه حلب و موصل ، برای مصادره پیروزی به نفع خو دور از میدان به کمین نشست. (4468653) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۱۶:۵۴
ما حرف روحانی رو قبول داریم. (4468656) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۳:۱۸:۵۷
هیچ دستاوردی نداره دستاورد دیگرانو به اسم خودش می نویسه
خجالت بکش (4469669) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۱:۵۷
اظهارات منطقی و به جایی بود (4468680) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۰:۲۴:۵۱
منطق را زمان مشخص خواهد کرد. دیر نخواهد بود (4469751) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۸:۰۲
جناب آقای روحانی، چرا حلب و موصل را با مذاکره و گفتگو و تعامل با جهان پس نگرفتید ، چرا پول و سلاح دادید و چرا اجازه دادید تندروها و افراطی ها موصل و حلب را آزاد کنند ؟!!!!!!! (4468693) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۳:۴۲:۳۲
زنده باشی مرد (4468708) (alef-3)
 
سیدناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۲۷:۴۴
علی برکت الله , حسن جان ... (4468830) (alef-3)
 
کارگر ساده عیالوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۵:۰۷
وضع اقتصادی امروز ، بدتر از دیروز ، و فردا ، بدتر از پری روز خواهد بود . (4468855) (alef-3)
 
فوق لیسانس بی کار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۵:۴۷
با حرف بدون عمل تا 1400 ! (4468858) (alef-3)
 
له شده زیر بار تورم تک رقمی !!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۱:۵۳
ای کاش همین فردا ؛ 1400 بود
والله خسته شده ایم (4468910) (alef-3)
 
Amin
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۰:۳۹:۴۳
از چی خسته شدی؟ مگه همین یک ماه پیش اتخابات نبود؟ چرا رای ما رو قبول نمیکنی؟ (4469768) (alef-11)
 
آرش
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۶:۲۱
زنده باد روحاني، پشت سرت هستيم جناب رئيس جمهور (4468859) (alef-3)
 
صفدر !
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۵:۱۹
پشت سرت هستیم
علی برکت الله (4468919) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۸:۱۱:۳۸
مردن منتظر تولید و اشتغال و رونق اقتصادی هستند دولت کارتولید اشتغال این است خواسته مردم از دولت همچنان مردم منتظر هستند (4469326) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۰:۰۱:۴۲
سکوت سه روزه پس از انتقام از داعش به وسیله موشک ها برای چه بود؟ (4469468) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۲:۵۰:۱۷
دولت مظلوم (4469631) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۷:۵۵:۳۴
الهي...
مظلوم تر از اين دولت کجا ديدي؟؟
که هر روز هر کاري رو نسبت به دولت قبل مي داد
تا ديروز سپاه ميکوبيد
امروز داعيه ساخت موشک رو داره
فردا هم ميگه انقلاب و دستاوردهاي انقلاب همش به خاطر دولت يازدهم بوده
واقعا دولت مظلوميه
الهي الهي (4469994) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۳:۳۲:۱۶
کشورهای خریدار نفت مدعی می شوند ما نفت خریدیم پول موشک را به دولت ایران دادیم پس ما را در نظر بگیرید (4469682) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۳:۵۴:۲۵
تو که داشتی ذستی دستی موشکها رو تحویل میدادی (4469701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۱:۱۸:۱۳
نمیدونم کی میخواید این حرف های بیربط رو تموم کنید .
مردم نون میخوان (4469815) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۲:۴۵:۰۴
یه جوری میگه دولت هزینه ساخت موشک رو داده انگار جیب دولت غیر از بیت المال جداست (4469876) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۲:۴۷:۱۵
آقای روحانی کسی با اینکه موشک رو کی ساخته و کی پرتاب کرده کی بودجه شو داده کاری نداره الکی حاشیه دزست نکن برو کار کن (4469880) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۲:۵۵:۲۱
سپاه مال ایران هست وتقسیم بندی برای جناهی کاراشتباهی هست ماهم صدابایدبگیم ایران موشک راپرتاب کردچون بانام سپاه دشمنان درپی تخریب سپاهند (4469885) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۷:۵۴:۲۰
وقتي تعصب جاي منطق و فکر رو بگيره ديگه اگر طرف روز بياد و به مردم بگه الان شبه همه ميگن اره شبه
عده اي در داخل جداي از مشکلات فقط در پي حزب و باند و تعصب بيجا هستند
تو نظرات هم دقت کنيد مي بينيد
نوشتن فقط روحاني
دوست عزيز من هم طرفدار روحاني خوبه؟ اما واقع بين باشيم و تعصب کنار بذاريم
فقط کسي که به فکر مردم و مملکت باشه نه کسيکه در پي اختلاف و تشنج در جامعه و دوقطبي سازي هست (4469992) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۸:۰۲:۵۴
خوب اگر دولت این همه توانمند است که با پول می تواند موشک بسازد خوب چرا وضعیت خودرو به این شکل است چرا وضعیت کشاورزی چرا وضعیت صنایع دیگر چرا نمی تواند دستگاه xray برای ورود قاچاق و چرا .....

شعور مردم را زیر سوال می برید آقای هاشمی هشت سال سازندگی کرد شما جز حرفهای بی اساس چه دارید (4470006) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۹:۴۳:۴۰
درود خدا بر شهید حسن تهرانی مقدم، شهید رشادی و ... ب (4471247) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته