نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400289
نخستین واکنش عملی عربستان به قانون "جاستا"
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲
منابع خبری آمریکایی فاش کردند که عربستان در پاسخ به تصویب قانون موسوم به "جاستا" مذاکرات برای فروش اوراق مالی خود در آمریکا را آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ، تنها یک هفته پس از تصویب قانون جاستا (عدالت علیه حامیان تروریسم) در آمریکا که امکان شکایت خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر 2001 از عربستان را می‌دهد، ریاض رایزنی‌ها و مذاکرات خود با موسسه‌های پولی بین‌المللی جهت فروش اوراق مالی خود در تعدادی از کشورهای جهان را آغاز کرد.

هدف از این مذاکرات جذب هرچه بیشتر سرمایه‌های خارجی برای بازارهای داخلی عربستان به منظور مقابله با کسری بودجه فعلی و تامین بودجه لازم برای کاهش اتکای اقتصاد این کشور به درآمدهای نفتی است.

این خبرگزاری افزود:‌ مسئولان بانک "جی.پی مورگان چیس"، یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکا با مسئولان برجسته عربستانی نشستی دو روزه برای جذب سرمایه‌های خارجی و بررسی تبعات تصویب قانون جاستا در عربستان و تاثیر آن بر انگیزه‌های سرمایه‌گذاران خارجی نسبت به ریاض داشتند.

خبرگزاری مذکور ادامه داد: ‌تعدادی از مسئولان برجسته وزارت اقتصاد عربستان و بانک مرکزی و برخی مسئولان شرکت‌های عربستانی نیز در این نشست شرکت داشتند.

بلومبرگ به نقل از برخی منابع خود نوشت، ریاض فروش اوراق مالی خود به ارزش ده‌ها میلیارد دولار با مهلت سر رسید پنج، 10 و سی‌ سال بررسی می‌کند.

عربستان پیشتر درباره پیامدهای تصویب قانون جاستا هشدار داده بود.
 
کلمات کلیدی : عربستان، 11 سپتامبر، اوباما، سنا، کنگره+قانون جاستا+جاستا
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۱۸:۰۳:۱۴
حالا دیگه وقتشه که با توجه به شرایط مناسبی که پیش اومده ، بان کی مون و سازمان ملل هم با دستور بررسی مجدد در پروندۀ کشتار وحشیانۀ کودکان مظلوم یمنی ، مجددا عربستان را محکوم کنند به یک مجازات شدید بین المللی و پرداخت یک غرامت هنگفت به قربانیان و بازماندگان ؛ (3967023) (alef-13)
 
محمدرضا
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۱۹:۲۷:۴۶
آقایان برجام دوست...واکنش عملی رو یاد بگیرید...
این عربستانی هست که می گیم نوچه آمریکا و اسراییلن...

ما که دیگه داعیه دشمنی آمریکا رو داریم...

دوستان از نرمش قهرامانانه فقط نرمشش رو شنیدند.. (3967124) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۰۷:۵۷:۲۶
بلوف می زنند امریکا صادراتش را به عربستان قطع کند به غلط کردن می افتند (3967475) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.