نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 265983
پایان نامه فروشی، وزیر علوم را به مجلس می کشاند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۵
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه لایحه وزارت علوم درباره پایان نامه فروشی هنوز ارائه نشده، گفت: در جلسه ای از وزیرعلوم دعوت کردیم تا اقدامات انجام شده در برابر فروش پایان نامه را ارایه دهد.

به گزارش مهر،دکتر قاسم جعفری با اشاره به اهم برنامه های کمیسیون آموزش عالی در سال جاری گفت: کمیسیون آموزش عالی در عرصه آموزش عالی ضمن نظارت، مساله فرهنگی در دانشگاه ها را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.

او ادامه داد: یکی از مسایل دیگر معضل پایان نامه فروشی است که در دستور کاری کمیسیون آموزش قرار دارد، مقرر شده بود وزارت علوم دراین خصوص لایحه ای تهیه کرده و به کمیسیون نیز ارایه دهد ولی هنوز این کار صورت نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: در جلسه ای از وزیرعلوم دعوت کرده و درخواست خواهیم کرد تا اقداماتی که در زمینه پایان نامه فروشی صورت گرفته است را توضیح دهند. او به رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: آخرین وضعیت رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد در کمیسیون بررسی خواهد شد .
جعفری رسیدگی به وضعیت دانشگاه‌های غیرانتفاعی را شاید مهمترین برنامه کمیسیون آموزش در سال جاری عنوان کرد و گفت: برخی از دانشگاه های غیرانتفاعی در زمینه هیات علمی، فضای آموزشی، آزمایشگاه و کارگاه با استاندارها فاصله بسیاری دارند که باید به وضعیت آنها رسیدگی شود.
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۰۹:۵۲:۰۰
پایان نامه فروشی?
مگه ما قطب علمی دنیا نیستیم ?
مگه زمین و آسمان رو فتح نکردیم? (2810711) (alef-11)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۰:۳۴:۳۰
ماهی از سر کنذه گردد نی ز دم. (2810890) (alef-11)
 
م ل اراکی از سوئد
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۰:۳۹:۴۵
دوست عزیز پایاننامه فروشی کاری به قطب علمی شدن نداره. در غرب هم خیلی از این اتفاقات می افتد. هند مرکز پایاننامه فروشی دنیاست. البته جدیدا ترکیه، رومانی و برزیل هم به این جمع پیوسته. خیلی از دانشجویان در غرب پایاننامه خود را با پرداخت مبلغی یا در اینترنت تهیه میکنند و یا از طریق واسطه. پدیده فروش پایاننامه چیز جدیدی نیست. ولی در غرب اگر ثابت شود که پایاننامه خریده شده است و یا کپی شده است فرد مذکر به کمیته مسئول معرفی شده و مردود میشود . اینجا البته فقط یک فرق بزرگ وجود داره ، در غرب به شدت با فروش پایاننامه برخورد میشه ولی در کشور ما متاسفانه هیچ فانونی برای برخورد با این پدیده وجود نداره. (2810920) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۲۲:۱۸
خیر شما در جریان نیستی یه سر به میدان انقلاتب بزن و ببین وسعت فاجعه در چه حده (2811980) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۰:۵۲:۱۸
آره دیگه الان موقع پیگیریه؟؟!!!دولت جدید و ....همه هم که مدرک دارند!!!؟؟؟؟ (2810965) (alef-11)
 
yas
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۱:۴۰:۱۳
مجلس نشینان محترم بهتره فکری به حال دکترهای بیکار کنند تا مجبور به پایان نامه نویسی نشوند. اگه این کار رو نکنند چی بخورن؟؟ شما خرجشون رو میدی. در حالت اضطرار میگن گوشت مردار هم میشه خورد برادر (2811168) (alef-11)
 
اراکی
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۲:۳۵:۳۲
اصولا پایان نامه یا رساله در دکتری و فوق لیسانس دانشگاههای ما به خصوص آزاد و غیر انتفاعی چیزی بی معنی و بی حاصل و برای سر کار گذاشتن دانشجو است.... بیایید بجای پایان نامه بی ارزش 24 واحد یا بیشتر واحد درسی مفید در هر رشته به دانشجو بدهید شاید بر معلوماتش چیزی اضافه شود که بهتر از پایان نامه های حتی غیر خریدنی باصطلاح! می باشد... نظام آموزش عالی نیاز به بررسی بیطرفانه و البته ریشه ای دارد... درد بسیار است... (2811462) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۳:۰۹:۲۱
مثلا وزارت علوم چیکار کنه برا هر استاد و دانشجو یک پلیس بذاره بسیاری از پایان نامه ها رو اساتید همون دانشجوها می نویسن چون با حقوقشون کرایه یک آپارتمان صد متری هم در نمی اد استادهای حق التریس با ساعتی 5 هزار تومان چیکار کنند

کرایه یک اسب پیر و مریض تو سواحل شمال برای 5 دقیقه تو همین نوروز 10 هزار تومان بود !!!!!!!!!!!!!!!! (2811615) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۳:۲۸:۴۶
آره خوب، پایان نامه فروشی از ابتدای کار این وزیر علوم رایج شده، وگرنه قبلش ما اصلاً از این مشکلات نداشتیم!! راه حلش هم که کاملاً کوتاه مدته و وزیر علوم باید بتونه تو یه هفته حلش کنه، وگرنه هم بی لیاقته، هم فتنه گر!! (2811703) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۵۳:۲۸
مقامات ومسئولینی که در عین داشتن چندین پست کلیدی در سنین بالا مدارک فوق لیسانس ودکترا گرفته اند پایان نامه هایشان را برسی کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید. (2812148) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۴:۵۵:۲۲
ای بابا کامران دانشجو که خودش مدرکش تقلبی بود را رها کردید چهار سال از او سوالی هم نشد اما این یکی .... گنه کرده در بلخ اهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری (2812159) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.