توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 272084
علت شکستگی‌های مکرر در یک استخوان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۹
سرپرست مرکز تخصصی سارکوما پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی گفت: پاتولوژی شکستگی در استخوان ضعیف شده که با یک ضربه کمتر از حد معمول اتفاق می‌افتد، می‌تواند ناشی از تومورها و بیماری‌های مختلف متابولیکی باشد.

به گزارش ایسنا، در خصوص پاتولوژی شکستگی ناشی از ضربه‌های کوچک در استخوان‌های ضعیف شده، گفت: علل بوجود آمدن این بیماری بسیار گسترده است و بیماری‌های مختلفی می‌توانند عامل ایجاد آن شوند. این متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه پاتولوژی شکستگی می‌تواند ناشی از تومورها و بیماری‌های مختلف متابولیکی باشد، گفت: استئوپروز (پوکی استخوان) یکی از شایع‌ترین علل ایجاد این بیماری است که بیشترین همراهی را با شکستگی پاتولوژیک دارد.

سرپرست مرکز تخصصی سارکوما پژوهشکده سرطان جهاد دانشگاهی افزود: بیماری‌های متابولیک از جمله هایپرپاراتیروئیدی، استئوژنز ایمپرفکتا و استئوپتروس از دیگر علل شایع بروز این بیماری هستند.

وی با اشاره به تومورهای مختلف و بسیاری از بدخیمی‌ها، افزود: وجود درد در استخوان قبل از شکستگی، شکستگی‌های متعدد که به تازگی در فرد ایجاد شده و شکستگی‌های نامتعارف همچنین شکستگی در افراد بالای ۴۵ سال می‌تواند از شرایط ایجاد این نوع شکستگی باشد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.