توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472785
الزامات دوران گذار در بهسازی صنایع
بخش تعاملی الف - فرزین نیرومند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۹


در ايران راهكار نجات از ورطه ركود و بيكاري بدون تحول در عرصه صنعت ساخت مسكن، كشاورزي و توريسم امكان پذير نيست چرا كه با توجه به نبود زير ساخت هاي مناسب در عرصه فنآوري هاي نوين و عدم تكنولوژي هاي مدرن، در حال حاظر امكان رشد چشمگير در صنايع مرتبط مقدور نمي باشد.

تمام صنايع و كسب و كارهاي مبتني بر: اينترنت و كامپيوتر، نانو تكنولوژي، ريز تراشه ها و صنايع الكترونيك. ما در چنين صنايعي حتي در منطقه حرفي براي گفتن نداشته در صورتيكه بخواهيم محتوا و محصول قابل توليد و صادرات بر اساس آخرين استانداردهاي جهاني توليد كنيم احتياج به تكنولوژي بسيار پيشرفته و سرمايه گذاري چندين ميليارد دلاري هستيم كه در كوتاه مدت جوابگوي حل مشكلات اشتغال و بيكاري ما نخواهد بود.

صنايع كشور دچار پوسيدگي، بي برنامگي و بي پولي شده است. محصولات توليد شده گران تر و اغلب بي كيفيت تر از نمونه مشابه خارجي مي باشند. خطوط توليد غير روباتيك، فرسوده و قديمي و بدون صرفه است. مصرف انرژي بسيار بالا بوده به طبع آن بهره وري بسيار پايين مي باشد.

براي نجات صنعت ايران از روزمرگي و خمودگي چندين قدم بزرگ و سريع لازم است. تمام صنايع زيان ده با يك برنامه مدون بايد تعطيل، تخريب يا بروز رساني بشوند. يك كارگروه ويژه از طرف دولت، كارآفرين ها، اتحاديه ها و اصناف تشكيل شده تا توسط آن براي بهسازي و ارتقاء صنعت ايران تصميم اساسي و بلند مدتي گرفته شود تا صنايع ايران و بخش خصوصي از طريق ارتباطات ديپلماتيك، برگزاري نمايشگاه ها و سرمايه گذاري بانكي بتواند به نظام سرمايه اي جهان متصل گرديده از تجربيات و تكنولوژي هاي آنان جهت ايجاد و افزايش رشد اقتصادي استفاده نمايد.
کلمات کلیدی : فرزین نیرومند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته