توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457935
افزایش 43 درصدی کشت مواد مخدر در "افغانستان"
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳
اورنج رجیستر نوشت: تلاش‌ها برای بازسازی بخش‌های مختلف افغانستان شکست خورده است.

به گزارش میزان، یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت: یکی از اهداف عمده تلاش برای بازسازی افغانستان ریشه‌کن کردن تولید مواد مخدر این کشور بوده است، اما با وجود هزینه 8 و نیم میلیاردی و گذشت 15 سال، سیگار اعلام کرده است که کشاورزان افغان مواد مخدر بیشتری نسبت به سالهای گذشته تولید کردند.  
 
در واقع افغانستان 90 درصد مواد مخدر دنیا از جمله هروئین و تریاک دنیا را تولید می‌کند و تولید این مواد در این کشور در سال گذشته 43 درصد افزایش یافته است.  
 
متاسفانه این تنها مورد نیست و تلاشها برای بازسازی افغانستان در بخشهای مختلف از آغاز با اسراف، فساد و کلاهبرداری همراه بوده است.
 
جان ساپکو نماینده ویژه سیگار به خبرنگاران در این رابطه گفت: ما در افغانستان مدارسی ساختیم که با شکست مواجه بوده، کلینیک‌هایی که پزشکی در آن حضور ندارد و جاده‌هایی که از بین رفته‌اند.
 
وی افزود: حجم منابعی که در افغانستان به هدر رفتند، بسیار قابل مواجه است.  
 
اورنج رجیستر نوشت: بنابراین نیاز است آمریکا برای جبران شکست‌های خود اقداماتی انجام دهد،‌ از جمله اینکه نیروهای نظامی خود و تلاشهای برای باسازی افغانستان را چند برابر کند.
 
کلمات کلیدی : کشت مواد مخدر + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.