نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465486
چرا روحانی؟و چرا جهانگیری؟
ناصر ایمانی/4اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
  اصلاح طلبان اعلام نموده اند که کاندیدای آنان برای انتخابات ، آقای روحانی است و آقای جهانگیری صرفا برای اعلام مواضع دولت در مناظره ها حضور پیدا کرده و نقش حقیقی و واقعی ندارد . البته دلیل اصلی حضور آقای جهانگیری در انتخابات معلوم نیست و موضوع محرمانه باقی مانده است . ولی بطورطبیعی اگرکاندیدای اصلاح طلبان ، آقای روحانی باشد ، بطور طبیعی آقای جهانگیری باید قبل از روز رأی گیری و پس ازپایان مأموریت خود استعفا دهد تا آراء آقای روحانی شکسته نشود .

اما یک نکته مهم مغفول مانده است و اینکه چرا اصلاح طلبان بجای آقای روحانی ازآقای مهندس جهانگیری حمایت نمی کنند ؟ به دلایل ذیل ، به نظرمی رسد که موقعیت و شرایط آقای جهانگیری به مراتب بهتر از آقای روحانی است و اصلاح طلبان باید از جهانگیری حمایت کنند و نه روحانی :

1- اگر آقای جهانگیری رئیس جمهور شود ، اصلاح طلبان مجبور نیستند که هزینه های دولت دوم آقای روحانی را تحمل کنند و می توانند هزینه های دولت اول آقای روحانی را نیز به گردن ایشان بیاندازند. لذا هم ازپاسخ گوئی عملکرد دولت اول روحانی خلاصی یافته اند و هم دولت دوم ایشان که بطور طبیعی سخت تر از دولت اول است را به گردن نمی گیرند .

2- همگان وبالاخص دولتی ها می دانند که بار مسئولیت اداره دولت در چهار سال گذشته ، عمدتاً بعهده آقای جهانگیری بوده و نه آقا روحانی . لذا چه دلیلی دارد که کسی دولت بعدی را بعهده بگیرد که کمتر ازنامزد دیگر ( جهانگیری ) در اداره کشور نقش داشته است .

3- جایگاه آقای جهانگیری در مجموعه نظام ، بهتر از آقای روحانی است و اگر ایشان رئیس جمهور شود ، به هدف اصلاح طلبان که خواهان ارتباط مستقیمی با نظام هستند ، فائق خواهند شد . در حالیکه آقای روحانی بدلیل عملکرد خود طی چهار سال  گذشته ، این موفقیت را تا حدود زیادی از دست داد .

4- جایگاه آقای جهانگیری به نسبت آقای روحانی درمیان اصولگریان بهتر است . حداقل اینکه اصولگرایان یک  شخصیت بدون تغییر  که از ابتدا اصلاح طلب بود از آقای جهانگیری به یاد دارند . اما آقای روحانی ثابت کرد که طی سالهای پس از انقلاب دارای ثبات رویه سیاسی نیست و بسیار عصبانی و تند مزاج است . لذا قطعاً همکاری اصولگرایان اگر قرار باشد که یک اصلاح طلب رئیس جمهور شود ، با آقای جهانگیری بیشتر است تا آقای  روحانی در دور دوم ریاست جمهوری اش .

5- با انتخاب جهانگیری ، اختلافات درونی اصلاح طلبان نیز کاهش می یابد . همگان واقف هستند که اصلاح طلبان در درون ، مشکلات جدی با روحانی دارند و هیچگاه ایشان را یک اصلاح طلب واقعی نمی دانستند و نمی دانند و به ایشان اعتماد ندارند ، ازسوی دیگرانتقادات جدی به شخصیت ایشان  و اهداف واقعی روحانی دارند . به مدیریت اجرائی و ارتباطی نامبرده نیز بسیار معترضند . در حالیکه این ایرادات را به آقای جهانگیری ندارند.

6- جهانگیری یک اصلاح طلب قدیمی است . آرمان گرائی درجناج اصلاح طلب اقتضاء می کند که فردی را از جناح خود مورد حمایت قرار دهند و نه اینکه از جناحهای دیگر عاریه بگیرند و پس از مدتی که به اهداف خود رسیدند ، مصلحت گرایانه او را رها کنند .

نرمالیسم نباید چنان اصلاح طلبان را در خود ببلعد که آرمان گرائی را بکلی رها نمایند . اقشار اجتماعی اصلاح طلبان قادر نیستند که نقشه های سیاسیون خود برای اقتضائی عمل کردن را به خوبی درک نمایند وریزش خواهند کرد .اصلاح طلبان فاصله زیادی را از آرمان گرائی سکولاریسم تا روحانی طی کرده اند . بدنه اجتماعی آنها قدرت درک و فهم این فاصله زیاد را ندارد و به آن نوعی فرصت طلبی نام می نهد. با حضورجهانگیری ، این فاصله کمتر خواهد شد .
 


 
 
 
کلمات کلیدی : نامزد پوششي+انتخابات96+روحانی+جهانگیری+ناصرایمانی+اصلاح طلبان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۵:۴۶:۴۵
متاسفانه شورای نگهبان کسی رو تائید کرده که نقش حقیقی و واقعی ندارد (4281719) (alef-2)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۷:۱۲:۱۸
آقای جهانگیری آقای روحانی در سال 92 گفت فقط از طریق گردشگری 4 میلیون شغل ایجاد می کنم فیلمش هم موجوده یه سر به سایت نیستیم بزن، (4281914) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۵:۴۸:۰۶
بعید میدونم این بابا خودش به خودش رای بده (4281724) (alef-2)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۵:۵۰:۰۹
روحانی شکست خواهد خورد. والسلام (4281731) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۰۲:۰۵
هيچ کدام اين ها اشراف اقتصادي براي مردم دل نمي سوزونند

بيکاري تورم مواد غذائي رکود

دولت طلبکار (4281758) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۰۸:۲۵
شما بفرمایید علت حمایت از روحانی توسط اصلاح طلبان چیست در صورتیکه به عنوان نماینده واقعی او را قبول ندارند ؟ غیر از این است که دوستان شما نمایندگان واقعی اصلاح طلبان و مردم را رد صلاحیت میکنند؟!!!! همیشه واقعیت را به مردم بگویند. (4281766) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۷:۰۵:۱۶
دقیقا همینه چون روحانی اصولگرا بوده و الان هم از روی ناچاری اصلاح طلبها از او حمایت میکنن کابینه اش هم کارگزارانی ها هستند. (4281903) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۰۸:۴۲
آقای ناصر ایمانی نیازی به تفاسیر حضرتعالی نیس خود اصلاح طلبان می دانند از کی حمایت کنند (4281767) (alef-2)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۱۵:۱۵
برو این دام بر مرغی دگر نه! (4281785) (alef-2)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۱۵:۳۴
رای ما فقط روحانی (4281787) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۱۶:۳۰
یعنی از اقای ایمانی عزیز دلسوزتر برای اصلاحات خبر ندارم (4281790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۲۵:۰۵
جناب ایمانی فرموده اید "گر آقای جهانگیری رئیس جمهور شود ، اصلاح طلبان مجبور نیستند که هزینه های دولت دوم آقای روحانی را تحمل کنند و می توانند هزینه های دولت اول آقای روحانی را نیز به گردن ایشان بیاندازند"
انتقادات زیادی به اصلاح طلبان وارد است ولی مورد فوق را باید در رویه رقبای ایشان جستجو کرد اصلاح طلبان هیچوقت خود را از عملکرد دولت ها و مجالس اصلاح طلب مبرا نکرده اند حداقل باید به این ویژگی مثبت ایشان اذعان نمود (4281807) (alef-2)
 
میرمحسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۳۷:۱۲
مهندس جهانگیری یک کاندیدای احتیاطی و حمایتی است و در روز 26 اردبیهشت انصراف می دهد. (4281844) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۳۸:۳۵
عجب دردسری شده این جهانگیری برای روحانی؟؟!!

اصلا جهانگیری یک پارادوکس است :
جهانگیری کاندیدای ریاست جمهوری هست،
جهانگیری کاندیدا ریاست جمهوری نیست،
سپر ضربه گیر کاندیدای ریاست جمهوی است.

نتیجه این پارادوکس

روحانی یک کاندیدای ناقص است نیاز به ساپورت دارد
روحانی ، بدون جهانگیری در دفاع از عملکردش ضعیف و قاصر است
روحانی در مقایسه با ۴ کاندیدای دیگر نیز از همه ضعیف تر است ، و کاندیدای پنجم هم یدک غیر اصلی اوست.

مردم این واقعیات را خوب می فهمند و به روحانی رای نمی دهند،

نکته دیگر این است که روحانی برای اینکه جا نماند وارد دو سرعت شده است با کمی عصبانیت (4281853) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۶:۵۵:۴۴
تا جهانگیری هست به روحانی رای نمی دم. (4281885) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۷:۰۱:۳۱
شما از کی تا به حال دلسوز اصلاح طلب ها شده اید؟ حمایت اصلاح طلبان از آقای روحانی و همراهی آقای جهانگیری بهترین اقدام هست. (4281895) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.